Споделена история от Други

Само аз ли смятам, че аниметата са противни и грозни за гледане?
Не, че нещо, но някак си японските анимационни филмчета-или така наречените "Анимета", ми се струват меко казано Психарски. Като видя тия анимета, и направо ми прилошава-казвам ви, при японските анимета можеш да видиш повече извратении, отколкото във истинските филми. Японските автори и аниматори са толкова извратени, че могат да нарисуват как двама човека правят секс-и то със половите си органи, без цензура, виждал съм го по телевизиятя и по интернет. Много шокиращи и смущаващи изображения съм виждал-стряскащи, усилващи се гласове на смях, сцени на сексуално насилие, плач, последван от злорадствен, вманиачен смях, откровени сцени на параноя и др. Има документирани случаи, в които в САЩ деца са получавали епилептичен шок от тези филмчета, и изобщо не си измислям. А чистото "Аниме" порно се казва "хентай". Във него няма ограничения-можеш да видиш от БДСМ сцени с изнасилване, псувни и оргазъм, озвучаван от самите актьори, до нарисувана сперма и урина. А в другото време могат да си чоплят краката и носа, и пак да си показват секрета пред зрителите. Ограничението за тези "филмчета" трябва да е поне +30 годоини, без шега, без майтап. Анимето е за болни мозъци и изроди с ранга на режисьорите и аниматорите, които го измислят там.

Коментари

1.   Това не са „анимета“, а е Hentai - вид порно, което е много старо и с традиция в Япония. Мангата (аниметата) нямат никакви порно-истории. Просто не гледай Hentai и готово, а те са „гнусни“, защото все пак там граници няма - става дума за рисунки и всеки автор може да си нарисува каквото си иска като не наранява никого с това. Не гледай просто, а ограничението е правилно 18
Няма иначе нищо гнусно в половите органи на човека, а сцени с насилие на нарисувани герои все пак е насилие над нарисувани герои :). Не гледай. 90% от тези филми иначе не са с насилие, а банални - с разни „ученички“, разни батковци как опавят майката на приятеля си или домашната помощничка, общо взето фантазии на пъпчасали младежи и възрастовото ограничение трябва да бъде ПОД 30, не над 30

2.   Авторе на същото мнение като твоето съм!

3.   " двама човека правят секс-и то със половите си органи" А стига бе, аз мислех, че с дрехите си правят секс :О Гледа порно и се възмущава... Е да ти имам логиката. То има порно на хора в реалния живот как правят секс с кучета, коне и с каквото се сетиш.

4.   Явно не си гледал /а АНИМЕ в истинския смисъл на думата, т. е. направено по манга. Хентая си е хентай, анимето си е аниме. :)

5.   Ъ-ъ-ъ-ъ, да, само ти смяташ, че аниметата са противни и грозни за гледане. И още няколко бабички от квартала но тях не ги броим. Мога да ти кажа, че хентаят в Япония винаги е цензуриран и никакви полови органи не се виждат ясно, то затова си е и с рейтинг 18 . И да, кажи ми още за децата в сащ, които гледали хентай и получили пристъпи :D
Чул - недочул е твоята работа. Действително има една серия на Покемон, в която са прекалили с бързата смяна на цветовете в ефектите и тя действително е предизвикала пристъпи, затова е забранена в повечето страни. Само една серия. А иначе анимето е прекрасно, има много жанрове и ако не те влекат битки, кръв и насилие, спокойно можеш да гледаш анимета за пчелички и мравчици, или за баскетбол и футбол, или за любов и романтика. Само не гледай Boku no Pico, защото може да получуш инфаркт.

6.   И едното, и другото - пълна боза и изродщина.

7.   Говориш за Hentai, а не анимета. Иначе има и еротични анимета. Така или иначе някои анимета са с доста замисъл правени и дори с липсата на сексуални сцени са достатъчно извратени морално и както се сетиш още че могат да увредят психиката на едно дете. Доста анимета си имат и червени точки. Какъо и да е... именно крайностите в аниметата заедно с красотата на някой персонажи и пейзажи привличат много фенове от цял свят без значение от възрастта

8.   Влязъл в порнхъба и гледал анимета вече, хаха. Гледал съм само няколко анимета, но някои от тях имат толкова дълбок смисъл, колкото всички бози на Холивуд смесени заедно нямат

9.   А-а-а-а ясно. Ти си от хората, дето мислят, че щом е анимация значи е за деца. Ще те разочаровам, но си доста ограничен. Анимацията не е само за деца, и боксът не е само за мъже.

10.   Към Номер1

Хентай няма нищо общо с анимето. Анимето е стил японска анимация, която се отличава от класическата. Хентай са японските порно анимации.

По принцип и на мен не ми харесват, защото са ми много дървени и няма никаква пластика и еластичност. Хората, които малко от малко разбират ще схванат за какво говоря.

Авторе, грешиш, че трябва да си 30 години. В Япония съвсем свободно се продават порно списания на деца, вкл. и Хентай.

Поздрави, Узунов

11.   Да, правя разлика между анимационното порно и
реалният живот, но не е ли малко извратено да си правиш труда да хабиш ценна дървесина, само, за да рисуваш в детайли телесни гънки, т. н., паласки (казвам, защото един път имаше и един такъв случай), и други такивя. Не си издирвам целенасочено видеа, които да ме стресират, но когато му пъкнат случайно, аз не съм подготвен и щъ-не щъ, ги виждам. Знам какво е порно, и естествено, че се прави със половите органи (номер 3), но аз имам чувството, че те намесват порното и в анимацията, за да го пробутат по-лесно на детската аудитория и да ги развращават още от малки, защото така е по-лесно да спечелят. Автора

12.   Все едно аз съм го писал. Напълно съм съгласен.

13.   н 11 - вече анимациите се правят на компютър.

14.   С риск да ме нападнат група аниме фенчета ще кажа:
В живота си съм гледал само 15 мин аниме. Като цяло това е най-извратената шитня. Не знам защо тия неща се разпространяват в Европа Америка и т. н. Какво им пречи на китайците да си ги държат там от където са излезнали. Само пълнят умовете на децата с глупости. И тва е причината сяко момиче да се филмира и да пада по батковци където срещне. Аз съм 200% съгласен в автора. Преди време гледах един игрален филм наречен death note. Разбрах че има направено аниме по него. Изгледах 1серия и след това намразих всички такива идиотщини. На мен лично корейците са ми доказали че могат да мислят истории но са много далече от истината с тия анимета дето има само разгонени ученички и батковци... Ако някой е забелязал в аниметата самите герои не са с дръпнати очички което значи че такива неща се правят за избиване на комплекси у жълтурите
#ненарасизма
Аре чао

17.   Прочетох само заглавието.
Отговарям: Не, не си само ти. И на мен са ми противни.

18.   Признавам в повечето има чудовища и насилие, смахнати прически , дори и сладките покемончета се млатят, но има едно наистина стойностно, което даваха преди години по БНТ и бих ти припоръчала да го гледаш. Казва се " Аз и брат ми " и няма никакво насилие в него. Историята е за едно 10 годишно момченце, чията майка е блъсната от камион докато разхожда малкото му братче, за щастие бебето се спасява като по чудо, защото тя изтървава количката. Оттук насетне животът му се преобръща, защото той трябва да порасне по - рано от пхриятелите си и да се грижи за по - малкото си братче и да го води и взема от градина докато татко им е на работа. Виж го ще ти хареса наистина е стойностно на фона на останалите, които са пълни с насилие!

20.   Някои наистина са доста гадни, обаче аз просто не ги гледам. И ти прави същото.

21.   Аз също мисля, че са противни. Мисля също, че са създадени за възрастни. Просто децата не трябва да ги гледат, според мен. Развращават само, но не само те, ами и другите сегашни филмчета. Говорят си неща от рода на "ей простак", "ще те убия" и др. Навремето имаше много хубави филмчета с цензура! Като например, Мики Маус, Чичо Скрудж, Зайчето Бъни, Аладин и т. н. На моето дете бих му пускала филмчета само от моето време, за които знам, че са интересни и безопасни за психиката му и културата му. И после родителите се чудят откъде детето им е научило думата "педерас" например. Аз лично съм го чувала във някои филмчета, като съм ходила на гости където е имало дете.
Ж27

22.   Да, прав си, 20, защо изобщо да им обръщам внимание? !

23.   Хаха японците са много луди и не само в правенето на анимета. Само виж кой държи рекорда за най-голяма оргия в света. А по въпроса за аниметата - гледал съм много анимета, израстнал съм с тях и мисля, че станах по-добър човек заради тях. За всички, които казвате, че има само извратени, гледаите Great teacher Onizuka - въпреки че е много старо и анимацията е с по-лошо качество е едно от любимите ми анимета и има много смях. Освен това има доста анимета, които включват неща от японската култура, обичаи, митове и т. н, които за мен специално, са много интересни.

П. С.
Забелязвам, че хората с по-консервативно мислене не ги харесват.

24.   Интересно нещо е японската цензура. Забранява изобразяването и показването на полови органи, но си е съвсем в реда на нещата да се демонстрира разчекнат със спекулум анус до 10 сантиметра диаметър и изтичащи от него фекалии. Но иначе съм съгласен, че дори в този пример може да се намери повече смисъл, отколкото в коя да е масова холивудска продукция.

Дядо Торбалан

25.   Значи първо аниметата не са само за деца. И второ - виждали ли сте какви чудовища и ужасии дават по картун нетуърк? А тях действително ги гледат само децата.

27.   От Автора:Напротив, Дядо Торбалан. В която и да е Холивудска продукция може да се намери повече смисъл, отколкото в тия бълвочи, с които ни заливат от изтока. Факт. Който и да е трезвен, интелигентен човек, никога няма да седне да твърди, че за "15 минути бил видял в едно аниме повече смисъл, отколкото във която и да е холивудска продукция"-това е просто невъзможно. Мисля, че се подразбира защо.
До 25-досега не съм виждал никакви чудовища, никакви ужасии по Картун Нетуърк, ако ти си, значи си сбъркал канала.

29.   Това е все едно да кажеш, че всички западни филми са порно. Ми не е така, затова има ЖАНРОВЕ. Аниметата могат да са комедия, екшън, драма и т.н. Относно хентая, някои наистина са извратени, но какво да се прави, всеки си има вкус. Това, с което обаче не съм съгласен е факта, че ти си си изградил негативен образ за анимето като цяло заради някой хентай, който или си гледал, или са ти показвали, разказвали... Но пробвай да гледаш някое от "нормалните", в които няма нито насилие, нито чудовища, нито секс. Има жанр, наречен "slice of life", който изобразява ежедневния живот, например на ученици. Дискутират се теми относно приятелството, житейски съвети и т.н. Тези анимета са невинни и в тях не можеш да намериш НИТО ЕДНО от изброените от теб неща. Но пак казвам, всеки си има вкус и не на всеки му допада. Просто не искам хората да си мислят че аниметата са само и единствено сексуални/изпълнени с насилие/извратени, а че и те, както филмите, си имат различни сюжети и жанрове. :-)

30.   Напълно съм съгласен с номер 29. Само ще допълня, че в холивудските филми също има насилие, кръв, секс и всякакви такива неща. Въпросът е какъв жанр е и какво обичаш да гледаш. Също така това, че е анимация не означава, че е за деца. Насилието, сексуалните сцении и всичко лошо, което авторът изброи го няма в нито едно детско аниме и само в определени жанрове. Накрая ще кажа, че хентая макар и анимиран със сигурност не е за деца. :)

31.   Противни са ми.

32.   Някои не правят разлика между аниме и хентай. Като по-малка гледах доста Наруто, Югио, Покемон. Ами съвсем нормални сериалчета. Не съм видяла голи, разчекнати герои и други неща. Да, фантастични са, но такъв е самият сюжет. Зачекват теми като приятелството, силата на духа, семейството и т.н
В повечето анимации си има насилие, но като малки не го забелязваме. Сетете се който и да епизод на Бъгс бъни или Том и Джери, и как като деца сте приемали всичко на шега.

33.   Пусни си някой стар епизод на Том и Джери и ще забележиш, че прелива от насилие и садизъм... Това е животът, това е и художественото му отразяване.

Имаче има много анимета, които са по-скоро приказни и романтични. Като филмите на студио Гибли. Мисля, че си гледал някакви хентай неща в порно сайтове. А това е като да гледаш порно пародията на Карибски пирати (в която има само секс с много порно актриси) и после да кажеш, че приключенските филми са извратени и дават само глупости в тях.

Но нека всеки гледа това, което му харесва. Имам приятели, които са луди фенове на кървавите хоръри, а в живота са най-милите и благи хора. Пък някои по света обожават поезията и романтиката, а са адските изроди... Това, което гледаме, е просто фантазия и забавление. Не вярвам, че ни прави такива или онакива...

34.   И аз си мисля, че автора е попаднал на хентай, а не на аниме. Не съм луд фен на аниметата, но много харесвах Наруто и до ден днешен също понякога го гледам. Там изобщо няма никакви разгонени мъже, жени, сексуални сцени и прочие. Да, едната героиня си пада по един от героите, но това е нещо любовно, а не сексуално. Вярно, анимето е бойно, има битки и кръв, но като цяло се разказва за силата на духа, за това как ако много искаш да постигнеш нещо, трябва неуморно да се бориш за него, дори всички да срещу теб, за това как трябва да държиш на обещанията си и да пазиш скъпите за теб хора. Тези, които са гледали Наруто, знаят за какво става на въпрос. Много деца бяхме луди по това аниме и много ми липсват тези времена, когато се пресъздавахме ролите на героите и играхме с часове. Друго мое любимо аниме е Shaman King. Отдавна не съм го гледала и съм го позабравила, но главният герой има безгранична доброта.
Аниметата, както и филмите, имат различни жанрове и това да гледаш нещо 15 минути и вече да имаш закоравяло мнение за всички анимета, е просто... нямам думи. Все едно да кажеш, че си гледал 15 минути "Тексаско клане" и край - всички филми на света са изпълнени с кръв и убийства и са виновни за насилието сред хората.

Black Sabbath

35.   32,33 и 34,е защо изопачавате нещата така!? Защо се опитвате да извъртите представата за нормално и ненормално и да сравнявате невинното детско филмче Том и Джери с извратенията и гнусотията на аниметата?! Вие сега целенасочено се опитвате да изкарате Том и Джери най-голямата извратения на света а аниметата да ги изкарате най-чистите ангелчета,само щото едното лично не ви харесва и гледате да го оплюете,ама аре ако обичате имайте малко респект! Том и Джери е обичано от поколения невинно детско филмче,и от деца,и от възрастни,и родителите го одобряват и го пускат на децата си,защото във него няма сериозно насилие,няма кървища,черволяци,полови органи,кланета,изнасилвания и други gore гнусотии,там насилието е съвсем друг тип,насилието е преувеличено и е комедийно и пародично,и си личи,че е направено за смях и забавление. Удрят се с чукове, с наковални и си слагат динамит,НО нищо повече! Това е детско,несериозно насилие и е глупаво 33 да го сравняваш със зверските кланета,битки и войни на извратените анимета,и порнографията,с която са тъпкани. И да,гледал съм много повече от 15 минути аниме,и да,всички анимета са такива,такива впечатления са ми останали от тях,и вие не можете да ми ги промените,колкото и примери с филми на ужасите и тем подобни да ми давате. Ужасите са си ужаси,анимацията си е анимация,и трябва да се правят или само НОРМАЛНИ анимации,без неща за възрастни,или ако ще се правят неща за възрастни,то да е само в ИСТИНСКИТЕ филми,та да се знае кое е за деца и кое е за възрастни,без да се допуска да се промиват мозъците на децата с тия простотии,само по предлог,че били анимация.

36.   35, не знам какво си гледал, но в аниметата, които аз сериозно съм гледала, няма полови органи, черва, сексуални работи, нито ужаси. Явно си гледал аниме за възрастни. Аз анимета не харесвам толкова, просто Наруто и Шаман Кинг са ми слабост, междувременно съм гледала други анимета. Наруто, Шаман Кинг и Юги Йо ги даваха по Картун Нетуърк или Джетикс (не се сещам вече). Мислиш ли, че аниме със сексуални сцени и вътрешности ще се пускат по родния ефир за деца? Помисли малко. Юги Йо така и не ме грабна, но не виждам нищо нередно в Наруто, където главният герой се бори за мечтата си със зъби и нокти и всички го подценяват, но той не спира да вярва в себе си и винаги изпълнява обещанията си или Шаман Кинг, където главният герой е с безгранична доброта.
И не разбирам защо се обръщаш към мен конкретно. Аз гледам и анимации като Том и Джери, Ед, Едд и Еди, Крава и пиле, разни приказки като Принцесата и Звяра, дори скоро искам да гледам Снежанка (тя ми е най- любима от всичките принцеси на Дисни), но гледам и анимации за възрастни като Мистър Пикълс, които е АСБУРД да се дадат на деца, но си имат своят чар точно с кървавите и извратени сцени. Има си анимета И анимации за деца, има си анимета И анимации за възрастни и в това няма лошо.

Black Sabbath

37.   35, Том и Джери си е детско, да, но доста от нещата там като се замислиш са си чисто насилие. Цялото това удряне с разни предмети, падания си е вид насилие, макар и децата да не гледат на него така. По принцип във всяка детска анимация като се замислиш си има мотиви на нещо насилствено и нередно, но това го разбираш като пораснеш. Особено анимационните филми, които излизат напоследък, бъкат от неща, които само един възрастен би разбрал като проблем. Даже има клипове в Ютуб за сцените и репликите в дадени анимации, които едно дете не би схванало.
Някои като ми каже аниме, се сещам за Покемон, Наруто,ЮГи-все сериали, с които ми мина детството. Някой горе спомена Краля на шаманите, което си беше също добро. Има доста мотиви от реалния живот в тях. Да, може да не допаднат на всеки, но като цяло няма нищо нередно в тях. Има приятелство, семейство, сила на духа, хумор. Има си герои, на които може да симпатизираш, както и такива , които са направо омразни. Но и в реалният живот е така.

38.   И аз не намирам нищо интересно в тях, също така даже се учудвам, че някои хора ги гледат по цял ден

39.   До 37

Нека ти "разруша" девството и да ти кажа, че Pokemon беше създаден, за да промотира видео игри и гири с карти, като завързаха някакъв "сюжет", а югио и това не направи. Любимите ти анимации са един бездушен опит, да те карат да правиш мили очички на мама и тате, да се набутат, за да ти купят играчки.

:)

40.   39 от 37
Както и всяка анимация напоследък и дрехите на Дисни принцеси, раници, тетрадки, кукли и всякакви подобни неща. Това си го имаше и като бях дете. Имаше си кукли на принцеси, тетрадки, книжки, продължения на филмите.
Всеки филм се превръща в средство за играчки, реклама, дрехи и т.н. Това не е нещо ново, нито уникално. Винаги си го е имало. Сега ли го разбирате?! Сега ли разбирате, че има пазарна ниша и силна реклама на продукти, свързани с анимации и филми?! Че се превръщат в туристически атракции местата, където е сниман даден филм или сериал?! За Pokemon Go не сте ли чували?!
Запознайте се с истинският вариант на детските приказки, които са много по-мрачни от филмчетата на Дисни, които са направени. Как в оригиналният си вид са направо страшни и травмиращи.После говорете за аниметата.

41.   39, това се нарича маркетинг и се отнася за всички филми, анимации, книги, които са успешни и популярни.