Споделена история от Други

Аз ли не съм наред?!
Хора, аз ли съм най-тъпата?!?!

Напоследък все това си мисля. Сякаш аз съм единствената, която не може да се справи...

Предстоят ми матури и може би изпити. Полагам някакви усилия, уча си. Трупат се много неща, които трябва да науча..имам чувството че съм тъпа! Всичко ми става каша...понякога нищо не мога да запомняя...толкова много неща и времето ме притиска. Постоянно ме тормозят мисли, че няма да се справя, че няма да успея...че ще разочаровам както другите, така и себе си..

Освен това..в кой град ще отида, дали ще потръгнат нещата там?! Ако имаше едно лесно цял живот да си остана на едно място...Ако можех да се реализирам някъде без да продължавам да уча, изобщо нямаше да се занимавам...ама си продължавам, уж за да стане човек от мен ..

Не мога да се съсредоточа, все нещо не измъчва...ето сега взех учебниците и уж започнах да уча...тръгнах да пиша тук?!

И освен тези неща нон-стоп в главата ми са някакви момчета, защото и с тях все не ми върви...влюбена загубена..ама все сама..

Гледам да не мисля много за всичките тези неща и да карам по-оптимистично, ама като ме налегнат такива мрачни мисли и всичко отива подяволите...

Коментари

1.   Така е в пубертета,момчета,уроци...Старай се да имаш добро образование,тогава и момчета ще има-те обичат да има с кой да спорят на ителектуални теми...:))

2.   Относно матурите ако си си чела предните години няма да имаш проблеми, те са сравнително лесни
Не се самообвинявай че си тъпа защото само си вредиш , повярвай в себе си . Кашата идва обикновено от там че се опитва да се запомни много информация на един път! Време имаш и каквото и да казваш в 12 клас и учителите са малко-по благосклонни , а пък учениците и почти не ходят на училище :)
За изпитите вече зависи какво и къде искаш ?!? Само трябва да осмислиш поне малко към какво да се насочиш
Знаеш че ако изкараш и хубави оценки на матури може да влезеш само по диплома
Не мисля че някой може да ти каже точно какво да правиш, като ти сама не си наясно със себе си !
Lexy

3.   Сравнително лесно, да ...но както казах проблема ми е в това, че не мога да се съсредоточа...и все още не мога. Все съм отвяна на някъде и не знам как да си събера мислите и да се концентрирам

Авторката

4.   Хахаха и аз се чудех дали да пусна една история тук,за да изкажа собствената си "мъка" ама ти ме изпревари .. Не стига,че сме на едни години ама и сме еднакво мързеливи по отношение на ученето. Пиши ми на пощата ако искаш да се оплакваме една на друга ;)) Aко пък не,не се притеснявай нещата все ще се наредят (или ще ходиме на септемврийската :D )
kamikadzeivse@abv.bg