Споделена история от Други

Банков кредит или лъжа?
Здравейте Мили Приятели!
Искам да споделя една случка със вас и да ми кажете какво мислите и да ми дадете съвет! С лоша кредитна история съм заради едни 200-300 лв от париба преди 2-3 години-изостанах с вноски. Та остава ми малко може би докато се изчистя и реших да проверя в нета за кредит, чувал съм че банки дават и на хора с лошо ЦКР но с по-висока лихва за да може да се докажат като клиенти. Трябват ми малко пари! Попаднах на обява написана от някаква жена и в нея пишеше че срещу 120 лв комисионна ме урежда за кредит към Пощенска Банка. От разтояние разбира се. Аз съм от др. град тя е от София. Каза ми каква ще е вноската на месец за 5 години. Колко ще върна на края да ми е ясно. Трябват и данни оот лична карта, работодател, доход и т. н. Твърди че ако и дам данните до около 10-тина дни ще имам сумата на банковата ми сметка. Нямам в момента 120 лв за това се забавих. И тя нахалстваше Господине кога ще ни преведете сумата, не сте сериозен не знам си какво днес ми вика господине това е последния ви ден иначе отказваме да ви помогнем! Нарочно я блокирах това си го пишем по абв. Иначе ми остави имената си и егн-то си нейното да и ги пратя по Изи пей изглежда че е 89-та година. Та като и блокирах имейла ми писа някакъв нейн колега какво съм решил можели да ме изчакат малко няколко дни. Чувствам го вече като тормоз. Колко мога да им пратя ако им пратя 30 лв ще задействат документите и като им пратя другите 90 ще действам по кредита и ше ми го преведат на сметка. Пита ме кога ще им ги пратя по кое време да знаят. СЯКАШ ВЕЧЕ СЪМ ТЕГЛИЛ КРЕДИТ И ИМ ДЪЛЖА ПАРИ МАМКА МУ! А СТАВА ВЪПРОС ЗА КОМИСИОННА ОТ 120 ЛВ. ДА ИНТЕРЕСУВА МЕ КАКВО МИСЛИТЕ ТОВА РЕАЛНО ЛИ Е НАИСТИНА ЛИ МОГАТ ДА МУ УРЕДЯТ КРЕДИТ ПО ТОЗИ НАЧИН. ГАРАНТИРАТ ГО НА 100% ЧЕ ЩЕ МИ ДАДАТ КРЕДИТ КЪМ ПОЩЕНСКА БАНКА-ПОНЕ СЕ ПРЕДСТАВИ ТЯ ЧЕ Е ОТ ТАМ! МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТ КАЖЕТЕ КАКВО МИСЛИТЕ???

Коментари

1.   Това е измама!
Никой не може да ти уреди в сериозна институция кредит...освен ти самият! Ще приберат твоите парички и ще се чупят. Не превеждай, за Бога
Ако толкова си закъсал по-добре си намери втора работа, отиди да работиш в чужбина, дори вземи бърз кредит, но от сериозна банкова институция
Не е чудно, че нямаш пари щом така ги пилееш. Събуди се.
Вземи си поука - на кредит не се живее. За каквото и да ти трябват парите, отложи или се лиши, но не затъвай пак с кредити.
Колкото за конкретните хора - това на 100% са измамници и да им пратиш 30 лв. просто ще е почерпка за тях.
Сигнализирай в комисията за защита на потребителите
Другият път като те търсят ги заплаши с полиция и задължително ги обади във въпросната банка!

2.   От Автора: До Номер 1. Прав си Колега! И аз мисля че са измамници за това не съм им превел нищо и не мисля да го правя! Просто много странно ми беше как така от разтояние ще станат нещата. Всъщност в момента нямам кредити и не дължа нищо на никой и май май няма да се вържа. Ще потърся друга работа. Ако трябва ще замина в чужбина след време. Просто уча висше задочно и ми е малко трудно ама по-добре така но да спя спокойно. Ще видя и утре какво ще стане дали ще ми пишат нещо и какво и ще сигнализирам в комисията за защита на потребителите. Благодаря ти! Поздрави!

3.   Уникална схема за грабеж. Бягаш или гориш!!!

4.   абсолютно невъзможно е да ти уреди кредит от банка без да е банков служител. кредитните посредници не правят нищо друго освен да ти направят сравнение на условията на различните банки и да ти посочат най-подходящия за теб. но няма как друг да го направи от твое име
това са измамници, по мейла може да ти прати каквото си иска и да каже, че това са нейните данни. от каква фирма се представя, че е? адрес, телефон, сайт?
Ж44

5.   Банков служител съм и ти казвам, че одобрението на кредитите не се прави от случайни хора, които за жълти стотинки ще сисложат главата в торбата. Това е пълна измама. Ако ти не отговаряш на условията, няма никой да ти го осигури осо ено пък за 100 лв. А ако отговаряш нямаш нужда от посредник. Друг е въпроса, че самата банка може да ти даде кредит с по-висока лихва като рисков клиент.

6.   Абе авторе, тебе ли смятат за баламурник, очаквайки да им пратиш имена, ЕГН и номер на банковата сметка, те ли са баламурници, че ти пращат своите имена и ЕГН, или ти нас смяташ за такива с нескопосно измислената си история? Е аз не се смятам за такъв!

8.   100% измама!!!
Какво толкова ти пречи просто да ви вдигнеш задника и да отидеш до офис на банката? !? Най лошото нещо което може да ти се случи е просто да не те одобрят и толкова, макар че сега кредити се раздават на калпак, само да имаш трудов договор!
Лихвите на банките не са ниски но не могат да стъпят на малкия пръст на бързите кредити... Там сумата се удвоява за месеци!

9.   не пращай пари лъжати аз изгорях от такива типове