Споделена история от Други

Търся един филм.
Здравейте!
първо моля модераторите да одобрят темата.
И така.. снощи гледах един филм, но го хванах от средата и не разбрах как се казва, не мога да го намеря в някоя Тв програма, тъй като канала, по който го гледах не е толкова известен, че да има програма за него. Ще ви разкажа какво гледах, спомням си и имената на някои от героите, филма си беше доста страшен, имаше общо с филмите за екзорсизъм и с тези за обсебени хора от дявола като "Стигмата", "Поличбата", "Случай 39"
значи един свещеник, името му започваше с М. беше в един град, в който живеят и някакви диваци, които воюват с останалите, тъй като се смята, че има нещо прокълнато в града и от там идват всички нещастия. Този свещеник всъщност се отказал от вярата си и търси разкопки и попада на една изоставена църква в този град и с още хора ( на единия му викаха Чума ) ходеха до църквата да я изследват и всъщност тя беше под земята, само купола и се виждаше и вътре имаше най-различни стенописи и най-странното беше една статуя на Христос, само че обърната наобратно и това им направи впечатление. Свещеника беше отседнал в една къща, където живееше една лекарка, казваше се Сара и имаше и едно момче- Джоузеф, на което нещо му стана след като видя да нападат брат му и така се наложи лекарката да се грижи за него. Разбра се после за един мосю Бенетон, така мисля се казваше, който бил луд, но и той изследвал църквата и бил запознат с тези неща в града. Свещеника отиде в лудницата дето беше този човек, но той се самоуби пред него и нищо не се разбра. Постепенно почнаха да разбират, че града е прокълнат и то от спътника на отеца, който откри истината и каза, че детето Джоузеф е прокълнато и трябва да се убие. Даже стана война с диваците от другото племе и те се опитаха да убият детето, но не успяха и решиха да обявят война. Тогава свещеника каза на спътника си да заведе детето в църквата, защото вярваше, че е невинно и да го избави, тъй като се задаваше и пясъчна буря и война. После се разбра, че тази Сара всъщност е била обсебена от Луцифер и била бивша жена на онзи мосю дето се самоуби. Свещеника като разбра, че всъщност не е детето, а Сара, тръгна към църквата, но спътника му беше убит и жената се беше превърнала в чудовище и искаше да ги убия и да направи нещо като жертвоприношение. Та така де, свещеника разбра, че е направил грешка като се отказал от вярата си и помоли за прошка и в крайна сметка успя да прогони дявола дето е обладал жената, но накрая тя умря и детето следователно оживя. Успяха да се измъкнат от църквата, но всички бяха избити от войната и накрая дадоха отеца да се среща с някакъв мъж, който явно го е бил изпратил на мисия в този град, защото го пита дали е намерил нещо.
Това гледах, не че ме бива да описвам неща, но не мога да намеря филма, а ми хареса и ако някой го е гледал случайно, нека каже как се казва.

Коментари

1.   Exorcist: The Beginning (2004)