Споделена история от Други

Младолик съм и това ми създава проблеми в обществото..
Ето един малко по-различен от другите проблеми..
Случаят ми е че съм момче на 20 години, но изобщо не ми личи. Не съм особено висок и съм слаб и някакси оставям впечатление в хората, че съм по-скоро на 15-16 и това ми е проблем, защото не ме приемат на сериозно.
Някои от вас ще кажат "ха, ма това проблем ли е?" но при мен е наистина ужасно. Поне вече спряха да ме питат имам ли 18 като си купувам бира..

Гледам си връстниците стават едни горили, пък аз си съм все същото детете, каквото бях преди 4-5 години..

Коментари

1.   Не, аз лично няма да си кажа ''ама това проблем ли е'' тъй като имах познат в точно твоето положение и отлично знам, че на пръв поглед изглежда глупаво, но това влияе адски много на психиката, и както ти казваш на отношенията ти с другите. Ако ти е за това, че те взимат за малък като си купуваш бира или ти искат лична карта в дискотеката - честно казано да не ти пука, но ако се комплексираш заради връстниците си..това е голяма грешка!! Естествено всеки човек си има отделна физика, но дали пък някой от тях не зобат, за да се превърнат в такива горили?! А последствията са жестоки, особено при един млад несвикнал с подобни неща организъм. Момчето за което ти говоря се подведе така да се каже по манията да е малко по- ''корав'' и го постигна..докато не получи инфаркт..НА 20 ГОДИНИ! Сега за щастие е по-добре, но организма му е като на 70 годишен човек..така, че приеми се какъвто си, а това, кой за колко годишен те мисли не е от значение.

2.   Мой приятел имаше същия проблем като твоя. Но това беше преди доста години. Към 25-26 започна да пълнее и да спортува. След още няколко години от работата, която си избра натрупа още мускулна маса, но в лице си остана много младолик. Сега е над 30 и е страшно сладък. Много добре изглежда и като гледам има тенденция да се запази. А виждам и други, които над 30 вече изглеждат състарени. Така че не се притеснявай. Всяко зло за добро. След време ще си доволен. Освен, че ще изглеждаш младичък, ще имаш богат житейски опит и това много ще ти помага. Започни да спортуваш ако искаш, но не посягай към химии. Това е моят съвет. Надявам се да съм ти била полезна.

3.   Малко фитнес не би ти се отразил зле-просто колкото да понаправиш тялото си!

4.   Оффф и аз съм така... :( Не само, че съм нисък, но и костите ми са още тънки, а в лицето приличам на 3-4 години по-млад. Имам чувството, че съм zoom-нат... И наистина не е приятно всички да те мислят за по-малък, а всъщност да си дърт, аз лично се дразняот това, но не може да се промени.

5.   Аз мисля, че си за завиждане :). А и 20 не е някаква много различна от детската възраст. В днешно време периодът на юношеството сякаш расте и изглеждаме по-малки от родителите си, когато са били на същата възраст. И начинът на живот е по-различен и всъщност е много странно за мен - хем има повече стрес, хем сме по-свежи, ама всичко това е само външно предполагам. Доста хора се задържат с детски вид докъм 30-тата си година. Нещата много бързо се променят в един момент обаче. Няма начин да не промениш най-малкото излъчването си, когато натрупаш житейски опит. Аз съм жена на 30 например и ми се иска този опит, особено горчивият, да не ми личи много много :)). А дотогава - мисли за позитивите на това си качество и гледай какво се случва вътре в теб, а не на повърхността. Казвам го от опит, защото аз също изглеждах по-малка и се радвах за това, а реално никакви хубави неща не ми донесе този факт. Така че човек само си мисли, че нещо е добро или лошо. А то може и да е точно обратното.

6.   И аз съм така пич - нисък, хилав, "детсколик". На 19 съм, а приличам на 14-15 годишно келешче! Мн е кофти това.

7.   ходи с лека брада ;)

8.   На практика това изобщо няма да ти е проблем след някоя и друга година . Моя мъж още го канят разни тийнеиджърки по дискотеки :):)Само чудно с коя от двете дъщери да ходи , че те не искат заедно :Д

9.   Спокойно! Аз наближавам 33 и преди няколко месеца насред улицата (една женичка ме анкетираше ) и ме попита имам ли навършени 18. Ха-ха-ха!
Птичето

10.   Здр аз съм жена със същият проблем.
Всъщност съм на 22, но ако ме видиш повече от 15 няма да ми дадеш. Аз се чудя, това заради живота, който съм живяла ли е, защото винаги проблемите съм ги посрещала с усмивка на лице. Или е по рождение. Като не говоря за гени, защото съм гледала снимки на майка ми и баща ми на мойте години и си изглеждат нормално. Аз, обаче не. В същото време имам бели коси, това поне знам че е на генна основа, защото баща ми много млад е побелял.
Кофти си е, наистина не те взимат насериозно хората. Държат се с теб като дете. Но след време ще ни харесва това чувство, като поостареем, така че споко