Споделена история от Други

Не се радвам, че идват празници
Здравейте, не искам съвети, искам просто да споделя с някого и да разбера единствената ли съм, която не се вълнува и радва за предстоящите празници? Имах тежка година, загубих близък човек и това ще са първите Коледа и нова година без него, а и съм в друга държава няма спомен от българското тук, омръзна ми да гледам как всички са щастливи, аз не... все на мен нещо не ми върви последните години, единствена ли съм:)

Коментари

1.   Празниците авторке човек си ги прави сам. Няма на света човек на който да му върви във всичко. Празникът е моментът в който забравяш проблемите и се опитваш да си оправиш настроението и мисленето над нещата. Само така след празника нещата му потръгват с лоши мисли няма как да привлечеш хубаво към себе си.

2.   Не не си. Аз също съм в такова положение, само че не съм в чужда държава. Загубих майка си. Нямам желание да купувам или подарявам подаръци или картички. При мен разликата е, че винаги е било така, заради алкохолизиран родител. Може би единственото, което ще ме зарадва е малко сняг.

3.   И аз имах тежка година - загубих двама близки, спасих репутацията на една държавна институция, което ми костваше немалко усилия и денонощна работа, но за сметка на това пък смятам да си направя най-страхотните Коледен и Новогодишен купони :)

4.   Да,то няма и кой знае какъв особено голям повод за празнуване-к'во,2016-та,годината на маймуната,четна,високосна-голяма работа,поредната година под слънцето. И после пак чакаме следващата нова година,та пак да имамр повод да се напием и наплюскаме като мръсни,диви животни.

5.   Не.. не си, аз имам проблеми заради който не съм щастлива да празнувам тази година. И аз подобно на теб само че си вече си имам компания, не знам по нататък как ще я карам но до сега винаги се е намирало кой да ми обърне внимание.

6.   Здравей. Много хора не са щастливи по празниците поради една или друга причина. Дай си малко време, животът знае как да подреди всичко. Повярвай ми следващата Коледа ще си много щастлива, а и защо не още тази! Коледният дух е навсякъде. Трябва само да го усетиш!

7.   наистина ли вярваш, че всички останали са щастливи?
защото и аз не съм... от тук следва да се заключи, че мислиш грешно.

8.   Аз също не се радвам, че идват празници. Няма вълнение. Няма емоция. Няма еуфория. И, въпреки всичко и това ще мине. :)
Не си единствена, но все пак мисля че в каквато и дупка да е изпаднал човек, ако сам не се събере, сам не се измъкне от нея, сам не си помогне - няма кой друг да го направи. Единственото, което мога да ти кажа е - бори се!

9.   И аз мразя празниците, защото всичко е насочено към харчене на пари, ненужни подаръци и взесто да си починеш, трябва да се утрепеш от приготовления.

10.   Истинският празник никога не може да бъде фиксиран в календара, а тогава когато го чувстваш. Ако си щастлив всеки ден може да е празник, а ако не си, то насилствените празници почват да те плашат вместо да ти доставят удоволствие.

12.   Не, и аз съм в чужбина и мен не ме грее че идват празници.

13.   Не си единствена, разбира се. Такива, като нас, са милиони, даже едвали ще сгреша, ако кажа милиарди. Аз вече не си спомням от колко години не изпитвам празнична еуфория.

14.   Добре дошла в клуба!

15.   И аз съм така авторке. Не се радвам. Но си имам и причина. Близък човек си отиде преди малко повече от 40 дни и още ми е гадно и постоянно мисля за този човек. Но какво да се прави...

Все пак весели празници на всички.

Поздрави,

16.   Разбира се, че не си единствена! Има толкова много хора по света, много ясно, че няма да си само ти в това положение. Да, ти си загубила близък човек, но защо не гледаш от добрата страна на нещата? Ти си млада(предполагам), животът продължава, той е пред теб. И какво като си в чужбина? 100 % ще има някаква програма на Коледа и Нова година в града, в който си. Можеш да отидеш, да се разходиш, или просто да си вземеш отпуск и да се прибереш. Това е най-хубавото време от годината! Писна ми от песимисти...

17.   Ами аз ей така накрая да си кажа, че съм супер радостна, че идват празници! И аз тази година загубих близък човек, доста лоши спомени и грешки направих, но пък какво от това? ! Нима не трябва да съм щастлива? И не, не е заради подаръците, а просто вълнението за новите, дни, моменти, хора, успехи, падения, нов шанс за по-добра мен! Затова хора изкарайте си кефски, забравете миналото, все пак не живеете в него. Пожелавам на всички много здраве, оценявайте най-малките неща и жестове, забавлявайте се и най-вече бъдете позитивни, защото животът е кратък!
Весели празници и много усмивки:)
Serene

19.   Авторката:
Изчетох всички коментари и някакси наистина ми олекна, много сте прави хора... живота продължава. Благодаря ви и нека всеки от нас намери щастието си и 2016 да е по-добра от 2015.... ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ :*

20.   Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване към него. А пътят е всекидневната радост. Астрономическия празник няма да ти поднесе нищо, ти сама трябва да си го подариш и намериш. Бедни сме, защото сме нещастни.

21.   Не, не си. И аз и ти, и още много други не се радваме на предстоящите празници. Само до преди 5 дни бях по-скоро щастлива, въпреки проблемите, въпреки гадната година, която имах. И изведнъж всичко се срина. Случи се нещо, което ме вкара в дълбока и непреодолима мъка. И спасение от тази мъка няма. Гледам хората около мен и се питам как имате сила да се усмихвате, когато знаете какво се случи? Само аз ли не успявам да сложа маската или на вас не ви пука? И се чувствам съвсем сама в тази мъка, защото не мога да я споделя с никого.

22.   Далеч не си единствена. Много хора изпитват истински ужас от празниците, включително и аз. Колегите ми постоянно говореха къде ще ходят, какви подаръци са купили и като ме питаха мен, как да им кажа, че няма за кого да купя подарък? Със семейството ми почти не си говорим. С тях се чувствам по-зле дори отколкото сам. Нямам си и приятелка, така че реално няма да има и при мен подаръци и коледно настроение. А коледната еуфория само допълнително ми напомня за самотата ми. Та, на Бъдни вечер легнах да се наспя, а Коледа смятам да прекарам в учене, за да се разсеям и да не мисля за глупости.
Но виж, празник имаме тогава, когато има хора, които ни обичат. Дори да си далеч, чуй се с близките си. И ти пожелавам някога да имаш около себе си хора, с които всеки ден ще е празник.

23.   Не си сама, на мен също не ми е празнично. :) Вдигат се излишни шум и какафония. Празници като всички други. :)

24.   Ако това ще те успокои и аз съм така. Годината беше трудна и следващата не се очертава като по-лесна, така че какво чак толкова да подскачам от радост заради празниците? Да, ще гледам да се държа така, че да не скапвам настроението на хората около мен, някои от които (най-вече децата) искрено ще се забавляват, но чак пък толкова няма да се веселя. По-скоро ще използвам почивните дни да се наспя.
Така, че не си сама. В подобно положение съм.

25.   И на мен не ми е много празнично. През тази година изгубихме двама души от семейството ни. Освен това нямам почти никакви приятели и близки. Чувствам се самотен, а другите си имат компания. Някои ще кажат "както си го направиш", но не е толкова лесно, колкото звучи. Нямам представа как да си го направя, а никой не идва да ми каже.

26.   Празникът си е хубаво нещо, дори и сам/сама да си, може да си създадеш празнична обстановка, празнично настроение и походящи развлечения. Почисти си, направи си празнична украса на елхата, сготви си вкусни и любими неща, поразходи се тук, там, а като няма кой да ти подари подарък, ти пък си самоподари. Полага ти се, нали така. На Коледа и Нова година всеки трябва да получи подарък, включително и ти. Що пък да не си самоподариш. Яааа, да не свършил света. Коледа е все пак, Нова година е! А нали знаеш, Нова година, нов късмет. Какво като си сам или сама, ами самоуважи се. Дядо Коледа и Новата година може пък да ти донесат само хубави неща, знае ли човек. Животът е такъв, какъвто си го направиш. Животът е пред теб. Изпрати на твоите близки и приятели поздравителни картички и е-мейли.
Е, вярно, най си е добре, ако празнуваш празника с точният човек до теб, човекът когото обичаш, или с точните хора до теб, твоите истински приятели. Но, какво да се прави, понякога може да се случи и да си сам/сама на празника. Няма лошо. Но дори и сам/сама да си, не трябва да се отчайваш. Запали свещички на трапезата, пожелай си нещо, може пък и да ти се сбъдне. На Нова година всеки си дава равносметка за нещата, които са му се случили през отминалата година и си пожелава неща, които да му се случат през следващата година, дори може да си състави и план, как да ги постигне.
Така, че дерзай и по-бодро, животът продължава! Човек сам гради своето щастие!
Желая на всички много здраве, приятно изкарване на празниците и успешна Нова година!