Споделена история от Други

Мехур в окото на кучето ми-ПОМОЩ!
Здравейте. Не открих нищо, за това пиша тук. Днес като от нищото в окото на кучето ми се появи някакъв мехур (на цвят червен) във вътрешния ъгъл на окото, голям горе-долу колкото половината око. Много се притеснявам, защото не знам от какво може да е и какви са последиците. Не мога да я заведа на ветеринар, защото няма чип и ще я пратят в приют. В интернет не открих нищо. Майка ми отиде да вземе някакви капки, но не знам дали ще имат някакъв ефект. Моля, който се е сблъсквал с нещо подобно или знае от какво може да е и как се лекува да пише! Както казах страшно се притеснявам, може би се е ударила или нещо такова, но не знам как ще се оправи това! Моюя за помощ! Благодаря предварително.

Коментари

1.   Най-вероятно е черешово око "Cherry eye", потърси в гугъл, среща се най-често при булдоци, боксери, породи със сплеснати муцуни, но не само. Кучето не го боли, не се притеснявай, но се оправя с операция. Никой няма да прати кучето в приют, не се притеснявай, води го смело, операцията струва около 200 лв.

2.   Ако не заведете кучето на ветинар... има голяма вероятност да се усложнят нещата.

Весели празници и късмет със животното!

3.   Здравей! Не знам дали проблемът ти се е оправил, но да ти кажа, че дори кучето да няма чип, няма как да ти го приберат в приют. Заведи го! Може да е алергия към нещо.
Чипът се слага по желание! :)

4.   Ще я пратят в приют, щото няма чип ама друг път!
Отивайте на лекар! Аман от безотговорни хора.

5.   На колко години си? Кучето ти се нуждае от ВЕТЕРИНАР!!! СПЕШНО!!!
Никой ветеринар няма да ти вземе кучето, защото няма чип, но очевидно не си дорасъл/а за да гледаш животно и да поемеш всички отговорности за него, а да търсиш тъпи оправдания е най-лесно

6.   От авторката:
На 14 години съм. Окото и се оправи за около час с капки. Извинявам се за невежеството си, самата аз карам майка ми от много време да я заведем на ветеринар, но тя отказва, защото са щяли да я вземат в приют и да ни глобят и причината била, че няма чип. Благодаря иначе, щеше да се стигне до ветеринар, но Слава Богу се размина и без.

7.   Няма да ти го вземат, отивай при ветеринар! Ти най-вероятно си дете, но майка ти как може да не знае, че не прибират кучета без чипове?

8.   Радвам се че се е оправило кученцето, но майка ти е доста невежа. Никой нямя да ви вземе кучето. И моето няма чип, но си го водя редовно на ветеринар и няма никакъв проблем.