Споделена история от Други

Странно чувство след гледане на филм
Здравейте. Първо се извинявам за заглавието, тъй като не можах да се сетя за някое, което точно описва "проблема" ми. И така, преди около година гледах едно филмче, историята на което доста ме докосна. До сега съм с някакво странно чувство като тъга, което ми е останало от тогава. Мислех, че ако го гледам няколко пъти, ще се почувствам по-добре, но това беше само за кратко. От тогава нататък избягвам да го гледам, тъй като отново ми навява спомени и отново същото чувство се появява у мен. Всичкото това е свързано само с някои части от филма, а не целият, защото завършва с щастлив край. Ако някой от вас е имал същото преживяване, моля да сподели.

Коментари

1.   И на мен ми се случва понякога така да се каже да се вживявам във филмите, ама до ден два ми минава :D А кой е филма за който говориш?

2.   следкато гледах suicide room бях точно така. Филма свършва адски тъжно (главният герой - едносупер сладко момче се самоуби без да го иска реално). След този филм цял ден плаках за тежката съдба на Доминик (самоубилото се момче). После започна някак подсъзнателнонеговата съдба и начин на живот да ми става като пример за подръжание... в продължебие на седмица стоях само в стаята си и почти не ядях. Всичко се оправи разбира се и аз много искам пак да гледам този филм тъйкато ми е любимия, но ме е страх че пак ще ми застане онази буца в гърлото :)

3.   Е, кажи кой е филма...

4.   Може би и на мен ми се е случвало, но е било за кратко.
Предполагам, че зависи и от самия жанр на филма.
Би ли споделил/а името на филма?

5.   Депресия.

6.   Е кажи поне кой е филма...

7.   Честито, сред цялата помия, с която ни залива Холивуд, случайно си попаднала на стойностен филм. Радвай се, защото такива напоследък рядко се намират. Това се нарича изкуство - да те докосне, да те развълнува...

Ще кажеш ли как се казва филма, че ми стана интересно?

8.   Какво е заглавието на филма? Прииска ми се да го гледам.

9.   "Ако някой от вас е имал същото преживяване, моля да сподели. "
Случвало се е на всеки, който не е душевен инвалид или изключително тъп.
Филмите и изкувството като цяло, имат за цел да предизвикат емоция, предавайки някакво съобщение от твореца.
Историята те е докоснала, защото я смяташ за близка, по един или друг начин. Свързваш се с героите, техните емоции и цели.

10.   И аз имам някакви чувства на сякаш обвързаност с филм или спомените. Не знам какво може да е. :D

11.   Постоянно като гледам филми се вживявам и после ми е тъжно и странно. Спокойно, не си само ти!

12.   Имам същото преживяване с песни обаче. Над 20, които като ги чуя ми става гадно и никога няма да ми размине очевидно. Някои са асоциирани с две момичета, други с училищните години и носталгията по тях - бяха ми страхотни не защото сега гледам от позицията на възрастен човек. И тогава знаех, че живея адски щастливо и не всички мои връстници са така весели.
Кой е филмът все пак:)?

13.   Би ли казала кой е филмът? :)

14.   Аз изпитах абсолютно същото чувство за първи път преди около година, и така вече става с три филма, но ми минава бързо. Просто разбери коя точно част те е натъжила или те е накарала да се замислиш и разбери какво общо има с твоя живот. Като мислиш по-често за това се надявам, че ще ти мине. Надявам се да съм ти помогнал :)

П. С. За кой филм говориш

15.   'Mи, емоционален/емоционална си явно. Нищо лошо, просто явно свързваш историята на филма със своята собствена. :)
И на мен ми се е случвало да ми подейства така филм, "обремени" ме за цял живот. Просто ми даде много различни гледни точки, накара ме да се замисля за неща, за които преди не бих и видях нещата по различен начин, без него направо нямаше да съм същия човек. Не е лошо, де.

16.   Ако един филм не може да те накара да чувстваш нещо, защо изобщо си губиш времето с него?

17.   Последния филм, който яко ми бръкна в психиката, е Cracks с Ева Грийн. Препоръчвам на всички, които харесват различното и нестандартното.

18.   И аз имам същото преживяване, само че с книги. В последно време, книгата, която ме "разби" е "Хиляди сияйни слънца" на Кхалед Хосейни. Няколко месеца вече ме държи това чувство на тъга и съчувствие към героите (т.е. героините), и доста често вечер си препрочитам някои части от книгата и си поплаквам - за пореден път.

19.   На мен е имало много филми, които така са ми "бъркали във психиката", но като знам, че не са истински, и си викам "Relax!!! "! Освен, ако не са по истински случай, де!!!