Споделена история от Други

Искам да помагам на животните
Здравейте. Момче, на 16 съм и много обичам животните. Бих искал да попитам - има ли някаква организация или група в Пловдив, в която да стана доброволец? Нещо от сорта да храня бездомни животни, да се грижа в някой приют за животните и въобще нещо свързано с животни? По принцип нямам социален живот, така че имам много свободно време, което искам да запълня. Ще съм благодарен да ме посъветвате.

Коментари

1.   здравей,
потърси във фейсбук група/страница на организация която помага на бездомните животни. Във всеки голям град има приют и със сигурност нужда от помощ (разхождане на кучета, хранене и т. н. ).
За съжаление не съм от пловдив и не знам конкретни имена. Иначе във софия има не една и две организации и с радост приемат доброволна помощ, защото работа има много, а и животинките (било то и непородисти) имат нужда от внимание!

2.   Те хората, които нямат социален живот, точно с това го компенсират. Вместо да помагаш на животни да си отлепват крака от бетонни плочи и да пръскаш пари по бараки и приюти за тия въшкави кучета, и най-вече КОТКИ, вземи та се запиши да помагаш на ХОРАТА, има много повече хора, които се нуждаят от помощта ти, безработни и бездомни. Ти сляп ли си-да не би животинките да са те отгледали, да не би те да са те изучили, да не би те да са ти дали храна и покрив над главата, че така да ти пука за тях? !? Пък и доброволно??? Не те разбирам. Аз винаги съм зачитал човешкият живот и винаги съм поставял семейството си на първо място, а ти ще се грижиш за едни пикливи, дрисливи създания, които не служат в полза на народа с нищо. Ще трябва малко да си подредиш приоритетите. Затова животноманите ще тънат винаги в нищета и в мизерия, защото покрай грижите на ДОМАШНИТЕ СИ ЛЮБИМЦИ, забравят да се погрижат за СЕБЕ СИ и ВЪНШНИЯ СИ ВИД.

3.   Здравей! Ще ти пиша на 'ти', тъй като си по-малък. :)
Виждам, че преди мен има два отговора, които чакат одобрение. Дано не се препокрия с тяхните мнения.

Ако не си потърсил в Google, защото може да има някаква информация, ако желаеш - храни тези, които ги виждаш всеки ден до спирката, до блока, до близкия хранителен магазин, до контейнерите... По този също ще им помогнеш, бъди сигурен!

4.   Хората не си заслужават. Всички са ме предавали, когато съм имал нужда от тях, без да помнят, когато аз съм се отзовавал, без значение, какво се налага да изоставя.
Продължавай да помагаш на животните. Те ще наследят този свят, след като прокажения ни паразитен вид си отиде.

5.   В сайта на Animal Hope Bulgaria - Plodiv има информация кога и къде можеш да отидеш да доброволстваш :) Ако все пак не я намериш, можеш да ги питаш във фейсбук страницата им.
И хич не слушай номер 2. Както се казва - "Един народ се познава по това как се отнася към животните си." :)
https://www.facebook.com/Animal-Hope-Bulgaria-Plovdiv-174262095959354/
http://www.animalhope-bulgaria.com/начало/полезно-за-стопанина/пловдивски-общински-приют/

6.   Номер 4, напълно съгласна съм с теб. Да автора прави това, което те прави щастлив. Аз също много обичам животните и от много време мечтая да направя приют, пък дано някой ден мечтата ми се сбъдне! Аз също не съм от Пловдив, както хората казват потърси в Google.
Приятен ден.
ж, 17