"Убийствена" връзка!
Здравейте! Даже не знам как да започна... толкова е трудно и объркано, че понякога се питам още колко мога да издържа и заслужава ли си въобще. Имам връзка с мъж от почти година. Той е с 16 години по- голям от мен. За разлика от мен, той не е имал семейство и деца. Преживял е сериозни разочарования в личен и професионален план. Връзката ни в началото бе чисто приятелска, но с времето нещата се задълбочиха, даже нямам обяснение как се случи. Още в началото на нашата връзка имахме сериозни проблеми. Оказа се, че паралелно още е подържал връзка с бившата си приятелка, но според него единствено и само, защото и е предстояла сериозна промяна в професионален план и не е искал да е причина за провала. Твърди, че не са имали сексуални контакти- тя е омъжена, но са се виждали, а аз бях умишлено крита през този период, но усетих и стигнах до нея- Женската интуиция не лъже. След близо месец мъчение и нощи прекарани в сълзи, защото това за мен си предателство му наложих да спре контакти с нея иначе аз с тръгвам. От тогава мина доста време. Той определено промени отношенията към мен, но факт, че през три дни се караме. Най- дългия период през който не сме спорели е едва 10 дни. Той постоянно твърди, че съм скандалджийка, твърде емоционална и че го вбесявам. Казвал ми е, че аз съм причина постоянно да се караме и винаги вината е моя. Сексуалните ни отношения за разлика от другите са чудесни, но винаги отрича те да са единствените, който крепят връзката ни. Не обича да споделя, когато го питам нещо, но се научих, че той когато реши говори сам. Е, но иначе изисква от мен да говоря и споделям лични неща от миналото и настоящето. Обичам го, той твърди същото, но каква е тази връзка, в която скандалите са неизменна част. Тук е момента да отбележа, че той живее в друго населено място и се виждаме единствено през почивните дни. Предложих му да се нанесе при мен преди време, но той категорично каза, че не чувства връзката ни толкова сериозна, заради характера ми и каза, че най- вероятно ще го изгоня, а за деца и дума да не става. Ясно се опитва да ме подчини и налага неговите гледни точки за живота. Определено е трудно, защото аз съм амбициозна, с добра професия и се развивам стремглаво в това, което правя, самостоятелна съм и се издържам сама, даже аз плащам сметките, когато сме заедно.. Казва ми, че няма друга като мен единствено и само когато съм мила и добра. Какво ще рече мила и добра? ! Аз усещам постоянна провокация от негова страна, даже ревност, налагане на неговото и постоянно мрънкане за това как аз не правя нещата както трябва. Последното, което ме ужаси беше, че аз не го уважавам, когато го питах как така реши това и той просто не намери точни отговори просто го чувствал. Нямам идея какво иска, мен ли, сексът ли, семейство ли или просто кътче, където да прекарва добре почивните си дни. Казва, че при мен било революция, а при него еволюция чудесно, но аз имам предложение за работа в друга част от страната и сега какво? Уморена съм! Почти всеки път, когато се караме той ми казва добре зарежи ме, остави ме сякаш това е начина за разрешаване на всичко. Ужасно е и мъчителнои не знам какво да правя.

Коментари

1.   Не случайно и в Библията пише „По делата им ще ги познаете“ - е, малко абстрактно, но в твоя случай важи с пълна дума - не гледай какво КАЗВА един човек, а какво ПРАВИ, какво е реалното отношение към теб и поведението му.
Нещата са ясни и сама го осъзнаваш - този мъж има проблеми. Не само не е за теб, а не е и за сериозна връзка по принцип. Най-вероятно още има чувства към бившата си или просто не е готов за нова връзка, но още по-вероятно е като цяло да има проблеми и именно за това до сега да не е създал семейство.
Не се занимавай. Ти този човек не можеш да промениш. Той не е честен на първо време - каква основа можете да имате?
И не бъди наивна - естествено, че е спал с „бившата си“ - един мъж не се среща с жена ей така, без намерения, особено с интимната си партньорка!
Просто жената не се е развела заради него и той е с теб, но доста несериозно и висящо.
Проблемът ти е, че нямаш право на много грешки ако имаш деца и си разведена вече. Не можеш да си позволиш да вкарваш в живота им разни мъже, а трябва да избираш внимателно. Така че не знам какво ще решиш за този мъж, но не бързай да каниш по принцип мъже в жилището, в живота ти, защото травмираш и децата - привързват се към някого, към един вид бащина фигура и после като си тръгне и не се получат нещата какво правим?
Затова и бъди много внимателна по принцип, а с този мъж сама знаеш, че няма начин да се получат нещата - въпросът е не дали, а кога ще скъсате.

2.   Не случайно и в Библията пише „По делата им ще ги познаете“ - е, малко абстрактно, но в твоя случай важи с пълна дума - не гледай какво КАЗВА един човек, а какво ПРАВИ, какво е реалното отношение към теб и поведението му.
Нещата са ясни и сама го осъзнаваш - този мъж има проблеми. Не само не е за теб, а не е и за сериозна връзка по принцип. Най-вероятно още има чувства към бившата си или просто не е готов за нова връзка, но още по-вероятно е като цяло да има проблеми и именно за това до сега да не е създал семейство.
Не се занимавай. Ти този човек не можеш да промениш. Той не е честен на първо време - каква основа можете да имате?
И не бъди наивна - естествено, че е спал с „бившата си“ - един мъж не се среща с жена ей така, без намерения, особено с интимната си партньорка!
Просто жената не се е развела заради него и той е с теб, но доста несериозно и висящо.
Проблемът ти е, че нямаш право на много грешки ако имаш деца и си разведена вече. Не можеш да си позволиш да вкарваш в живота им разни мъже, а трябва да избираш внимателно. Така че не знам какво ще решиш за този мъж, но не бързай да каниш по принцип мъже в жилището, в живота ти, защото травмираш и децата - привързват се към някого, към един вид бащина фигура и после като си тръгне и не се получат нещата какво правим?
Затова и бъди много внимателна по принцип, а с този мъж сама знаеш, че няма начин да се получат нещата - въпросът е не дали, а кога ще скъсате.

3.   Сложна работа!

4.   Здравей...
Не знам ти на колко си, но след като имаш деца, си поне на 20-22 предполагам. Това значи, че той е минимум на 36... Мъж без деца на тази възраст... Малко безотговорно ми звучи. Все пак характера на човек се формира до към 35 годишна възраст, а той както чета не е имал нищо сериозно в това отношение. Според мен от написаното той си играе с теб. Имал връзка с предишна приятелка, но не правил секс. Обичал от година, но не иска да живеете заедно. Сигурна ли си, че всичко знаеш за него... Може би е в друг град и е женен с деца...?

7.   Ами това е, бих казал, ... обикновена връзка. Точно както милиарди други... :)
Такъв е животът. Свиквай.
Забрави приказките за принцовете и белите коне, за хората които живеят в мир и хармония "докато смъртта ги раздели". Приеми реалността такава, каквато е, защото по-хубава така и няма да дойде.
Всъщност всичко оттук-нататък е във вашите ръце - каквото си го направите, това ще е, стига да има воля.

8.   16 години по- голям, а ти му плащаш сметките? !!! АЛОООО това мъж ли е изобщо? Я се махай от тоя мухъл и си намери младо момче. И секс ще има и всичко!!! Боже какво става с вас бе, жени???

9.   Мила, бягай далеч, тези мъже са истински вампири: )

10.   Мила, просто стар ерген, който търси под вола теле и с труден характер - познавам този типаж. Вечно ще ти мрънка и ще изкарва теб виновна, сигурно в израз на скрити комплекси или просто нежелание за сериозно обвързване - това им е в кръвта на старите ергени. Да не говорим, че е 16 години по-голям от теб. Зарежи го и си намери нормален мъж, има много такива, само трябва да потърсиш - ще ти олекне. Нямам идея с кой акъл си се нахендрила с този... такива хора имат способността да психират "жертвата" така или иначе.

11.   разбирам за какво говориш. случи ми се горе-долу същото през последната половин година. вече и аз не знам - нищо не изпитва към мен или просто не желае да се обвързва. поведението му ме нарани най-вече. той няколко пъти идва и си тръгва от живота ми, когато си пожелае. аз пък му го позволих това нещо. надявам се да го превъзмогна, надявам се и ти да се справиш.

12.   Ясно.....16 години разлика....защо не си играеш с куклите.?Човека иска стабилна жена до него, а не пубертет, който иска банани и шоколади.....

13.   Авторката: Аз съм на 30 години. Към тези, които се заинтересуваха. Благодаря на всички за комантарите във всичко намерих истина.

14.   Н13
Надявам се, че си взела правилното решение. Още си млада, на 30 години си. Животът е пред теб, не го заплитай, а го живей. Аз преживях подобно нещо преди 5 години, дори се разведох със съпругата си заради друга жена, която се оказа тотално различна от... Жабата, която става принцеса. Не мога да кажа дали и колко съжелявам. По-скоро съжелявам, че не се оттървах навреме и не се усетих, защото това бяха 5 пропиляни години. Научих много, но по трудния начин. В крайна сметка осъзнах, че е по-добре да си сам на 37, отколкото с някой, който те кара да се прибираш с нежелание.

15.   Авторката: Да направих своя избор. Обърнах нещата в своя полза. Обясних му, че се чувствам несигурна и че не мога да продължавам така. Разделихме се, но още н същата вечер той ме откри и призна за чувствата си. Никога досега не е бил толкова искрен и честен. Със сълзи на очи ми разкри колко е бил влюбен в мен още от 2014 година. Че е мислил че той за мен е просто прищявка. Не е вярвал, че толкова харесвана жена като мен би изпитвала сериозни чувства към него. Притрснявал се че съм обществена личност, а той не можел да се състезава с ухажорите ми. Дадох ме си шанс и си обещахме да не допускаме да се стига донсландали и всичко да се казва и да не се премълчава. Надявам се това сътресение да ни помогне да зздравим връзката си.

16.   Браво момиче! Надявам се искрено твоя приятел да преодолее своите комплекси и да имате хубава връзка! Ако работата в др. е хубава я избери, ако той не работи може там да си намери и да почнете начисто! Вие ще си решите!