Прекърши ме психически
Здравейте! Пише ви 19 годишно момиче което приключи връзка /година и 2 месеца/ преди месец и нещо. Оказа се, че всичко между нас беше фасада, а човекът пред който си разкрих душата - подъл и бездушен лъжец. След драмите и интригите които спретна успях да се оневиня и той пред неговите приятели които сега са мои. Мисля, че чувства към този човек изпитвам все още, но не мога да си го обясня. Болка, гняв.. но за любов - не съм сигурна. След него имах няколко кандидата, както и много нови запознанства. Давам всичко от себе си да загърбя това което беше и да посрещна новостите с отворени обятия, но тук идва проблема - какво чувствам?! Сама не мога да си обясня за какво съм готова, и за какво не. На моменти имам чувството, че съм готова да се хвана за някой като удавник за сламка, просто защото съм свикнала да имам някого до себе си или пък защото привързването при мен идва с лекота. След истински болезнена и проблемна връзка, Вие как бихте постъпили? Бихте ли били готови да се впуснете отново в нещо? Объркана съм и се радвам на вниманието което получавам, но сякаш в мен нещо крещи,че иска още. А това не ми харесва. Искам да си взема поука и да не се доверявам с лекота, но пък се изкушавам. Дайте ми съвет или споделете ако сте били в същото положение. Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Имах такава връзка.
След като тя ме заряза, страдах - ами обичах я.
Но се борих да продължа напред.
Научих се да мога и сам. Така че ако утре се случи същото да мога да го приема по - леко.
Изясних си приоритетите в живота си. Какво точно очаквам от партньорката. С кое бих се съгласил и с кое не.
Така че ако следващата иска да сподели живота си с мен, при моите условия - ще е чудесно. Но ако не е съгласна е ще продължа да живея, някога все някоя ще се намери.
Тая дет ме заразя ми се моли после да се върне. Е аз я приех, но при новите мои условия. Тя ги прие.

3.   Твърде млада си и имаш време за всичко. То ще подреди нещата. Спокойно. :)
Ж 30 с две деца от различни бащи

4.   Определено не бих се пуснала скоро във връзка. По-скоро ще се забавлявам много и ще си гледам кефа. Какво по-хубаво от това някой мъж да се почувства използван само за секс ахахах, шегувам се но ме разбра какво имам предвид. Я си почини малко от тия връзки, ти пак може да имаш връзка ама отворена без нещо обвързващо. Най-хубавите ми периоди са тези без гадже, направо ми прищраква и съм като отвързана, не спирам да се забавлявам и дивея. Стискам палци да се влюбиш в живота за известно време : ). Ехх как ми става еуфорично, като се сетя за онова време като бях сингъл, живейй на макс, защото после ще се омъжиш и имаш дете и край с лудеенето, ще станеш сериозна дама в обществото.
ж. 24

5.   "На моменти имам чувството, че съм готова да се хвана за някой като удавник за сламка, просто защото съм свикнала да имам някого до себе си или пък защото привързването при мен идва с лекота. " - това е тактика на всички жени, и когато изтрезнеят мъжете, усещат, че са били спасителна сламка и бързат да променят нещата. Затова са и честите раздори и страдащи деца впоследствие.

6.   Преди близо три години прекратих връзка, подобна на тази която описваш. Възстанових се много трудно, почти година изпитвах безразличие към мъжете и дори по едно време мислех, че няма да мога да обичам така истински никога повече.. Но уви, както е казал народът - времето лекува. :) Няма нищо лошо в това да се впуснеш в това, да обичаш истински и да се отдадеш, стига да е с правилния човек. А когато той се появи, сама ще го усетиш.

7.   От авторката:
Благодаря на всички които споделиха мнение по въпроса!
До номер 6. - познато чувство. Наистина изпитвам едва ли не безразличие към мъжете, но дано наистина време излекува всичко.

Връзката ми така или иначе беше изключително натоварваща и сега като погледна отстрани на нещата през които съм минала с този човек и лъжите му които впоследствие излязоха наяве - наистина ми става смешно. Но да, учим се от грешките си. Пък и както номер 2. спомена - рано ми е още. Кой знае тепърва ме очакват още по сериозни изпитания или пък хубави неща, надявам се.