Дали е изневяра или си въобразявам?
От няколко дни съм скарана с човека до мен. И двамата сме около трийсетте. Скоро разглеждах телефона на приятеля ми, с когото сме от доста години заедно. Намерих някаква стара хронология. В почивните дни около празниците 5-6 пъти се беше чувал с някакъв номер и имаше смс от същия, в който пишеше "Брат ми дойде до магазина. Аз тръгвам"... Звъннах да чуя кой ще се обади. Оказа се женски глас. Попитах кой е -не ми дадоха обяснение. След това започна да ми затваря телефона. Поисках обяснение на приятеля ми, а той се притесни. Нямало значение. Той бил такъв, че не искал да разказва чуждите проблеми. Не каза кой звъни. Всичко ми се стори съмнително. Каквото и да е, можеше да сподели. От толкова години сме заедно. Но както и да е. Приех ситуацията. Реших, че всеки си има някакво пространство. Той ме обвини, че било много долно, че му ровя в телефона Минаха 2 седмици и се присетих за въпросния номер. Оказа се, че на моя позната дъщеря й работи в офис на обилен оператор. Проверихме името на титуляра-оказа се колежка на моя приятел. Това беше колежката, с която той работи най-често. Семейна с едно дете. Споделяше, че мъжа и бил боленАз не се сдържах и му се обадих по телефона да ми даде обяснение. Той избухна, нарече ме каква ли не, че съм го шпионирала, че нямал нищо общо с никого. Аз обезумях и започнах да звъня на колежката му, тя не си вдигаше телефона. Писах че ще кажа на мъжа и. Само след 5 минути профила на мъжа й беше изтрит от фейсбук. Започнах да искам обяснение по телефона на приятеля ми. Той продължаваше да не ми дава.
Започнах да свързвам някои неща. Той от 2 години има проблем с ерекцията когато прави секс с мен. Там съм мислила, че проблемите може да са по други причини, но сега си мисля че може и тя да е причината.
От 2 дни не съм го виждала, настоявам за разяснение- все пак от доста време сме заедно. Не дава обяснения. Нямал нищо общо с никого. Проблемът бил в мен, че не съм му вярвала.
Питам се аз, ако наистина не е изневяра, какво е? Кое е това, което не може да ми каже? Ако тя е честна, защо изтри профила на мъжа си? Ако някой звънеше както аз й звъня, щях да вдигна, ...
Помогнете ми! Какво мислите?

Коментари

51-100 от 117

55.   Номер 54, ако жена ти заключва телефона си, ако не те взема почти никъде и т. н., не бъди толкова убеден, че няма да прибегнеш до моите действия. Това е човек, за когото съм дала страшно много, а насреща поведението не е нормално. Това са много години и не зная как да постъпя. Да, прав си. Да, знам, че съм прекалила, но да живееш в тайни е най-ужасното нещо.

56.   До авторката. Какво си дала на този човек, че го изтъкваш? Това е жив човек, а ти се държиш с него като с твоя собственост. Според мен ти не го обичаш. Просто наранено его.

57.   Авторке, не ги слушай, ако те се поставят на твое място веднага ще скъсат с половинката си. Според мен това си е чиста изневяра, но нямаш доказателства, няма от каде да разбереш, единствено ще си знаеш за напред че във всеки един момент когато не сте заедно може да ти изневерява. Дали ще си затвориш очите си е твоя работа, но да се измъчваш постоянно от подобни съмнения няма да доведе до нищо хубавo, аз не бих търпяла ако обичам човека. Ако аз бях на твое място сигурно щях да го зарежа защото не прощавам такива забежки и такива подли изпълнения, цял живот да те правят на луда, заслужава ли си?

59.   Всички, които пишат за нарушаване на личното пространство най-вероятно изневеряват на половинките. Когато си се обвързал, малко или много, си загубил това лично пространство. Човек, който няма какво да крие, няма от какво да се притеснява. Според мен ако ревнуваш значи обичаш- разбира се в рамките на нормалното. Може би съм старомоден, но имам чувството, че вече трябва да се чувства виновен човека който търси истината, а не този който е изневерил.

60.   Всички, които пишат за нарушаване на личното пространство най-вероятно изневеряват на половинките. Когато си се обвързал, малко или много, си загубил това лично пространство. Човек, който няма какво да крие, няма от какво да се притеснява. Според мен ако ревнуваш значи обичаш- разбира се в рамките на нормалното. Може би съм старомоден, но имам чувството, че вече трябва да се чувства виновен човека който търси истината, а не този който е изневерил.

61.   Здравейте от мен, авторката, известно време след като написах историята ми. Заедно сме със същия мъж. Това, което се промени след случката.. Той сложи код на телефона си, което не ми е приятно разбира се, но много съм засегнала личното му пространство.. Приех го донякъде. Каза ми, че не искал да ме лъже, затова и не ми казвал истината. Намеква, че едва ли не става дума за здравословен проблем. Колежката му била напълно невинна и щяла да загуби семейството си заради моите измислици (ако е така бих отишла на крака да й се извиня. ) Междувременно техни колеги ми казаха, че били много близки. Били заедно постоянно по време на работа и във всяка една почивка. Аз също имам колеги, които са 4есто заедно, но не са любовници... Но друго не се знае.. При мен обаче остана едно огромно съмнение. Напълнях и не се чувствам добре.. Време ми е вече за семейство и това не ми дава мира.

63.   Авторке, писал съм ти го и преди в темата, някой крие ли си толкова ревниво телефона, значи има защо. Ако на мен ми направят подобно нещо, директно прекратявам всякакви отношения. Тоя мач го играх веднъж и повече няма да повторя. Имам два телефона ( личен и служебен ) и никога не бих се разсърдил, ако жената до мен ги вземе, пък било то и за да играе на някоя игричка, просто нямам какво да крия. Същото е положението с ел. пощи, скайп, фейсбук и т. н.

64.   Здравей,
Хубаво, че пишеш отново, но бих те попитал: Прочете ли още веднъж сега, след като времето е отмило малко емоцията в теб, написаните от нас коментари.
Защото от тях още тогава щеше да разбереш, че:
Никога, ама никога, няма да узнаеш дали тогава е имало сексуална връзка.
Второ, че той е много близък емоционално с колежката си, вероятно повече, отколкото с теб.
Трето, посятото съмнение от ровене в данни, които не са били предназначени за теб, независимо дали са предоставени доброволно или са били узурпирани, само подклажда и подсилва ревността. А това е най-разрушаващото чувство за една връзка. Тя никога няма да е пълноценна, защото никога няма да се насладиш на човека до теб. Подчертавам думата насладиш.
Колкото и да е трудно, направи преценка на връзката, но най-вече направи преценка на себе си.
Аз нито те мразя, затова не ти желая злина, нито ще спечеля от казаното, следователно съм безпристрастен, нито ще се почуствам голям или умен, защото форумът е анонимен.
Здраве!

65.   Авторката съм.

Коментарите Ви са много ценни за мен. Гледайки на събитията по по-различен начин, месеци по-късно, си направих някои изводи.. В даден период са работили в екип (периодично сменят работещите в екип при тях. ) И явно за даден период са станали много близки. Баща й бил починал скоро. Може да е търсила опора.. може и да е имало нещо, може и да е нямало. Той ме пита, какво бил виновен, че са го сложили двамата да работят заедно.... Дори не я смята за приятел.. Понякога приемам неговата теория и съм склонна да вярвам, но понякога изпадам в моите си състояния и мисли, и започвам да се самонавивам.. Дори и да са просто приятели, или добри колеги, не ми е приятно... Скоро разговарях с моя колежка по темата. Тя е на около 55 години. Ерудиран и успял човек. Бих казала властна в семейството си. Тя ми каза, че преди години е имала подобна ситуация с мъжа си. Негова колежка е започнала да се опитва да се сближи с него., започнала да му иска големи услуги.. Колежката едвам е издържала. започнала е да дори да пие хапчета за някакъв момент.. И базирайки се на опита си, тя казва, че на семейните жени мястото им е при мъжете им, а не при свободните колеги, опитвайки се да им замъглят мозъка. Доста силно го обичам, надявам се на по-добро развитие..

66.   Интересна история. Значи искам само да ти кажа, че една такава ситуация може много да ти пробуди чувствата. Да те изплаши, че всичко ще загубиш. Да те разтърси. Просто все едно преоткриваш човека до теб (особено ако сте били много години заедно) и любовта ти да стане по-силна и едновременно с нея и ревността ти.
И ти се побъркваш. И здравословно ти влияе даже. Един вид си спряла да го приемаш за даденост и сега се страхуваш да не го изгубиш. Но с течение на времето ще се поуспокоиш - даже може да стигнеш до извода, че и на теб вече ти е писнало и искаш да си спокойна и щастлива и да намериш това с някой друг. Това, което ти казвам е да не позволяваш на тази ситуация да направи мъжа ти в съзнанието ти единствения мъж на този свят, с който можеш да си. Емоциите като те грабнат замъгляват съзнанието ти и човек не може да мисли трезво. Времето ще ти покаже какво точно имам предвид. Явно е още рано за теб.

Ами според мен имаш две опции.

1. Разделяш се с него. Защото подозрението веднъж отключено, винаги ще го има в теб. Няма да е здравословна връзка, а и честно казано с право. И аз на твое място бих се изяждала от любопитство и неприязън, а и от ревност. Малко прибързано си действала в началото, защото е можело да внимаваш и наблюдаваш от страни без да подозират, че ти подозираш нещо. Така нямаше да се крият и може би вече щеше да знаеш самата истина, защото си ги наблюдавала внимателно. Сега обаче те се пазят и крият и не ти дават възможност да разбереш нещо, дори и да има такова.
Но станалото - станало. Ако не можеш да живееш така - по-добре се разделете. Не е единствената риба в морето... Колкото и да го обичаш, обичта отминава с времето. Спокойствието и нервите ти са по-ценни и в даден момент, когато човек дълго се измъчва... го разбира.

2. Втората ти опция е да останеш с него и да се бориш за връзката ви. Ако не става с искреност от негова страна, то действай стратегически - стъпка по стъпка.
Промени си поведението, начина на живот, стила. Изненадвай го с хубава романтична вечеря, позитивизъм, чувство за хумор, инициирай нови неща, които да правите заедно. Просто събуди тръпка в него като промениш нещо. Не му натяквай като сгреши и не му показвай ревността си. Казваш, че отдавна сте заедно - връзката ви се е амортизирала, а и сега след като ти постоянно го заливаш с въпроси и съмнения - още повече го отблъскваш от теб. Ако вземеш решението да си с него - трябва да се бориш и да събудиш в него отново интерес и тръпка и да те оцени отново.

Другата стратегия, която според мен ще е доста ефективна е да го накараш да се страхува да не те изгуби. В крайна сметка, ако има нещо с тази жена, но толкова усилено крие от теб - значи в крайна сметка има причина да не иска да те изгуби. Или просто не иска да променя статуквото.
Стани и ти по-потайна. Излизай понякога без обяснения и се връщай по-късно - без да задълбаваш къде точно си била. Т. е на подобни въпроси: Къде отиваш? или Къде беше? отговаряй лаконично и небрежно - да се поразтъпча малко, на кафе с приятелка/л, абе разни такива неща. Започни изведнъж да се обличаш по-привлекателно и то не за него. Ще започне да се чуди защо така изведнъж се промени, какво стана, къде излизаш, защо така се поддържаш изведнъж, защо спря да се интересуваш от неговия живот толкова много, както досега....
Такива неща... За целта обаче се изисква търпение, постоянство и да не си личи, че нарочно го правиш. Бъди разумна. ;)

Успех и ни дръж в течение.

И между другото, ако трябва да бъда искрена и да кажа моето мнение - има нещо с тази жена. Според мен имат някаква връзка - колегите потвърждават, че те са близки и винаги са заедно на работа - това говори доста (е, нека не забравяме и желанието на някои хора да правят интриги понеже техния живот е достатъчно скучен).
Няма как да кажа дали изневяра действително има, но тази криеница говори, че сто процента има нещо гнило, което не бива да го има...
Също така ти казваш, че от дълги години сте заедно. Допусни, че връзката ви се е амортизирала и изтъркала вече и той също душа носи - намерил е друга тръпка. Болезнено е, знам, но случва се в живота. Нищо на този свят не ни гарантира нищо, дори и сключването на брак.

П. С: Аз имах една подобна ситуация - не е същата, но дългогодишния ми приятел беше започнал да си пада по друга. Изневяра не е имало, но аз се побърквах. С месеци. Отслабнах. Същевременно сякаш се влюбих отново в него, толкова ме разтърси всичко. Погледнах го с други очи. Но се и поизмъчих от ревност... И с времето обаче отмина... Всичко си дойде на мястото и по старому. Той вече не я харесваше и обичаше мен.
Нещеш ли, аз забравих и като погледнах нещата в ретроспекция осъзнах, че е трябвало да се разделя с него още тогава. Разделихме се така или иначе (не заради тази ситуация, но като се замислих за ситуацията като вече отминал проблем... осъзнах, че е трябвало да се разделя с него още тогава и да не си го причинявам няколко месеца). Но тогава емоциите са ме спирали. Ревността. Неосъзнаването. Обичта. Трудно е да действаме срещу емоциите си. Човек няма как да знае кое нещо е правилно за него освен ако не измине целия път и накрая като се върне назад да си каже - така и така е трябвало да направя. Това е то - житейския опит. :)
Затова времето ще покаже - ще я бъде ли или не. Но ако ще я бъде - доверието трябва да го има между вас задължително.

Казах ти моето мнение и какви опции би могла да имаш, за да има някакво развитие в твоя ползва (според мен).

Успех и мисли малко за себе си.

67.   най - вероятно имат връзка,какво има толкова да се мисли?

68.   Авторката:
Понякога влизам и чета коментарите. До ден днешен не знам истината. Измъчвам се понякога. Понякога просто се абстрахирам, но рядко. Той се учудва как можело да го свържа с момиче с подобна визия (тя не е от най-красивите, но не мисля че това въобще значи нещо), как били само приятели, и толкова ли не можело да приема едно приятелство... Но за мен остава съмнението. Все така е със заключен телефон. Мисля си, дали е възможно да крият някакви нечисти сделки? И тя да се страхува мъжът й да не разбере.. Един вид да се прикриват взаимно.. Не мога и не мога да разбера.

69.   Никой не е в състояние да ти каже дали ти е изневерил. Моят съвет е да се замислиш като цяло. Казваш, че си на около 30 години и имате връзка вече няколко години. Тоест трябва да мислиш в перспектива. Една връзка е загубена ако не се развива. Имате ли планове за бъдещето? Споделяте ли еднакви интереси и виждания? Или само си губите времето заедно като едни тинейджъри, каквито не сте. Друг фактор е, че му нямаш доверие. Какъв път ще поемете без да си вярвате? Можеш ли да живееш в едни вечни съмнения? Защо той не се съобрази с теб и не ти сподели? Или ти няма доверие или върши нещо неправилно, което ще му коства връзката с теб. И двата варианта са неприемливи.
Авторке, можем само да ти даваме акъли, но нещата са в твоите ръце. Направи равносметка и не си губи времето да се измъчваш. Премисли нещата добре, само ти знаеш кое би било правилно. Аз ти желая успех и дано се отървеш от съмненията си или от него възможно най-скоро. Ще се радваме да ни държиш в течение.

70.   Имам един приятел, който казва така: Не можем да знаем какво се е случило, щом не сме били там. Можем само да регистрираме какво е било преди и какво е след. А резултатите са: доверието и у двама ви е нарушено, той е със заключен телефон, а ти се измъчваш. Връзката ви е многогодишна, но не е прераснала в семейство - ти самата виждаш ли развитие на връзката ви и искаш ли такова?
Подобни неща не се забравят и гризат до края на връзката. Има ли смисъл от още тягостни месеци с натякване и измъчване?

71.   Здравейте от мен, авторката. Периодично си следя темата. Сега съм на прага да взема някакво много сериозно решение. Уж позатоплихме отношения, но продължава да е със заключен телефон. Просто не мога да преглътна факта, че всячески се доказвам, а насреща не получавам същото. Сега по Коледа ще се събере със семейството ми. Тази мисъл за жената от работата му не ми дава мира, а същевременно не си представям живота без него. Знам, че звучи слабохарактерно, но не мога да преодолея ситуацията, Той все ми казва, че някой ден съм щяла да разбера, като е готов да говори. Не зная на кой свят съм вече.

72.   Здравей,

попаднах на темата случайно, но ми стана много интересна. По-малка съм / на 25/, но почувствах историята близка, защото аз самата съм с моята половинка от 4 години, живеем заедно от 2.

Бих искала да представя нещата от моята гледна точка, защото специално на темата изневяра имам солидна позиция.
Направи ми впечатление, че той натъртва на "нарушаване на личното пространство' като фактор за поведението си и заключения телефон. Искам да ти кажа, че според мен не е нормално. И моят телефон има код, но моят приятел го знае, той има два телефона и на двата знам кода, ползвам ги, когато нямам батерия и честно казано на лаптопа му винаги е във Facebook и мога свободно да гледам. Не го правя, правила съм го преди, защото имахме ситуация с една девойка, но нищо от негова страна. Както и да е, той не се притеснява и сега, ако почне да се крие ще се замисля много сериозно. Не мисля, че има човек, които в началото да не му пречи достъпа до телефона му и в един момент да стане голям проблем, ако няма какво да крие. По тази тема позицията ми е ясна- имало е нещо. Второто му оправдание е, че било лично, не искал да каже. Аз си мисля, че ако връзката на която държиш е застрашена няма лично, тайно, казваш си, защото не искаш да загубиш човека. Няма нещо толкова лично и тайно, което да не можеш да кажеш на човека до теб.

Изразих позиция, че нещо е имало- дали физически и емоционално или само едното от двете не мога да кажа. Но от тук следва другото, готова ли си да стоиш в неведение или не... Тук мога да кажа само за себе си- аз не бих. Обичам картите на масата, аз съм искрена и откровена и искам, и очаквам същото. Досега 100 пъти да му бях казала, че искам истината или си тръгвам. Една година живот така не бих си го причинила, защото за мен важи следното: На първо място обичам себе си на този етап. Ако имам дете ще го поставя преди мен, но засега е така... Може да ти се стори странно, но ако ти не се обичаш, цениш и грижиш за себе си няма да дойде някой да мисли най-много за теб.
Млада си, ще намериш и друг. А и живота в недомлъвки колко да е качествен и щастлив?
За край ще добавя, че ти си знаеш най-добре. Можеш ли да живееш така или не? Кое е по-важно да не си без него или да се чувстваш добре? Винаги можеш да му дадеш избор да каже истината или да тръгнете по различни пътища. Защото аз изневяра бих простила, ако е нещо кратко, мимолетно и човека е осъзнал грешката, дошъл е, казал ми е, бил е искрен и честен, но да ме прави на луда 1 година -НЕ! Дори и да е от страх да не ме загуби. Защото е човешко да изпиташ симпатия, привличане, но е гротеско да мамиш и лъжеш човек, който те пита в очите за истината и те гледа с обич, а ти да го излъжеш нагло.
Това е от мен, дано съм помогнала за твоето решение. Но каквото и да решиш мисли за себе си и за бъдещето. Имаш време млада си и ще се справиш!
Успех!

73.   Ревността и истериите са в състояние да отблъснат и най-обичащият мъж. Освен това ревност е равно на ниско самочувствие, тоест, умираш от ужас, че си маловажна и че си пренебрената. Сигурна ли си, че това е проява на любов, а не не наранено его?
Има два варианта - да, изневерява ти. Твоите истерични реакции и детективски наклонности само са били катализатор за да се стигне дотам. Очевидно нещо ти липсва, и той го намира другаде, тоест, връзката ви пропада така или иначе, със или без твоите намеси. А те само ускоряват незибежното - тоест, приключването и.
Втори вариант - не ти изневерява, но е крайно изнервен от ревността ти, и си мисли - така и така е истерична и ревнива, поне да има за какво. И заключва телефона, и какво се случва впоследствие - не е моя работа да гадая.
Извод - ситуацията е такава, каквато е. И ти решаваш дали да стоиш в нея или не. Ако мислиш че със следене, вечни подозрения и нерви ще задържиш човека до себе си, лъжеш се. Просто го приеми какъвто е и го остави да диша. Всеки бяга от задушаваща половинка, и колкото и да се кълнеш че го обичаш, надали това е най-добрият начин да го покажеш. И не пренебрегвай себе си, в името на пропадаща връзка - ако съмненията ти не изчезват и се тормозиш, по-добре взимай решение овреме, и не си причинявай терзания с години

74.   Здравейте отново ! :) Авторката съм.
Исках да споделя какво се случва покрай мен. Заедно сме с моя приятел. Както се предполага е със заключен тел. Колежката му ми след фейсбук непрекъснато. Обижда ме чрез цитати и публикации. Пише как не й пукало и как щяла да бъде с когото си поиска и когато си поиска. Той не влиза във фейсбук.. Последните дни тя прекали с обидите и подигравките. Аз му се разкрещях по телефона през уие Да види за какво става въпрос. Да вземе мерки. Той ми затвори телефона, след което ми даваше пет минути, набирайки го. Час по-късно всички нейни обиди и намеци по фейсбук бяха изтрити. Ясно става , че той й е звъннал. Нещо, което отново не си признава. Вече не знам каква е тази история. Дали тя знае че се паля и ме дразни умишлено или наистина има нещо.

75.   Авторке, мога да ти кажа какво е станало. Той ти е изневерявал с нея. Започнали са откогато е започнал да има проблеми с ерекцията. Понеже пишеш, че това го е имало 2 години, то значи ти е изневерявал 2 години. Понеже ти си рАзбрала и си разшумяла въпроса, то приятелят ти е прекратил връзката, защотот иначе те губи теб, аи колежката (щом мъжа й е разбрал, също). Сега колежката му е бясна, както и на теб, защото си казала на мъжа й и сега семейството им не е същото. Може и той да й кръшка и да й казва-ти го направи, ще го направя и аз. То си е нейна вината, но тя си търси кого да изкара виновен.
Виж, според мен грешиш, че си останала с приятеля ти. Щом ти е изневерил веднъж и те е лъгал, ще го прави винаги. Постави му условие - винаги да имаш достъп до телефона му. Да не го крие и заключва. Ако откаже, значи нещо крие и просто го зарежи.
Или спри да влагаш във връзката ви. Започни да ходиш с приятелки по ексурзии. Закъснявай вечер и не го предупреждавай. Нека седи сам и се чуди с кого си и къде си. Заключи и твоя телефон, така че той да няма достъп до него. Не се дръж добре с него. Не готви, не чисти, не го перии пр. Изобщо реагирай някак, иначе той ще си мисли-'Тази е глупачка, успях да я излъжа, и тя ми вярва, ще я излъжа пак. '
Пишеш, че си около трийсетте. Потърси си друг мъж.
Този само ще ти къса нервите. Не може да градиш връзка и семейство без доверие. А аз не бих му имала никога вече доверие. Ще си съсипеш нервите. Ате са ти нужни, за да родиш и отгледаш дете.

76.   Недейте да се дебнете, за да не се хванете! Според мен първоначалната реакция е най-правилната и интуицията не те е подвела. После колкото повече премисляш ситуацията подлагаш някои неща под съмнение или вярваш в неща които би ти се искало да са както на теб би ти харесало. Моето мнение базирано на личният ми опит казва че става дума за изневяра.

77.   Както и по-горе беше писал някой, проблемите с ерекцията вероятно датират от началото на изневярата - не е лесно да се тъче на два стана. Историята започва да прилича на сапунка, и може би е време да се омиташ от там. Питах те и преди - ти виждаш ли развитие в тази връзка? Виждаш ли се с него след 10, 20 години? В семейство, с деца? Децата често се възприемат като средство за оправяне на проблемите в една връзка, но от това по-голяма грешка - здраве му кажи. Детето, които искаш и за което ти е време, носи много стрес в отношенията, и ако и двамата не сте готови заедно да се справяте с този стрес, няма да се получи. Губиш ценно време, в което инак можеш да срещнеш някого, с когото да потръгне в желаната посока.

78.   Ако бях на твое място, щях най-накрая да взема да го проследя докато не разбера истината и да се свърши с драмата.

79.   Номер 77, не спирам да разсъждавам и да редя пъзела. Единият вариант е прогресът в сексуалните ни отношения да се дължи на това, че вече няма отношения с нея (ако е имал, тъй като и това е нещо, което не мига да докажа). Другият вариант е, повишената потентност да се дължи на това, че отскоро взема някакви по-сериозни добавки за фитес, за които четох че повишават нивата на тестостерона.. Тук не знам каква е истината.
Но по-важното е, че той все още е със заключен телефон. До такава степен го крие, че когато го помолих да ми даде да ди пратя някои снимки от неговия на моя телефон, той излезе от ситуацията и не ми го даде.. Дори и да крие чат с нея, нали се предполага, че трие? !
Преди около две години имах проблем с нервната система. Претърпях един стрес и около няколко месеца се възсатновявах. Не можех да стоя на задимено, не можех да излизам сама. Но стиснах зъби и се преборих с всичко. Може би през това време той се е чувствал самотен и вероятно тогава се е случило нещо с нея.. Но това са само предположения. Че крият тайна -крият. Въпросът е каква е тя.
Междувременно той изглежда все по-добре. Постоянно го заглеждат малки момичета. Има си някаква малка обожателка на 19г. Наистина е много хубава и тъй като ходим на едни и същи места, понякога тя прекалява с погледите.. Той става все по-хубав, а аз някак си пропадам. Тайните му ме мъчат много.
Видях определена сума пари в оставена бележка от дебитната му карта. Моите доходи не ги крия. Попитах го умишлено колко пари, за да видя дали ще ми каже истината.. Излъга ме. Аз му намекнах, че отсега ако се лъжем за дребни неща, какво правим за по-големите. Обидното е, че вече толкова години се познаваме..
На въпросите как вижда бъдещето си с него, бих искала да разсъждавам в положителна посока. Навърших 30. виждам, че той макар и на 34, има богат избор на жени около него. По-големи, по- малки... Хубави.. всякакви. Докато аз май съм ощетена и от тази страна. Всеки гледа младите жени и може би всеки ще предпочете 20-25г. жена пред някоя, преминаваща 30те.
Той живее в къща, в която скоро се очертава ад заживее и майка му. Сестра му и племенниците често се появяват. Идеята ми е да заживеем на отделна територия. Той ен повдига въпроса. Явно така му изнася да живее. Майка му казва, че ме обича. Приятелите също. Може би и аз усещам нещо такова, но тайните ще ме довършат. Обичам го, раздавам се ежедневно, но не зная докъде да мечтая, да мечтая ли въобще... Какво да правя...

80.   Авторката съм.. Бях написала коментар, но все още не е публикува. Като цяло не ми е лесно. Много съм обременена. Натоварвам и близки, и приятели. Наглостта на тази жена във фейсбук е безгранична. Трудно ми е... Не зная, ако не е изневяра, какво е въобще... Не мога да си живея живота пълноценно.

81.   Авторке, то е ясно, че по-младите жени са по търсени. Затова не си губи времето с този човек, а си търси и други мъже. Този, дори и да те обича, ще ти разбие нервите. То не може все да си на тръни и да се чудиш той кръшкал ли е или-не. Ако няма доверие в една връзка, тя се разрушава.
И какво значи-ти си имала нервен срив, а той се чувствал самотен? Ако е човек на място ще ти помогне да се стабилизираш, а няма да търси други...
Търси си други мъже и нека той да го усети... така де и неговите нерви малко да са опънати.

82.   Здравей, при мен подозирах изневяра, но продължих още година мъката... Накрая се разделихме. Нямаше ден в който да не се измъчвам дали е вярно или не. Вече не е така, свободен съм това не е моя грижа. Решението е само твое, каквото и да те съветват другите гледай ти да си добре. Аз ако не искам да съм с някоя девойка и казвам истината (така е редно според мен), горе главата и успех!
М27

83.   N 77 съм. Според мен важното в случая не е какво обективно се е случило, а как се чувстваш. А ти се чувстваш неуверена на фона на неговото явно добро самочувствие, потисната и измъчвана от съмнения. На всичкото отгоре поведението му с криенето на телефона е обидно и няма как да бъде толерирано, ако живеете заедно. Какво излиза - той си има таен живот, пък ти се раздираш от мъчителни мисли. Струва ми се, че на него това му е удобно така - хем не се обвързва докрай, хем засега си му даденост. Дори да не е така (не ви познавам в крайна сметка), мисля, че нещо в комуникацията ви куца.

84.   Авторке, съчувствам ти. Ако бяха дребни лъжи щеше да ти признае. Така яростно може да крие само изневяра. Надали са наркотици, защото ако взимаше щеше да се свързва с някой мъж, да ги взима за две мин и нищо повече.
Има два варианта- да се вземеш в ръце и да гледаш собствения си живот, да обърнеш внимание на себе си, да се поглезиш, да види, че ти разцъфтяваш.
Другят е да се захванеш сериозно да разбереш за какво те лъже. Но това е опасна игра. Аз лично не бих живяла в постоянни съмнения. Вярно е, че ще го вълнуват младите му обожателки, явно постоянно полага грижи да е привлекателен. Но само ти може да определиш дали го прави за теб.

85.   Здравейте от мен - авторката на тази тема.. Разследването ми върви много бавно, ама не зная колко славно. (Това в кръга на шегата). Толкова време мина, а конкретен отговор нямам. Живеем заедно. Имаме периоди на големи кавги, имаме периоди на мирни отношения. И аз не зная защо пиша сега.. Ако не искате да Ви натоварвам, просто няма да ми дочетете изповедта.. Пиша, може би, защото ми е тежко на душата. А няма кой да ме разбере. Мненията на приятелите са разнородни. Един казва, , че е изневяра. Втори казва, че ги обвинявам без доказателства и може да е приятелство.. Но постоянно ми правят впечатление публикациите на колежката във фейсбук. Например преди 2 месеца той напусна работа. Беше доста нервен. Обясняваше, че имал проблеми на работното място, че ен се чувства добре. В същите дни-ТЯ, която си е заключила профила отвсякъде и прави публични публикации, които явно аз трябва да видя, беше написала как било важно не кой е против теб, а кой е редом с теб. И как било важно в труден за теб момент някой да ти прошепне еди-какво си... Винаги когато тя публикува нещо такова, винаги ме разтреперва.. Той казва, че си въобразявам. А когато аз публикувам нещо в моя профил, ми се правят големи скандали. Тя дори беше написала в прав текст на стената си, че щяла да прави каквото си поиска с когото си поиска. Един ден не издържах и стана голям скандал между мен и него. Прибрах се у нас. Казах му, че ми писна да търпя обидите й. След 10 минути всичко беше изтрито. Което значи, че те са се чули. И той и е казал. Впоследствие ми каза, след мои питания, че тя била напуснала работа 4 месеца преди него, не я бил виждал, нито чувал.. Междувременно тя ограничи профила си напълно. Махна всички публикации. Остави една снимка с детето си. На всички снимки тя е с детето си. И винаги ръката и, на която носи брачната си халка, е на преден план.. В същото време той взе да става доста заядлив, да публикува нетипични за него неща във фейсбук, как нямало да се моли на никого да се върне, как всеки правел своя избор и какво ли още не. Все публикации в този стил. В случая натъртвам на фейсбук-публикациите, тъй като те са единственото нещо, което ми дава повод да разсъждавам в някаква посока.
Още преди 2 години, когато Ви написах историята си, той си заключи телефона. Преди седмица една вечер стоях до него. Той нещо разглеждаше на телефона и в този момент видях как отваря месинджъра си и прозореца за чата беше с името на въпросната госпожа. Запазих хладнокръвие и премълчах. На следващата вечер се беше навел, отново явно стараейки се да скрие телефона си и пишеше нещо. Едвам успях да видя нещо. Единственото, което със сигурност видях, беше отново отворен чат с тази жена. Този път пишеше нещо. Но не видях какво. Попитах го какво прави. Той отговори, че нищо.. Попитах, без да се карам, какво шише. Той каза, че нищо не пишел. Отидох в другата стая без да се карам. Той дойде и попита какъв бил проблемът, какво от това че бил отворил чат с нея, нищо не бил пишел... Защо тази жена ми била такъв комплекс, не я бил виждал толкова месеци, а аз все съм го свързвала с нея.... Не зная истината, но откакто 2 вечери подред видях отворения чат с нея, отново загубих доста доверие. Може би не трябва ад питам хората, но някои близки до мен казват, че това било личното му пространство, а аз съм била обвинявала неправомерно.
Не зная още колко мога да карам така... Въпросът е, че го обичам. Или съм напълно луда и те са едни добри приятели, или е изневяра. Защо не може да ми даде реално обяснение? Само се мъча...
Всичко това е голям проблем за мен. Психически ми влияе е зле и далеч не се чувствам сигурна. /

86.   Задай си въпроса "Сигурна ли съм че го обича ? Не маскирам ли така друго чувство ? Ако отговорът все пак е "да", задай си следващ въпрос - "Защо го обичам ?" и "Готова ли съм да живея така завинаги ?". Даже си го напиши на лист хартия. И при отговорите на тези въпроси игнорирай мисълта какво искаш. Защото "искането" е нещото, което ти пречи.
Мила, времето назад не можеш да върнеш.

87.   Значи 2 години са минали, а ти си продължаваш със самотормоза и грам не разсъждаваш за получените съвети! Защо пишеш въобще? За да се промениш, трябва първо да изстрадаш достатъчно- явно още можеш да понесеш. Разбери, че всичко което чувстваш ти сама си го причиняваш. Приятелят ти няма нищо общо. Какви са тия кодове на телефона и фейсбуци, какъв е тоя мерак за свръхконтрол? И защо наричаш това любов? Или вече чувстваш, че остаряваш и изпускаш влака, искаш да го ожениш за себе си, ама първо да го подчиниш така, да ти е удобен постоянно да го контролираш. Той какво прави не е твоя работа, той ще си отговаря за действията, важно е какво правиш ти, щом не ти харесва? Скандали? Следене? Разследване? Ами излез от тая ситуация, тръгни си! Няма общо бъдеще за вас, проумей го. Няма и да има с никой, ако ти си си все същата. Хубавите неща се случват без усилия, без обяснения, без контрол... има още да учиш, още да страдаш, а отдавна не си тийнейджърка. Жалко за всичко, дето си причиняваш, дано се осъзнаеш по-бързо! Успех!

88.   ... :( Стана ми толкова тъжно за теб, че веднага ми мина през ума да ти напиша да се спасиш най-накрая от това... :( Но ти си знаеш!
Пожелавам ти да намериш покой. :(
Ж30

89.   Минали са почти 2 години, а той още чати с тази жена? Със сигурност е изневяра и то май с чувства.

90.   Не мисля, че са добри приятели. Аз имам добър приятел мъж и отношенията ми с него са коренно различни от това, което ти описваш между тях. Моят приятел - К., е от друг град и често си пишем и си говорим по телефона. Но никога не се крия, а и той не звъни само по време, когато мъжът ми го няма. Познават се, макар че не са особено близки. Но К. винаги праща поздрави на мъжа ми, кани ни заедно у тях. Когато К. идва в моя град, понякога остава у нас.
Като цяло К. ми е просто приятел и не го крия. Затова и мъжът ми не ревнува от него, защото вижда отношенията ни и знае, че няма нищо. А в случая на приятеля ти не е така. Струва ми се, че крие истинските си отношения с тази жена и дори и да няма физически проявления, има някакво привличане. Или нещо, което не може да сподели с теб.

91.   Авторке обвиненията към теб целят единствено да те разколебаят увереността ти като те карат да се чувстваш виновна. Реално ако не се е виждал от 2 месеца с въпросната, каква причина има да отваря чат с нея - никаква. Ясно е че ти е изневерявал, дали продължава да го прави е друг въпрос. Ти с такъв мъж ли искаш да уредиш живота си? Който лъже и обвинява теб за собствените си грешки. Колкото и да го обичаш, простия факт е че не сте един за друг и е време да се разделите. Ще намериш друг, който да има същите качества като твоя приятел че и отгоре. Но това няма как да стане докато се загробваш с настоящия. Успех.

92.   Авторке, ако продължаваш по този начин, ще се поболееш. Още преди време ти бях писал, че един човек крие ли си телефона, значи има защо. Бях в такава ситуация и знам за какъв кошмар става въпрос. Само да си обърнех гърба и се отваряха чатове, пишеха се смс-и, пускаха се сигнали и т. н. Накрая ми писна и сложих край на всичко. Мисля, че е излишно да ти казвам каква канара се стовари от плещите ми. Почувствах се свободен като птичка. Естествено, цялото това криене не беше без причина. Скоро след като сложих край ми се удаде да възможност да разбера за част от всичките схеми. От тогава си имам просто правило - не се занимавам с жени, които уж говорят за сериозна връзка, а в същото време ревниво пазят всичко, свързано с живота си.

93.   Авторката съм..
Какво да Ви кажа. Той е целият ми свят. Основната част от моя живот. Преди доста години загубих близък човек и темата за загубата ми е много болезнена. На мнение съм, че много малко хора имат стойност в нашия живот и ние трябва да ги ценим. Много години сме заедно с него. Минали сме какво ли не. И в един момент се случва това.. Нещо, което ме измъчва всеки ден. И за което нямам реални стопроцентови доказателства. Само се надявам да не е така. Да не е изневяра, но кой знае. Мои приятели са давали мнение. Според част от тях е възможно моят приятел и тя да са просто приятели и това, че аз съм по-ревнива да е причина за поддържането на един вид по-тайна комуникация. Има такъв момент, че преди близо 2г, когато прочетох смс-а "БРАТА ДОЙДЕ ДО МАГАЗИНА. АЗ ТРЪГВАМ", придружен от десетки в рамките на деня, и когато моят приятел не ми даде никакво обяснение, аз започнах да й звъня и да й пращам смс-и. Да, знам, че е просташко, но не ме питайте какво ми е било. Минах през проблеми с нервната система, от които едвам излязох. Беше някакъв ад. Усещах кога той се прибира настроен, а това никога не се е случвало в годините назад. Близки до нея казват как тя не зачитала мъжа си и той и давал голяма свобода. Изключително арогантна е. Преди около половин г може би е напуснала работа, а той-известно време след нея. Твърди, че не общуват, а отваря чат с нея, което пък също не означава автоматично, че са любовници.
Номер 92 доста добре ме разбира. Бил е на мое място, така ад се каже. Само че тук нямам никакво окончателно заключение. А психически ми се отразява много. Спортът ме вдига на крака и ми помага. Дава ми много, но останалата част от душевния ми баланс се губи.. Тайни, заключени телефони. Понякога се чудя дали не крие далавери, но дори и ад е така, тази жена какво общо може да има. От друга страна, визуално не отговаря на неговите критерии, но и това не е гаранция. Вечер спи до мен. Прегръща ме. Някак си е отчужден. Не зная къде е истината, разбирате ли? Много е мъчително това..

94.   Авторке, какво се случва?
Според мен приятелят ти ти изневерява. Не криеш чатове и телефони без нищо. Бъди с човек, който не те лъже, а ти казва истината в очите.

95.   Не ти дава обяснение, слага си код, онази прави интриги чрез фейса, лъже те, че не й пише, трябвало да бъде готов да говори.. каква е тази подготовка, какво е това чудо... жалко, че го цениш толкова, а той не го оценява и не те уважава поне истината да ти каже.. Спри да се измъчваш и се реши да докараш тая история докрай, заслужаваш мир и спокойствие, а той може да е мъжа до теб, но не е никак мъжко поведението му, жалко, че мъжете станаха такива... Директно постави въпроса и приключи мъката си

96.   Авторката съм..
Добре, според Вас, как да реша историята докрай? И аз бих искала... Чудя се какво толкова тайно има.. И да е изневяра, можеше досега да измислят доста добро оправдание, което да им върши работа и до момента. Фактът е такъв, че нямам доказателства. Тази история много измъчва,

97.   Авторке, номер 92 съм. Доказателства даром няма да получиш. Ясно е, че няма да дойдат да се и*****т пред теб. Наеми си един частен детектив до го следи седмица-две и съм сигурен, че ще получиш доказателства. Можеш и ти да го направиш, ако разполагаш с време. Има хиляди начини да го хванеш. Пак казвам, той за мен си те лъже най-нагло.

98.   Като го напуснеш авторке. Очевидно е че той не те обича, нито те уважава. Но понеже ти си отчаяна и не виждаш бъдеще с друг си се вързала за такъв човек. Ами няма да си щастлива, съжалявам. Това е.

99.   Авторката:
Имам само една друга теория. Тя също е трудно доказуема, но е има някаква логика и в нея. Има приятели, които пушат треви, вземат разни неща и по тая тема не ми казва всичко и крие разни неща. Та имам мисли и в тази насока. Че тази жена може да е свързана и с това..

100.   Каквато и да е причината авторке, простия факт е че на приятеля си не можеш да имаш доверие. А една връзка без взаимно доверие не е никаква връзка, независимо колко желание и обич има помежду ви. Време е да прекратите този фарс и всеки да си поеме по пътя. Загубеното време никой няма да ти върне, но по-добре да си спестиш останалото.

101.   Авторке, изчетох темата ти заедно с коментарите. Искам едно да ти кажа и то се знае от всички-по статистика мъжете най-често изневеряват с колежки. А дори и да оставим статистиките-майната им, то си е близко до ума. Нали там им минава целият ден, ти предполагам също работиш и ти е ясно, че хората на работа се сближават. А когато това е между мъж и жена, често нещата прерастват в нещо повече. Дори понякога се стига до ситуации в които отсъства всякаква логика. Обяснявам-и моят мъж го направи с колежка, и то жена, която ако не бяха започнали с приятелство, просто нямаше как да се случат нещата, той не би я докоснал дори. Но-помагала му, оправяла го за това и онова, следват благодарности, близко приятелство, и най-накрая и секс. Едва ли моят случай е изолиран или единичен-убедена съм че много често се случва така. Ти си носиш глава на раменете, сама си решаваш как да постъпиш, но дали защото съм преминала през този огън и вече не вярвам на нищо и на никого-мисля, че е имал връзка с колежката. Та кой човек с чиста съвест си крие и кодира телефона? Жалкото е, че трудно в такава ситуация се разбира цялата истина и ти най-вероятно ще си останеш само с въпросите и подозренията си....

102.   Ж64
Мила моя, жал ми е за тебе. Животът ти е ад. Какъв е смисълът да живееш в него? Нямаш деца, общо имущество, бизнес, нищо с този човек. Ти си в състояние на обсебеност ит някой, който не те уважава, явно не те. обича, изневерява ти физически или емоционално няма значение. Раздели се с него, защо продължаваш да се измъчваш? Мъже много. Той бил умен, хубав, привлекателен, но не е твой. Най-важното е това твой ли е, обича ли те, уважава ли те, грижи ли се за тебе, имаш ли перспектива с него? Ако итговорът на едно от тези неща е не, напусни го. Започни живота си отново. Аз го направих на 54 години след изневяра. Хванах го, страдах, големи деца, общо имущество. Моят живот ми е по-ценен от всичко, моето щастие ми е най-важно. Изгоних го от моето жилище, продадох го, купих си миниатюрно 32 кв. м. останаха ми пари, все още работя, пазя си ги. Децата, роднините, приятелите взеха неговата страна какво толкова било станало.... Разделих се и стях, децата подновиха после добрите отношения. Намерих приятел, приятели също. Нови хора, нови запознанства. Не съм простила, мразя го, разби градено 30 години, бил болен, не ме интересува. Да го гледа който иска, нямал пари, не е моя грижа. Срещам се с хора, които ме харесват и уважават такава, каквато съм, правя каквото ми харесва. Сега като погледна назад си давам сметка, че изневярата не е била първата, не ме е уважавал достатъчно, винаги е бил егоист, крил е ит мене много неща.. Защо съм си затваряла очите?? От страх да не остана сама, да не изгубя и това, което имам. От страх да не науча нещо, което няма да ми хареса. Не прави като мене, не е добро.

103.   Здравей!

Искам да те попитам ами ако се беше взела в ръце и го беше оставила преди две години, какво щеше да стане? Дали нямаше да си спестиш две години мъки? Дали нямаше да срещнеш друг, който да не те лъже за пари, жени и наркотици???

Сама избирай как да изкараш следващите две-пет-десет години. Хората са измислили думичка за теб - мазохист. Чак ме хваща яд на теб колко си заблудена!

А той ти мачка самочувствието. Той можел да избира между много на брой жени между 20-35 години, а теб никой нямало да те вземе. Емиии... да! Стой с него до докато навършиш 50 /още се чудиш дали ти е изневерявал, нямате брак и деца/ и верно няма никой да те иска.

104.   Четох историята и ти сш чудя как търпиш тази агония? Проблемът не е, че си е заключва телефона, лаптопа инне знам какво, а че няма развитие между вас. Играете си на лриеница като децата. Поне едно дете да бяхте направили, че да има смсъл да живеете заедно. За него не е проблем да направи дете на 50, но за теб щене късно когато го осъзнаеш.

105.   Не... не си въобразяваш. Изневерява ти. Не се оставяй, да те прави на глупачка. Имай самочувствие.... не му позволявай да те мачка....

106.   Да, може да е дилър мъжът ти, но теб това те устройва, така ли? Ми той може и наемен убиец да е, да заработва така допълнителни пари с колежката, или да продават деца за органи, но нищо. ВАЖНОТО Е ДА НЕ Е ИЗНЕВЯРА!! Ти чуваш ли се?? Ако мъжът ти е дилър или замесен с наркотици, това е сто пъти по-зле, отколкото да е опраскал колежката. Да ти имам ценностната система, честно!

51-100 от 117