Искам да се разделим, но съм много привързана
Здравейте. Нашата връзка започна преди година. По това време имах доста проблеми и той беше до мен и ме подкрепяше морално. Тогава не бях влюбена, но го ценях много като човек и приятел, а и имаше някакво привличане. Реших се да му дам шанс и всичко започна да се подрежда повече от добре. Той е най-милият и добър човек, когото съм срещала. Толкова любвеобилен, внимателен, постоянно е до мен и прави всичко, за да съм щастлива. Но има едно Но и това е че аз все още не съм влюбена. Просто не го обичам, както той заслужава. Много ми тежи, че не мога да му дам това, което той ми дава. Правя всичко по силите си, но не ми идва от вътре и май се усеща. Забравих му дори рождения ден. Без да искам. А по принцип помня дати и на хора, които не ме вълнуват особено и не са ми близки. В редките случаи, когато не сме заедно, аз буквално забравям, че съществува и даже се улавям, че мечтая да срещна друг. За сега не съм срещала и не ми се иска да срещам, докато имам връзка, защото се познавам и знам, че няма да изневеря и ще оставя любовта да си иде, заради тъпата ми съвест.

И така, усещам, че не мога повече да издържам, но не знам как да му го кажа. Не искам да го нараня. Искам да е щастлив. Той го заслужава. Другата причина, поради която не съм му казала още е, че малко ме е страх да остана сама. Мисля си, че толкова добър човек едва ли ще срещна някога и след време ще съжалявам, че съм го оставила. Мисля си също, че и на мен ще ми тежи от раздялата, понеже се привързах доста. Той е постоянно до мен. Не знам как ще свикна без присъствието му за по-дълго време от 1 ден. Чувствам го като нещо като най-добър приятел, брат, сродна душа, част от мен, но няма тръпка. Не изпитвам любов към него, а само уважение, братска обич и понякога силно сексуално желание. Той е уникално красив и мъжествен, освен че е вътрешно прекрасен. Нямам думи да опиша този човек колко е съвършен и също така нямам думи да опиша колко се мразя, понеже нямам чувства към него. Била съм влюбена преди и онази тръпка, която изпитвах, сега я няма. Онова усещане, което ме караше да настръхвам и да ми се свива корема, когато му видя името, изписано на телефона или преди среща. Със сегашния го няма това. Чудя се дали има някакъв начин да се влюбя в него или да продължаваме по старо му, или да се разделим. Не знам какво да направя, но знам, че имам нужда от някаква промяна и сега е времето за избор. Посъветвайте ме хора. Знам, че крайното решение си е мое, но ще се радвам да чуя и странични мнения на безпристрастни хора.

Коментари

2.   Смятах да задавам въпрос, но току що прочетох тази тема и мисля, че въпросът ми, който много ме вълнува,се съдържа именно тук. Ами какво е любовта освен уважение, братска обич и силно сексуално желание в едно? Аз точно това изпитвах някога към един човек и по същия начин смятах, че не съм влюбена в него. Рзделихме се, но сега си мисля какво ми е липсвало и имало ли е някаква липса или по-скоро съм сравнявала чувството си към него с детските първи тръпки и затова ми се е струвало, че не е истинска любв. Ами да - няма го това обожание, изтръпването чак до прилошаване, но не са ли те някакви симптоми на идеализиране. Моля и аз, хора, който е сигурен, че различава люовта от много силното чувство на привързаност, нека да каже каква е разликата. Човек май всеки път обича различно, но все пак, чудя се вече дали не пренебрегвам истинските си чувства и защо така не мога да разбера, когато е любов? И извинявайте за няколкото грешки, но се наложи да трия, а пък после нямаше как да сместя текста.

3.   Нали често казват, че когато човек загуби нещо, тогава разбира какво е означавало то за него. Защо не се разделите за няколко месеца? Настрани от него ще можеш да преосмислиш чувствата и отношението си към него.

Има и още нещо - тази тръпка, за която говориш, че ти липсва, така или иначе отминава с времето. Много хора се подвеждат по нея и на база на нея създават семейства, но малцина имат щастието да останат с това, което ти имаш сега от страна на приятеля ти. То е много по-ценно от краткотрайното чувство на влюбеност.

Пожелавам ти достатъчно разум, за да вземеш решението, което не само сега, но и след години да смяташ за най-добро.

4.   А защо трябва да се разделяш, не може ли да сте приятели? Говори с него и му кажи как стоят нещата. Такова приятелство не е за изпускане...кажи му да се чувства свободен да се влюби в някоя, както и ти. Но във всички случаи да си останете приятели. За мене това е най-доброто решение, аз поне така бих направила.

5.   бла - бла. Приятели след всичко това? може да опитате, казвам от личен опит (в момента съм от другата страна), но трябва всичко да е ясно. Моля те, поне му обясни за какво става въпрос. Тогава ще разбереш че приятелство между вас ще е може би пречка. Тук става въпрос за чувства, не е като да намалиш температурата на фурната и тя да си поддържа температура. Тъпо е да се бъхтиш сам, и когато търсиш обяснение да ти се правят на ударени. Та за това и сега не мога да я понасям, че не ми каза нищо. Когато се събираме и тя е в наща компания въобще не отивам. После приятели ме питат какво става и ми е кофти че търсят вината у себе си, при положение че тя си е у мен. С нетърпение чакам лятото след което няма да се виждаме и ще мога по - лесно да я забравя. То сега това си е мъка. Загубено време. Мъка за какво? Това ли е любовта?

6.   Защо просто не си дадете малко време. Примерно да не се виждате седмица. Говори с него кажи му че искаш просто малко време без него така ще разбереш дали наистина не го обичаш, и как се чувстваш без него дали по добре или по зле, дали имаш нужда от него или можеш без него.

7.   Не изпускай шанса си моля те
Колко хора се оплакват, че не са уважавани
А именно те милеят за това Да има някой който ще ги цени зс това което са без да се опитват да ги променят
Така или иначе влюбването трае мн малък период
Благодари се , че имаш Мечтания мъж до себе си
Уважава те И секса е супер Какво Искаш още
Нито те бие нито те Унижавс
бъди разумна
А ако толкова искаш да разбереш какво чувстваш към него
Отдели се от него поне за седмица Остани сама
Ще видиш ...
От: Самотна Душа

8.   Естествено че всеки може сам. Не това е въпроса.

9.   Написано от Станислав:
Завиждам ти, че имаш човек до тебе, който така те оценява и боготвори, че чак ти е станало безинтересно. Може би това е проблема. Жените все искат емоции и нови преживявания, а този човек ти предлага сигурността опората в живота, която ще търсиш след време. Въпреки всичко ти не си го обичала, като сте започнали връзката и твърдиш, че не го обичаш и сега. Ами май наистина трябва да се разделите. Разделете се, но без да го нараняваш, без да го съдиш за нищо, той не го заслужава. Имай в предвид, че приятели няма да останете. Той не би го понесъл, защото ще се чуства предаден. И след като се разделите, не се виждайте. Ще влезеш в скучното и сиво ежедневие, ще виждаш използвачи и всякакви хора търсещи изгода от разни връзки, и тогава мила моя ще разбереш, че си оставила любовта да си иде! Тогава ще го оцениш и тогава ще ти се свива корема от името му и от мисълта за него, само да не е твърде късно. Ако все пак, не го оцениш и след раздялата и не влезеш в това сиво ежеднвеие и пр., значи наиситна не го обичаш! И знай, че и за него няма смисъл да останете заедно ако не го обичаш. Така, че действай.
Мисълта ми е, че трябва да се разделите за да разбереш чуствата си към него. За някои неща не може да се даде съвет или да те научат, чрез житейския опит ще ги осъзнаеш.
ПС: Пиша малко като пророк и уж всичко знам, ама хич не е така. И мойта не е лесна. Дано съм ти помогнал :)))))

10.   здрасти
според мен трябва да събереш сили и да му го кажеш защото със сигурност така повече ще го нараниш.дайте си почивка щом е толкова добър би трябвало да те разбере, кажи му истината и така ще спечелиш поне приятелството му. а от почивката по между ви или ще осъзнаеш че той е човека или ще имаш възможност да срещнеш любовта на живота си.не се измъчвайте така един друг.
това е моя съвет
успех

11.   Авторката: Благодаря на всички, които изказахте мнение. Наистина най-доброто решение е да се разделим временно и опитах, но не се получи. Казах му, че искам да си дадем време. Стана по-лошо, отколкото очаквах. Много се разстрои и отказа да се разделяме. Толкова много думи ми наговори, толкова силни; погледът му, който издаваше искреността и болката му. Не успях да бъда твърда. Не можах да му кажа, че се съмнявам в чувствата си към него. Може би е най-добре да взимам времето си на глътки и да продължа с него. И без това такъв мъж не се среща всеки ден. Вероятно и аз го обичам, но от тази огромна негова любов, моята бледнее и затова не мога да я различа. Благодаря отново на коментиралите. Късмет в живота на всички!

12.   Здравей и от мен. Не знам дали все още четеш темата, но реших да споделя и аз.. Оприличавам се много като твоя приятел, а теб на приятелката ми. Ние, или по -скоро аз не и дадох тогава нужното време да осмисли чувства и емоции, и продължихме още може би година, и сега сме разделени от месец, без никакъв контакт. Не зная дали ме обича все още и дали изобщо ме е обичала, тъй като в главата ми се насадиха и съмнения, но мисля че е най-добре така, защото именно липсата ми, и съответно липсата му, ще ти дадат нужния отговор. Желая ти щастие, и силно се надявам че ще разбереш, че този човек е готов да даде живота си за теб, а не както при мен-да отиде да търси щастието при бившия си. А относно разнообразието и емоциите-просто можеш да му сподели, вярвам че ще те разбере и ще направи нещо по въпроса ;)

13.   Спокойно, човека до теб е просто заблуден. Вероятно те е харесал, следял доста време (със сигурност повече от година или нещо такова) и ти си му станала фикс-идея. Нека позная - има вид на отговорен, а иначе непостоянен, презадоволен или заблуден, комплексиран... с приятелки винаги е трудно, но сигурно ;)

14.   Не оставай с него от страх. Ако не го обичаш, длъжна си да го напуснеш. Какво ще стане, ако утре се ожените, примерно и едва след това иззад някой ъгъл се появи човекът, който да те кара сама да си говориш от любов? Тогава ще го нараниш повече. Ако не можеш да го оставиш, поне не се омъжвай за него и не му раждай дете...

Борония