Връзка от разстояние - раздяла
Здравейте! Искам да споделя историята си и да се допитам за вас, макар и да знам мнението на близките ми хора...
Имах връзка от разстояние в продължение на година и три месеца, бях ужасно влюбена в него и готова да направя всичко за този човек... Целият ми живот се въртеше около него... Проблемът беше там, че само аз полагах усилия да се виждаме, само аз ходех при него (друга държава), прекарвахме около 2 хубави седмици заедно и после пак се връщах... Той все се оправдаваше, че не може да дойде, заради парите и тн, но все пак, когато аз бях при него, той ми поемаше всички разноски, което показва, че не е било невъзможно да дойде... Последният път когато се върнах се чувствах ужасно, много плаках, не исках да съм далеч от него и постепенно изпаднах в емоционална дупка. Не ми се ставаше от леглото, нямах желание за нищо, дори когато ми пишеше се изнервях и ми ставаше досадно. Толкова пъти съм си мечтала да направи нещо за мен, да ме зарадва и да дойде, да ми подари нещо, дори малко. Аз събрах последните си пари и му купих подарък, за да се зарадва, макар че нямам работа и уча... Той все повтаряше как парите не му стигат и иска друга работа, в същото време обаче, когато му се отваряше нова възможност, той я отхвърляше, защото "щяло много да се работи, а той не е свикнал". Веднъж ми каза, че не иска да дойде да живее тук и тогава аз реших, че единственото спасение е аз да отида. Но в момента няма как, тук ми е образованието, нямам финансите, за да отида при него, той също няма собствен дом и финанси, за да се грижи за нас. И така след като изпаднах в тази абсолютна депресия, аз му обясних всичко, че трябва да измислим някакъв вариант, и че повече така не мога да се съсипвам от път и да си съсипвам психиката, а той само да ми казва "бъди силна". В крайна сметка се скарахме, той ми каза "ставам, чао" и не успяхме да стигнем до никакво решение. На следващия ден се събудих с пронизваща болка, просто не можех повече да търпя по този начин, не можех да спя добре, не се хранех... И му написах, че не мога да продължавам така, че го обичам и не искаме да се разделяме, но това нещо ме измъчва. И му казах "ако имаш някаква идея как да оправим нещата, кажи". Съответно той го видя, но не ми отговори два дни. Накрая понеже аз му писах, той ми каза, че бил плакал и всичко му напомняло за мен, но не говорихме за най-важното... И тогава реших просто да спря всякакъв контакт с него, разделихме се горе-долу в добри взаимоотношения. Минаха няколко дни от тогава, чувствам се значително по-добре, върнах се към живота, но усещам празнота, липсва ми. Аз го обичах до болка толкова дълго... Не искам да се връщам пак към тази безкрайна агония и ми се струва, че той не направи никакви усилия, за да сме заедно, за да промени нещата, както казваше, че иска и да имаме бъдеще заедно... Аз се изчерпах, направих повече от колкото можах, а той до ден днешен дори не ме е потърсил.

Знам, че е дълго, но много ще се радвам да споделите мнението си. И нека кажа, че той е доста по-възрастен от мен и на етап от живота си, в който би трябвало да е стабилен. Благодаря.

Коментари

1.   Поредната лекомислена връзка, Сама му се пъхаш в ръцете и той рационално те ползва. Не е луд който се възползва, а този който се раздава. И на мен да ми се натиска някоя, и аз бих си я изчукал. Той си е взел своето, нямаш никакви шансове, само ще си погубиш живота. Докато гониш дивото, ще загубиш и питомното което е около тебе, тук в България. А живота си тече неумолимо.

2.   Здравей, аз съм имала връзка с човек, който не беше в България. Още сме заедно, но вече в една държава.
Първо- не си заслужава и грам да се тормозиш за човек, който не му се работи. Той заради това е отишъл там, там с малко работа могат да си покриват разходите. Нека ти разкрия, че масата българи в чужбина не им се работи и заради това са там.
Второ- ти успяваш да ходиш при него, въпреки че си студентка, а той милия не можел нито веднъж. Можеш да си представиш как живее. Искам да ти кажа, че по-голямата част толкова пари изкарват и заделят, че след като си купят билетите и дойдат за малко в България се връщат на нула и нямата пари даже за наема си.
Трето- не може да се разчита на него. Такъв човек само ти ще го теглиш и носиш на гърба си, не си струва. Учи си, работи си, създай си среда.. ще има по-амбициозни и добри хора от него!

3.   Така... връзките от разстояние се поддържат и са успешни само при условие, че и двамата партньори възнамеряват да надградят връзката си след предварително определен и изпълним срок - например да се съберат отново след половин, една, две години и тн. Може да звучи смешно, но си е като бизнес план, само че наречи го 'любовен план', но наистина това е единственият вариант, при който партньорите се чувстват спокойни, и не им пречи толкова разстоянието. Просто защото знаят че е временно.
При вас нищо не се знае, и затова се измъчваш. Твоят приятел, така де, вече бивш, никога не ти е казал нещо определено, ВИЕ, като двойка, НЕ сте направили тази уговорка преди той да замине! Такива връзки са обречени. Това, което вие сте направили, е просто продължение на контактите, които сте установили, преди това. Разбира се, на приятеля ти му е било приятно да го посещаваш, да прекарвате време заедно. Но дотам. Замисли се, трябва ли ти такава връзка? Какво ти носи такава връзка? Ако той държи на теб, ще направи ВСИЧКО, повярвай ми, абсолютно ВСИЧКО, за да сте заедно. Това може да се случи, а може и не. Но ако не се случи, се радвай. Радвай се, защото си стъпка по-близо до намирането на ново момче, което ще те направи щастлива! Всяко зло за добро, са казали хората!

4.   Така... връзките от разстояние се поддържат и са успешни само при условие, че и двамата партньори възнамеряват да надградят връзката си след предварително определен и изпълним срок - например да се съберат отново след половин, една, две години и тн. Може да звучи смешно, но си е като бизнес план, само че наречи го 'любовен план', но наистина това е единственият вариант, при който партньорите се чувстват спокойни, и не им пречи толкова разстоянието. Просто защото знаят че е временно.
При вас нищо не се знае, и затова се измъчваш. Твоят приятел, така де, вече бивш, никога не ти е казал нещо определено, ВИЕ, като двойка, НЕ сте направили тази уговорка преди той да замине! Такива връзки са обречени. Това, което вие сте направили, е просто продължение на контактите, които сте установили, преди това. Разбира се, на приятеля ти му е било приятно да го посещаваш, да прекарвате време заедно. Но дотам. Замисли се, трябва ли ти такава връзка? Какво ти носи такава връзка? Ако той държи на теб, ще направи ВСИЧКО, повярвай ми, абсолютно ВСИЧКО, за да сте заедно. Това може да се случи, а може и не. Но ако не се случи, се радвай. Радвай се, защото си стъпка по-близо до намирането на ново момче, което ще те направи щастлива! Всяко зло за добро, са казали хората!

5.   Така... връзките от разстояние се поддържат и са успешни само при условие, че и двамата партньори възнамеряват да надградят връзката си след предварително определен и изпълним срок - например да се съберат отново след половин, една, две години и тн. Може да звучи смешно, но си е като бизнес план, само че наречи го 'любовен план', но наистина това е единственият вариант, при който партньорите се чувстват спокойни, и не им пречи толкова разстоянието. Просто защото знаят че е временно.
При вас нищо не се знае, и затова се измъчваш. Твоят приятел, така де, вече бивш, никога не ти е казал нещо определено, ВИЕ, като двойка, НЕ сте направили тази уговорка преди той да замине! Такива връзки са обречени. Това, което вие сте направили, е просто продължение на контактите, които сте установили, преди това. Разбира се, на приятеля ти му е било приятно да го посещаваш, да прекарвате време заедно. Но дотам. Замисли се, трябва ли ти такава връзка? Какво ти носи такава връзка? Ако той държи на теб, ще направи ВСИЧКО, повярвай ми, абсолютно ВСИЧКО, за да сте заедно. Това може да се случи, а може и не. Но ако не се случи, се радвай. Радвай се, защото си стъпка по-близо до намирането на ново момче, което ще те направи щастлива! Всяко зло за добро, са казали хората!

6.   Аз имам връзка същата от разстояние-аз съм от София той е от Варна Ще си изплачеш очите! Момчетата не са готови на компромиси те просто не могат да ги правят! Същите тези неща от финансова гледна точка съм ги чувала как финансите му пречат. Не са само финансите моят приятел е същият всяка божа вечер си изплаквам очите а той става маха ме от приятели пише ми чао ставам изключва си телефона и си ляга и си спи и не му пука. Приеми нещата, че ще бъдат такива. Постоянно ти ще си тази която ще моли, ще умолява, ще търси първа и ще прощава-но край никога не можеш да сложиш защото болката е ужасна!

7.   Номер 6, така болката по-малка ли е? Замисли се, какво ти пречи да имаш нормална връзка? Има хора, които не могат да поддържат истински взаимоотношения, за това създават такива, в които не могат да участват реално. Т. е. за пред хората и за пред себе си имат връзка, но реално нямат такава. Помисли си дали си от тях и потърси помощ.

8.   И аз имах връзка от хиляди километри горе-долу колкото е била твоята. И аз бях я България. И при мен той е по-големият. Разликата е, че той първи заговори за това да се съберем и направи всичко по силите си за това, а не беше толкова лесно и просто. И ние вече нямаме връзка от разстояние. Живеем заедно! Искрено съжалявам, но това е, което имам да ти кажа, защото "който иска, търси начини, който не иска - причини"!
Ж 28

9.   Търси си партньор, когото да опознаеш чрез ежедневни контакти , а не -да го дорисуваш във фантазията си. ВРЪЗКА означава не само емоционална , но и физическа близост, означава общност. Млада си , звучиш като отговорен и разумен човек. Зарежи тоя обект , нито можеш да разчиташ на него , нито те заслужава. Огледай се около теб , твоето момче е някъде там. Просто ти не го виждаш.