Наранена повече от всякога
Здравейте! Пише Ви едно много нещастно напоследък момиче. Всеки ми казва какво искаш повече от живота, ти имаш всичко. Реално погледнато е така-изпълних мечтата си опознах любовта. Имам страхотно семейство и приятели, които винаги са до мен, но напоследьк се чувствам особено разочарована да разбирам моят любим. Усещам в себе си една празнина-липсва ми любовта. Искам да си имам някой, за който да сьм специална, който да ме накара да се влюбя и да ме прави щастлива всеки ден. Така и не откривам този човек, знам че животьт е пред мен, но след толкова неуспешни опити то най-вече последния.. Запознах се с момче, изглеждаше много свестен и такова впечатление оставяше в мен. Тьрсеше ме постоянно, по телефона или пишехме, когато бяхме разделени един от друг.. Непрекъснато се виждахме, даже започнах да си мисля, че съм срещнала правилния, докато изведнъж всичко се промени.. След като цял месец се разбирахме перфектно, като се разделихме той не ме потьрси дори ведньж, разбрах че става нещо и се почувствах ужасно. И естествено той се сеща за мен и изпраща смс, в който ми каза, че той не можел да ме дари с любовта и нежността, която аз искам, че той се виждал с приятелките си по-дискретно, което въобще не разбрах и други глупости. Толкова зле се чувствах не знаех къде се намирам, лежах на земята и плачех, обадих се на един най-добрите ми приятели, той остана с мен цяла вечер да ме утешава.. След 3 дни имах рожден ден и дотова не ми беше отказах се да празнувам. Обвинявах всеки за моето нещастие времето си течеше, когато започна всичко да избледнява като спомен, той реши да ме потърси пак, и да ме моли за 2 шанс, аз в началото се държах студено, но накрая пак се съгласих, за което много съжалявам. Беше някакво залъгване, поддържахме някаква връзка, говорехме си, пишехме си и аз вярвах че всичко ще се нареди, но не стана така. След като хльтнах отново, той отново спря да ме търси, отново ме нарани и то много силно, трябваха ми няколко дни да се съвзема. Реших този път да го блокирам и да му изтрия номера, така и направих, мина около месец, почти го бях забравила, докато 1 ден не ми звънна непознат номер. Звънна няколко пъти и накрая вдигнах, беше той, искал пак да се чуваме от време на време. Бях шокирана, но защо съм толкова глупава... отново приех. Започнахме пак да се виждаме на 2-3 дена 1 път и аз вече вярвах, че този път всичко ще е наред. Прекалено съм наивна или може би прекалено влюбена... Тази седмица решихме да се разходим с приятели и срещам него, но не беше сам, беше с друга.... Просто не мога да опиша как се почувствах, сякаш света се беше сринал пред мен. Имах чувството, че не искам да живея повече, добре че моите приятели отново не ме оставиха. Негов познат e мой близьк приятел и аз дьлго крих тази история от него, може би се срамувах.. Но в този ден той беше първия човек, за когото се сетих. Остави ме да се наплача, след това му разказах всичко. Той беше шокиран, каза ми че той постоянно е водел разговори с други момичета, а не само с мен. Скара ми се, че не съм му казала от самото начало, щеше да ми каже истината и поне нямаше да съм толкова наранена. Не съм вярвала, че може да съществува човек като него. Дори започна да пише на най-добрата ми приятелка да я пита как съм била, това беше капака на всичко. Съжалявам че си загубих времето с такъв човек и в момента чувствам, че нямам желание за нищо, нито да излизам, а да не говорим за нова врьзка. Прощавах и се борех за този човек и ме нарани повече от всякога без капчица обяснение. Надявам се някой ден да открия мъжа, който да ме накара отново да повярвам в любовта.

Коментари

1.   Откакто започнах да чета в "Споделено" се убедих, че жените си живеят в някакъв измислен свят, в някакви фантазии. Без никакво логическо мислене, с лекота се оплитат в свои нереални мисли. Ударил ги е малко хормона и още от детски години започват да фантазират някакви романтични любови. Виждат в противоположният пол, някакви розови светове и очакват принцове, които носят щастие. С лекота се отдават на връзки, като миражи в пустиня. Едва се запознали(а някои дори и имената си още ненаучили в дискотеките), и си мислят, че най сигурната връзка е заварката. Да, за техниката това важи, но за човешките взаимоотношения, "заварката" в повечето случаи развалят връзката. При първите си опити, момчетата търсят по лекомислени момичета, такива които повече фантазират и след като си постигнат целта(а тя е заварката), момичетата стават безинтересни и отиват на заден план. Точно в такъв водовъртеж е попаднала авторката. Едва на месец запознанство и вече фантазира, като във филмите. Не искам да кажа, че трябва да се държи като монахиня, но й трябва по трезво мислене. Не може да мисли и действа лековато, а да иска сериозни отношения. Отношението на мъжа е правопропорционално на мисленето на жената. Леки мисли, слаба връзка. Умно и трезво мислеща жена, е труднопревземаема крепост, но ако мъжът успее да я превземе, за дълго се задържа при нея. Дано съм помогнал на жените. От тях зависи, дали са крепости, или сламени колиби, т. е. кифли.

2.   Никакъв втори шанс.
Запомни това.
Стигне ли се до раздяла или не вървят нещата примерно не се държи добре с тебе и тн. късаш, хвърляш и повече не се връщаш и обръщаш назад.
Иди ми дойди ми, 2-ри шанс, лъжи, разочарования и тем подобни глупости не ти трябват.

3.   роман в стил "цяла нощ плаках, някой може ли да ми каже защо"

4.   Номер 1, общо взето си прав, с една малка корекция- не живеят в измислен свят, а просто си измислят теми и си ги пускат в сайта.

5.   Къде е текло па ше тече! Човек не се променя току-така, втори шанс се дава при грешки по невнимание, за грешки в чувствата втори шанс - не. Забрави го и си изживей болката, след това ще се оглеждаш за други! Ми27

6.   :DDDDDDD

Абсолютно съм съгласен с пича, който е написал първия коментар.

До авторката: Не си споменала на колко си?

7.   Голям парадокс вкарваш.... Познато чувство, но не се отчайвай и чети повечко книги. Не става нито с заварка и лепила имало е нещо недовьршено и сега пред себе си го признай.. Приеми всичко и не се заблуждавай че е било обич, квот било било и каквато е такоз ще си остане. Прошки ли? втори шанс ли? Сьжелявам но времето ти е изтекло и надали лепила и време скоро ще ти помогнат.. Не се обвинявай кьсно е той е с друга приеми и гордо вдигни глава.. Не си споделила на колко си но едвали си на повече от 20-23? :) Пожелавам ти да намериш истинската любов..!
Успех : )

8.   Колко си жалка пред всички. Много ми заприлича на една съученичка с абсолютно същата болест, да не си ти случайно? Тя е на 23 и много я съжелявам. Препоръчах и лечение депресанти ама нищо не и помогна. Стартирай с тях първо ко ги слушаш тез за време, не се самооубивай само че така кат гледам тоз яко ти бил шамар, е може и да имало причина. Жал ме е да чета такива неща, ужас просто. Много са те наранява ли аз ще те Обичам обещавам Как се казваш и от де си? И си вземи някво успокояващо че да не се сринеш преди да се опознаем!

9.   Такава глупава история не сьм чел близките месеци. За предаването истински истории си не за тук збьркала си рейса моме. Моля ви хората които преглеждат темите да не допускат такава ревла. Изтривайте я поне да не четем хлапешки теореми. Играл си е с психиката ти и играта преключела. Сьрбай си сополките и нека акьла ти доде на главата
М 26

10.   Авторке, това се казва да ти дават напразни надежди. Доколкото разбрах обаче твоята връзка е била кратка, като си разбрала че той е нямал сериозни намерения е трябвало да го отпишеш, но виж аз те разбирам. Тези които са писали по горе са мъже и не могат да се поставят на твое място. Имах връзка с един мъж, две години бяхме заедно, разделихме се по негово желание, беше си намерил друга. През това време в което бяхме заедно се разделяхме но за много кратки периоди, по негова инициатива и всичко породено от недоверие му спрямо мен. Още първата година имахме проблеми и аз бях готова да се откажа от него толкова пъти, но винаги в последният момент той казваше че имал чувста и искал да продължим. Аз се привързах все повече, свикнах с идеята че може би щом не може да сложи край някак ни е писано да останем заедно, освен това го приех като част от моето семейство-обичах си го. Не ми беше първият мъж но ми беше първият във много неща и трудно ще го забравя, надявах се че все пак ще успеем да изградим нашите отношения по нормален начин. Дори мога да ти кажа че дълго време не вярвах че е сериозен към мен. Стана така и направих една грешка и си помислих че това ще е края, но се случи друго-той ми показа че ме иска в живота си за дълго, приема ме каквато съм. Преди него вече ме бяха зарязавали, не исках да се повтаря и пак го направих допуснах грешка за втори път, беше още по сложно и трудно от преди. И точно тогава когато повярвах, стана съвсем неоучаквано, избра друга. В момента този мъж дори не иска да чува за мен, незнайно поради каква причина, все едно не съществувам, а това е още по гадно. И аз съм страдала много и все още си мисля за него, когато се сетя ми става мъчно, но хората които са егоисти са устроени по различно. Разбери, те не се интересуват от някого като човек, какво е преживял и така нататък, човека като личност, те се интересуват от това какво могат да получат и кое ще им е по изгодно. Разбирам все пак че и на тях не им е лесно, хубаво е да имаш цели в живота, да стараеш за да
ги постигнеш, но мислеки само за своето щастие се лишаваш от много ценни качества, променяш се. Не приемаш загубите, строг/а си към децата си. Била съм в такова семейство и знам за какво става въпрос, грешно е защото после ти остават травми.