Любов ... срок на годност - изтекъл !
Привет на всички ,
предварително благодаря за вниманието :)
Аз съм мъж на 35 години, женен съм и имам дете.
Историйката може да ви се стори банална, но тя е
в моя живот и за МЕН е от значение. Нямам смелстта да я споделя с никой и ми се налага да го направя анонимно, просто имам нужда от това.

От 6 месеца имам връзка с 19 г момиче. Бързам да
охладя ентусиазма на всички "моралисти", които
ще използват случая, за да ме нарекат какво ли не.
Аз не съм някой наивник, малодушник или глупак, за да
не си дам сметка.

Всичко стана случайно, не съм го искал, не съм го
търсил, но то се случи, подробностите не са от значение. Истината е, че сега съм безумно влюбен в това момиче. Не само за това, че изглежда перфектно, не съм срещал човек с толкова чиста душа. Би могла
да има всеки мъж, а избра мен.

Нито миг не съм съжалявал за това. Искам да го преживея, искам да се насладя на всеки миг, когато съм с нея. Обичам я и ми се иска да го изкрещя.

А не мога...трябва да се срещаме тайно, тя знае всичко за мен.

Казвал съм и ,че никога няма да напусна жена си, че държа на семейството си и знаете ли какво получих отсреща...РАЗБИРАНЕ.

Каза ми ,че никога няма да си прости ако
причини нещастие на мен или на който и да е от семейството ми .

И пак бързам да уточня ,не става въпрос за пари, използване и каквото и там друго такова обяснение , сигурен съм в това , не се опитвайте да ме разубеждавате. Каквото и да е намерила в мен, то НЕ е това.

Знам, че всичко това някога ще приключи. Аз не бих могъл да и дам всичко, но сега не искам да живея с тази мисъл. Няма да пропусна този момент от живота си, само защото правилата са други и да оставя да наделее чувството за вина. ДА, има го, но живота си е МОЙ и е единствен, колкото и егоистично да звучи.

Ако съм щастлив и успявам да накарам някой друг да се чувства щастлив , без да причинявам нещастие на други...питам...дали съм намерил правилната формула.
Труден въпрос и сигурно няма еднозначен отговор.
Друг въпрос...защо се случва така. Какво става с
ЛЮБОВТА във времето. Тази любов ,която съм изпитвал към съпругата си ,какво стана с нея.
Не съм сигурен, знам само че изразът " Любовта е вечна " е мит.
В какво се ,трансформира ...близост,уважение ,привързаност,
няма значение ,но не е това ,което кара сърцето ти да бие бясно ,да спира дъха ти.
Не си търся извинение, но не ми казвайте че само истинската любов може да издържи във времето , защото за любовта не могат да се дават такива определения...
Искам в живота ми да останат такива моменти,които никога няма да забравиш. Пожелавам това на всички.
Благодаря за търпението.

Лем :)

Коментари

351-364 от 364

374.   Не успях да прочета всички коментари (твърде са много) но реших и аз да си кажа мнението по повдигнатия тук въпрос.
Аз съм от другата страна – съпругата.
Преди 1 г. случайно разбрах, че мъжът ми има дългогодишна връзка с жена, по-млада от мен с 9 г. (само да уточня, че сме женени от 23 г. ) Не можете да разберете болката, която изпитах и недоумението. Да бъдеш предаден от човека, на който вярваш като на себе си...
Но не за това искам да пиша.
Първо – отношенията на 35 г. мъж с 19 г. момиче не са любов, а похот. Не се съмнявам, че авторът се чувства щастлив. Но не се залъгвайте, че с това не ощетявате семейството си. Отношенията със съпругата Ви със сигурност са се променили, дори и да се залъгвате, че не е така. След като мъжът ми прекъсна извънбрачната си връзка, аз изведнъж разбрах колко много време и е отделял... Колко много от времето, което можеше да прекара с мен и с децата ни е посветил на друга... Неговата връзка се отрази и на интимните ни отношения и на живота ни като цяло, още преди да разбера истината. С години се чудех какъв може да е проблемът, притеснена за здравето му, за проблемите в работата му и т. н. Не разрешавах на подозренията да се настанят между нас, макар че имах причини за такива. А той човекът просто бил „щастлив” с друга.. Та мисълта ми е – ако връзката ви продължи, става много голяма вероятността съпругата ви да разбере истината. Не може до безкрайност да криете нещо такова... Щом като я обичате, поставете се на нейно място – можете ли да си представите как боли? Подкрепям 355 – ако искате да имате семейство, трябва да прекратите тази връзка докато още имате възможност.
„Аз не съм някой наивник, малодушник или глупак” – цитирам автора. Напротив, мъжете много често сте точно наивници и глупаци (да ме прости мъжкото съсловие). Защо мисля така? За любопитните ще кажа, че моят съпруг беше готов да напусне семейството ни, заради жената, за която писах в началото. Обичал я (нищо че аз 20 г. съм до него, родила съм му 2 деца и също го обичам), тя го разбирала, били на една вълна... Само че тя не пожела да напусне семейството си и двете си деца и прекрати връзката им (е... поне така изглежда). Та така – жената (или в случая на автора - момичето) е имала нужда от секс, емоции, развлечение, а нашият веднага си мисли за любов, високи чувства. Пак повтарям – това за мен не е любов, ПОХОТ! Физиология! Любовта не е само секс, срещички и разговори – за да се съхрани във времето е нужно да се полагат някакви усилия, да се превъзмогват битови неуредици, финансови проблеми и т. н. Най-лесно е да намериш някое по-младо маце и като ти натежат проблемите да тичаш при нея щото тя те разбирала! Е май стана много дълго. Ще спра до тук и желая на всички писали по-горе да срещнат истинска любов, а ако вече са я срещнали да я пазят.

375.   Мила моя, 347, моля те пиши пак и ми кажи как се чувствате в момента двамата - ти и съпруга ти. Питам, защото аз съм в същото положение като теб. И търся изход и правилно решение. Все едно описваш моя живот

376.   До 375 от 374
Сигурно сте имали предвид 374, а не 347, затова отговарям.
Трудно е да се опише как се чувстваме в момента.
Както казах, съпругът ми искаше да бъде с другата жена, а не с мен. От друга страна не му се щеще да причинява такова нещо на детето ни (дъщерите ни са на 11 и 21 г. ) Аз пък смятам, че не само за детето щеше да бъде удар да разбере, че баща му е измамник и двуличник. Даже мисля, че по-голямата ни дъщеря щеше да страда много повече, защото е наясно вече какво е любов... Малката... – тя го обожава, би го оправдала при всякакви обстоятелства.
Но се наложи да останем заедно. Другата жена не пожела да продължи връзката – съпругът ми най-вероятно смята, че това е израз на някакви морални скрупули. Аз обаче мисля, че тя се притесни, че нейният мъж може да разбере истината т. к. ние сме „приятелски” семейства, мъжете ни бяха колеги дълги години, а в момента, когато аз разбрах за случващото се с него все още работехме заедно и се срещахме всеки ден. Имаме много общи познати... абе изобщо – гадна история. Никога не съм предполагала, че човекът, на който съм посветила живота си и съм дала сърцето си може да постъпи по подобен начин.
Доста време карах на атидепресанти, защото не спирах да плача по цял ден. В момента той твърди че не се чуват и не се виждат, и аз се мъча да му вярвам, както преди, но е много трудно... Непрекъснато се прокрадват съмнения и тогава изпадам в паника, провеждаме много тежки разговори. На него също му беше много тежко и мен и за това ме болеше също – защото не ми е безразлично как се чувства.
Този месец се навърши една година от описаните събития. Интересното е, че тази година беше много тежка, но и много по-хубава от последните няколко (не пожелах да ми кажат точно колко време е продължавала тази история). Когато беше с нея той почти не се прибираше у дома, все беше на път по разни „командировки”, не ме забелязваше, почти нямахме секс, не ме докосваше. Сега си говорим много, някак си се сближихме, почти постоянно е с нас (!!! ), правим секс 2-3 пъти в месеца, приятели сме. Не знам какво ще стане по-нататък, но аз не мога да живея без този човек, затова ще се боря за семейството ни. Крепи ме надеждата, че може би все още има вероятност да се върне любовта ни, или поне силната привързаност, която имаше помежду ни. Може би той само си мисли, че тя е голямата му любов – може би нейните намерения изобщо не са били същите като неговите. На това се надявам. Не съм тъпа, разбирам, че е възможен и друг изход – може би те още поддържат някаква връзка и да се стигне до раздяла между нас след време.... но не искам да мисля за това. Радвам се на дните, които имаме заедно, защото никой не знае какво ни чака утре! Може някой тук да ми се смее, но аз не мога да постъпя по друг начин. Обичам го, и затова вярвам, че любовта няма срок на годност! Просто не винаги я забелязваме, оставяме я да прашасва някъде. Ох, пак стана доста дълго. Спирам до тук.

377.   И моят съпруг е същият негодник като теб

378.   От 17 годишна (ТЯ)! В момента имам онлайн взаимоотношения с 30 и нещо годишен мъж женен с две деца. Шегуваме се, приятно ни е заедно. Говорим си все едно имаме връзка, но лошото е че сме много далече един от друг. От различни градове сме и разстоянието между тях не е никак малко, а най - лошото е, че той не може да дойде да ме види, защото няма какво да обясни на жена си и не мога и аз да отида да го видя понеже е рисковано да не ни види някой. И двамата имаме желание да се видим. Нещата са отскоро може би 3 седмици. Бих искала да имам някакви по - близки взаимоотношения с него, но не зная как да ги осъществя. Лео дай ми съвет като човек с повече опит с тези неща.

379.   Респектиращо е търпението ти номер 374. Моята съпруга не би проявила такава толерантност и дипломатичност, определено. Сигурен съм, че не би приела идеята да ме "дели" с друга по никакъв компромисен за нея начин.
" отношенията на 35 г. мъж с 19 г. момиче не са любов, а похот. "... тотално погрешно твърдение, можеш да бъдеш сигурна в това. В твоя случай за теб е по лесно да приемеш нещата като похот, защото така малко ще притъпиш болката. Да, боли, знам, че много боли, а аз не искам да причинявам тази болка на никого. Съпругът ти е проявил непредпазливост, която е скапала живота на всички около него, а ти си останала с очакването, че всичко може да бъде както е било преди. Съжалявам, че ще те разочаровам, но вашата любов е със изтекъл срок на годност и нищо няма да промени факта, защото само по себе си, желанието е крайно недостатъчно.
" Обичам го, и затова вярвам, че любовта няма срок на годност! ". Опитай се да дефинираш думата любов... пред себе си, не пред другите и ако дефиницията ти се доближава поне малко до истината, ще разбереш че обичта ти е различна, различна от тази която е била преди. Дори си склонна да се примириш със " силна привързаност". само за да запазиш надеждата, надежда породена от носталгия по миналото, неувереност в настоящето и страх от бъдещето. Тази ли любов, ще бъде твоя утеха, тази която наричаш силна привързаност.
И все пак, адмирирам желанието да се бориш за семейството си и искрено ти пожелавам успех.
До номер 378... виж миличка, няма как да ти дам съвет, особено пък аз, който не съм еталон за благоприличие. Но едно ще ти кажа, постъпи умно. Не си виждала този човек, не го познаваш, още по малко си влюбена в него, така че нека любопитството и тази склонност към приключение не ти изиграят лоша шега. Думите могат да бъдат много силно оръжие и на твоята възраст е допустимо да бъдат използвани така, че да те манипулират. Ето затова, постъпи преди всичко умно, колкото и общо да звучи. От друга гледна точка... няма как да разбереш дали си изгубила нещо, ако никога не си го имала.
ЛеМ

380.   Ха, ха каква ирония-"няма как да разбереш дали си изгубила нещо, ако никога не си го имала"-ти като имаш жена, колко време ще ти трябва да разбереш, че можеш да я изгубиш Лем? Пожелавам на съпругата ти да срещне мъж, който да се влюби в нея както ти в любовницата си. Да се отдаде на еуфорията около новата си любов и едновременно с това да живее с теб! А това рано или късно ще стане защото в природата има равновесие-това, което даваш на чуждата жена, някой ще даде на твоятА. И повярвай ми, заблуждаваш се ако мислиш, че ти като мъж можеш да даваш на две жени едновременно - едната винаги ще е ощетена. Най-малкото секса в къщи няма да е на ниво и тя ще се впусне в нова връзка, да не говорим за чувства и емоции. Още повече, че съпругата ти като жена е способна на много по-дълбоки и силни такива. Така, че следващия път като погледнеш влюбения поглед на любовницата си, си спомни, че някой друг може да види същото в очите на собствената ти жена! А това неизбежно ще се случи! Каквото пожелая се сбъдвА!

382.   За първи път пиша коментар в този сайт (а съм изчела доста истории досега). Защо точно в тази тема реших да коментирам за първи път? Ами явно защото историята, а и самата тема, резонират с мен по някакъв начин. Или защото и аз съм романтичка и искам да изпитам любвта, за която говори авторът (въпреки че има вискока цена тази любов в случая).

Изчетох и коментарите преди мен - цели 357! Явно не само мен е развълнувала историята. Имаше много интересни мнения, някои много интелигентно написани. Разбира се, всеки гледа от позицията на собствения си опит и светоусещане. Аз не съдя автора на темата. От изказванията му под собствената му тема си правя извода, че е доста интелигентен и ерудиран мъж, способен на истинска любов. Да, знам какво ще кажат някои - и те вече са го казали по-горе. И да, може би донякъде са прави. Но може би дълбоко в себе си тези хора биха искали, поне веднъж в живота си, да изпитат такава силна любов. Но не биха си го признали.

От 5 години никой не е писал в темата, дори ЛеМ. От една страна, не бих искала да я разравям от пепелта, но от друга страна, много бих искала да науча продължението й (може би огънят все още не се е превърнал в пепел... ).

Съжалявам, ЛеМ, ако ровя в стари рани. Искрено се надявам историята да се е развила по най-благоприятния за всички участващи в нея начин!

Л34

383.   Всичко приключи миличка, неотдавна.
Послушах разума, направих избор, пренебрегнах чувства, его, болка.
Нетърпимо е, неописуемо нетърпимо е, защото огънят все още не е изгаснал. Аз реших да изгоря в него, заради НЕЯ. Хиляди пъти бих изгорял за да е щастлива... без мен. Никога няма да забравя тези насълзени, неразбиращи, безмълвно питащи очи, треперещите и стискащи пръсти. Аз съм чудовище и не я заслужавам.

ЛеМ

384.   "Всичко приключи миличка, неотдавна. " т. е. 19 годишната е вече на 28, но ти нямаш ни най-малка вина, че си изял нечия младост?
Твърде педалско ми звучи, или поне не ми е по мъжки. Лицемерието ти е безкрайно, дори тук, където си анонимен нямаш смелостта да кажеш, че си се провалил като човек, да, точно като човек "Хиляди пъти бих изгорял за да е щастлива... без мен. ". ТИ ако беше готов да направиш за момичето и 1/100 на гръмкото ти изказване нямаше да я оставиш, но явно си мъжки характер с името на женски полов орган и зад гръмки фрази прикриваш неспособността си да се изправиш очи в очи срещу реалността, а тя е, че си страхлив и мислиш единствено за егото си.

385.   Поздравления Авторе за смелостта, която си проявил да си признаеш чувствата преди време, когато си ги имал. Поздравления и за това, че си съумял да запазиш семейството си. Само ми е интересно ако момичето в което беше влюбен, не беше момиче от което се очаква тепърва да се омъжи и да създаде семейство а беше жена на твоята възраст, семейна с деца, имаше ли възможност нещата да се развият по друг начин? Замислял ли си се, щеше ли да се бориш за любовта си срещу всичко и всички?

386.   Благодаря първо, че ми отговори. Честно казано, по-скоро не очаквах.

Не знам какво да ти кажа... Една от най-големите драми в този свят е вечният конфликт между разум и чувства. И това, че за всеки избор плащаме цена - къде по-голяма, къде по-малка. Въобще има ли "правилен" избор? Хората по-горе (повечето) са те съветвали именно да избереш дълга, да послушаш "разума" си. Но само ти знаеш как се чувстваш в момента и колко е трудно и за двама ви, правейки този избор.

Препрочетох някои от по-старите то коментари, където пишеш, че, каквото и да се случи, поне ще имаш спомените от изживените мигове на щастие и любов. Аз съм на 34 в момента и цял живот съм се опитвала да се предпазвам от болката, дори с цената на това да съм сама, но в един момент осъзнах, че болката от неизживяното може да е много по-силна от всяка друга.

Не, не си чудовище, нищо, че ще те съдят (какъвто и избор да нарави човек, все ще го съдят). Но не съди и ти себе си прекалено строго. Направил си голяма жертва в името на голямата любов. Какво ще се случва от тук нататък, съдбата и времето ще покажат.

Желая ви сила!

Л34 (една влюбена в "неправилен" мъж жена)

387.   Верно ли загуби 10 години на момичето?

388.   Не се самозалъгвай, че държиш на нещо друго освен нагона си. Семейството, на него държиш дотолкова, доколкото да получаваш. Мъжът, който държи на семейството си е при него, а не блуждае в мечти като тийнейджър. Изневярата е измама, предателство, емоционално убийство, мръсотия, по гадна от всеки публичен дом. Въобще няма как да си влюбен, защото влюбеността е за децата, а ти си един средностатистически похотливец, който добре знае какво иска. Развеждаш се и държиш точно на тази, на която държиш! Другото са лъжи и локуми! В момента въвеждаш в заблуда жена си, за да получиш нещо зад гърба ѝ. В търговията например измамата и си е чисто и просто наказуемо престъпление!

351-364 от 364