Когато се караме той постоянно ме гони да си тръгвам!
Винаги като се караме с гаджето ми, последната 1 година, постоянно ме гони да си тръгвам, и да се махам. На другия ден все едно нищо не е станало, а на мен ми е адски обидно. Много ми е мъчно.Толкова години сме заедно, и не зная дали да продължавам. Имам чувството, че майка му го настройва, тъй като преди много близки бяхме с нея,но след 1 кратко прекъсване на връзката, се отдалечих от нея, защото усетих, че не е добър човек.

Тези непрестанни гонения, да си отивам при най-малкото нещо ме карат да се замисля, много години ни е връзката, и ми е трудно така да се откажа. Не зная какво да правя!

Коментари

1.   Ами честно казано не знам как така я караш с години. На мен ако някой ми каже да си тръгвам, няма и да се върна повече. Ако се карате какво изобщо правиш с тоя човек недоумявам.

2.   Бягай, откъдето не те искат, защото рано или късно ще се махнеш.

3.   Ами опитай се да поговориш с него и да разбереш какъв е проблема. Сподели с него че не ти е приятно да прави така всеки път да те гони като се скарате, и ако наистина иска да си отидеш да ти го каже по друг начин просто. Ако проблема е в майка му поговорете и за това. Тя няма право да се меси във вашите отношения, но пък ако тои е мамино момченце и я слуша всеки път и прави винаги каквото тя му нареди най добре го остави да си е с нея. Много майки има които да пръвурзани към синовете си и ги ревнуват от приятелките им. Поговорете и ще разбереш какъв е проблема, защото знам, че е изключително неприятно да се даржът хладно с теб.. Надявам се разговорът да премине гладко и нещата да се оправят. Успех!

5.   Ами ,като усеща че си му в кърпа вързана ще те гони. Направи се ,че си тръгваш да видиш реакцията му...

6.   Тръгни си,но имай достойнство и не вдигай телефона,нито се срещай с него1 седмица,за да види,че не си играчка!Ако още продължи да те шантажира-махай се завинаги!

7.   Ами, следващия път като ти каже да си тръгваш - тръгни си!
Но го направи демонстративно, с високо вдигната глава и преди да си излезеш, му кажи: "Нямам и намерение да остана повече с теб! Аз не съм кучето ти, та да ме гониш!" - и му тресни вратата.
От реакцията му след това, ще разбереш дали изобщо си струва да оставаш в тая връзка. Ако започне да ти звъни и да ти се извинява, изпечи го на шиш, преди да му простиш, не го приемай веднага с разтворени обятия! Ако пък не те потърси и се инати, значи нещата са ясни! За какво трябва да правиш компромиси със себе си, заради някой, който не те уважава и не те цени? На всичко отгоре те унижава и обижда, като те гони като куче? За какво ти е това?
Съвсем сериозно се отнеси към нещата и не прави компромиси.
Какво значи сега ще те нахокам, а пък после все едно нищо не е било? Ами значи ти позволяваш да е така! Ако му дадеш да разбере, че няма да търпиш такова отношение, той ще се научи да се съобразява! Той обаче вижда, че го търпиш и за това си позволява да се държи така!!!
Следващия път го постави на място и напиши тук как са се развили събитията! :)
Успех!

8.   Такаааа аз виждам ситуацията по следния начин: следващия път когато те изгони , ти ще послушаш съветите и ще си тръгнеш наистина , но ще продължиш да живееш с очакването той да ти се обади и да те моли да се върнеш и така ще стане. Мекотелото ще се осъзнае още на другия ден , ще ти звъни да се върнеш и ти - хоп обратно... до следващия път когато пак ти каже - махай се и пак така, само че следващите пъти времето ще е по-дълго от предният път но със същия успех.Решението трябва да бъде генерално и да не подлежи на преразглеждане - той престава да съществува ако ти решиш че така трябва.А и между другото живот в постоянни караници и разправийй не е живот честно

9.   Кучето скача според тоягата! Всеки си заслужава съдбата! Като те вижда, че си мекотело си позволява да те гони....
А №8 е, или разведена , или стара мома. Живота иска по-голяма гъвкавост!

10.   Това с тръгването има ефект. Ако те обича ще ти помоли да се върнеш, но ти трябва да му покажеш, че всичко е свриозно и ако го направи пак, няма да се върнеш, пък да видим дали ще продължава тогава. А ако не те помоли да се върнеш значи е искал да се разделите, само причина му е трябжала да го направи, и не те заслужава.

11.   авторката съм:
не знам каква съм ,но леко момиче не съмй със сигурност!
но за съжаление ми прави впечатление, как точно ония леките , префърцунени момиченца, дето се е...т като за световно, ги ужават и ценят, а такива , като мен,дето дават всичко от себе си, никой не им казва ,,браво''.
това ми е обидното.
не съм глупава, но не искам да живея в този свят на материални ,, куклички''.
имам сравнително нормално семействи,което ми помага за всичко. не искам да бъда кто ония ,които за блузка от 200 лева и 5 рокли, са готови на всякакви услуги. едва ли според мякои живея 100 века назад, но не мога да се продам така..може би изглеждам изостанала,но ако това е цената да изглеждам ценена в очите на другите, не я искам...
жената трябвало да си знае цената...но за някои това означава,да искам,да ми купуват , да ми плащат - аз не искам- съжалявам!
нека бъда задръстена!
само това , което ме обижда , е , че боклуците,които смениха по 5 любвника, ги увават,както и жените,дето уж са големи дами, а им плащат за всичко, а аз която се държа честно и почтено, не ме оценяват и ме пъдят!
е,кажете и аз ли трябва да стана като всички други?
с широко отворени крака, яко разкрачена,искайки 1000лв блуза от приятеля, ми кото работи за 700лв..........
това ли е формулата???
ще се радвам да ми отговорят мъже,тъй като ВИЕ винаги отправяте критики към уж неморалните жени, а накрая казвате,че такива жени си знаели цената!
е отговорете,защото не зная накъде, а не искам да продам душата си !

12.   Замисли се за какво се карате. Ако е нещо основно и съдбоносно за връзката ви е възможно да губи вяра в теб и затова да те гони. Помисли и за обидите, които си разменяте. Ако в яда си наречеш един мъж, например- скучен, импотентен, неудачник и си с него отдавна, какво му остава като реакция? Вярно, че е тъпо това да се повтаря, но може просто да го засягаш толкова много, че да не иска просто да те вижда. Възможно е да не го прави за да те унизи, а за да изчезнеш на момента от пейзажа и да може да се успокои. Идеята ми е, че може да е просто много краен, като темперамент, нещо в теб да го влудява и затова да постъпва така. Иначе, ако мама го навива, тегли му една яка сръбска псувня и да си стои при нея

13.   Добър вечер, моето мнение по този така деликатен въпрос е :
1. Щом те гони ,това е реакция изразяваща болка от негова страна, но е прекалено незряло да го прави(макар ,че аз обикновено си тръгвам по 100 пъти :) ) .
2. Поговори с него ако найстина си това, което казваш и той не те оцени тогава премисли много добре полза/риск дали искаш дапрекараш живота си с човек приемаш компромиса за даденост без да отвръща със същото или понен да се опитва, говори направо без заобикалки и кажи как се чувстваш.
3. Надавам се всичко да се оправи по най-добрия за теб начин .

14.   Уважавай себе си, за да те уважават и другите. Това,че се връщаш след като са те изгонили говори, че нямаш самоуважение. Разбери ме правилно, ТИ самата към себе си го нямаш. тия "кукли" за които говориш... казваш : не ме уважават, защото не съм като тях. Забравяш, че мъжете, които тях ги уважават, са същите, лика-прилика с въпросните "кукли".
Ти като не си такава, защо се движиш сред такива? Защо искаш ТЕ да те уважават?...

15.   Няма оправия... той си е такъв и такъв ще си остане. ще има кратък ефект от това с тръгването и после старата песен на нов глас. моя съвет е да се разделиш с него и до там. търси си мъж, които да те уважава, защото то остава за цял живот.

16.   Моето мнение е, че трябва да скъсате. Знам, че искаш съвет, който да оправи нещата, но няма такъв миличка. Не искам да бъда песимист, ясно е, че го прави, защото е ядосан, но това е липса на уважение. А човек, който не те уважава, не може да те обича истински. Разделете се, не го казвай ей така, знам, че е трудно решение, предполагам, че го обичаш, но ако продължаваш да си повтаряш, че е трудно да се разделиш с него, заради дългата ви връзка, се обричаш на нещастие. По-добре късно отколкото никога.

17.   Мнението на един мъж, мила има една приказка хубавите ябълки прасетата ги яли и аз като стойностен мъж който се грижи за 2 семейства от разстояние 2500 километра с всичките им проблеми знам какво изпитваш коментара е много точен от човек който не те обича истински не очаквай уважение

Моята бивша приятелка беше точно такъв тип Жена който ти описа : докато аз блъскам като идиот в чужбина тя си живее живота в Бг молех се за любов уважение и в един момент разбрах че не мога повече да моля давах всичко без да искам нищо в замяна в един момент разбрах че този човек няма да се промени : с всичките му страсти аз съм зодия везни предпочитам с разговори а не с каране да се неутрализират нещата ако нямате сходство в характерите както беше при мен аз чувствителен до болка а тя с ужасен характер и се държи ужасно най лошото е да даваш много а да не получаваш толкова много чувстваш се непълноценен в тези взаимотношения търси щастието си момиче с човек който те обича истински мен ме болеше 1 месец но разбрах че всякакъв компромис да се чувстваш щастлив е компромис със своя живот не прави моята грешка аз като истински мъж и казах всичко за което ме наранява човек който не те обича истински не може да те направи щастлив.

18.   Аз съм отново номер 17 с такова злато като теб бих бил истински щастлив в живота.