Брат ми има проблем, как да му помогна?
3равейте, притеснявам се за брат ми. От 6 години не е имал приятелка , а нищо му няма. Изглежда добре, облича се добре, забавен е. Само дето малко се притеснява. Няма приятелка , няма кола , книжка, все няма пари, а работи. Чете по цял ден исторически книги и сякаш само това го интересува, жените остават на заден план , а съм сигурен ,че мастурбира често. Сякаш живее в някакъв друг свят. На 25 г е, какъв съвет да му дам?

Коментари

3.   Защо набута нямането на кола и книжка към липсата на приятелка? И откъде знаеш, че няма пари?

4.   Да отиде на бар с приятели :) или да излезе да потренира малко.

6.   Или е съдба, или е гей.

7.   Ами покани го да излезете заедно, в компания, където ще има момичета... Някои по-начетени и умни... Знам ли... Запознай го с някоя твоя умна и забавна приятелка ако имаш. Потърси някое по-затворено момиче и ги запознай...

Поговори с него...

Пиши какво става с брат ти... Надявам се да намери момиче и да бъде щастлив. :)

8.   Не просто ти си с глупачка с промит мозък, която мисли, че това което правят другите е правилно. Не давай съвети, а по-добре се научи да пишеш.

9.   О и брат ми е така с жените! Все едно го описваш, разликата е, че има книжка и кола и освен да чете игеае на игри на комоютъра. Той обаче е на 33. Имаше разочарования и сега сякаш се е оставил на течението и си живее в своя си свят. Знам, че иска да си има някого, но така му било добре. Не знам как да му помогна, дано той успее да разбие стената, която е изградил.

10.   Извади то от "черупката" и отъпканият път, който си е избрал. Брат ти не е единственият в това положение, важно е да започне да излиза, казваш, че няма пари, но най-доброто което можеш да направиш е да общувате повече, да излизате и най-вече ако можете да си позволите да пътувате. Много от екскурзиите на които съм ходила, има доста хора, които са сами дори. Има чудесни варианти на евтини дестинации за 1-2 дни в България, до Гърция. Само желание да имате, зарежда с енергия, срещаш се с интересни хора.

11.   За момент помислих, че си сестра ми, но като каза, че е на 25 ми олекна... Извеждай го с твойта компания, гледай да има необвързани момичета сред вас, за да се запознае с някоя.

12.   Може да е тръгнал по компаньонки... предполагам само, но и това може да е причина за безпаричието.

13.   В интересен свят живеем! Кой ли наистина има нужда от помощ - ти или брат ти?

14.   Аз на тебе ще ти дам съвет! ;) Остави човека на мира. Всеки си има планове за живота. Не е 100000% задължително да имаш приятелка, да се ожениш, децаа... Може би смята, че още му е рано. Може би иска първо да е финансово подсигурен, а тогава другото. Гледай си ти твоите проблеми, а приятелките на брат ти ги остави на него. ;)

15.   Здравейте, Автора съм. Не, не си дава парите за проститутки, той е прекалено морален, как да ви обясна, смята секса за нещо лошо. Като тръгнем да говорим за секс и му става гадно, смята го за нещо непристойно. Един път му извиках най-красивата проститутка в града и двамата я оправихме. Уж му хареса, но не се промени много. Не си беше обръснал онази работа, но иначе бях шокиран. Члена му беше огромен, около 22 см. Не го разбирам този човек. Красавец, момичетата постоянно му казват че е много красив а той.. Не знам вече какво да направя да се поотрака малко..

16.   Добре... Ами... Мислил ли си за психолог? Защо не поговориш с него не за секс, а за психолог. Или е бил травмиран като дете, или сте прекалено консервативно семейство (но това бих го изключила защото ти нямаш този проблем), или или илии и аз не знам! Имал ли е неуспехи с момичетата в училище? Оплаквал ли ти се е от тормоз някакъв? На колко години е всъщност?

От номер 7 :)

17.   Той ходи на психолог 2-3 години. Май там му отиват и парите.. Но аз съм против. Според мен спорта е най-добрия психолог. Пък и както виждам не му помага. Какъв е смисъла човек да задълбава в някакви проблеми, вместо да погледне напред и да започне да гради живота си?

18.   Като малък е имал някакви проблеми със съучениците му да. Май са го тормозили. Иначе си е съвсем нормален човек. Даже е доста дисциплиниран. Гледам, че си е поставил цели и доста от тях е постигнал, но да има приятелка не е сред тях. Ако имаш някакви други въпроси питай, ще ти кажа.

19.   За неуспех с момичета.. Преди време излизаше с много момичета.. И всеки път ревеше по два дена след това. Чувствителен е.. Последно (преди 6 години) излизаше с доста красиво и интелигентно момиче, но нещо стана и пак 2 дена сълзи. Започна да се дрогира тогава.. Искаше да скача от терасата. Добре че бях аз да го вразумя.. На 25 години е!

20.   А бе, може да е гей! Питай го! Отнеси се с толерантност!

21.   Господи!! Аз имам проблемна сестра, и тя ходи на психолог, страда от депресия, но такова нещо като брат ти не бях опознала... Пробвал ли си да го извеждаш със себе си да тичате, да спортувате...? Излизате ли някъде по барове заедно, така по братски?

Наистина може да е хомосексуалист. И аз не предполагах за сестра си и се оказа лесбийка! Приех го нормално, подкрепих я... Питай го направо, успокой го, че не е нещо ненормално и така ще го предразположиш...

А ако не е това... Тогава... Имало ли е някакво съперничество между теб и брат ти? В училище бил ли си по-добре от него? В социалните връзки? В семейството пренебрегваха ли го? Родителите ти имаха ли си любимец, например теб? Замисли се. Може да е бил потискан години наред и това да е резултатът.

Колко ви е разликата във възрастта? Може да се чувства като отрепка до теб. Ако си по-големият, по-успелият и т. н.

Иначе мисленето ти е много правилно! Имаме еднаква философия. Именно - няма смисъл човек да се задълбочава много в даден проблем. Така и така те край нямат...

22.   Чакайте сега, не мога да пиша с 1000 човека едновременно, разбирам, че искате да помогнете, но в момента пиша с номер 7. За последен път ще допълня. Не е гей. Все пак съм му брат и го познавам. На компютъра виждам в какви сайтове влиза. Гледа порно с жени, предимно милф и някакви еротични масажи.

23.   Чакай малко. Ти защо реши, че му е зле и си търси приятелка?
Аз съм на 27 и също нямам приятелка/жена. Добре ми е сам и не желая някой да ми се бърка по-задълбочено в живота.
Не се чувствам самотен, имам приятели, с които често излизам.
Отделно това не вярвам в брака, за мен е напълно безполезен за мъжа. Не харесвам и децата. Относно секса. За мен е прекалено надценен. Правил съм си чик*й, които са били в пъти, по-добри от единия секс. Проститутките пък за мен са хвърлени пари на вятъра. Ако толкова му се е*е все пак, може да отиде на дискотека. 100% някоя ще му върже. В днешно време жените са адски лесни, може би точно това е нещото, което мен лично ме отблъсква от тях, не знам. Надявам се да съм ти бил полезен и остави брат ти на мира, не е на 15 та да се мъчиш да му помагаш.

24.   Когато е бил пубертета е пропуснал момента да се отвори. Значи трябва да се действа по тийнейджърски - приятел да му да каже, че негова приятелка му е казала, че че приятелката й го е харесала. Само остава да разбереш кое момиче го харесва.

25.   Абе как може да сложиш един коментар (15), че бил прекалено морален и сте оправили проститутка, бе? ! Твоят мироглед има нужда от основен ремонт! А след като сподели за размера на члена му, стана ясно откъде идва проблемът му - приятелките му виждат зор и затова го зарязват. Съответно той изпитва вина и предпочита да не наранява други, и се отдава на духовни дейности. :) А ти също като жените - вкарваш се във филми вместо да го питаш лично защо не се занимава с жени, защо няма книжка, кола, пари, въпреки че работи.

н. 3

26.   25, не искам да ти оспорвам коментара, но братът на Автора е душевно болен очевидно. Посещава и психолог. Не всичко е до това да не наранява момичетата.

С 24 не съм съгласна. Да, така е, че е пропуснал момента да се отвори, но изобщо не мисля че тази "тактика" ще сработи. Това го правехме в трети клас... А той вече е на 25.

Относно психолога, Авторе, предлагам да отведеш брат си при друг или да го посъветваш да потърси друг, защото е ясно, че този не помага. Не винаги е безполезно. Понякога има ефект, поне в 60% от случаите. Препоръчвам д-р Тодор Първанов, той е психотерапевт. Консултирала съм се с него и дава стойностни съвети. Може би ще помогне. Ако искаш можеш да се свържеш с него на лично съобщение и да му обясниш положението.

Ето сайта - малко е религиозен, даже прекалено, но не обръщай внимание. Просто му пиши.

http://www.beinsadouno.com/board/forums/forum/157-психотерапия-онлайн/

Номер 7

27.   Не е твоя работа да се бъркаш в личния му живот, остави го намира.

28.   Това, че не се хвърля на всяка срещната, значи ли че има проблем?

29.   Автора: Сега сигурно ще ви шокирам, но все пак ще ви кажа всичко. Аз съм \"брата лузър\" поне според брат ми. Ако сте се объркали ще ви обясна. Брат ми е манияк-психопат, който от години наред ми трови живота. С разни програми ми разбива паролите и ме следи с кой си пиша, какви сайтове гледам и т. н. Винаги ме е мислел за глупак. И винаги ме е подценявал. Иска да ме променя, да бъда някой друг, според неговите представи. Това вечно негово неодобрение ми писна и това беше причината да прекратя всякакви взаимоотношения с него. Това, което съм написал по-горе са думи на брат ми 1 към 1. Истината е, че имам прекрасни приятели, които ме ценят и уважават, такъв, какъвто съм. Единствения в семейството съм, който учи в университет и спортува. Вярно.. имам проблем с момичетата.. До сега съм попадал все на неподходящи и малко съм загубил желание. Пари все нямам, защото пътувам и си сбъдвам мечтата да обиколя света. Вярвам, че някой ден по пътя си ще срещна и моята принцеса. Написах историята по този начин, защото исках да видя нещата отстрани. Отговорите са 50\\50, което може би означава, че истината е някъде по средата.

32.   Значи ти си проблемният брат, така ли? Ти си написал историята за себе си от страна на своя брат?

33.   Автора: Всъщност забравих да допълня, че брат ми доста се постара за да се отвратя от секса. Тая проститутка, беше хубава, но да гледам брат ми гол с нея. Аз да съм от едната страна, а той от другата - беше шокиращо. Друга случка след последното момиче. Запознах се с друго, красиво момиче. Паснахме си и тъкмо дойде момента да я поканя в нас и брат ми звънна да ми каже, че била много нехигиенична и че ми забранявал да я водя в нас, да не оцапала леглото. Пълни глупости, момичето беше чисто и хубаво, но тогава реших да го послушам. Обзе ме параноята и всеки път когато излизахме се заглеждах в кожата и. Дали найстина беше мръсна. И накрая скъсахме. Сигурно някои ще кажат, че аз съм си виновен, може и така да е. Друг проблем е, че заради големия член, трудно влиза и момичетата, с които съм бил, изпитваха болка и секса беше неприятен. Особенно втората ми приятелка, на която и бях първи.. Ако някой не е разбрал, да прочете предишния коментар

34.   Не ни залъгвай, няма никакъв брат, трябваше от самото начало да кажеш че става въпрос за теб. Аз ако съм на мястото на модераторите ще ти махна темата за да се научиш, че не бива да се криеш като мишка под чужда самоличност.

35.   Н34 То по тая логика всички са мишки тук. Някой показал ли си е лицето тук? Не..! Всеки може да пише каквото си иска и това беше моя начин да погледна нещата от страни. Автора