Влюбена в един, но обичаща друг. Възможно ли е?
Мъж съм на 24 г. ще се радвам, ако редактора одобри темата и я публикува.
Имам сериозен човек до себе си и искам да създам семейство - брак, деца и т.н. Наскоро обаче срещнах една съученичка от гимназията и се поразговорихме, тъй като от дълго време не се бяхме виждали. Омъжила се с детенце на година и половина. В хода на разговора обаче тя ми сподели, че много обича съпруга си и не би се разделила с него за нищо на света, но в момента била влюбена в друг мъж. Така се било случило не го била планирала. Това малко ме обърка, защото ми се струват две взаимно изключващи се състояния. Почнах обаче да си смисля, ами и ако и моята принцеса един ден недай си Боже, ме нокаутира с такава изненада.....Как ще приема нещата, особено и ако имаме деца ....
Въпроси:
1. Какво значи една жена да е влюбена в един мъж, но да продължава да обича друг, напр. своя съпруг ? Или това просто са женски трикове, за да оправдаят постъпките си ?
2. Възможно ли е да обичаш един човек без да си влюбен в него или кога влюбването изчезва, а се замества от вечната любов и обич ?
3. Как съвместява задълженията си на влюбена жена - любовница, с тези на обичаща жена - съпруга ?
4. Може ли една жена да бъде перфекта любовница и едновременно с това любеща майка и съпруга ?
5. Какви последици може да има за една жена, ако обичания от нея съпруг разбере, че се е влюбила в друг ?
Моля ви, не ми се подигравайте.
Ще бъда благодарен, ако има сероизни коментари и ако преценят нека дамите да се включат по активно .....
Желая здраве на всички,
Наско

Коментари

1.   Не е само при жените, и при мъжете е същото. При някои е за оправдаване на постъпки, а други просто са объркани за чувствата си и наистина може да се влюбят в един, докато обичат друг.

2.   Това е много странно изживяване, грозно и неприятно, но на мен също ми се случи за пръв път миналото лято. Имам сериозен приятел, с когото се опитах да се разделя няколко пъти заради въпросната случка, но после се чувствах смазана и се събрахме отново. Работата беше, че случайно срещнах мъж, когото харесвах преди години, но не стана нищо тогава и той започна да ми пише. Направо хлътнах до уши и не знаех на кой свят се намирам. Скрих това от "официалното" ми гадже, изневерих му и се разделихме за месец-два. Това бяха най-мъчителните седмици в живота ми, така че го помолих да се съберем отново. С другия мъж имахме страстна, но кратка връзка, защото я прекратих.
В никакъв случай не искам да се оправдавам, знам колко ужасно съм постъпила. Иска ми се само да разбера защо се случи това, тъй като е нетипично за мен. Относно въпросите ти:

1. Може да е нуждата да изпита отново пеперудите в корема, новото предизвикателство и другите там работи. Особено ако е в дълга и/или монотонна връзка. Един вид си имаш сигурния съпруг, но и новият, палав любовник. С годините страстната любов започва да отмира и се замества с чувството на обич и привързаност. Естествено това не е оправдание за изневяра, просто си мисля възможни варианти.

2. Според някои писатели и учени любовта трае около 3 години. :) Този период варира от месец до цял живот, никой не може да ти каже, защото няма универсален отговор за жалост. Сега, докато мисля за приятеля си, сърцето ми слиза в петите. Искам да го виждам, да го целувам и прегръщам, докато се пръсне. Заедно сме от 2, 5г.

3. Криене, "излизане с приятелки" и т. н. В моя случай нито сме женени, нито имаме деца, нито живеем заедно и беше по-лесно.

4. Може, всичко може. Даже на някои извънбрачната връзка им се отразява много добре и стават по-дейни и внимателни към семейството си. Къде от гузна съвест, къде от факта, че се чувстват отново желани.

5. Най-вероятно развод, но не са и малко двойките, които преживяват това. Във всеки случай е много деликатна ситуация и няма лесно решение.

Моят съвет е да не ставаш параноичен. От жена до жена има разлика, а и не можеш да сключиш брак с подобни (безпочвени за момента) съмнения. Това поведение го има и при мъжете - имам безброй примери за мили и грижовни съпрузи, които вършеят като ненормални зад гърба на жените си. Може да се случи на всеки и по всяко време. Ти също не си застрахован.

Ж., 28г.

3.   1. Не е възможно да си влюбен в един, а да обичаш друг, имаш някаква обич и привързаност към човека но не е любов това, което значи че тя не обича мъжа си в реалност.
2. Влюбването изчезва сигурно след години, но не е възможно да обичаш а да не си бил влюбен предварително, всичко става верижно според мен, истинската любов винаги трае по дълго, а тръпката и желанието могат да се поддържат.
3. Ами не е толкова сложно предполагам, ежедневието й е в къщи при мъжа си и семейството, а отношенията със любовника са отделни и скрити всеки може да изчезне за един, два часа и ако съумява да се прикрива може да изкара така няколко години без да се разбере.
4. Да, може!
5. Ами обичайното-разделят се, но все пак има хора които си прощават прегрешенията ако найстина много държат да си запазят брака.

4.   Хмммм.. задаваш доста въпроси, на които няма да получиш еднозначен отговор. Убедила съм се, че когато става въпрос за чувства, всичко е възможно, но е и строго индивидуално. Сега имам сериозна връзка и през ум не ми минава да пожелая да съм с друг, НО хората се разделят и събират постоянно, дългогодишни бракове и семейства се разпадат и то именно заради това необяснимо нещо- чувството. На мен също ми звучи малко нереалистично- влюбена в друг, докато обича мъжа си. Но на света има и по-странни неща от това :)
Освен това, много хора бъркат привързаността, навика, рутината на семейството, с обич. Явно така се случва понякога. Както и неизживяната емоция с друг човек, забранената интимност- с любов. Всичко става ясно с времето, стига да разполагаш с него. Каквито и отговори да получиш, не се затормозявай с мисли за това, какво може да й хрумне на твоята мацка и как един ден може да се вклюби в друг. Ами то.. всичко може :) Но ако се настроиш на тази вълна, със сигурност няма да е добре за връзката ви. Когато става въпрос за отношения между хората, нищо не е като по учебник, за да може да се предвиди.

5.   При жената всичко е възможно.

6.   Това са жени с ниска емоционална интелигентност. НЕ могат да контролират емоциите си, а вместо това те контролират тях.

Не го била планирала. Това е типичния лаф на подобни жени. все не го планират, ама все са влюбени в някого и този някого никога не е техния мъж.

За съжаление живеем в ерата на жените с ниска емоционална интелигентност и това стана толкова често, че вече се смята за норма.

Това важи и за нас, мъжете, разбира се.

Това си е тяхна работа, щом така са преценили, но на мен лично ми се повръща от подобни хора.

7.   да ти кажа възможно е да обичаш двама. Аз обичам двама, и ми е трудно, защото не мога да преценя какво става. Ако можех да разбера кой от двамата е истинския и няма да ме предаде никога, бих останала само с него..

8.   То за съжаление не само жени прилагат този двоен стандарт, а и много мъже - обичам жена си, но желая любовницата. Аз смятам, че е подло и нечестно и към постоянния парньор и към временния. Но нали вече сме толерантни към всякакви отклонения - приема се за нормално в името на голямата любов и/или сексуалния нагон да прегазиш съпруга или съпругата си - все пак те са ти омръзнали, а ти имаш право на лично щастие. На другите не се бъркам - не го прави и ти. На съпруга ми съм казала, че ако усети порив за лично щастие е свободен да си тръгне, но да яде в къщи и да е*е навън - няма да стане. За себе си съм имала както възможности, така и увлечения - не съм се поддала, защото смятам, че увлечението не ми е важно, колкото основната връзка и не изпитвам непреодолима житейска празнина, от това, че не съм си начесала крастата. Усилията си, докато имам човек до себе си, насочвам към него. Като нямам - каквото дойде.

9.   Авторът. Много благодаря на всички, но т. 8 много ми допадна. Поговорих и с моите родели по тази тема, чама се сконфузи и каза, че не ги разбира тези работи, а татко се засмя и ми вика: "влизай сине смело в живота и много не питай, войникът се страхува преди боя, а не по време на боя, а относно жените не е неоходимо да бъдат разбирани, а обичани, когато си заслужават, то се вижда.. "

10.   Авторът. Много благодаря на всички, но т. 8 много ми допадна. Поговорих и с моите родели по тази тема, чама се сконфузи и каза, че не ги разбира тези работи, а татко се засмя и ми вика: "влизай сине смело в живота и много не питай, войникът се страхува преди боя, а не по време на боя, а относно жените не е неоходимо да бъдат разбирани, а обичани, когато си заслужават, то се вижда.. "