Да му кажа ли истината?
Как е по-добре според вас:

- да кажеш на някой, който много те обича, за това, че си му изневерил и да успокоиш съвестта си,
или
-да си замълчиш, за да не го нараниш (да не нараниш мъжкото му его), но цял живот да ти тежи на съвестта?

Аз съм за второто, защото съвестта е тежък товар, а всеки трябва да плаща за грешките си!!! И ако знаеш, че човека до теб те обича достатъчно, че да ти прости, не заслужава да бъде нараняван като научава истината и да страда цял живот, че толкова те обича, че ти е простил, а на теб да ти бъде леко на съвестта

Ако мислите различно оборете ме

Коментари

1.   Той може и да прости изневярата, но дали ще може да ти повярва отново? Няма ли вечно да се съмнява, че това може да се случи пак?

За мен не е толкова важно да признаеш, за да свалиш товара от съвестта си, колкото да осъзнаеш изневярата като грешка, която не бива да допускаш повече.

2.   Аз мисля като теб, ако вече си оплескал нещата, това да си признаеш едва ли ще ги оправи. Дори може да ги влоши. Важното е да се осъзнаеш на време и да бъде за сметка на твоята съвест. Нямя безгрешни хора да знаеш! Ж.

3.   Ако наистина толкова ти тежи на съвестта ще оставиш момчето да си търси друга.

4.   И аз мисля като теб

5.   Мисля, че си търсиш оправдание, за да премълчиш истината. Ако мислиш, че цял живот ще се измъчваш заради изневярата и така ще се самонакажеш, лъжеш се. Дай възможност на човека да реши иска ли да е с теб, или не. Така ти самата го лишаваш от право на избор, като не му представяш фактите.

За мен истината винаги е най- добрият вариант, колкото и болезнена и ужасна да е тя. Ако разбера, че моята половинката ми е изневерила, ще имам избор- да остана или да си тръгна. В противен случай ще вярвам сляпо в лъжа.

Изневериш ли един път, вероятно е да го направиш отново. Веднъж прекрачил границата, на човек му става по- лесно да я прекрачи отново и накрая съвестта спира да го изобличава. " Цял живот" е доста дълго време.
А що се отнася до прошката, никога не можеш да знаеш дали един някой ще ти прости. Твърде самонадеяно е. Освен това, той може да ти прости, но да не желае вече да е с теб. Прошката не върви ръка за ръка с доверието.
Това е моето мнение. Не те съдя, никой не е съвършен. Просто смятам, че когато човек сгреши, трябва след това да поеме отговорност за стореното.
Желая ти успех :)

6.   Замълчи завинаги и не повтаряй грешките си,за да не нараняваш заради собствените ти глупости!

7.   И аз съм за 2-рото,но при положение,че се случва за 1-ви път и повече няма да се повтори

8.   Един ден всичко ще се разбере, аз предпочитам да му кажа, ако съм на твое място.На колко години сте?

9.   От колко време сте заедно?Изобщо заслужаваше ли си изневярата ти?

10.   не казвай

11.   А аз мисля, че ако му кажеш ще го изгубиш.Много рядко ще ти простят.Даже и много да те обича понякога това не стига-обидата и това че си предаден е достатъчно за да прекратиш връзката си.

12.   Мисля, че трябва да му кажеш... В крайна сметка ако го обичаш не можеш да го лъжеш...Най-кофти ще ти е на теб, не вярвам да можеш да задържиш нещо такова в себе си кой знаеколко време. Така или иначе ще му кажеш, но колкото по-късно, толкова по-зле

Мег*

13.   Не му казвай! Ако искаш да го нараниш и да си изчистиш съвестта - кажи му. Такова нещо трудно се преглъща. Постоянно ще ти го натяква и той няма да го забрави, или може да го тласнеш към безразборен секс (зависи от човека).

14.   обла4е

В никакъв случай не казвай ако искаш да останеш с този човек!!! От опит знам, че нещата повече никога няма да са същите.Аз разбрах за изневярата на съпруга си от любовницата му,която се появи на вратата ми. Три години бях в ада след това в опитите си да приема новата самоличност на човека до мен. Иска ми се да не бях разбирала, защото нещата между тях така или иначе не бяха сериозни. Но слабостта на мъжа си не можах да забравя. От тогава никога не го погледнах както преди...
Сега, 10 години по-късно, аз имам любовна връзка, която обаче е сериозна. Той знае. Не мога да не споделя, че често съм се питала, щеше ли да се стигне до тук, да си я позволя, ако тогава не бях разбрала...

15.   Мисля,че трябва да си признаеш.Защо да наказваш друг заради твоя грешка,а и себе си,да ти тежи и да се държиш мило от гузна съвест! Признай си и си понеси последствията,трябваше да се замислиш преди да го направиш,така ли му се отблагодари за любовта,като твърдиш,че толкова те обича...и преди всичко постави се на мястото му...

16.   Кажи му.

17.   по-добре не му казвай,но не го прави повече и гледай никога да не разбере,защото след това никога повече няма да ти има доверие за нищо-поне при мен беше така.Изневярата е най гадното нещо,което можеш да причиниш на партньора си,като нож в гърба

18.   Ако държиш на човека, обичаш го и искаш да останеш с него, за нищо на света не си признавай! Единственият резултат ще бъде, че ще разрушиш връзката си.

Както се казва: На калъп да те хванат, не признавай!
Може да си изневерила, но ако държиш на приятеля си и той не е наранен по никакъв начин от твоята изневяра, защото той не знае за нея, разбира се, то нека си остане така.

Една физическа изневяра не значи кой знае какво, ако в сърцето си чувстваш, че приятелят ти е човека, който е важен за теб. Поддала си се на изкушението, изневерила си, какво толкова? Даваш си сметка, че това е било грешка и си оставаш с твоя човек, ни лук яла, ни лук мирисала...

Това е моят съвет.

Честно казано аз лично, ако мъжа ми има някаква извънбрачна връзка, но не ме тормози и не ощетява семейството по някакъв начин, предпочитам изобщо да не знам. Ако се държи добре и в къщи всичко е наред, за какво ми е да знам за някакви си там други връзки? За да се тормозя ли?
Аз така мисля.

Е, нещата са коренно различни, ако започне терор в къщи, не се дават средства за семейството, а всичко се харчи с любовницата, тогава нещата стоят по друг начин.

Ако всичко мине ей тъй по перваза, по добре е да не научава партньора, това е моето мнение.

19.   И аз изневери и никога не го казах..

20.   Миличка ... ти няма да нараниш егото му ти ще нараниш душата му .... освен, ако не се обичате. Е тогава може да нараниш егото му.

21.   Ако смяташ да оставаш с него -НИКОГА не му казвай,ако си решила друго - това ще е причината

22.   Ако искаш да останеш с човека до теб не казвай нищо и продължавай на пред ( без грешки ) но ако искаш да се разделите просто кажи истината и виж какво ще стане !!! Гузната съвест винаги ще те преследва :) ...

Ladyto

23.   аз съм в същата ситуация, но незнам как ще реагираако му кажа. много пати сме сси говорили на темата изневяра и ми казва че не би ч простил, за щото са пренабрегвали чувствата му и са му се подигравали. страх ме е от това да не се разделим а го обичам и бих могла да кажа че е истински , но самата аз незнам защо го направих. и вапреки всичко няма да му кажа ще се оставя в рацете на времето, знам че ще баде по гадно да разбере от някой друг и ще го наранч повече защото сам го лагала толкова дулго време.. :(

24.   Изневерих! Не мога да си го простя, и не толкова, защото съм го направила, а защото изневерих на човек, когото обичам и който не заслужаваше. Той разбра. Все още сме заедно, но нещата никога няма да бъдат същите! Начина, по който ме гледа е студен. В нещата, които казва някак си е изчезнала тази мила нотка. Понякога сме толкова глупави. Аз самата се чувствам ужасно, когато го гледам в очите и най-вероятно всичко ще завърши с раздяла и то скоро. Не знам какво да правя и не знам как ще живея без него. Но пък по-добре разделени, защото той ми няма доверие вече и в един момент тази изневяра е мъчение за двамата. Тук аз самата се лишавам от правото да се боря за човека, когото обичам, защото не съм заслужила и просто се оставям на времето, а то ще покаже... Хора, ако от глупост направите нещо, не казвайте на човека, когото обичате, защото нараняваме страшно много и след това той дори да реши, че не иска да е с вас вече ще е загубил вяра във всичко. Нима искате да лишите от щастие човека, когото обичате?

25.   виж, 24, успокой се! вярно, че оценяваме някого, чак когато го загубим, но има и нещо, върху което в момента не мислиш.
Защо си изневерила?
Сигурно е имало нещо във връзката ти, което дори днес от чувство за вина подтискаш като причина, което те е тласнало към изневярата.
Една щастлива във връзката си жена не изневерява!
Има само две решения - или говориш с него и ИЗИСКВАШ от него да се държи нормално, изискваш да спре с подозренията, или късате.
Честно, какво имаш да губиш? Нима сега си щастлива?
Всяко зло за добро!

26.   Кажи му какво си направила и го лиши от присъствието си. Ти не заслужаваш да бъдеш с него и той трябва да търси щастието другаде явно е, че с теб не може да е щастлив. Рано или късно ще се разбере не може да лъжеш човека цял живот не е честно