Невидима съм за мъжа ми
Здравейте, моля историята ми да бъде публикувана. Смятам се за красива жена. Всички мъже го забелязват, правят ми комплименти, закачат се, с две думи забелязват ме. Въпроса ми е защо всичко, което правя като кипрене, гласене, поддържане за да направя впечатление на приятеля ми остава незабелязано от него и забелоязано от всички други. Гей ли е, има ли му нещо? Ако е така защо постоянно залежда други жени, правят му впечатление. Като спомена нещо твърди че му харесвам но не мисля така, ако беше така щеше да ми направи поне един комплимент за 2 месеца! Жени, това нормано ли е според вас? Дали си има друга жена или какво? Какво вече да направя, че да измъкна една мила дума от този човек или просто да се откажа и да кръшкам с някой. който да ме третира както заслужавам. Съжалявам, ако звуча като повърхностна, но аз съм изключително суетна жена и имам нужда от одобрението на партньора ми, неговото обожание. Не знам дали всички жени, които ще прочетат това ще ме разберат, но моля тези, които ми влизат в положението, да ми помогнат някак си да привлека вниманието на човека до себе си?
Който не ме разбира моля да си спести лошите думи!
Благодаря Ви!

Коментари

1.   Виж, ако имаш чувството, че непрекъснато трябва да правиш някакви неземни усилия, за да привлечеш вниманието на партньора си просто това не е твоят партньор.
Но има и още нещо при теб - ти самата казваш, че си суетна и имаш нужда от „обожание“. Извинявай, но не е ли малко прекалено очакването ти към партньора? Нима имаш нужда от това, за да се чувстваш човешки? Това не е много нормално. Какво ще правиш когато остарееш например и спре мъжкото внимание? Толкова ли нямаш други качества и цели в живота?

2.   Може би вече те има, като даденост.

3.   Не е привлечен от теб, не знам поради какви причини сте заедно обаче щом не те забелязва или харесва като външност какъв е смисалът да продължавате?

5.   Дa, рaзбрaх те, същaтa съм. Имaх подобен "проблем" в нaчaлото със съпругът ми. Зaпочнaх дa подaвaм дискретни сигнaли ( поглед, подкaнвaщa усмивкa, знaеш.. ) в присъствието му към други, но без ТОЙ дa зaбележи. След няколко случaя в които буквaлно през него реaгирaхa и се пробвaхa и почти се стигa до бой, той признa, че се стрaхувa от крaсотaтa ми. Товa бяхa думите му. Смятaше, че aко не обръщa толковa внимaние нa товa, нямa дa обръщaм и aз... тоест, подсъзнaтелно се е опитвaл дa ме "смъкне".
Тa тогaвa му кaзaх, че мен не ме интересувa интересът нa другите, но aко не получaвaм неговият във вид нa обожaние... е, ще си вземaм нужното от други, пък aко искa дa се рaзделяме.
И си ме обожaвa вече15 години.
Нaскоро покрaй други нещa му нaпомнях "нaли знaеш, че aз искaм всичкото ти внимaние, дa се чувствaм приоритет Н 1, дa съм по- по- нaй? ! " Нa което ми отговори "винaги ще бъдеш! "
Говори с него чистосърдечно или пробвaй по моят нaчин.

Н1, нищо не си рaзбрaл/a.

6.   Обожанието е към недостъпен обект - както са боговете, например. Няма как човек, който ти е всеки ден в личното пространство и ти знае всички качества, да те обожава - такъв те смята за поне за равен. Затова те "обожават" другите, за които си недостъпна. Ти обожаваш ли своя мъж, правиш ли му комплименти? Сервираш ли му салата, переш ли му чорапите на ръка? :D (шегувам се с последното изречение)

7.   Чак пък обожание? Не прекаляваш ли малко или търсиш повод да кръшнеш? Човека може просто да е по - сериозен и да не обича комплиментите.

8.   Ти сама го си го казала : "имам нужда"
Проблема не е в него, че не ти дава. Проблема е в твоята нужда.
Колкото и да наливаш в кофа без дъно, всеки се измаря и си тръгва.
Спри да имаш нужда - демек закърпи си малко дъното и ще видиш, че той ще почне да ти дава.

9.   Жените се гласят за другите жени. На мъжете нито им пука с каква козметика си, нито с какъв нюанс рокля.

10.   Ооо, все едно описа моето положение, даже някой път ми казва, че не ми правил комплименти, за да не ми вдигал самочувствието... голяма логика...

11.   Щом казваш, че се стараеш и се гласиш, а той заглежда други, значи вината не е в теб.

Най-вероятно просто си му омръзнала. Видял е всичко и е опитал всичко от теб и вече не му е интересно, затова се оглежда за следваща тръпка.

За съжаление няма какво да направиш. Когато хората се събират само на база "влюбване" и физическо привличане лесно преминават към следващ партньор, когато страстта се изчерпа. Ако те обичаше истински или му допадаше по мислене и интереси нямаше да гледа други.

12.   Абе хораааа. Авторке мъжът ти не ти прави комплименти от страх да не се помислиш за голяма работа и да офейкаш с някой друг. Просто си пада лек комплексар. Толкова е ясна ситуацията. Гледай да сте си добре двамата, другото не го мисли. Ако секса ви е о. к, всичко е наред. И продължавай да се киприш, нищо, че вътрешно той се скапва от ревност. Така, така!

13.   Да ме прости номер 12, ама никак не е нормално мъжът ти да зяпа други жени, а към теб да не проявява внимание. Или има любовница, или е комплексар, на който му липсват първите седем години.

14.   А тези мъже за какво са до вас, бе дами??
Уста нямаш ли да си кажеш проблема.
Мъжете не рзбираме от намеци, цупене и кипрене.
Кажи му "Имам нужда от това да ми правиш комплменти отвреме навреме" или "Кажи ми, че съм хубава" и той ще ти каже. А после му кажи "Казвай ми го по-често, харесва ми да го чувам, суеетна съм"

Защо ви е толкова сложно?

15.   Има си любовница или скоро мисли да си намери такава!

16.   Напълно съгласнА с номер 14!!!

17.   Номер 5, можеш ли да остарееш като Ким Бейсинджър иле ще се скапеш още откъм 40-те? Какво ще стане ако един прекрасен ден, вече никой няма да ти обръща внимание както преди? Какво ще ти помислят децата ти, ако сама тръгнеш да търсиш такова?

18.   Благодаря на всички за коментарите. Най добре е успяла да влезе в положението ми номер 5. Благодаря й за разбирането. Благодаря и на останалите за коментарите и искам да добавя, тъй като някой беше споменал защо просто не споделя проблема си с него, е, правила съм го и то не един или два пъти. Знае за всичко което съм написала тук и въпреки това няма промяна. Това, което е написала номер 5 съм му го казвала, че интересът на всички други мъже е без значение за мен, ако неговия е налице, но ако неговия не се появи, просто ще си намеря откъде да получа това, което заслужавам.
Не знам какво да направя наистина, не искам да се разделям с него защото иначе се разбираме и се обичаме, но за различните хора са важни различни неща и това е важно за мен. Моля Ви дайте ми съвет.

19.   Много двойки са така, свикват прекалено един с друг и спират да се стараят един за друг.... Тъжно, но факт. Не е необходимо само да се променяш външно. Правете различни неща заедно. По-интересни и приключенски, изненадай го с жест, не визия. :)

20.   Авторке, явно много държиш на този човек но замисли поне малко колко много хора подържат връзката си въз основа на разбирателство, да много е важно да се разбирате но може би при него страста си е отишла, случва се. Не ти ли се иска да имаш човек до себе си който да те харесва като жена, който да бъде привлечен от теб, който да не заглежда други по грозни жени, а в по късен етап може би ще спрете да правите секс.. а защо да чакаш във по късен етап?

21.   Номер 9 е абсолютно прав. Жени осъзнайте се. На мъжа ви въобще не му пука с какво сте облечена и колко сте нагласена. Аз не мисля, че авторката се гласи само за мъжа си. По-скоро иска да се хареса на всички. И защо постоянно трябва да ви се правят комплименти? Това ли е доказателство за любов? Това е само оправдание да кръшнеш с някой, който те четка.
Мъжете ви обичат такива каквито сте. И това, че имате нужда да ви се казва постоянно колко сте хубави си е ваш проблем, не на мъжа ви.

22.   Да ме прощава номер 14 ама мъжете като уж не разбирате от намеци и кипрене, защо си позволявате лукса да разъждавате за готино облечена жена че си търси секс? Айде стига с тея номера. И за капак не е единичен случая в който ВИЕ МЪЖЕТЕ имате проблеми с приятелките си, но за тях говорите на целия град, само не и на жената до вас!
Вие не сте директни, а искате жените да бъдат-ами смешно е!
Ж33