Страх ме е от любовта
Моята история е безкрайно дълга, но ще разкажа накратко. На 21 години съм, но съм преживяла твърде много и изобщо не преувеличавам. Видяла съм какво ли не, но сега съм на кръстопът и не знам какво да правя. Преди 6 години съвсем случайно срещнах любовта на живота си. Може да звучи странно, все пак съм била само на 14г. , но повярвайте така е ... Той бе страшно мил с мен .. Правеше всичко какво аз исках ... Никога не ме е нагрубявал... Бях много щастлива.. Но между нас имаше пречка.. Моите родители не искаха да съм с него и правеха всичко възможно да ни разделят.. Заплашваха го.. Мен не пускаха да излизам на вън.. Бягах от училище за да се видим дори на малко.. Бяхме от различни градове и беше много трудно.. Случвало се е той да дойде за да се видим само за 10 мин.. Опитах се да крия връзката ни, но те винаги знаеха кога сме се виждали.. Защо ли? Една година и аз това се питах.. Накрая разбрах, че най-добрата ми приятелка им е казвала... Това беше поредния удар за мен.. Изкарахме в тайни цели 3 години заедно.. Но накрая се разделихме... Аз не исках повече да го наранявам .. не исках да страда заради мен... Не беше редно.. Толкова много исках да е щастлив.. Реших че без мен ще му е по-добре... Той страда много .. Малко след като навърших пълнолетие започнах връзка с друг мъж.. Нашите бяха много щастливи.. Започнах работа, но той поиска да не работя .. Послушах го.. Тогава нашите полудяха .. Казаха ми или да работя и да нося пари в къщи или да се изнасям.. Е изнесох се.. Заживяхме заедно ... Но не го обичах.. Той беше мил с мен , но само в началото .. После започна да ме пренебрегва ... Сякаш му бях омръзнала.. Когато му казвах, че искам повече внимание. той казваше че ми дава достатъчно.. Но за мен не беше така ... Исках онази тръпка от любовта.. Никога не я усетих ...Така изминаха две години и половина и тогава се роди нашето дете... нещата не се промениха .. все същия скучен живот .. само в къщи и това е .. според него излизанията означават харчене на пари, които ние нямаме .. През цялото време бившият ми ми беше в ума .. Страдах толкова много за него .. изпитвам нещо, което и аз не знам какво е ... Само като чуя гласа му сърцето ми започва да бие лудо .. Искам да съм с него всяка една секунда.. Не издържах и му писах,, Той отговори ... Много се зарадва, че все още не съм го забравила... Говорихме си толкова много и ни беше толкова приятно... Минаха няколко месеца ... Чувахме се често .. Накрая той ми каза, че иска да сме заедно .. че винаги го е искал .. и никога не ме е забравял... казах му че това няма как да стане .. че аз имам дете и не искам да го отделям от баща му, само за да съм аз щастлива... той ми каза, че с радост ще приеме детето ми .. стига само да реша и да му кажа ДА.. че ще направи всичко за нас .. Вярвам му.. доказал ми е, че е способен на всичко за мен, когато бяхме заедно.. Но има едно НО... Аз не знам какво да правя .. Искам да съм с него .. искам да изживеем любовта си .. обичала съм само и единствено него ... но как... Как да напусна мъжа си .. И дали трябва да го направя? Искам някой , ако е попадал в подобна ситуация да ми даде съвет .. Защото от мен зависи бъдещето на детето ми, и ако е нужно ще загърбя своето щастие заради неговото ...

Коментари

1.   Аз не съм точно в същата ситуация, понеже нямам брак и дете. Но имам дълга скучна връзка без любов. И имам чувства към друг и те са взаимни, и въпреки всичко ми е трудно да прекратя връзката си и да опитам да изживея любовта си. Страх ме е, но съм сигурна, че ще го направя. Събирам смелост все още. Моят съвет е - опитай се да бъдеш щастлива. Не си пропилявай живота с някой, който не обичаш. Всеки има право да обича и да бъде обичан. Аз съм твърдо за любовта! Късмет.

2.   Мислиш ли, че детето ти ще се чувства добре, ако ти не си щастлива, само защото има "баща"? Ще се мъчите всички - и ти, и мъжът ти, и детето покрай вас. Така го виждам... за едно дете е важно да живее в любяща, хармонична и подкрепяща среда, а не да има "баща".

Ние тук не можем да ти кажем как да постъпиш, това ти ще си решиш. Моето мнение е, че любовта е най-важното нещо и когато отиваме срещу нея, грешим.
Няма да си първата с дете, която се е развела, хората се срещат и разделят. Не е престъпление.

5.   Не, въобще не си видяла много и там ти е проблема. Започвай отначало, живей, запознавай се с нови хора. Любовта не е нещастие и драми.

6.   Мила... естествено, че спокойно може да напуснеш сегашния си мъж, с който си така нещастна, не само можеш, а и трябва - нищо по-добро не те очаква в бъдеще. Само това, че някой е баща на детето ти не означава, че трябва да му търпиш олигофрениите цял живот. Тук по-скоро въпросът е доколко разчиташ на новия си партньор - винаги трябва да имаш предвид, че е възможен и един неблагоприятен развой на нещата. Т. е. уж те обичал много, уж щял да те приеме с дете, без дете, но в никой не можеш да си сигурна, че няма да се промени. И тук изниква въпроса за твойта материална осигуреност. Ще можеш ли евентуално да живееш в един момент без някой да те подслонява и да ти помага материално в грижите за теб и детето? Че може да се стигне и до такъв момент.

7.   " Защото от мен зависи бъдещето на детето ми, и ако е нужно ще загърбя своето щастие заради неговото ..." - ти сама си даваш отговора на дилемата. Щом детето ти е по важно, жертвай се за него, още повече, че то се чувства добре при биологичният си баща. Когато човек греши, трябва да е готов да поеме последствията на грешките си. Сама пишеш, че не си обичала съпруга си, а си се съгласила да му родиш дете-ето тук ти е грешката, която трябва да заплатиш със щастието си. Дай щастие поне на детето си, щом си го създала без любов.

8.   Мисля, че ти е време да порастнеш. В това, което си описала не откривам яснота какво ти искаш да постигнеш в живота.
Първо, разделяш се с някого, когото обичаш, за да не страда. Няма ли да страда повече без теб?
Второ, някой ти казва да не работиш (да не си самостоятелна) и ти драговолно се съгласяваш.
Трето, не обичаш този някого, но се жениш за него и му раждаш дете.
И е логично сега да не си щастлива. Не те съдя. Сигурна съм, че тези неща са се случили поради крехката ти възраст и липса на житейски опит.
Моят съвет е първо да седнеш и да помислиш ТИ какво искаш, какви цели в живота имаш, какво искаш да постигнеш.
На първо място, ти трябва да си самостоятелен човек, да си намериш удовлетворяваща те професия.
Естествено, трябва да помислиш за детето си. То не е виновно за взетите от теб решения, така че мисли то как ще се чувства добре.
Определено обаче оттук насетне мисли повече, преди да направиш нещо, за да не затънеш повече.
Няма да ти казвам с кого да бъдеш. Но бъди повече от това да бъдеш с някого!
Не знам колко голямо е детето ти, но според мен това е пътя: първо намираш себе си, професия, работа, някаква самостоятелност. После решаваш с кого да бъдеш, но на първо място се грижи детето да се чувства добре.
Например: решаваш, че искаш да си със старата любов. Огромна грешка би било да грабнеш детето и да отидеш да живееш в къщата му. За детето ти това ще е един "непознат чичко". Ако не си жастлива с мъжа си, раздели се с него, отиди да живеете с детето при вашите или отделно (като междувременно ти работиш. ) Виждай се с човека, с който искаш да бъдеш и ако нещата потръгнат, започни постепенно да го въвеждаш в живота на детето ти.
Сигурна съм, че тези неща са извън зоната ти на комфорт и ще са трудни, но това е начина... Всяко твое решение носи последствия и ти си тази, която трябва да ги поправи.
Успех!
Ж27

9.   Ж27 Съгласих се да напусна работа, защото той беше прав.. Работила съм доста преди да навърша пълнолетие, но никога не съм изхарчила дори лев за себе си от парите, който получавах.. А относно детето, то е още малко само на 6 месеца е.. за това ми е толкова трудно да реша какво да правя.. Благодаря много за изчерпателния коментар.. Наистина трябва се замисля за много неща..
Автор

10.   Нито е било редно да оставяш първия си мъж, още повече поради глупостта да бъдел щастлив, не е ли ясно, че сте били щастливи не разделени а когато сте заедно? Нито е редно да оставяш сегашния си мъж. Положението в което се намираш е цената за миналата ти грешка да не възприемаш връзката си с някой мъж сериозно - завинаги, "докато смъртта ви раздели", сега искаш да направиш друга грешка за която ще си плащаш още повече в бъдеще. Трябва да разбереш, че докато се отнасяш неверно и лековато с мъжете си и прелиташ от цветенце на цветенце когато нещата станат трудни никога нещата няма да са ти наред и ще страдаш. Запомни една дума - Вярност!

11.   До номер 5
Повярвайте, видяла съм много.. Израстнах с баща алкохолик -доведен, (не познавам биологичния си) който ни тормозеше постоянно, не веднъж една съм оцелявала.. Живеехме в крайна мизерия.. Работя от 12 годишна.. Той изпиваше всичко.. Не работеше.. Всички ни съжаляваха заради него, но никой не ни помогна.. На 12 години дори ме изнасилиха, но виновника остана ненаказан, понеже никой не ми повярва.. Може да ви прозвучи като филм на ужасите, или като фантастика, но е факт.. Справяла съм се сама с всичко, но относно това за което искам съвет, просто исках мнение на човек, който не ме познава... За всичко друго, което е написано имате право.. Трябва ми нещо ново..
Автор

12.   До номер 5
Повярвайте, видяла съм много.. Израстнах с баща алкохолик -доведен, (не познавам биологичния си) който ни тормозеше постоянно, не веднъж една съм оцелявала.. Живеехме в крайна мизерия.. Работя от 12 годишна.. Той изпиваше всичко.. Не работеше.. Всички ни съжаляваха заради него, но никой не ни помогна.. На 12 години дори ме изнасилиха, но виновника остана ненаказан, понеже никой не ми повярва.. Може да ви прозвучи като филм на ужасите, или като фантастика, но е факт.. Справяла съм се сама с всичко, но относно това за което искам съвет, просто исках мнение на човек, който не ме познава... За всичко друго, което е написано имате право.. Трябва ми нещо ново..
Автор

13.   До номер 5
Повярвайте, видяла съм много.. Израстнах с баща алкохолик -доведен, (не познавам биологичния си) който ни тормозеше постоянно, не веднъж една съм оцелявала.. Живеехме в крайна мизерия.. Работя от 12 годишна.. Той изпиваше всичко.. Не работеше.. Всички ни съжаляваха заради него, но никой не ни помогна.. На 12 години дори ме изнасилиха, но виновника остана ненаказан, понеже никой не ми повярва.. Може да ви прозвучи като филм на ужасите, или като фантастика, но е факт.. Справяла съм се сама с всичко, но относно това за което искам съвет, просто исках мнение на човек, който не ме познава... За всичко друго, което е написано имате право.. Трябва ми нещо ново..
Автор

14.   Авторке много съжалявам за това което е трябвало да преживееш, мъчно и жално ми е за теб. Дано Бог ти помогне да намериш щастие и любов и да се утешиш, лошите спомени да избледнеят и да бъдат заменени с щастливи.

От 10, Джон