Мисли си че спа с други,не ми дава да излизам навън!
Заедно сме от почти 3 месеца. Аз съм на 19, той на 27. Въпреки че от скоро сме заедно, взаимотношенията ни направо загниват от ден на ден в резултат на болната му ревност. Всичко между нас е добре, разбираме се прекрасно, смеем се страшно много, забавляваме се до момента в който не разбере, че съм навън, в друг град с приятели на разходка без него. Започват се страшни крясъци от негова страна(попринцип аз съм по-чувствителна и това крещене от негова страна ми влияе адски стресиращо). Започва пред хората да прави панаири, постоянно се сърди(досега аз 1 път не съм се разсърдила). Картинката е просто ужасна, още малко фередже ще сложа. Усещам как съседите, като ме видят почват да ми се смеят зад гърба -и с право все пак чуват какви ми ги говори, когато ми вика. Приятелите ми се смеят, заради него и желанието му да се държи като мой съпруг. На няколко пъти вече приключва връзката ни и то само защото съм била навън на разходка. Иска навсякъде да е с мен, не ми дава без него да излизам в друг град. Избива го на агресия(никога не ми е посягал, няма и да го направи, според мен, но изпада в някакво супер агресивно поведение, въпреки че е много тих човек). В началото ми харесваше, да усещам че ме ревнува, че държи на мен, но с времето нещата поеха в друга посока. Държи се като "турчин". Постоянно си мисли, че го лъжа, че излизам навън за да се свалям с други, че спа с други момчета. Което е просто абсурдно от всякъде, тъй като първо не съм такъв човек и второ твърдо съм против изневярата. Наскоро бившата ми голяма любов ми звънна, за да се видим-отказах му, заради сегашният ми приятел, какво по-голямо доказателство за моята вярност? Какво още иска? Проверява ми телефона(принудих се да трия чатове с приятели и да прекъсвам контакти с тях, заради него). Когато той се събере с приятелите си, ми намеква да си ходя(отново ревност). Твърдо ми забранява да ходя на дискотеки без него и дори да поглеждам други момчета, дори когато се разминаваме с някой. Иска телефона ми да е постоянно включен. Принудих се да го лъжа, когато излизам, за да не ми крещи или да се крия от него когато излизам. Когато той излезне по мъжки на дискотека или го няма по цял ден, аз не му държа сметка, защото му имам пълно доверие. Не му казах нищо и когато във фейсбука му мярнах чатове с други момичета. Имам му просто доверие, а и всеки си има лично пространство все пак. Задушавам се, обичам го страшно много и извън това се разбираме чудесно, но вече не издържам. Като канарче в златна клетка съм. Говорих с него не еднократно, обеща ми да не се държи така, но само с обещаното си остана. Казах му, че заради това, че не ми вярва, когато му казвам истината, ще започна да му въртя номера, за да се убеди, че не може да ме контролира-е, и това не го спря. Сега отново сме се разделени, по негова инициатива, след като разбра че съм излезнала с приятели без него. Но знам че пак ще ме потърси до 2 дена максимум. Какво да правя, наистина имам чувства към него, но вече не мога така? Как да му дам урок веднъж завинаги да разбере, че аз не съм вещ? Ще се промени ли нещо?

Коментари

1.   Не ти прочетох историята до край. Спях там, където си писала, че ти крещи и прави панаири пред хората.

Зарязвай го моментално!!!

Това е емоционално нестабилен човек, страшно комплексиран и за напред ще ти направи живот тъмно черен, ако останеш с него.
Много деца страдат от такива истерични и комплексирани бащи като приятеля ти точно - замисли се върху това сериозно!

Спешно го оставяй и си намери уверен в себе си мъж!!!

2.   Не, нищо няма да се промени. Бягай надалеч и следващия ти да е някой по якичък, че може да имаш проблеми с тоз.

3.   Единственото нещо, което трябва да направиш е да бягаш с 300 от този тип. Подобна ревност не е проява на любов, а на проблем с главата. Това, което прави с теб, се нар. психически тормоз.

4.   Зарежи го! Това не са нормални и здравословни отношения. А и не бъди сигурна, че няма да ти посегне и физически. Казваш, че понякога става много агресивен, е въпрос на време е да си изпусне нервите...
За това, заради собствената ти безопасност, пък и нерви, просто му кажи КРАЙ и то окончателно. Прояви твърдост, защото нещата няма да се оправят, а ще станат още по-зле.

5.   Абе такива безграбначни жени като тебе не ги разбирам. Я му бий една майна на тоя комплесксар и си хващай шапката.

6.   Божеее какво пълно доверие му имаш бе момиче? Ти за него си една играчка. Ако искаш да се унижаваш-давай, стой си с него. Най-правилното решение е да се махнеш от него! Едва 3 месеца сте заедно и вече пишеш в сайт проблемите ви. Представи си след година в какво състояние ще си заради този "мъж", няма да искаш да се разделяш с него, защото ще си си въобразила, че те обича, но той не те и няма да те обича! Дори да те, той не те заслужава, най-малкото, защото си пише с други и си прави каквото иска.
Не позволявай да се разпореждат с теб! Тръгни си докато е време и не си хлътнала!

7.   Момиче, БЯГАЙ! Този не е наред и е възможно по натам във времето да ти направи нещо много лошо. Същата история с една моя позната - едва остана жива! Моля те, не се събирай с този ненормалник! Нещата няма да се оправят. Мисля че трябва да продължиш без този опасен човек. Мое мнение. Желая ти успех и късмет!

8.   Ти искаш ли да продължаваш така? Правила си опити и виждаш, че няма промяна. Раздели се с него окончателно. Този човек има нужда от психолог или психиатър, не от гадже. Неговото поведение спрямо теб е психически тормоз не любов.

9.   Кажи му, че точно това негово поведение те е накарало да го излъжеш, защото не можеш да му споделяш всичко понеже винаги ще се разсърди и не можеш да се отпуснеш. И тези забрани водят до това. Моя е същия, че и много по-зле направо вече се филмирах много зле ми се отрази на психиката и се примирих. Нямах вече приятели мъже, дори и с мъже не ми даваше да работя, избягвам да говоря с мъже, за гледане и дума да не става, не смея телефона да си дам дори и да е по работа нещо, защото после почва да им звъни и да заплашва хора непознати за мен и ме излага. От любов го направих лиших се от всякакво мъжко внимание обаче знаеш ли сега след време като получи това, което искаше да му е мирна душичката и покорна женичката виждам, че все едно е получил това което иска и вече му е безинтересно. Тази тръпка да лови и завладява я няма, а мъжете обичат точно това. Моя съвет е да не се лишаваш от нормални човешки отношения с противоположния пол каквото и да ти струва това, дори да се разделите. Просто трябват компромиси и от двете страни. Вие си знаете, но се вижте поговорете и бъдете честни пред себе си.
ж. 24

10.   Щом се държи така за какво продължаваш да се занимаваш с него и да го търпиш? Намери си някой, който ще те уважава и най важното ще има доверие в тебе и ще си решиш проблема. Защо продължаваш да търпиш само ти си знаеш.

11.   Ти си на 19- целият ти живот е пред теб!! Сега ти е времето да излизаш по дискотеки, да танцуващ, да се забавляваш! Не трябва да се чувстваш виновна, че го правиш. Ревнивците никога не се променят, таке че се спасявай от този човек колкото се може по-скоро! Никой не заслужава такова отношение. Живееш в свободна страна, млада си и не дължиш на никого обяснение. Ако толкова иска да се прави на мъж и да командва- прав му път. Нека ходи в арабските страни там мъжете са на почит! Успех!!

12.   Ти си на 19- целият ти живот е пред теб!! Сега ти е времето да излизаш по дискотеки, да танцуващ, да се забавляваш! Не трябва да се чувстваш виновна, че го правиш. Ревнивците никога не се променят, таке че се спасявай от този човек колкото се може по-скоро! Никой не заслужава такова отношение. Живееш в свободна страна, млада си и не дължиш на никого обяснение. Ако толкова иска да се прави на мъж и да командва- прав му път. Нека ходи в арабските страни там мъжете са на почит! Успех!!

13.   Авторке, поведението му не е нормално. Някои мъже наистина са болни от ревност. Причината не е ясна - може предишни гаджета да са му изневерявали или просто да е недоверчив човек. Имам приятелка, която беше в такава връзка. Всички и повтаряхме, че това не е нормално, но тя ни казваше, че го обича, иска да е с него и ще го приеме с всичките му недостатъци. Но не издържа и го напусна. Ревността му ставаше все по-голяма, въпреки че тя никога не му е давала повод. Започна да си сърди когато излиза на кафе с момичета, а той си излизаше когато поиска. Това какво е? Той не ти е мъж да ти държи сметка и да те контролира. Сега го обичаш, но повече обичаш себе си. Затова ако не промени поведението си и не разбере, че заслужаваш доверието му просто се отдръпни. Любовта е компромиси. Ако той не си овладее ревността заради теб, за да си щастлива и спокойна ти, значи не е правилния човек.

14.   С която и да е, и да не си ти, ще е този тормоз. Представи си се семейна с деца с него. Няма да можеш да си покажеш носа навън от къщи. Винаги ще те обвинява и ще те следи. Вече си го разбрала какъв е. Ако мислиш че би ти харесал такъв живот давай.

15.   Това, че се държи така значи, че е крайно неуверен в себе си, изпълнен с комплекси да не те загуби. Поведението му е абсолютно олигофренско, не знам колко уж го обичаш, но според мен тепърва има да срещнеш момчета, които да обичаш - не си заслужава да се занимаваш с това дърво, той те измъчва, не те разбира, граничи с психично отклонение това неговото, даже си е чисто психично отклонение. Моето мнение е: зарязавй го и си намирай друг, още повече че бая батко ти се пада - това все пак можеше и да не е проблем, ако не беше огромния проблем с ревността му... Знам и други такива случай: голямо мъчение е, едва ли да се промени, щом след толкова натякване не е разбрал и се е променил

16.   Оставяй го. Това е болестно състояние. Тази ревност ще започне да се превръща в ПАРАНОЯ , ако вече не се е стигнало до там . Доста съм и патила и преживях голям стрес , заради такава ситуация. Съвета ми е да се спасяваш докато можеш , защото , ако сами не си помогнат бавно ще те съсипват , а той няма да поеме инициативата, повярвай.

17.   Махай се от този, момиче, послушай ме!

18.   "Принудих се да го лъжа, когато излизам, за да не ми крещи или да се крия от него когато излизам. " - това не може да се нарече връзка, той просто ти е симпатичен и явно го харесваш физически, но не и с душата си. Използвай го да си правиш кефа, но внимавай да не те напомпи и да те върже, тогава ще започне ада за тебе. Той няма да се промени, защото е задръстен с егоизъм. Ето защо трябва да има казарма, там егоизма се изпарява от душата на момчето и тогава става разумен мъж. Сега си имаш работа с разглезено мамино синче, което не обича другите да си играят с играчката му, която в случая си ти авторке.

19.   Да, дай му урок, като го зарежеш. Друг начин няма. Заедно сте от толкова кратко време, а връзката ви вече е в отвратително състояние... От тук нататък може да става само и единствено по-зле.
Бих те посъветвала също да обърнеш внимание на правописа си, с което не целя да те засегна. Сега е моментът да се развиваш като личност, така че по-добре обърни внимание на себе си.
Спести си негативните емоции от подобна връзка, гарантирам ти на 100%, че той няма да се промени. А ти само ще страдаш.
Ж27

20.   Здравейте! Виждам, че темата е от доста време, но бих искала да изкажа и аз мнение, за да помогна на някой друг в такова положение разбира се.
Аз също станах жертва на такъв тормоз, с разликите, че търпях почти три години. Също така, ревността беше придружена постоянно със заплахи за самоубийство и разни уж опити. В момента се опитвам да се отърва от него. Май по едно време си бях приела съдбата, но дори и аз имам граници. Разбирах, че имам проблем, но ме беше страх да прекратя нещата, в момента също ме е страх, но му казах, че аз това повече няма да го търпя, защото нервите ми заминаха, не мога да спя, да ям от притеснения. Нека да кажа нещо. Такива хора не се променят, може да стане по- лошо, по- добро няма да стане.