Мъжете искат ли да се борим за тях?
Здравейте, въпросът ми е малко объркан и не съм убедена, че някой ще може да ми даде отговора , който търся, но искрено ще се радвам на мненията ви.
Та ситуацията е следната с вече бившият ми приятел се разделихме преди около 2 месеца. Историята е мн дълга и няма да навлизам в подробности, мога само да ви кажа, че и двамата се обичахме много, но така се развиха нещата и се разделихме, като накрая той отказваше категорично да разговаря с мен… дори и не ми даде просто обяснение, защо от нищо и никаква разправия взе такова решение….. Мина доста време, пишех му молих го поне да поговорим, той дори не пожела. В началото ми каза писна ми вече от детинщините ти, охладнях към теб …. Забрави ме…

Мн тежко минаваше времето за мен…… Неизяснение неща ме убиваха, а той неискаше да ме погледне в очите и да ми обясни .Седнах и написах едно писмо в което излях цялата си болка и му го пратих. Мина извесно време и той ми написа. „ Прочетох писмото ти и наистина разбрах, колко много ме обичаш, но въпреки всичко ти не си готова да ме последваш натам накъдето аз съм тръгнал. Искам да създам семейство, все повече ми липсва постоянното присъствие на човек до мен. Малка си още, живота е пред теб, имаш още да живееш, ще срещнеш друг човек и ще ме забравиш. Много съжалявам, че нещата се получиха така”.

Да обаче аз го обичам, наистина по време на връзката ни не съм се държала така сякаш, утре ще реша да се оженя за него и може би това го е отказало още повече.
Той е на 32 аз съм на 22, готова съм да го последвам, но той дори да му го каза, надали ще го приеме на сериозно. Той е човека за мене знам го.

Дали да го оставя да поеме пътя си, което ще ме убие тотално или какво ? Една приятелка ми каза да отида да му кажа, директно „ Ти може да не ме искаш и да мислиш, че съм малка да те последвам, но аз го искам и съм готова, Ти решаваш” или там нещо от сорта, което на мен ми се струва да изгубя и последната си частица себеуважение… а той дали ще си помисли, че съм досадница, и дали се чуди как да ме разкара и си търси причини ?Много въпроси ми се въртят в главата и честно казано незнам как да постъпя….

Коментари

1.   От опит - никога не моли мъж - това е и понякога истинският отговор на въпроса - защо си го загубила!!!!!
На сила хубост не става!

2.   Аз бих те посъветвала да не си губиш времето с него повече. Спри да го търсиш, не му пиши, просто излез от това да си зависима от него. И тогава времето ще покаже.. Това време ще е от полза и за двама ви. Най-вече за теб! Ти наистина си млада и живота е пред теб. Каквото има да става ще стане!

3.   Твоето "ИСКАМ" може да му прозвучи и нахално и нагло!Човекът ти е казал,че не си за него по много заобиколен начин и се опитва всячески да не те нарани повече!Били сте заедно,преценил е ,че не си човека за него.А това,че ти искаш друго,проблема е в теб.Измъчват те по-скоро недовършените неща между вас,неизговорените думи.За теб е неясно,но не и за него.Мъжете не обичат сълзливи мелодрами и така слагат края.Само в твойта глава още се въртят мисли какво е можело да бъде ако сте заедно.Приеми решението му и потърси нов обект на чувствата си.Запази достойнството си и съхрани хубавите ви моменти.

4.   Според мен човека ти е казал истината , друг е въпроса че ти искаш да извъртиш нещата по друг начин.И не, мъжете не очакват жените да ги гонят повярвай.А що се отнася до болката ти - то тя е САМО защото се чувстваш изоставена, а не защото няма да можеш без него и че наистина си готова да го последваш.Според мен той постъпва правилно.

5.   Очи,които не се виждат се забравят + това човека като по-зрял е взел решение съобрази се с него

6.   не си обричай младоста само защото сега си влюбена в него ..всяка любов изглежда хубава в началото ..живей си живота ..ще срещнеш още много мъже които ще казваш че са за теб ..

7.   Бил е с тебе,преценил ,че не си за него..ала бала..не ги слушай тия глупости..
В се едно 2 години да се правя на много влюбен и да ти обещавам разни неща,но изведнъж ей така да ти кажа чао ,че не си за мен и куп подобни глупости.
Нещата са ясни-омъзнала си му,прекалено много си го обичала,станала си безинтересна,появила се е новата и ти вече не си му нужна...ама нали знаеш ,че всичко се връща, затова че споко и успех...или знаеш ли пък-може родителите му да го натискат да се жени.един от 2та варианта е.но вариантът с другата жена е много възможен!

8.   Абе,как така дали да го оставиш да поеме пътя си?Ами той си го е поел,пък ти ако искаш се хвърли на пътя му да му попречиш да върви напред...Може да те заобиколи,да те изрита...Ако нямаш достойнство-хвърли се пред него!

9.   Хааа!?Привет!!I'm Fozzy!!!Твоята история е тъжна,но коментарите са много забавни!!!Кой каквото иска да казва ти сама трябва да потърсиш отговора в сърцето си!!
Аз мога да споделя че според мен има Любов там където двама души си преднадлежат и се допълват!!!
Достатъчно си интелигентна,за да констатираш как е било при вас и как са се променили нещата!?
Вярно е ,че понякога човек е твърде заслепен от собствените си чувства и не може да прозре и осъзнае истината и действителността!!Но няма случайни неща в живота на всеки човек?!И всяко изпитание е за това да ни направи по силни и по уверени в самите нас и в хората до нас!!
Желая ти успех и щастие да изпълне твоето сърце и Любовта така да прелива в теб че да не може да спре!!

10.   От Автора Абе хора аз за да пиша тук, наистина имам нужда от помищ и подкрепа, а не да ме нападате. Той не е такъв, че да почне да ме обижда и нагрубява и да се държи с мен като с боклук...... Така ме карате да се чувствам все едно съм някоя нещастница просеща любов, искам той да е щастлив и ако трябва бих рискувала совственото си щастие за него и бих го оставила. Обаче въпроса ми беше да ми кажете някаква последна алтернатива да пробвам да си го върна. Нещо да направя, нещо да кажа, което може би ще го накара да прогледне ...

11.   Жените е крайно време да се научат,че край си значи край.

12.   От Автора: Сега за всички, който наговориха какво ли не ..... ще ви кажа. Аз не направих нищо и наистина може би това беше най-правилното решение, което можеше да взема. ОБАДИ СЕ ТОЙ и думите му бяха: " Порасна ли....защото аз немога да те забравя? " Вярвайте на сърцата си хора, те никога не грешат и знаят кога си заслужава да се борят за нещо...