Не мога да избягам...
Знам, че много хора ще ме критикуват и ще кажат, че съм глупава, но имам нуждата да сляза на земята.
Преди две години се запознах с едно момче, което дойде в живота ми в много труден период за мен. Бях в голяма депресия в продължение на година, бях много уязвима и веднага се влюбих в него. В началото изглеждаше мъж на място, но в последствие излезе, че се занимава с друга жена. Изневеряваше ми. После се оказа, че ме е лъгал и за това, с което се занимава. Лъжеше ме и за дребни неща. В един момент ми писна и го изоставих. В продължение на 3 месеца ме търсеше постоянно и ми обещаваше, че ще се промени всичко, защото е разбрал, че ме обича и не може без мен. Реших, че всеки прави грешки и, че трябва да прощаваме. Върнах се при него и заживяхме заедно, за да минем в един по-сериозен етап от връзката си. Мислех си, че така нещата ще се оправят. Започна да ми посяга, да ме обижда, да ме псува. Много често ме е оставял сама и пътува в чужбина. Не ми обръща внимание, докато е там с оправданието, че работи много. Твърди, че иска да сме семейство, да имаме деца един ден, да се борим заедно, че аз съм единствена, а всъщност делата му показват друго. Същевременно ме кара да се чувствам постоянно виновна за краха на връзката ни. Никога не съм му изневерявала, но когато чашата прелее и ме унижава, започвам да си пиша с хора, за да потисна огорчението. По негови думи това ме прави лека и недостойна. Искам да избягам, но не мога, защото само като ми звънне и като каже, че е тук, аз тичам веднага при него. Може една седмица да съм плакала, да съм се тормозила, да съм наранявала и близките около мен като ме гледат, но когато ми каже 2 мили приказки забравям за обидите, за боя, за унижението. Родителите ми се отказват вече от мен, защото нямат сила да се борят с това. Тормозя тях най-много, а толкова много ги обичам. Страх ме е, че ако продължа да живея по този начин, ще загубя всички около мен, защото се държа като човек, който няма достойнство. Занимавам се с много неща, продуктивна съм, а всъщност в любовта съм толкова наивна и глупава. Не мога да забравя, че това момче дойде в тежък период от живота ми и за 1 месец ми върна щастието. През този месец аз бях сляпа за това, което ме очаква в бъдеще. Изградила съм си образа му такъв, какъвто беше първия месец и не мога да прогледна, че същността му е друга. Моля ви дайте ми съвет как да заповядам на себе си да престана да го виждам? Как да потисна чувствата си и да прогледна? Как да избягам от манипулациите му и атаките? Какво да направя...

Коментари

2.   Как да избягаш и да спреш да го виждаш? Трябва да го искаш. И като искаш, не питаш "как", ами просто го правиш. Но ти реално не искаш да се махнеш и затова седиш... и тичаш като ти се обади. Това е изкривена психика, мазохизъм.
Да, тежък е проблема за родителите ти, не дай боже никому. Казвам, че е тежко за тях, а не за тебе, защото ти по свой избор седиш в тази ситуация. Колкото и банално да звучи, никой не може да помогне на човек, който сам не иска да си помогне.

3.   Според мен не е трябва, о да се връщаш при него, изневерил ли ти е веднъж пак ще го направи. а ако и ти е посягал и те обижда няма прошка, зарежи го. нали вече си по добре, изляз, а си от, ония период. благодари му и продължи напред, .. без него. желая ти щастие

Галя

4.   Как да се спасиш ли? Наложи си малко воля и инат! Представи си как след години му раждаш деца и този ад продължава за теб и тези невинни създания цял живот. Погледни се в огледалото защото едва ли ще изглеждаш по този начин след като ти потроши зъбите и разкраси лицето ти! Ами хората около теб, близките ти и всички други които те познават, те 100 процента знаят какво се случва и как се унижаваш. Това твоето си е направо мазохизъм и самоубийство, не си го причинявай повече нито на тялото си, нито на душата си! Спри да му вдигаш и прекъсни всякакви връзки колкото се може по скоро!

5.   Истината е ,че жените всъщност подсъзнателно сексуално ни харесва да ни нараняват ,но всъщност това е забавно когато е в сексуалната игра ,това че го търпиш през всичко това показва ,че можеш да обичаш доказала си го пред себе си .Извадил те е от дупката ,но нима за това не си му върнала жеста като си му простила глупостите .Едно ще ти кажа аз съм от онези силни ,красиви жени смея да го твърдя ,защото хората около мен не казват нищо по-различно и не показват . Виждам ,че не си глупав човек и ще ти кажа така . Той се възползва от притесненията ти да не си "лека жена" и ти го натяква ,за да може да си с него и да си прави каквото си иска,но никой мъж не заслужава това . Една жена за да получи правилното отноше ние ,трябва да отстоява себе си или така рискуваш себе си за човек ,на когото не му пука ! Хубаво се замисли върху това ,защото любовта е любов когато и двамата обичат ,т.е. ако беше любов добре ,но това не е и не знам на колко години си ,но не бива да го слагаш толкова присърце. Щом е искал деца ,предполагам ,че си в години в които е време да имаш , не бъди дете ,намери мъж който ще си горда да е баща на децата ти и не се занимавай с този неблагодарник :)