Да го оставя ли?!?!
Здравейте, пише Ви момиче на 16 години. Ще започна с това, че имам връзка от 3 месеца с момче на 18 години. Той е много заядлив.. не се осъзнава дори. Аз съм му първата, с която е имал най-дълга връзка. Всички други момичета, с които се е занимавал (те са 2-3) или са го зарязвали за кратък период или са го отрязвали.
Той е мързелив, никога не е спортувал.. не мисли и да го прави. Опитах се да го убедя, ноо уви... Иначе ме уважава в повечето случаи, но пък е много ревнив, дразни се, че поздравявам други момчета. Той не ми споделя много, много малко неща знам за него. Живее на 10 км от града, в който живея Излизаме вечер за по 1, 2 часа през седмицата, събота и неделя за повече. Преди два дена излязохме, когато посегна да ме целуне аз се дърпах.. не ми беше до това исках просто да си говорим, но той се разсърди. В момента се чувствам като на повикване... Идва, за да се целуваме и т. н.
За него това е най-важното явно.
Каза ми, че ме обича още на втората седмица -. -
Когато се караме не му пука особено.
Казвал ми е, че съм глупава макар на базик... Дори и най-добрия си приятел обижда.
Тази седмица обмислям да се разделя с него. Натоварва ме тази връзка.
Или кажете как да му покажа какво губи?

Коментари

1.   Какво губи бе? Какво губи??? Ти сериозно ли? Да не си някаква принцеса или кралица случайно??
Я се стегни! Гаджета сте, много ясно, че ще иска да се целувате. И каква си ти, че да му мрънкаш да спортува, това си е изцяло негово решение дали ще спортува или не! Лелее бахти незрялата, разделяй се с него, не си готова за никакви връзки с момчета, искала да си говорили, какво говорене бе, ти нормална ли си, отблъскваш го и не му позволяваш да те целуне, какво желание може да има той да си говорите.
Боже, пази от такива като теб.

2.   За 3 месеца нищо не губи. Ти също. По принцип губи себе си като човек. Когато си тъп и мързелив много трудно ще станеш умен и работлив. И ако мислиш, че тази утопия ще се сбъдне и вие ще бъдете нормално щастлива двойка, много се заблуждаваш. Човек не се променя лесно.

3.   Добре де, защо искаш да бъдеш гадна - да му покажеш какво щял да изгуби? Това е държание на човек, който иска на всяка цена да запази връзката си, а не на желаещ да се освободи. Още си незряла, мислиш по детски.

4.   Бившия ми ме целуна на третата ни среща и ми каза, че ме обича след това по чата... На четвъртата ни среща скъсах с него. Това не беше сериозна работа, а детинщина. Пък и тези три срещи по-скоро ги чувствах като задължение, отколкото като удоволствие.

10.   Отговорът на този въпрос винаги е - Да.
Започнеш ли да се чудиш дали си заслужава, значи не си заслужава.
В една връзка ако любовта не е пълна - се превръща в мъчение.

11.   Кажи му да научи значението на думата "Обичам те" и тогава да се целува! Детска работа! Деца, хващайте си учебниците и учете.. не се вкарвайте в излишни филми!
И какво губи по точно? :DD света е пълен с момичета и с всяка една може да се целува, да прави секс и т. н Нищо не губи :) а ти губиш един арогантен глупак, селянин.. който не знае на кой свят е.. не е голяма загуба.

12.   С това последното изречение направо ме покърти:)-"Или кажете как да му покажа какво губи? "-е, с това направо изби рибата. Нищо не губи. Само една надута пуйка с високо самочувствие, която не цени чувствата и желанията на другите хора и си мисли, че е центъра на Вселената.

13.   Не му показвай какво губи, не се дръж като хлапе. Щом си решила, че не ти харесва да прекарваш времето си с него, просто го остави и това е. Очевидно сте различни, представата ви за отношения също. За тази "дълга" връзка от 3 месеца, никой нищо няма да изгуби :)
И още нещо, на тази възраст ти предстои да се сблъскаш с много момчета, които няма да се държат така, както ти очакваш и изискваш. Което важи и в обратния случай. Неопитни, неориентирани, тепърва правите първите си крачки във връзките и любовта, недей да съдиш прекалено строго всички. Не казвам да нямаш своите изисквания и принципи, но перфектни хора няма. Така че, хубавп би било да си склонна към компромиси и повече толерантност към другия и неговите желания.