Въпрос към момичетата
Значи пиша темата, защото не знам как да постъпя. Влюбих се много в едно момиче, което има приятел. Когато за пръв път я видях погледите ни се кръстосаха на секундата. Аз я гледах зяпнал, а тя се усмихна и се изчерви. Първите пъти, в които се засичахме, постоянно се гледахме и като я поздравявах, се изчервяваше и махаше. ОК. Разбрах, че има приятел. Почувствах се странно. Беше станало дума за нея и като питах какво представлява, всички казаха, че била надута, не отразявала никого освен една нейна приятелка и приятеля си, когото се предполага много да обича. Няколко пъти се бяхме засичали на едно място покрай приятелката й и особеното беше, че се държеше странно-напрегнато, но винаги гледаше да обели някоя дума с мене. Приятелят й го забеляза и се държеше някак гадно с мене, но тя не провокираше конфликти. След като имахме едно-две пререкания, той започна постоянно да се държи гадно с мене и щяхме да се сдърпаме. Това е, че тя винаги гледа по някакъв начин да ми привлече вниманието, но за сметка на това с другите не се държи така. Казвам това, защото съм виждал такива, дето кръшкат постоянно. Искам да се обърна към момичетата, понеже бихте ме разбрали. Как да постъпя? В смисъл, аз наистина я обичам, и въпреки че е с приятеля си, не ѝ желая лошото, но това е, че няма как нещата да се случат нормално. Какво предлагате като съвет, че да не стане беля?

Коментари

1.   Момичето е заето, а ти недей върши зло. В Светите Писания е казано - "Не пожелавай жената на ближния ти". Това което искаш да направиш е злодейство, ти искаш да се намесиш във връзката на една двойка. Подобни к0рварски действия и липса на морални ценности водят до разбиване и деградация на социалните отношения, институцията на семейството и нещастни хора. Не прави зло, защото който сее вятър, жъне бури и на всеки човек се отплаща според делата му. Ако правиш зло, зло и ще те постигне.

2.   Задължително трябва да действаш и то открито. Пък ако стане беля, голяма работа! Ще се сбиете, той ще ви тегли една и така ще му мине. Лошото е ако останат недомлъвки, неразчистени сметки и т. н.

3.   Как я обичаш като ти сам каза, че не сте си говорили толкова много(поне така аз разбирам). Излизали ли сте заедно? Знаеш ли нещо за нея освен това, че има гадже и най-добра приятелка и как изглежда?
<без хейт, моля>
-Р. 16г

4.   Мисля, че и тя има нещо към теб. Напрегнатото поведение, е някъкав знак. Трябва да направиш някакво развитие по-ситуацията. Кофтито в случая е, че има приятел. Но я си представи, че има чувства и тя към теб. Има много връзки, и много обвързани, които не са влюбени или поне едностранно. Има и много необвързани, които са влюбени. Замисли се!! Мисля, че историята ти трябва да има развитие. А това, че била надута, много хора които са чувствителни и истински са такива в очите на останалите. Само недей слуша хорското мнение и хорските приказки. Човек сам си знае истината за себе си и не трябва да се влияе от чужди приказки.

5.   Остави момичето, значи била съм свидетел на такива ситуации и е много грозно, когато се намесва 3 човек в една връзка. Като го прочетох видях че нищо особено не се е случило, некви погледи, голямо нещо, направо Велико. Толкова ли няма свободни момичета бе хора, та се чудите къде да се заврете.

6.   хмм
кажи й
ние винаги искаме вие, момчетата да направите първата крачка

8.   По думите ти мисля, че те харесва, но може и просто да си и симпатечен и да не иска нищо от теб. Понякога ние жените изпращаме грешни сигнали или по точно мъжете ги възприемат както си искат. Моят съвед е да поговореш с нея и ще разбереш ситуацията или ако си играч... провокирай я и тя сама ще доприпка.

9.   Номер 1Да правиш зло означава умишлено да причиниш болка на някого, но никой не е принадлежност на никого и всеки е самостоятелна личност. Зло е когато влезеш във личното пространство на някого външно или вътрешно опитвайки се да му навредиш.

10.   Напротив, уверените момичета имат достатъчно самочувствие, за да направят първата крачка. :)

11.   Това, момче.. НЕ Е любов!
! Не бъркай моментното привличане с това да ОБИЧАШ някого. А тя ако наистина е свястна и обича приятеля си:
1во-няма да се заглежда и да се опитва да привлече вниманието на друго момче
2ро-каква ти е гаранцията, че ако тръгнете няма да си хареса някой по-хубав от теб и да направи същото с някой друг както в момента баламосва приятеля си с теб? !!
и 3то-ако тя те харесва повече от приятеля си, ще се раздели с него и ще бъде с теб!
За мен това си е чисто КУРВЕНСКА история :х има си приятел, "предполага се, че го обича" а пък ходи по други! Хаха ужас