Робиня съм
Отчаяно се нуждая от няколко други мнения. С приятеля ми сме заедно вече от половин година. Не правим секс защото съм мюсюлманка и държа на семейните ценности. Това не оказва влиание на връзката ни защото се обичаме. От известно време настъпиха промени. мъжа на живота ми иска от мен да не излизам от вкъщи защото му е по спокойно. разбира се не съм съгласна с това. Как да се преборя с ситоацията. Помощ!!

Коментари

1.   Като го напуснеш! Сега не ти разрешава да излизаш от вас, после ще ти спре интернета и ще ти вземе телефона и накрая ще му искаш позволение за да се обадиш на майка си! Зарежи го този комплексар веднага. Ти може и да го обичаш, но това неговото не е любов, а желание за притежание и контрол. Когато обичаш някого му вярваш, а не го мачкаш психически.

2.   "СЪС ситУацията"...

3.   Ама то придържането на семейните ценности не е до религията, а до съзнанието на човек. Явно и приятелят ти държи на тях, но чак да ти забранява да излизаш... Той да не мисли, че да създаде семейство е лесно и безгрижно? ! Удоволствието от него се заплаща с труд, грижи и безпокойство. Щом иска да те затваря, предложи му същото - да стои той затворен, за да ти е по-спокойно и на теб, че не се знае навън какво може да му се случи.

4.   E то това не са ли семейните ценноти в Исляма - жената да няма право да ходи на работа, училище, дори да не излиза без мъжа си или друг роднина от мъжки пол? Каза че държиш на тях, а се оплакваш като се спазват...

5.   Когато обичаш някой е много трудно. Може би е страшно влюбен в теб, но ти не пренебрегвай себе си. Разбира се че ти можеш да решаваш но не се превръщай в послушната робиня както и сама си казала ;)

6.   Мисля че той е истинският мюсюлманин

7.   Значи е ОК заради ценностите ти да не правите секс, но когато теб те ограничават същите тези ценности според които трябва да слушаш мъжа си почваш да се вайкаш и да се оплакваш, че си робиня?

Лицемерие?

8.   Ако те обича ще те разбере.. със две думи ще ти кажа.. този твой брак е грешка щом постъпва така с теб.. а колкото до семейните ценности.. това си е тирания.. чиста тирания.. да служиш сляпо на традициите! Ние хората сме създали традициите и ние сме тези които могат да ги променят или да се откажат от тях.. или поне умните хора биха направили това! Ако сметнеш нещо за зловредно!

Ако държиш на свободата ще направиш това което мислиш че е редно.. или ще продължиш да живееш в потисничество..

избора е твой! Успех.. "AG"

9.   Темата е провакация.

10.   Стани атеист. Мисля, че това е чудесно решение за ситуацията.

11.   Напълно измислена история. Като си мюсюлманка и държиш на ценностите които ти налага религията, какво търсиш при мъж. Защо не вървиш по правилата? Ако и той е мюсюлманин, значи всичко е наред и той държи на мюсюлманските закони, според шириата жената няма право да излиза от дома си, без придружител от семейството. За какво хленчиш и се оплакваш. Избрала си сама да си мюсюлманка, значи доброволно си решила да бъдеш робиня. Даже и да е провокативна темата, тя е поучителна за много християнски момичета. Ето това ги чака, ако се залюбят с мюсюлманин, после ще пишат подобни теми. На такива никой не може да помогне, те се обричат сами. Молете се на бога си, който сами сте си избрали.

12.   Ами както каза - мюсюлманка си. Това е част от исляма - жената е робиня на мъжа.

17.   исляма е едно лицемерие и пошлост!

19.   Номер 11, когато жената е християнка, а мъжът мюсюлманин това не означава че тя ще трябва да приеме неговата вяра, тя може да прави каквото си поиска без да се съобразява, робини са само тези който приемат тази роля по свое желание.

20.   №19, залюби си мюсюлманин и опитай да си правиш каквото искаш, тогава ще говорим. Пък ако те завлече и в мюсюлманска държава, не само религията ще приемеш, ами и бурка ще ти нахлузят. Ясно е, че си много незряла и наивна.