Мразя се, че се превърнах в такъв слаб характер :(
Здравейте! Бих искала да споделя моята история и това което ми тежи на сърцето. Имам приятел с който сме заедно от 9 месеца.Проблема е там, че той е такъв непукист, спокоен и студен човек. Девет месеца вече той не ми е казвал някаква хубава дума с която да ме зарадва, понякога не ми се обажда по цял ден. А аз като му звъня и го питам какво прави съм му държала сметка.

Преди него имах една ужасна връзка от която много страдах и плаках и този път се надявах да съм попаднала на свестен човек, който да държи на мен. Нали след лошото идва доброто, но май пак не се получава. А аз съм толкова слаба за да го зарежа, прощавам му всичко, макар че ме боли и знам че не трябва да го правя.

Аз съм много чувствителна и се привързвах много, казвам му всичко свързано с мен за да не се притеснява, а на него май не му пука за мен. Днес например не ме потърси цял ден, аз като го потърсих не ми вдигна и на втория път му падна батерията. Не знам какво прави и къде и се побърквам. Има ли право да ме кара да страдам така? Преди не ми пукаше за никого, смятах се за силен характер, от раз решавах всичко, а сега се чувствам жалка.

Знам, че заслужавам много повече, но зашо си го причинявам и аз не знам. Сигурно защото ме е страх от самотата. Просто искам и на него да му пука поне малко за мен, а не да се държи така безразлично.

Коментари

1.   Продължавай да търсиш.

2.   Мило момиче много по- добре сама отколкото да страдаш
Като си с него и какво? Това връзка ли е за теб. Има ли смисал на тия млади години да се забатачваш с проблеми и главоболия
Имаш сили да го оставиш, не че нямаш Но си внувашаваш и като оправдание си казваш, че те е страх от самотата
Това, че ти го искаш ти заслепява разума
Има толкова по важни неща в живота да позволяваш на човек, като него да го караш да се държи с тебе по начин който не би трябвало
Силата е в разума Решаваш, правиш една смела крачка и действаш
Казвам, го все едно е лесно. Да, защото съм по-голяма от тебе Позволявала съм да ме тъпчат така, както ти в случая, и какво мислиш?
Съжелявам за пропиляното време и младините които можех да бъда спокойна Да живея така, както аз реша за добро!!!!
Вразуми се. Земи живота си във свои ръце Ти си човека този, който ще си помогне ...
Soul

3.   Всеки се страхува от самотата , но не е нужно да търпиш такова безразлично отношение от приятеля ти .Вземи се в ръце и го зарежи .Ако му прощаваш и се правиш че всичко е ОК ще станеш още по-слаба !

4.   Да, права си заслужаваш повече.. и НИКОГА не бъди с мъж от страх да не си сама! .. :)

5.   Има хора,които не могат да изразяват чувствата си и не звънят през 5 минути-това е харатер.Ако не можеш да издържаш този начин на любов-има и други мъже,които ще те гушкат и ще ти шепнат мили думи в ухото.

6.   Аз не мога да си представя приятелят ми да не ми казва никога мили думи, колко ме обича, колко съм хубава и т н. Да се оплаква ако му се обадя, или пък да не ми вдига.Не е нормално това държание от страна на гаджето ти. Та той изобщо защо е с тебе. Сигурна ли си, че те обича, някога казвал ли ти го е? Не знам, мисля че трябва да поговорите на тази тема, и ако не се промени, явно не е човекът предназначен за тебе.

7.   Хорхе Букай - Трите въпроса. Кой съм? Накъде отивам? С кого? ... Прочетете я, хора!

8.   Колкото по-дълго си с него, толкова по-зле за теб. Вие просто не сте един за друг, нали го разбираш това? Има един особен тип хора които намират собствената си значимост само в очите на другите и за тях е нужно да има някой като теб наоколо, които да им звъни и да се умилква - така въпросния нещастник се чувства ЗНАЧИМ. Но е нещастник, защото самооценката е нещо което не може да се вземе отвън - това е все едно да пълниш кацата без дъно. Тя е вътре в теб, или си в мир със себе си или не. И когато не си, търсиш липсващото парче навън, но никога не ти стига.
А може да е много по-просто - човекът да си е такъв и в този случай решението е още по-лесно, любовта между вас ще е като между маймуната и жирафа. Събери остатъците от самочувствието си и вземи правилното решение - ти знаеш кое е то.

9.   Никога не показвай на един мъж, че си му в кърпа вързана. Губи интерес към теб моментално ... споделяй му чувствата си, но и не прекалявай . " Дозата прави отровата" :) Успех !
Момче, 22г.

10.   Докато си губиш времето с този... идеалният за теб чака някъде там да те направи повече от щастлива!!

11.   Всеки среща най-подходящия за момента човек в живота си. Ако имаме увереност, че сме заслужаващи обич и внимание, неизбежно ще ги получим. Ако имаме съмнения, че сме ценни и значими, ще срещаме студени и безразлични хора. Това, което се опитвам да ти кажа е, че сами привличаме хората, които ще ни обичат или нараняват, докато се научим да се обичаме и ценим сами.

12.   В същото положение съм и аз. Държи се по абсолютно същият начин. Търся го, чакам го и в момента в който видя, че умишлено се крие от мен и му тегля сиктирите, въпросният човек изскача от нищото и се прави че никога нищо не е се е случвало. Дори ме изкара че си въобразявам, че няма такова нещо и аз развивам параноя. Пак решавам, че аз греша, пак прощавам и в следващият момент разбирам, че той просто се гаври с моето търпение. Всичко това се повтаря стотици пъти вече. И аз не знам какво да си мисля. Имам усещането, че този човек е сложил нашийник на врата ми и ме разиграва като кученце. Надявам се, че някой ден ще му се върне всичко и то тъпкано. Мразя хора, които не знаят какво искат. Като зло куче до кокал, нито то го яде, нито на друг го дава.