Толкова съм влюбен в нея...как ще го превъзмогна
Здравейте...не съм човек, който обича да се оплаква и да се жалва и т.н....просто изживявам много труден момент и много ще се радвам, на някой ценен съвет...

Влюбих се много в момиче, с което открай време сме си споделяли всичко, кой какво прави, с кого излиза и т.н...общо взето ме е разбирала и подкрепяла за всичко, както и аз нея, бяхме най-най-добрите приятели...
От известно време обаче както ви споменах се влюбих толкова много и чувствата ми към нея са по-силни и красиви от колкото и да било други, които сам изпитвал преди...

Тя обаче не ме възприема така и не може да ми отвърне със същото, макар, че ми е казвала, че ако не сме били приятели е щяло да е много по-различно...

И на тоя етап ми е много кофти, понеже от една страна държа на нея адски много като най-добра приятелка...а от друга съм влюбен пак толкова много...и дори да няма шанс пак има надежда в сърцето ми...

Обещах и че няма да го показвам, дори и да ми се иска толкова много, а тя ми каза, че ако искам да задържа приятелството ни ще трябва да се променя и си мисли, че с нея никога не би станало същото, а истината е, че разликата между приятелството и любовта не е толкова голяма... и вярвам поне засега, че както спонтанно се влюбих аз, защо и при нея да не стане същото...

Въпреки, че няма надежди не искам да се отказвам и ви моля за съвети относно държанието ми към нея и дали да се опитвам с жестове да и показвам чувствата си или да оставя нещата така относно жестовете ми...

Тези красиви чувства и тази емоция са много по-различни и по-силни когато си се опознавал с човек спонтанно толкова много време и сте били приятели, отколкото обикновено запознаване и флиртове...
Надявам се ме разбирате !

Коментари

1.   Разбираме те.Съветът ми е да не бъдеш досаден,но и показвай с различни жестове,че не си безразличен,жените харесват това,пък знае ли човек?!може утре и тя да осъзнае ,че е влюбена в теб.
Друг вариант е малко да се отдръпнеш,може пък да осъзнае,че и липсваш..

2.   Така е-приятелите,много добрите приятели не могат да бъдат любовници.И обратното.

3.   Виж приятел какво ще ти кажа,аз имам просто абсолютната история като твойта-най-добра приятелка,след това по силни чуства....Знам как е!Когато за първи път и го казах тя ми каза че има само приятелски чусва към мене,но просто малките жестове като един различен поглед или да и подържа ръката ме кара да се изпълня с радост,но грубата истина на никкого не прощава и за това когато я попитах дали има друго момче в живота й тя каза да.Сякаш избухна бомба в корема ми...Така че братле може би ще е по добре да направиш както аз мисля да направя-Не я губи,ако можеш да я имаш само по 1 начин по добре се задоволи с него отколкото въобще да я нямаш!Знам кофти е но все пак това е мощта на жените...Успех в любовта.

4.   3. Приятелю, съгласен съм с теб и на този етап се старая да не я губя и като приятелка, но точно за нея съм готов да се боря и не смятам да се откажа...

5.   Много сладко,дано успееш да спечелиш сърцето и:)))

6.   По принцип и аз съм готов за нея на всичко и винаги ще тая дори и малко надежда връзката да ни се получи,но след като ми каза че чуствата й са само приятелски това става все по трудна и по трудна задача...Но никога няма да изгубя надежда!Да се надяваме че и на двамата ще ни провърви.

7.   И аз имах най-добър приятел. Той се влюби в мен, но аз по същия начин му обясних, че защото ми е приятел никога няма да бъда с него. Той се примири.
След време аз бях лудо влюбена в него, а той лудо влюбен в... друга .

Бях съкрушена макар да знаех , че аз съм виновна за всичко! Просто му бях ядосана , че ме замени, че не ме изчака.

Беше точно лятото хванах си парцалките и 3 месеца ме нямаше в моя град, когато се върнах исках само да го видя и все пак , когато го видях със сълзи на очите успях да го подмина и да се направя, че не го познавам ( ПОРЕДНАТА МИ ГРЕШКА) .. след време окончателно го бях забравила и като приятел и като любов, но той дойде при мен един ден, прегърна ме при което аз се опитах да се освободя , но не успях . Стисна ме и ми каза " искам всичко да е както преди, приятелството ни немога да го заменя с друго" всичко в мен крещеше " ПРЕГЪРНИ ГО ! ЦЕЛУНИ ГО !! ЕТО ГО , ТОЙ СЕ ВЪРНА" , но гордостта ми надделя , погледнах го усмихнах се и си тръгнах. След това имахме някой кратки разговори, но нищо повече.
Днес минах покрай игрището на което играе футбол, видях го и чух гласа му , когато се провикна на едно друго момче. Той е прекрасен във всяко едно отношение, искаше ми се да му бях дала шанс , когато ми призна , че ме обича !! Кой знае , може би сега щях да се радвам на една красива връзка . . . . . : ))

8.   7 - много интересна история...сигурно много кофти се е почувствал щом си го подминала така в тоя труден за него момент, интересно ми е обаче как си успяла да се влюбиш в него и да го възприемеш по тоя начин...бих дал всичко ако и тя ме възприеме по същия начин и се влюби в мен...

9.   Наистина много мила история. И не рядко срещана. Но за съжаление ми се струва, че краят и не е много оптимистичен. Браво, че си успял да и признаеш чувствата си! Това е най-трудния етап. Но факта, че ти си и предоставил пълна възможност и тя не е поела, говори, че тя не ги чувства нещата по същия начин. И досега щом не го е почувствала, надали нещо ще се промени. Хубаво е да има приятелството между мъж и жена. Но разликата между приятелство и интимни чувства е много голяма. Много често те не вървят ръка за ръка. Или ако ги има и двете, то първопричината е била интимното привличане. Ти решаваш как ще продължиш връзката с нея. Сигурен съм, че ти е много трудно. Затова не я зарязвай, не се отказвай от приятелството ви само защото тя не отвръща на чувствата ти. Но се старай успоредно с това да се преориентираш. Запази си достойнството преди всичко. А този опит, макар и негативен ще ти е от полза в бъдещите връзки.
Успех!
М:32

10.   9 - Приятелю,не мога да се откажа сега,знам,че звучи налудничаво, но на тоя етап още я искам и вярвам ,че един ден ще си отвори очите...иначе не мога да се откажа от приятелството ни...тя се превърна в част от мен...вярвам,че имам шансове да я спечеля и да ме погледне по друг начин,също вярвам и в това,че има Бог,който малко или много помага по някакъв начин ...
Благодаря ти за съветите :)
-автор-

11.   Здравей!Искам да ти кажа ,че шансовете ти да я спечелиш са на 100%!Бъди убеден в това !Ако само имаше начин да се свържеш с мен, бих ти помогнала ....и ще спечелиш със сигурност!Но ако не-само ще ти кажа това -накарай я да усети ,че те е изгубила безвъзвратно.И тогава ,бъди сигурен,това е закон в любовта - тя ще те пожелае сама !Ние се стремим към това ,което не можем да имаме,а не уважаваме това което имаме!И другото нещо е, че осъзнаваме какво имаме ,едва когато го загубим!Дори си позволи да я накараш да те поревнува.Не се страхувай!Няма да я загубиш така.Покажи й ,че си независим.Успех ти желая!

13.   Приятел в момента аз го преживявам по ден и нощ сме заедно..и аз като теб не се отказвам.След месец заминвам и очаквам нещо да се промени.Покажи и друга страна нещо различно от това "просто приятел".Аз имам напредак и аз бях "просто приятел",но ми каза,че ме чувства като нещо повече въпреки,че още не е с мен..и за сега се задоволявам с това,че съм ''специален"както каза тя..не се отказвай..рискуваш всичко започнал си довърши го...

14.   и аз съм била по-скоро от страната на приятелката ти. Ще те разочаровам може би, но не вярвам нещо да стане. Просто ако го имаше привличането, то щеше да е станало вече.

Аз загубих така най-добрия си приятел ...два пъти. Първо като бях на 16-17 осъзнах,че му вредя,защото не мога да отвърна на любовтта му и нарочно се скарах с него, нарочно го напсувах даже, за да ме намрази и да ме смята за виновната и да не насочи омраза към себе си. Обичах го като брат и исках да го видя щастлив с момиче. Уви.
Години по-късно пак животът ни събра, гостувах му в София, беше като в добрите стари времена, но останах разочарована, защото бяхме вече различни. Живея в чужбина и дори ценностите ни бяха различни. Усетих,че пак почва да си въобразява нещо и бързо се отдръпнах. За съжаление разбрах,че и след мен е продължил да изгражда приятелски отношения с жените и после след месеци да се опитва за нещо повече. Мисля,че и до ден днешен е сам.

Ние, жените , може да ви бъдем много добри приятелки, но ако няма привличане, не може да ходим с вас. Често се случва. Не продължавай в този дух, ще останеш сам