Да си паднеш по играч
Аз съм момиче на почти 23 години, на което не му върви в любовта. Имах няколко годишна връзка с едно момче, което не беше това, което търся. Най-жалкото е, че съм толкова наивна и вярвам в доброто в хората, че тази връзка отне почти 4 години от живота ми. Малко преди да я приключа се запознах с мъж малко по-голям от мен ( около 6 години). Отдавна никой не ми беше правил такова впечатление. Естествено като обвързано момиче се стараех да игнорирам каквито и да е надигащи се чувства в мен. Той беше всичко, което споменаваш като описваш идеалният човек за себе си. Или поне така се представи в началото. Когато говорех/ пишех той слушаше/ четеше внимателно и попиваше всяка една моя дума. Запознанството ми с него ме накара да се замисля над живота си... та аз съм млада, кипяща, защо за бога стоях на едно място с човек, който не обичам. Така се разделих с бившият ми приятел. Беше крайно време да бъда щастлива. Започнах да излизам с този красив, умен мъж. Както казах беше попил всяка една моя дума и понеже не бях канена на истинска среща, той го направи. Изведе ме на кино, после разходка, подари ми шоколад, в който имаше бележка написана от него... какво да кажа - романтика. Мислех си е то сега можеш да бъдеш щастлива най-накрая, това е твоят шанс... но уви! Излизахме още няколко пъти, гледахме филми в домашна обстановка.. и изведнъж той каза, че няма да се получи, защото сме твърде различни, била съм прекалено добра и ще ме нарани... той не искал нищо сериозно. Заболя ме защото твърде бързо се привързвам към хората, но това е все пак негово решение опитах се да го приема. Следваха множество разговори, чатове, блокирания и т. н. от негова страна. Тъкмо, когато си помислих това е край ще го оставя той каза нещо, което ме обиди като жена... заговори за това как, къде, по-какъв начин ме желае и говоря само сексуално.. думите бяха повече вулгарни... Казах му, че колкото и да го харесвам това няма да стане.. и да знам млада съм, и да трябва да живея, но трябва ли това да ми струва разбито сърце? Тези покани за "само секс", "приятели без привилегии" не спират и до сега.. мине не мине 2 седмици, ден два (от няколко месеца насам) получавам по една такава покана, на която следва отказ и обвинения в драматизъм и т. н. Та не мога да разбера как човек се старае да се хареса на някого, адски много, говорейки за сериозните връзка, че желае такава, че му е писнало от игрички, се оказва играча в цялата история... всичко е било само за секс... това ме обижда.. може да съм млада, но определено съм много по-различна от връстничките си - имам ценностна система. Вие какво бихте казали, с нещо съм го изплашила ли, или се е преструвал през цялото време? Не мога да го разбера. Не го търся под никаква форма, но той не спира да търси мен. Защо? Ако е само секс може да го намери и на друго място, защо настоява дори и след отказите ми? Аз наистина го харесвам адски много или по-скоро първата му версия... този сега не е човека, с който бих била.

Коментари

1.   Защото му допадаш и иска да те изчука.Ти си му фикс идея.Но не иска да се занимава с теб.Навярно е мислил,че още на първата среща ще му пуснеш.Надали някой сериозен мъж на 29-30г ще си търси партньорка на 23г,за да създаде семейство.Най-малкото ти на тази възраст не си узряла за семейство.Моят съвет е да изживееш следващите 2-3г без да мислиш за сериозно обвързане,ако се появи човек,към когото изпитваш някакви чувства не се втурвай веднага на врата му.Изчакай виж що за човек е.

2.   Добре че се е отървал човека.

Дръж се да не паднеш - сериозната връзка също включва секс :)

Без да те слагам под общ знаменател, вие жените много драматизирате с тези сериозни отношения. Сериозността на отношенията идва с времето, поетите ангажименти (деца, дом, брак), а не с декларации в началото на нещото, дето още даже не е и връзка :)

3.   Защо не го разкараш. Нахален маниак, надява се да се предадеш. То и тук съм срещал съвети от рода на "Не се отказвай. Когато те отреже някоя, бъди упорит и ще те огрее. Жените само се правят, че не искат. " и т. н. Може да е чел такива. :)

4.   Ако е "играч", значи той гони плячката си, обича да получава това, което иска. Такива хора разсъждават съвсем първично. По една или друга причина, той е пожелал теб. Била си му в кърпа вързана в началото, а сега си се разубедила. Това го надъхва още повече да те вкара в леглото. Той е разбрал, че ти имаш чувства, което вече е сериозна предпоставка да си легнеш с него, затова продължава да опитва. По-лесно би било да потърси секс на друго място, но явно иска да си докаже, че може да е с теб. Аз нито разбирам, нито искам да разбирам подобно поведение, но факт е, че то е налице. В случая, да му показваш, че неговото отношение те наранява и да вижда колко си разочарована, няма да го накара да спре да те търси. Трябва да си напълно безразлична. Няма какво да му се обясняваш, да демонстрираш някаква емоция относно държанието му. Така той разбира, че все още имаш нещо към него и това го мотивира. Вече си му казала каквото имаш да казваш, няма смисъл да се повтаря едно и също. Съвсем ясно си видяла, че той не е човекът, за когото си го мислила. Трябва да му стане ясно, че не те вълнува вече нищо около него, нито предложенията му, нито самият той.
Спри да отговаряш на обажданията му, да му пишеш, когато те "офертира", все едно не съществува. Не се изкушавай да го "поставиш на мястото му", защото този опит, ще му донесе само удоволствие. Рано или късно ще престане.

5.   Здравей,

Съжалявам, че си попаднала в такава ситуация. Отстрани изглежда сякаш е искал да те впечатло, свали и да се позабавлява с теб, което не значи, че междувременно не се е и занимавал с други. Явно е усетил, че ти не си по несериозните неща и е решил да бъде честен или не е искал да те нарани, виждайки очакванията ти. Защо те търси - защото си му отказала, му отказваш, това го амбицира.

Според мен не си заслужава да си с такъв човек, който днес е романтик, а утре сякаш предава и теб, и романтиката, и ценностите ти. Всеки може да играе за момент романтик, но не всеки може да е. Както сама каза, попивал е всяка твоя дума и така лесно е разбрал какъв трябва да се представи в твоите очи, след това му е омръзнало да играе роля и ако стане - стане. Не очаквай, че след евентуален секс отношението му ще се промени, по-скоро би загубил интерес.
Успех и се пази!

6.   Здравей,

Съжалявам, че си попаднала в такава ситуация. Отстрани изглежда сякаш е искал да те впечатло, свали и да се позабавлява с теб, което не значи, че междувременно не се е и занимавал с други. Явно е усетил, че ти не си по несериозните неща и е решил да бъде честен или не е искал да те нарани, виждайки очакванията ти. Защо те търси - защото си му отказала, му отказваш, това го амбицира.

Според мен не си заслужава да си с такъв човек, който днес е романтик, а утре сякаш предава и теб, и романтиката, и ценностите ти. Всеки може да играе за момент романтик, но не всеки може да е. Както сама каза, попивал е всяка твоя дума и така лесно е разбрал какъв трябва да се представи в твоите очи, след това му е омръзнало да играе роля и ако стане - стане. Не очаквай, че след евентуален секс отношението му ще се промени, по-скоро би загубил интерес.
Уапех и се пази!

7.   Всички мъже са така. Или повечето от тях. Ще те търси докато го отбягваш и не му даваш секс. Дай му няколко пъти и ще видиш, е няма дълго да те търси. Ще тръгне след друга която го реже. А пък и вие жените все искате сериозна връзка, аз това не мога да го разбера. Излиза, че вие винаги можете да си намерите нещо за една вечер, а когато мъжете искат нещо за една нощ са без ценностна система. Един съвет от мен. Тоя мъж не е за теб.

8.   Ами продължава, защото явно не си скъсала всякакви контакти с него. Махни го отвсякъде, блокирай му номера и край - ето ти го решението. За съжаление не живеем в приказка и надали ти ще си доброто момиче, в което лошото момче, в този случай разгоненият женкар, ще се влюби и заради която ще се промени и т. н.

9.   "Така се разделих с бившият ми приятел. Беше крайно време да бъда щастлива. Започнах да излизам с този красив, умен мъж. " - Оставила си мъжа си и си прелюбодействала - това е грях и си виновна.

"Излизахме още няколко пъти, гледахме филми в домашна обстановка.. и изведнъж той каза, че няма да се получи, защото сме твърде различни, била съм прекалено добра и ще ме нарани... той не искал нищо сериозно. ЗАБОЛЯ МЕ защото твърде бързо се привързвам към хората" - Наказанието ти заради греха ти започва. Както ти си причинила сърдечна болка на бившия си приятел така ти бива отплатено и на теб според Божието Слово: "Не правете това което не искате да правят на вас човеците. "

"той каза нещо, което ме обиди като жена... заговори за това как, къде, по-какъв начин ме желае и говоря само сексуално.. думите бяха повече вулгарни... " - Справедливото ти наказание продължава, понеже ти не си се поколебала да избереш вулгарното прелюбодейство и неверността, пред верността и любовта на бившия ти приятел ти се отплаща със същото - вулгарност и долни страсти от които ти си била водена.

"Та не мога да разбера как човек се старае да се хареса на някого, адски много, говорейки за сериозните връзка, че желае такава, че му е писнало от игрички, се оказва играча в цялата история... всичко е било само за секс... това ме обижда.. може да съм млада, но определено съм много по-различна от връстничките си - имам ценностна система. " - Много е просто - получаваш същото отношение каквото правиш на другите, напълно справедливо. Каквото сееш това ще пожънеш. С лекота изоставяш приятеля ти и съответно получаваш справедливо наказание. Ако можеш да осмислиш това ще помъдрееш. Разбираш ли, самата ти си виновна за нещата които ти се случват. Не прави това което на теб не искаш да ти правят. Ако имаше истинска ценностна система щеше да се отвращаваш от мисълта да изоставяш приятеля си и да прелюбодействаш, щеше да си вярна. Седмата Божия заповед гласи - "Не прелюбодействай" и тя е заедно със заповеди като "Не убивай" и "Не кради".

10.   Благодаря, номер 1, това мисля да направя. Към номер 2 - разбира се, че включва и секс сериозната връзка. Но след като не искаш такава просто не говори, не създавай грешни впечатления в човека насреща - поне аз от това се издразних... много мразя разминаване в думи и действия! Аз съм директен човек казвам какво ми е на душа без притеснение. Старая се да получи безразличие, но както казвате това само го нахъсва.. Номер 8, явно под съзнателно искам да стане това, заради това може би още не съм прекъснала изцяло достъпа му до мен. Номер 9, най-интересното виждане имаш ти! Не съм религиозна, живеем в 21 век и щом вече нямаш чувства към някого, особено, ако той самият се е постарал да е така (не случайно казах, че не ми върви в любовта), прекъсваш взаимоотношенията. Само за твоя информация - той нарушаваше няколко от Божиите заповеди. Благодаря на всички, че прочетохте историята ми и изказахте мнение! Написах я тук, защото понякога е по-лесно да споделиш с непознат от колкото с близки! Успех на всички! Бъдете живи и здрави!

12.   Първо - донякъде ти съчувствам за случката с този тип, който те е искал само за секс. Не е търсил в тебе личност, а вещ за... знаеш какво.

Второ, добре е че имаш ценностна система и въпреки че имаш някакви симпатии към него, не си се "продала" за пари на един такъв тапир (сори за израза, ама е така).

Трето, според мен имаш неточен радар за това с какъв мъж се срещаш, щом този си смятала че е умен и културен (а виж какво излезе). Първата ти връзка пък е била с някого, когото не си обичала ми се струва.

Игнорирай коментар номер 9, не е много в ред.

Има сериозни мъже, които търсят в жените ЧОВЕКА а не просто някаква играчка за секс. Аз самия се смятам за такъв (за мен да се хвана с някого само за секс е невъзможно). Трябва да се замислиш къде бъркаш в преценката си за мъжете и да ги "усещаш" веднага такива като този последния и да бягаш от тях.

Пожелавам и на двама ни късмет, да намерим подходящите за себе си, а ти продължавай да държиш на ценностите си и за нищо на света не се продавай на такива кретени за пари!

13.   Номер 12, прав си. Определено съм доста наивна и вярвам в доброто у хората. Ще се опитам да ги различавам за напред. Пожелавам ти да срещнеш и ти правилният човек!