Задънена улица
Здравейте! Нуждая се от съвет, защото наистина не знам как да постъпя, и благодаря предварително на отзовалите се.
Преди 8 месеца се запознах с едно момче, мой бивш колега, който не си спомням, (напуснал е малко след като аз съм започнала) но той ми каза, че ме е заговарял, след като е напуснал е идвал няколко пъти, но не съм му обръщала внимание. Той ми прати покана във фб, по онова време бяхме в чужбина - аз на бригада, а той е започнал работа в хотел, бяхме в различни градове. Уговорихме се да се срещнем, и заедно отидохме да гледаме футболен мач. Веднага след кратката ни "почивка" аз се прибрах в Бг, а той остана там. След това си дойде за 2 седмици, прекарахме времето заедно, опознавахме
се. Една вечер той ми се обясни, каза че мисли в по-дългосрочен план - да заживеем заедно в чужбина, и двамата искахме да живеем там. Бяхме разделени 4 месеца до следващото му идване, всекидневно поддържахме контакт. Да поясня, че завършвам висше тази година, и за това се върнах и изчакваме, за да отида при него. В момента отново сме разделени, аз тук, той там за 3 месеца, докато замина. Проблемът е, че всичкото, което имаме са само думи, или поне аз така го чувствам. Прекарали сме значително малко време, и нямам смелост да заживея с него. Смятам, че ако имахме връзка преди това, щеше да ми е по-лесно. Сега се очаква аз да отида при него, но все още не се чувствам готова, а го желая. Искам да съм с него, много ми е хубаво и приятно. Сигурна съм в чувствата си към този човек, но не мога да го направя. Знам, че не е толкова сложно, колкото го изкарвам, но за мен е. Пълен блокаж, всичко това идва от моите притеснения/тревоги и страхове.

Коментари

1.   Не се познавате достатъчно, ти луда ли си... огромна грешка ще направиш, никога не се навивай!

2.   Не прибързвай. Едно е на чат в Интернет, друго е като живееш с някого. Ако заживеете заедно, много бързо ще откриеш безброй неща, които те дразнят в него.

3.   Как да не е сложно? ! Става въпрос за живота ти. Нормално е да се притесняваш, това е голяма стъпка. Ти не познаваш това момче достатъчно на живо, не знаеш как се държи в определени ситуации, какви са навиците му, дали ще можете изобщо да съжителствате заедно. Това важи и за него. Както казваш, ако имаш връзка с един човек, в която имате времето да се опознаете и да свикнете един с друг, тогава е по-лесно да се решите на подобна крачка. Сама виждаш, на думи всичко може да изглежда подредено и решено, но реалността често е коренно различна. Трябва да прецениш кое е добре за ТЕБ. Недей да градиш бъдещето си около един човек и да се съобразяваш с това какво иска той. Искаш да живееш в чужбина, не е задължително да е при него. Ако си твърдо решена да заминеш, можеш да се преместиш на друго място, някъде близо до него, на първо време, и да видиш как ще потръгнат нещата. Знам, че това би било свързано с много повече разходи, но пък в крайна сметка, отивайки при него, не бива да си с нагласата да те издържа той финансово, защото ако не се получи между вас, ще си поставена в много по-сложна ситуация.

4.   Отиди, но гледай да си самостоятелна (финансово). Така няма да си в задънена улица, дори да си сбъркала човека. Късмет!

5.   Истината е, че хем не е толкова сложно да живееш с някого, хем и е ужасно трудно. Когато се виждаш с някого за малко дори да се позанвате от много време е едно, друго е когато го виждаш по цял ден, , в пълния му блясък".
От една страна е хубаво да не живееш сам и да има кой да ти помага в домакинството, от друга-тогава пък нямаш толкова много лично време само за себе си. Важното е да имате хармония по-между си и да се допълвате в живота.
Защо не му отидеш на гости за седмица или той на теб и да видите как се справяте?

6.   Действай импусивно, млада си имаш още право на грешки ( не казвам, че това е грешка).. щом имаш чувства към него вместо да се мъчете разделени и да се виждате 1 седмица на 4-5 месеца отивай, работи живей, виж свят оправи си бъдещето и така.. проба грешка нали знаеш ;)