Възрастова граница
Здравейте. Интересно ми е да чуя мнения за възрастовата граница. Смятате ли, че няма проблем да има голяма разлика във възрастта щом обичаш човека до теб? Интересно ми е да чуя мнения. Моето е, че най-важното е да обичаш човека дори разликата да е 20-25 години. Наистина най-вероятно може да се случи да се разделите, защото засигурност може да се разминете поради въэгледи, пък макар и в сексуално отношение, но ако го обичаш? Не знам. Трудно е. А и винаги зависи от ситуацията и от куп други неща...

Коментари

1.   Не е нормално ако единият е на 13 примерно, а другият на 30... Подсъдимо е, каквато и любов да има...всъщност почти съм убедена, че такава любов не може да има.. но всичко се случва..

Ако и двамата са над 20, колкото и да е възрастовата граница, те вече са зрели хора, няма такова значение разликата. Наистина в такива случаи най-важна е любовта, любовта и нищо друго! :)

Мег*

2.   Свършиха ли по-малките, та се занимавате с чичковци? След време ще му сменяте памперса и ще го разхождате в близката градинка.

3.   ти сама си си отговорила на вапроса с последното изречение...според мен вразките с доста голяма вазрастова граница-имам впредвид над 12-13 год нямат бадеще.мисленето тотално се разминава,интересите са различни...всичко е различно тео

4.   За лювовта няма граници, стига да се разбирате и обичате. Естествено, че голямата възрастова разлика поражда различия в някои виждания относно начина на живот, но те могат да се преодолеят с малко разбиране и такт от двете страни. Но когато любовта е едностранна тогава бягай надалеч колкото и да те боли. От опит мога да кажа, че никога тя няма пламне от другата страна каквото и да правиш. Най-голямата грешка на нас жените е, че правим всичко за мъжа когото обичаме и тогава не му оставяме възможност да желае нещо от нас с копнеж и да не е сигурен дали ще го получи...

5.   Понякога е проблем..Ако ти си на 18, а човекът до теб на 35 (примерно), нещата стават леко странни и неприемливи.....
Често голямата разлика в годините се оказва проблем и то не заради друго, ами просто, защото различните поколения имат различна гледна точка за света.Едно е да си израстнал през 70-80-те, друго е през 90-те.Ценностната система е различна, мисленето е различно и от там възникват проблемите във всяко едно отношение (дори и сексуално)

6.   Много голяма разлика във възрастта не води до нищо добро.Нали не искаш да се отнасят с теб бащински и наставнически?

7.   Никой и никога не е застрахован от това да се влюби. Клише е,но е вярно, че за любовта възраст няма. И защо когато се говори за разлика във възрастта, веднага се допуска, че мъжът е по-големият?! Моята история ще се стори смешна на мнозина, на други-глупава, а някои ще ме анатемосат, но тя е истинска и преживяна от мен. И все още я преживявам. Запознахме се в сайт, минахме в скайп, срещнахме се(и двамата сме в един град) и станахме много добри приятели. Пет месеца приемах думите му,че ме обича на майтап. Та разликата във възрастта ни е 25 год! Той е на 27, аз на 52! За каква любов можеше да се говори?! Но..........далеч от приятели, от родина и работеща по 10-12 ч., в един момент разбрах, че съм се поддала и съм се влюбила. С разума си знаех, че всичко е обречено и си казвах, че трябва да спра, но сърцето и душата ми бяха при него. И от тук започна трагедията(за мен). Заживяхме заедно. Аз плащах квартира, сметки, храна и т. н. Той все не намираше работа. Когато го попитах защо седи и не търси, почваха скандали. По цял ден седеше на компа и гледаше като зомби. Докато един ден разбрах, че всъщност той продължава да се запознава с жени по интернет и да се среща с тях. Когато поисках обяснение, бях наречена с най-грозните обиди и за капак зашлевена с най-обидния шамар. Станах и си тръгнах и никога няма да погледна назад, но болката и обидата(а и унижението) ми са безкрайни. И сега мога да кажа, че голямата разлика във възрастта при една любовна връзка е вид използване, при което използвания е винаги по-големия. Моят съвет към тях е:"Всяка жаба да си знае гьола." Поиска ли да го смени с море, неминуемо ще се удави-болезнено и без помощ от никъде. Защото е отритната и заклеймена.

8.   Аз имах такава връзка и вярвай ми всичко беше добре в началото после не ,различно мислене не можеш да го промениш .Имам чувството че ми вземаше всичко не се чувствах себе си .При мен разликата беше голяма ,говореше ми се какво ли не че ще съм добре но не е така и любов да има годините си остават проблем .Не само визуална разлика не само мислене ,стремежи мечти цели всичко е различно .Много момичета са с чичковци ........но повярвайте ми няма смисъл какво и да ви говорят всичко е до време .Аз съжалявам че късно се усетих че губя младините си за хора които не си заслужава с които не бих имала нужното

9.   Моят мъж е с 12 години по - голям от мен. Но е най - хубавото, което ми се е случвало! Смея да твърдя, че се обичаме много! Възгледите ни за живота са еднакви, нищо че не сме набори. Имаме общи мечти, общи цели... Гледаме в една посока. А с връстниците си понякога, всъщност много често, дори трудно намирам тема за разговор... Желая на всички да обичат и да са обичани по този начин, по който се чувствам аз... Без значение на колко са години те и партньорите им! Поздрави:

Борония

10.   :) Живеем в 21-ви век, предполага се да сме достатъчно еволюирали и цивилизовани, за да нямаме предрасъдъци :) Възрастта е без значение, ако се влюбиш в човека като човек, не във външният му вид, който се променя, но в повечето случаи характера си остава непокътнат :) Единственото към което трябва да сме крайни е мързелът. Иначе възрастта е без никакво значение, както и всякакви козметични ефекти :)

11.   От автора: Благодаря за коментарите. Съгласна съм с коментари 9 и 10. Настина голяма работа, че има голяма възрастова граница. Честно казано се налучих да не се влия толкова от хорското мнение, защото всичко и индивидуално и субективно и всъщност понякога може да се окаже, че съм много по-щастива с мъж 20 години по-голям от мен, отколкото с май набор. За мен е по-важна духовната връзка и да се обичате. От там нещата са предразсъдъци. Но нищо тях винаги ги има и всеки има право на мнение. Но всеки отговаря за себе си, в крайна сметка. Един намира щастието там, където никой не търси, защото всеки намира своето индивидуално място в света и своя път. Благодаря Ви още веднъж.

12.   до Авторката - права си! Не се води от остарели предрасъдаци, защото животът си е твой!
Хера

13.   Аз лично мисля че не е нормално толкова голяма граница. В повечето случаи бих се усъмнил, че жената търси някаква материална облага, а не любов. Пък дори и да съзнавам че е предрасъдак в днешно време предрасъдаците специално за това показват реалността. Жената си мисли следното: искам любов от един мъж, но защо пък и да няма пари. Сещате се че един мъж на 40 е доста по финансово стабилен от един мъж на 30 или 25. разбира се това не е закономерност има и изключения, но така мисля аз и логиката ми. А и малко жени могат да ме опровергаят по поведението си конкретно когато говорим за малки момиченца с големи мъже.

14.   Виж не че не си прав. Да, има много жени, които ходят с мъже само заради финансовото им състояние. Но аз не говоря за това. В смисъл честно казано и аз преди мислех, че е странна толкова голяма възрастова граница. Но защо все трябва да гледаме повърхностно. Заради парите, да може би, но не при всички. Ако и двамата сте добре финансово, въбоще не става въпрос за това. Но всеки с мнението, в крайна сметка трудно се открива наистина дълбоко и силна любов.

15.   За мен при повече от 15 години разлика отиваме към проблемната зона. Аз не знам за вас какво е обич,но за мен е да срещна някой, който е моят женски аналог. Т.е. да имаме сходно възпитание ,опит,интелект, интереси и т.н. Разбира се и физическото привличане да е налице, въобще всичко трябва да е на 6, за да има смисъл. Жените съм забелязал ,че като хлътнат и спират да мислят. Днес си влюбен така безпаметно, утре също,но след години? Трябва сериозен размисъл за бъдещето,а не само да се каже"аз си го обичам" и край със разсъжденията. Това е глупаво. Говорим за съвместен живот ,семейство ,отглеждане на деца и т.н. , а не да изкараш романтичен уикенд или лято с някой.
Любовта ,тръпката са важна част,много важна ,но не е всичко, за да бъдат наред нещата -разберете!!

16.   Аз съм н 48, а той на 65. Връзкта ни е извънбрачна и продължава вече 8 години. Няма нищо общо с парите. Просто се намерихме, подхождаме си интелектуално, а за секса - нямам думи . На 40 разбрах за пръв път какво значи да правиш качествен секс. Нямаме шанс да сме заедно, защото имаме семейства, деца и пр. Живеем в България и има много непреодолими пречки, които няма да коментирам. Разликата не пречи да продължаваме да изпитваме и любов , и страст /колкото и да ви се струва невъзможно на тези години/. И съм убедена, че ще е така "дакато смъртта ни раздели".

17.   ок , но това ,че правите качествен секс не значи, че е така защото той е по-стар с 20 години от теб. Това ,че на 40 си разбрала какво е секс ми е трудно да го коментирам. Всеки с опита си предполагам. В крайна сметка аз трябва да се радвам , на 32 съм, ще чакам 12-годишните да поотраснат още малко и да ме потърсят. Това в рамките на шегата

18.   Много ясно, че има разлика м/у влюбване и една трайна истинска обич. Това е ясно. Говорим просто, че не винаги годините са решаващи и че всичко е относително, а затова да си подхождате в абсолютно всичко ми се струва някак наистина доста трудно постижимо и идеалистично мислене. Няма как да си подхождате във всичко, да трябва да има сходства, да се допълвате и т. н. Човек не трябва да тръгва с някви твърде големи очаквания, защото първо няма да забележи нещата около себе си, които може да се окажат истинските и второ твърде вероятно е да се окаже разочарован и излъган.

19.   Имал съм връзка с жена по голяма от мен 23г. Мъжът и е бил 15 г по голям от нея и беше починал. Незнам как стана но се влюбихме. Секса беше страхотен аз на 21 тя на 44. Нито аз съм я използвал нито тя мен. След четири години ми каза че не бива така да продължаваме защото не може да ми даде семейство и деца. Опитахме да се разделим но не стана. След още две тя реши че не може повече така. Виждах колко и е трудно очите и зачервени от плач но решихме. Мина малко време срещнахме се на улицата и тя ме покани на кафе. Кафето го пих два дена и това беше най готиния секс който съм правил. Тя замина за Гърция след това и се прибра чак след 10г. Днес сме отлични приятели помагаме си с каквото можем но секса свъши. Аз имам жена и деца и не бих и изневерил. Жена ми не е голямата ми любов ожених се с разум а не със сърце. След като ми се родиха децата разбрах колко много ме е обичала тази жена и какво и е струвало да се разделим. Сега от позицията на времето мога да кажа. Радвайте се на любовта. Тя не е дадена за цял живот. Тези шест години бяха най хубавите и няма да се повторят. Сега нещата не са лоши но не могат да се сравняват с преживяното. Различно е.

20.   Нашата разлика е 16 г. -той е по-малък-ако не ми се беше случило сигурно нямаше да разбера такава връзка, още повече, че не е и българин... Знам, че всички ще ни оплюят... Затова досега никой не знае... Странно ми е, че всичко стана толкова лесно и толкова хубаво...

Прозаично е, но все едно си срещнал другата си половина и сте едно цяло... Почти невъзможно е да бъдем заедно, въпреки че и двамата сме свободни, но знам, че винаги ще се търсим... Все се чудим, дали е изпитание или благословия... Вие ми кажете...

21.   До N16
Ти си една щастлива жена! Бъди такава винаги!!!

22.   Моята история е отвратителна. Запознах се с мъж в интернет и 5 години комуникирахме като приятели. Дъщеричката му ми танцуваше абе изобщо много сме се смяли, и така детенцето му почти израстна пред погледа ми, но това на камера в скайп. По това време живеех в България и никога ама повярвайте никога не е ставало дума за любов или свалки... и така преди близо две години в живота ми се случи нещо, съпругът ми заживя с друга жена в семейното ни жилище, това разбира се разбрах от познати тъй като от известно време работя в чужбина и така стигнахме до развод. Та този мой развод промени хода на отношенията ни с този мой приятел в интернет. Тогава той каза, че отдавна бил влюбен в мен но не смеел да заговори за това за да не ме загуби като приятел... сподели че с майката на детето му не се разбират... нямат никакъв сексуален живот и т. н, мисля че в общи линии става ясно за какво става дума... и така то бяха обяснения то бяха увещания и след удара който ми нанесе съпруга ми не беше много трудно да хлътна... до тук добре нооооооооооо приказката се оказа трилър... та новата ми любов много време ми отдели повече от година то бяха предложения за женитба, то бяха ревове и сълзи, докато един ден пред мен истината лъсна, прибрах се в БГ но той беше изчезнал уж задържан в някакъв арест, това разбрах на по късен етап... та след като той не се появи аз предприех собствено издирване и оооооо ужас та човека разбил някакво семейство и после казал на горката женица че сега нямал пари и не можели да са заедно... та същата история и на мен разказваше се след месец, два щели сле да сме заедно и да градим общо бъдеще и така лъжите се натрупваха, и в момента в който аз му казах че знам за другата жена за мен започна ада. Обиди, умишлено игране на криеница знам че ще кажете защо търпя това... ми ей на търпя чудя се дали това е поредната нет-измама.... все още не знам какво ще се случи но пък ми олекна от написаното a и да добавя тои е с 8 години по-малък от мен

23.   Ако единия може да бъде родител на другия най-вероятно е да не се получи. Че това си е цяло едно поколение. Има огромна разлика във възпитание, цели, стремежи, светоглед, поведение също.
трии1/2

24.   Моето мнение е, че нещата трудно се получават в дългосрочен план, но една изживяна любов между хора с голяма разлика във възрастта продължаваща 2-3-5, дори 10 години може да бъде нещо незабравимо и много специално в живота и на двамата. Аз съм имал 2 годишна връзка с жена 18 години по-голяма от мен и за мен смело мога да кажа това са били най-хубавите 2 години в моя живот. Тогава аз бях на 22, а тя на 40. Сега съм вече на 35, имам семейство, но това което се случи тогава си остава запечатано в съзнанието ми като нещо наистина изключително и неповторимо. Разделихме се просто защото така трябвало, така било редно, така казвали хората и т. н. Проблема в една такава връзка може да дойде най-вече когато единият от двамата остарее, а не дай си Боже се поболее, а другият е все още млад и в разцвета на живота си.

25.   Радвайте се на връзката си, докато все още сте в добра физическа форма. В никой случай не го пожелавам, но това няма да е още много дълго - все на някой от двамата ще се обади някакво макар и не сериозно заболяване (я кръвно, я захар, я простата при мъжа, при нас жените с хормоналните изменения се разбутва целия организъм), което коренно ще ви промени секса, просто е неизбежно и съвсем нормално. Но дотогава - дерзай! И аз мисля, че ти си щастливка!

26.   И аз не смятам, че възрастова граница над 15 години е много нормална. Но за сметка на това понякога е възможна и щом всички са над 18 години всичко е окей. Няма място за лоши думи или лоши погледи. Все пак всеки човек има различни предпочитания и желания. Не можем да го осъдим. Дори аз самата съм на 25, а приятеля ми е на 19. Имаме шест години разлика и аз съм по-голямата. Но това не ни е попречило дори и за миг на връзката. :)