Тормоз
Здравейте!
Не идкам да ви оттегчавам с дълги истории за любов, но моля ви имам нужда от съвет. Имам приятел от 1 год и половина, и той е истинския звяр, дявол, зло и тн. Аз нямам живот отдавна, загърбих заради него всичко. Не ми дава да излизам, да говоря с приятелки често, дори не мога и да плача и на това нямам право! Какво да правя аз наивната съгласих се и съм така много отдавна, тежко ми е че не мога да съм себе си но това е положението! Просто немога да съм без него, немога и немога а той постояно ми натяква как щял да ме остави че не ставам за нищо, тормози ме с думи. Разделяли сме де но всеки път аз пак скачам при него още на 2рия ден! И се извинявам за всичко дори и да нямам представа този път за какво. Тежи ми това че немога да съм себе си да не мога да се чувствам добре, какво да правя вече не знам и с родителите ми говорих и с психолог се консултирах даже но няма ефект се така немоге и немога. Но аз си провалям бъдещето, аз имам мечти, но ако съм с него не мога да ги реализирам. Моля ви съвет наистина някой от личен опит или просто какво млже да се направи, моля ви само не започвайте с това " абе кво ти пука оставяш го и продължаваш напред ", но все пак сме хора и имаме чувства и това не са лесни неща.

Коментари

1.   На колко години си? Живеете ли заедно, не виждам как бихте се оправили в близкото бъдеще освен ако ти не започнеш да се държиш така както си поискаш, но с огромен риск да го загубиш. Едва ли ще го направиш за туй че чакай си докато му омръзнеш.

2.   Най добре да се омъжиш за него. Така ще си гарантираш сегашното положение за цял живот.

Сериозно - не разбирам хора като теб - хем те тормози ежедневно, хем не искаш да го зарежеш в никакъв случай... май всеки заслужава положението до което сам се е докарал...

3.   A woman would rather be beaten than bored. Правете си изводи момчета.
XII

4.   Момиченце, ти родители нямаш ли??? Ако ти бях майка, нямаше повече да го видиш този! Събирай си акъла, защото ще се превърнеш в една развалина на млади години. Това не е любов вашето, а някаква пълна идиотия.
Не искам да те обидя, а малко да те разтърся и да си отвориш очите! Обърни се към родителите и приятелите ти за помощ, емоционална и всякаква.

5.   Има само едно решение и ти го знаеш. Всичко зависи само и единствено от теб.
Не само трябва да се разделиш с този човек, но е необходимо да го изключиш напълно от живота си.
Като останеш без него няколко месеца, ще усетиш, че се чувстваш по-добре и няма да имаш желание за си с него.
Бъди твърда! Успех!

6.   Абе девойко, ти знаеш ли кое е най-ценното нещо в живота? Не са нито кинтите, нито любовта, нито други дивотии, а свободата. Докато по света хиляди жени умират в борбата си за лична свобода, патки като тебе доброволно се навират в ръцете на някакви кретени като твоя и дори се кефите докато ви тъпчат.

7.   Уаууу.. ти си чиста проба мазохистка, авторке, в пълния смисъл на думата! Толкова детайлно описваш отвратителния начин, по който той те кара да се чувстваш, колко си нещастна и изтормозена, не си на себе си, не си човек дори и същевременно се връщаш при него след всяка раздяла и се извиняваш за всичко. Не се обиждай, но това е болестно състояние. И да, хубаво си направила, че си отишла на психолог, посещавай го по-често, за да има ефект. Определено има нужда от чужда намеса в живота си, защото ти си му изпуснала края, този човек те е обезличил тотално и инстинктът ти за самосъхранение сякаш го няма. Не те разбирам, но знам, че определено имаш нужда от помощ.
Не се дистанцирай от близките си в никакъв случай! Те са хората, които могат да ти влеят малко акъл. И най-важното, което всеки ще ти повтори, е ти да осъзнаеш, че този човек има само и единствено отрицателно влияение върху теб и живота ти. Няма да имаш капчица щастие с него, ще си мачкана и тормозена, ще си безгласна, без права, без свобода, без обич! Защото това не е здрава връзка и не е любов.. това е мъчение, някаква извратена представа за отношения. А любов има, авторке. И ти можеш да имаш шанса да я срещнеш, да получиш човешко отношение, да си ценена, да си всичко, което искаш да бъдеш. Стига само да си дадеш сметка, че най-хубавото нещо, което можеш да направиш, е да оставиш този мъж. Най-най-най-хубавото и най-здравословно за теб решение! Светът няма да свърши без него, напротив- ще откриеш един нов свят, в който ще се почувстваш щастлива. Каквито и чувства да имаш, те не оправдават това, да пропилееш живота си.

8.   Разделя те си и си опичаш акъла. Поговори с психолог, незабавно. Имаш проблем или подсъзнателно преповтаряш модела на твоето собствено семейство и го приемаш за нормално или има друга причина, която не казваш. Проблемът е много сериозен, повярвай на напиканото тук, едно бебе и съвсем ще си съсипеш нервите и живота. Спри се докато е време и виж, къде е причината за това, извинявай за директното написаното от мен неадекватно поведение от твоя страна.

9.   Като за начало намери си друг. Срещайте се известно време, за да му имаш доверие. После когато видиш, че той поддава и е готов да те отнеме от сегашния - му разкажи. След това зарежи приятеля си и даже не се обръщай назад.
Друг град, друга държава... просто далеч от него. Избягайте с новия някъде.

Хипотетично, ако бях на мястото на новия бих те вземал и заедно бихме заживяли някъде другаде. Така че успех! Мисля че това ти е най добрия вариант.

10.   След като не искаш да пиша " абе кво ти пука оставяш го и продължаваш напред ", което е единствения вариант, стой си при него. Нека те смаже психически, явно ти харесва. Но той няма да се промени, запомни го това.

11.   Остави го той ще ти провали живота, ако те тормози се оплачи от него в полиция, прокуратура, съд и прочие. Нищо добро не те очаква одтанеш ли с него! 'Изкарат ли ограничителна заповед, доближи ли на 100 м. до теб веднага го прибират в зандана. Вземи незабавно мерки срещу този, моя съученичка едвам се отърва от подобно изчадие с главно И

12.   Мило момиче, не слушай глупостите на някои коментиращи тук. Не си мазохистка нито глупава, просто всеки има моменти на слабост в живота си на депресия и тогава разни нагли комплексирани хитреци като твоя се домогват да го манипулират. Имах една позната която спиред мен беше най-красивата и с излъчване жена която съм виждала. Хвана се обаче въпреки че е и интелигентна с един надувко който за 2-3 години направо я смаза психически и я накара да се чувства грозна глупава и непотребна. Искам само едно да запомниш ТВОЯТ ЧОВЕК НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ ако на това се надяваш. Така че събери сили и бягай защото той ще го направи когато най имаш нужда от помощ. късмет
Ж38

13.   От авторката :
Знам, че трябва да го зарежа, но хора аз ако се разделя с него, не стига това, че ще ми е толкова тежко чак невъзможно ами и оставам сама? ! Напълно сама, аз нямам приятелки няма къде да живея, ще съм напълно сама, всички ме избягват вече. Тогава накъде? Сама, на улицата, наранена?

14.   На 17 години попаднах в такава връзка, бях пристрастена към този човек. Търпях обиди и упреци без да съм виновна почти 3 години. Един ден просто ми писна, събрах си багажа и заминах да работя в друг град. Исках просто да си дадем малко почивка, но тормоза продължи по телефона, а аз продължавах да го обичам. Докато един ден не срещнах едно усмихнато момче, говорихме много и той ми взел телефона от колегите. Почна да ми пише, много различни смс от тези на моето прекрасно гадже. Прибрах се за няколко дни при моя хубосник, погледнах го и си казах че не си заслужава, аз не заслужавам такова отношение. Разделих се с него окончателно, продължих да си пиша с усмихнатото момче и вече 8 години продължаваме да си пишем, нищо че сме женени. Аз повярвах, че заслужавам повече и го получих, имам най-добрия съпруг на света. Повярвай го и ти, просто потърси своето щастие.

15.   Авторке, как така оставаш сама, нали имаш родители, отиваш да живееш при тях, а приятелите малко по малко ще си ги върнеш но продължаваш ли няма спасение за теб!

16.   Авторке, къде са майка ти и баща ти?
Работа имаш ли?