След бившия
Здравейте. На 17 съм. Ходих половин година с едно момче на 20. Преди 2 месеца се разделихме и от тогава имам чувството, че целия град ме мрази. Той е отмъстителен и ме е страх. Няколко пъти ми се случва приятелите му да минават близо до мен с колата, намалят, подвикват ми, гледат ме накриво. И като цяло общи познати също, поздравявам те не отвръщат, гледат ме лошо. Не знам дали това е само в моята глава или той е казал нещо. Честно казано почвам да се съмнявам дали не направих грешка като се разделих с него, защото докато бях с него нямах такива проблеми. Но мисля, че достатъчно дълго търпях (последните 2 месеца от връзката ни) да ме унижава: обаждаше ми се само за да правим секс, а след това със седмици не се сещаше за мен. Държеше се дръпнато. Връзваше ми тенекии. Един негов приятел ме обиди пред него, а той нищо не каза всички започнаха да се смеят. Нито 1 път не ме постави на първо място. Нито на Нова година ме извика да празнувам с него, нито на 14 февруари се сети за мен. Чувствах се ужасно и много мислих преди да му кажа, че не искам да сме заедно повече. Накрая събрах смелост и му казах, последваха още унизителни реплики, каза ми, че всичко е било само заради секса. Почувствах се като боклук. Той много добре знаеше това колко ще ме нарани, защото съм му разказвала за първия си приятел, че ме е зарязал след като е преспал с мен, но въпреки всичко не съм се отказала от него. Предполагам, че не трябваше да го казвам. Заболя ме много повече сега, защото му бях споделила слабостите си, а се възползва от това без да му мигне окото, а ме убеждаваше това, което е направил бившия ми е било просташко, че било тъпо само заради секса, че той не е от този тип. Мислех, че като е по-голям ще е по-различно, че ще ме оцени и най-после ще съм щастлива. Вече не знам ще мога ли пак да се доверя на някого. И някой друг ще погледне ли като нещо повече на мен. Не мога да разбера къде греша, че за втори път ми се случва да се доверя, а винаги да съм разочарована. Правих секс с него, защото мислех, че е истински, защото го чувствах близък, имах му доверие. Не знам с какво си заслужих да се отнесе толкова жестоко с мен.

Коментари

1.   Нека позная и този и предишния си си ги избрала защото са били добри свалячи и са ти галели ушенцето със свалките си и са се държали с теб като с боклук и затова си се хванала с тях. А момчетата които са имали добро отношение и уважение към теб си подминавала с презрение и си ги смятала за под нивото ти. Сега цивриш, чувстваш се използвана, не знаеш дали ще можеш да се довериш някога отново, огрубяваш вътрешно и започваш да се превръщаш в курва.
Съвета ми е да избягваш момчета и мъже свалячи и които се държат лошо с теб, знам че глупавата ти женска интуиция те привлича към такива и колкото по-лошо се държат с теб толкова повече се влюбваш в такива, но е крайно време да започнеш да използваш главата си. Не се насочвай и като проститутките към мъже с пари. Насочи се към момчета и мъже които дори да са резервирани и да трябва да ги изкараш от черупката им, ще имат добро отношение към теб, ще са верни, ще те уважават и които имат твърди морални и нравствени ценности.

2.   Да не ти пука... намери си някой който наистина ще те уцени.... прави на бившият ти мръсно.... така само ще го заболи и ще разбере какво е изгубил... ти си едва на 17 жидвота е тепърва пред теб.... не се затваряй в себи си но си земе поука от случилото се...

3.   Доста често мъжете не приемат, че грешката е в тях и се опитват да изкарат жената виновна при раздяла. Моят бивш разказваше на целият квартал, че съм го зарязала заради друг и всички ми казваха че съм к**ва, а всъщност го зарязах, защото ми посегна при съвсем нормален спор. Нищо чудно да е направил интрига, мъжете са доста по-големи интриганти от нас, просто продължавай напред и да не ти пука. След максимум година всичко ще отшуми. Успех.

Илияна, 22

4.   От авторката
Няма да кажа, че всички мъже са еднакви. Просто аз харесвам еднакви, определен тип. Така е, привличат ме уверени и груби. Аз самата съм по-затворена и за това искам някой самоуверен, за да води. Казват, че жените харесват мъже, които им напомнят за баща им. Моя точно така се е отнасял с мен през цялото време - винаги е предпочитал брат ми, държи се ужасно с мен, унижава ме и обижда. Има едно момче, уж е скромно но съм го виждала и в друга светлина. Държи се добре с мен, нежен е, мил е. Но като всяко начало всичко е розово. Мисля, че и той просто иска да спи с мен, затова стоя на страна. Трудно ми е да вярвам на хората изобщо, всеки се възползва от добротата на друг. Разчитам само на себе си. Не знам как да позная кога някой наистина иска нещо по-сериозно с мен. Всеки говори красиво. Държи се много мило, прави неща които ме радват, отделя ми време, убеждава ме колко е влюбен и всичко докато не получи това, което иска.