Влюбена в престъпник?
Здравейте! Преди известно време се запознах с един мъж, който е с 10 години по-голям от мен (аз съм на 22). Пишем си по цял ден, говорим си, излизаме и ми е много приятно. Лошото е, че започвам да се влюбвам в него, а той открито ми е заявявал не веднъж, че се занимава с незаконна дейност, но не иска да ми каже точно какво прави. Той има сериозни намерения или поне така казва. Искам да сме заедно, но ме притесняват обстоятелствата. Все някога ще се наложи да кажа на родителите си, че излизам с някого и не знам как ще го приемат - от една страна възрастта му, от друга - това, че е престъпник. Винаги съм се пишела за добро момиче и не искам да ги разочаровам. Същевременно го харесвам твърде много и не мога да го отблъсна. Усещам, че не трябва да изпускам шанса да бъда с него (подчертавам не става дума за пари). За пръв път се чувствам така и искам да се оставя по течението, но ме гризе съвестта. Знам, че не е дилър, убиец или сводник, сигурна съм. Подозирам, че става дума за някакъв вид измами. Като изключим работата му е много свестен и добър към мен, обръща ми внимание, говори на приятелите си за мен. Сега се чудя какво да правя, защото искам да му дам шанс. Да се опитам ли да огранича контакт с него или да се пусна по течението?

Коментари

1.   здравей,
ще дойде време в което той ще влезе в затвора. Тогава пак ще си сама?
Помисли да си заслужава.. ами децата ти? горките те, какъв пример ще получат? ти ги обричаш цял живот да се срамуват от баща си...
прекалено млада си, сигурен съм, че ще намериш след време друг човек който да те прави поне толкова щастлива колкото престъпника.
Докато теб те прави щастлива, той прави и много хора нещастни - съсипва човешки съдби и животи.
Помисли много добре дали си заслужава...
за родителите ти да не говорим - всеки родител иска най-доброто за децата си. Ти си избрала възможно най-лошото. Родителите след определена възраст живеят само заради децата си - ти ще им разбиеш всички надежди. Направо не ми се мисли как родителите ти ще седят на една маса с човек който си изкарва парите чрез измами и съсипване нечий чужди животи.

2.   Всичко зависи от това дали имаш съвест или нямаш. Ако имаш, влюбването заселепява разсъдъка ти и не мислиш в перспектива какво ще представлява животът ти с престъпник.

3.   Над 18 си - за да се притесняваш толкова от мама и от тати.
Но пък трябва да знаеш, че останеш ли с този човек, ще се влюбиш силно, даже прекалено силно. А още утре може да нахлуят баретите и да ти се наложи да го виждаш само по свиждания. А пък е възможно и ти да загубиш свободата си, поради съучастничество, макар че сега си мислиш, аз няма да участвам в незаконна дейност. Но то не е нужно да участваш, че да те обвинят.
Просто трябва да го обичаш, наистина повече от всичко, за да рискуваш толкова много.
Тъй като на този етап не го обичаш толкова много - просто спри да го търсиш, намери си други приятели.

4.   Тази история може и да е измислена, но и да не е, със сигурност има реални такива истории, което е поредното доказателство, че повечето жени не са особено... да речем "зрели". Няма да го пиша в прав текст, защото няма да ми публикуват коментара.

5.   Ако бъдеш с този човек, никога няма да видиш нормално семейство... Животът ти ще бъде труден.. Съпруга на знакова фигура...

6.   Не бъди толкова сигурна, че не е дилър. Щом не иска да ти каже може и да е нещо сериозно.

7.   Наистина се затруднявам какъв съвет да ти дам. Мисля, че трябва да разбереш с какво се занимава, преди да е станало твърде късно, т. е. преди да си хлътнала до такава степен, че вече да не те интересува дори. Ако ти каже за какво става въпрос, ще можеш да вземеш по-адекватно решение. Може да е най-милият и грижовен мъж, но ако си вади хляба с измами или продава наркотици, това все пак го показва в една друга светлина, нали така? Разбира се, че по-добрият и здравословен вариант за теб е да се отдръпнеш. Но знаем, че когато има силни чувства, нищо не е лесно, нито става като по учебник. Смятам, че в момента, в който ти каже каква е работата, ще разбереш колко силно го искаш в живота си и до каква степен си готова да преглътнеш принципите си. Защото тук не говорим само за законно/незаконно, а за вътрешно усещане за морал, което носиш в себе си. Недей да взимаш прибързани и окончателни решения. Опитай да получиш информация, а след това ще го измислиш.

8.   И как пък си сигурна, че не е дилър или сводник? Не ти е казал или не изглежда такъв? Няма такова понятие "не изглежда такъв". Научила съм се от собствен опит, че хората не са такива, каквито изглеждат, така че внимавай. Не разочарова родителите си, заради някой, който не си струва изобщо