Дебела съм и не знам какво да правя
Здравейте, хора!
Тук съм, защото искам да ми дадете съвет или просто да изкажете мнението си. Моля искрено редакторите да одобрят историята ми, защото вече наистина не знам какво да правя.
Момиче съм, на вече 15 години, 83-84 килограма, 161 см. Искам да отслабна! Като почвам диета нямам никаква воля и стимул. Чудя се дали да не почна някакъв режим на ограничения, но се вбесявам от това колко бавно става, а и плюс това свалям по-малко килограми

Коментари

1.   Не знам без воля и търпение дали ще стане. Както и да е, аз лично не спазвам някакви тежки диети, защото не ми се вижда нито особено приятно, нито особено здравословно. Свалял съм обаче доста килограми след като съм си ограничавал храната и съм спирал хляба, като към тази комбинация съм добавял и различни видове упражнения. В началото е малко неприятно, но след време се свиква. Чувал съм, че от упражненията тичането и качването на стълби доста помагат, като разбира се, ако се захванеш с тях трябва да ги правиш постепенно. Например: 1-я ден тичаш 5 минути, 2-я 10 и т. н. Или пък ако живееш в блок, първия ден се качваш по стълбите веднъж до последния етаж, втория ден пък два пъти, третия три и т. н. По принцип така май не се сваля особено бързо, но пък се изграждат определени навици и самодисциплина, пък човек не надебелява, само защото за 2 - 3 дни си е спрял диетата. :Д

2.   Има хора със силна воля, дебели, правят диети, мъчат се да отслабнат, но уви, не им се получава защото страдат от някакво генетично заболяване и просто не могат. Стегни се! Щом си свалила няколко кг. значи можеш. Намери си някаква по-лека диета, прочети в интернет колко страшни болести има от наднормено тегло (сърдечни, диабет, стави) и тогава като се уплашиш да видим как ще ти дойде стимула :) Повече активност, спорт.

3.   Ако отслабнеш бързо ще хванеш стрии.. за цял живот. Повярвай ми не искаш да отслабнеш бързо.

Хората като теб са дебели, щото все бързат за някъде. СПРИ СЕ! Супер млада си още. Ако само на един фитнес ходиш редовно 4 пъти в седмицата за 1 година ще си в ПЕРФЕКТНА форма. Да ама ти понеже си нетърпелива те виждам дебела и на 30годишна възраст, най вероятно девствена или най-малкото хипер комплексирана, който никой не харесва.

Айде вземи се в ръце, вземи си една карта за фитнеса, въоръжи се с търпение и се радвай когато ти избива пот от челото. Това са мазнини. Колкото повече пот избива, колкото повече ти е трудно, и колкото по бавно става - толкова по добре.

Тръгни на фтинес. Старай се да е редовно(с не повече от 48 часа между ходенията) и забрави за тялото си. Не го мисли повече, не се гледай в огледалото, не се тегли на кантара. Концентрирай се въху други неща - учене, приятели, и тн... И ефекта ще дойде.

Проблема ти е в главата.

4.   Бягай почти всеки ден. Почни с полвин-един километър. Постепенно увеличавяй разстоянието. Щом нявън е над 3-4 градуса, значи става. Толкова е просто - ако нямаш проблем с краката, имаш перфектния метод за отслабване.
Не минавай на временни диети, а си промени начина на храненето. Спри хляба и следи внимателно какво ядеш.

5.   Знаеш много добре какво трябва да правиш - да ядеш малко. Какво бачкаш за да имаш нужда от повече храна? Преяждането е приятно, но само докато храната ти е в устата, а през повечето време на деня търпиш негативните последици от него - ниско самочувствие, бърза умора и нежелание за движение и дейности, лошо здравословно състояние с тенденции за влошаване, по-голяма вероятност от контузии и т. н. Взимай мерки докато си млада, че след това ще става все по-трудно.

6.   Stoi gladna i pii mnogo voda☺

7.   Отиваш във фитнеса при треньор, гледай да е добър, и започваш лека-полека да тренираш. Няма да стане бързо, но това е начинът. Тия диети са глупости.

8.   Пък някой им харесват по - пухкави.

9.   Слушай внимателно :
Добре е да ограничиш яденето на сладки неща и тестени изделия - до минимум, идиотските диети дори и да помогнат е временно и не е това ефектът, който търсиш. За да се промени теглото ти - ти трябва да промениш начина си на живот - започни да спортуваш.. и имай предвид, че нещата не стават за една седмица, месец ит. н. - това е дългосрочна цел и трябва постоянство и воля. Какво да спортуваш - аз не знам - ти си знаеш какво те привлича от спортовете - тенис, колело, джогинг - има колкото щещ, избери си и започвай. И когато се чудиш защо се мъчиш - си мисли как някой ден след 7-8 месеца, година ще се погледнеш в огледалото и ще си кажеш - постигнах го!

10.   Не си дебела, даже си много добре.

11.   Здравей прекрасно момиче!
Първо ще ти дам един съвет - НЕ БЪРЗАЙ! Тялото не обича да го насилваш, а всичко да става постепенно.
Второ намали храната наполовина (повярвай четох това на всякъде, но не вярвах, че нещо ще се получи)е получи се, отслабвам постепено!
Трето задължително прави някви упражнения за да не увиснеш.
Късмет миличка!

12.   Направи си план. Трябва бавно и полека да свалиш кг. Трябва да ядеш редовно немного (но не и малко) и само плезна храна и много вода. Полезна значи таква коят се приготвя бавно и времеотнемащо: салати, домашна топла храна, супи, плодове. Никакви пици, баници. Без солено. Само малко хляб. Една дъщеря на колега беше като тебе: сега е на 27 г. и е под 50 кг при същия ръст: около 160. Така че споко и успех! Снимай се редовно на 6 месеца на едно и също място и един ден това ще те кефи

13.   Няма да стане само с диети. Изисква се балансирано хранене и разбира се физически упражнения. Относно волята и мотивацията, помисли си, че идва лято и ще се чувстваш по-добре с няколко свалени килца. И помни-нищо не става за ден, тайната на успеха е да не се отказваш. Можеш да се разровиш в нета за хранителни режими и физически упражнения за начинаещи. Сигурна съм, че ще откриеш нещо. Упоритостта винаги се възнаграждава. Помни, че го правиш за себе си, успех! :)

14.   Спорт и правилно хранене, миличка ;) :)

15.   Диетата е временно решение, това трябва да ти е начин на живот.

16.   Спорт, само спорт и качествена екохрана. Никакви диети, с тях освен, че няма да отслабнеш, а и ще се поболееш. Само движение и ще станеш като кошута.

17.   Здравей, скъпа!!! Едно момиче от стария ми клас бяхме 8-ми беше ниска и беше 89кг. Записа се на художествена гимнастика при една треньорка, но не и обръщаше внимание. След месеци се записа при друга и за 5 месеца стана 67кг. Тя казваше, че тича по 5 обиколки без да спира на стадион около 300 метра, правеше коремни, ограничаваше се, скачаше на въже и все такива. За да свалиш ти трябва да бъдеш постоянна и да не отчайваш. Запиши се на спорт в който може да отслабнеш като лека атлетика, Худ. гимнастика или си тренирай сама. Успех!!!

18.   Тичай, карай колело! Яж повече зеленчуци и плодове. Не се лишавай от любимата си храна, но не прекалявай. Намирай си занимания, не стой във Вас по цял ден. Няма как да свалиш 30 кг. за един месец-първо не е здравословно, второ няма да се чувстваш комфортно. На месец може да сваляш по 4-5-6кг максимум, но в никакъв случай не гладувай, защото това ще има точно обратния ефект. Яж по малко, но често

19.   Здрасти, моят съвет е преди всичко да си тестваш хормоните, защото това тегло не е нормално за годините и ръста ти. Отиди на ендокринолог. След това, започвай с тренировките, ако имат възможност вашите - да ти купят един кростренажор за вкъщи, има и по 360 лева. В дългосрочен план излиза по-евтино от фитнеса, ако не - купи си карта за фитнес. Едновременно с това, започни и диета, но не такава, че да гладуваш, има обратен ефект след време. Намали захарта и бялото брашно, замени ги с пълнозърнест хляб(има и по 1 левче на магазина в плик), яж повече плодове и зеленчуци и нетлъсто месо. Спри газираното, много се пълнее от него, както и всякакви чипсове, снаксове, да не говорим за банички и други подобни от пекарните..

Другото, което стои като допълнителна възможност са процедури при козметик, но те са доста скъпи, така че вероятно ще трябва да наблегнеш на тренировките и диетата. Но не забравяй да отидеш и на ендокринолог, ако имаш хормонален проблем, само с тренировки няма да отслабнеш. Успех!

20.   Не искам да правя реклама, но за мен най-доброто е 17 дневна диета. Купи си книгата (мисля че беше на Майк Морено). Реално само първия цикъл е 17 дни след него има и още за хора с наднормено тегло като теб. Въобще не се гладува и се чувстваш супер, единственият недъг е, че ще ти трябват малко повече средства за по-качествени храни. Също така можеш да караш колело ( аз лично ненавиждам бягането и кардиото си го правя с колело). Благодарение на тази диета аз за 17 дни от 50 станах 45 кг. 167 висока съм. На истина няма глад ето например си спомням че едната вечер ми се полагаше цяло пиле на грил.. успех :)

21.   Трябва да промениш начина си на хранене и да включиш някакви аеробни натоварвания, най-добре е интервално бягане на хълм. Остави сладките храни, храните направени от брашна, растителните олия с изключение на маслиновото, палмовото и кокосовото които не трябва да са хидрогенирани. Яж зеленчуци, пилешко месо, яйца, сирене. Тренирай на гладно. Преди тренировка пий кафе. Нещата стават постепенно и трябва първо да решиш, че искаш да постигнеш редуцирането на телесните мазнини каквито и тренировки и лишения да трябва да изтърпиш, да имаш желание да тренираш и да се натоварваш повече и да се лишаваш повече за да се приближиш по-бързо до целта. Ако мислиш да правиш възможно най-малкото нещата няма да станат, трябва да мислиш как да правиш възможно най-многото като натоварване и лишения за да постигнеш целите си. Рекомпозицията и цялостната промяна на тялото не е лесна задача и докато човек го постигне се сблъсква с трудности, търпи лишения, умора, изтощение, идва момент когато буксува и въпреки всички усилия няма напредък и т. н.
Трябва да си решила, че в името на постигането на целта ти ще изтърпиш всичко това и няма да се отказваш колкото и нещастна и депресирана да те кара да се чувстваш този процес.

22.   Започни режим, ще ти бъде изключително полезен, а в същото време няма да гладуваш. Мога да ти споделя моят, ако искаш??

23.   Най-добрият начин да отслабнеш е колоезденето. Поне 3 часа на ден. Успех

24.   Пробвай с Японско чудо. Със сигурност ще ти помогне, но трябва да си стриктна, да се придържаш към диетата плътно. Направи я две седмици и ще имаш резултат.

25.   Имах един приятел в даскало навреме, смеехме му се всички момчета че има гърди като на медицинска сестра от филмите. Беше бая пълен.

След седми клас аз отидох в друго училище и след няколко години видях негова снимка - беше станал як, висок и не можеше никой да го познае. Бил станал гребец вместо цици, направил железни гърди.

Това което се опитвам да ти кажа е, че човекът е намерил волята и срам не срам е почнал ЯКО да тренира и за няколко години е станал друг човек.
Демек от тебе си зависи дали ще си дебела цял живот.

26.   И какво от това че си дебела, важното е да не ставаш дебела и злобна!

27.   Потърси информация за "90-дневна диета" в интернет. Спазвай я и ще останеш доволна както много други. Има си и група в фейсбук.

28.   За съжаление заглавието не е правилно. Щом си дебела значи със сигурност знаеш какво правиш, а то е да ядеш.
Така че отговорът е какво да НЕ правиш. Най-просто не яж вредни храни и не яж големи количества.

И какво значи искам да отслабна, но нямам воля и стимул? Същото като примерно искам да знам английски ама не искам да го уча, искам да гледам филма ама ме мързи да пусна телевизора :)

Хайде стягай се и почвай здравословно хранене и поне малко спорт преди да е станало късно. Първоначално е трудно, но после като видиш резултатите ще ставаш все по-мотивирана. Най-важното не приемай думата "диета" като дума с негативен характер. Диета не значи задължително ограничения и гладуване, а значи определен начин на хранене. Това е просто нарицателно за дневния прием на храна.

Прояви търпение и си мисли само за хубави неща, как после ще изглеждаш супер по бански, как някой който те интересува ще почне да те харесва, как ще си купиш нови по-готини дрехи и ще ти стават :)

Хайде смелост и успех!

29.   Нека целта ти не бъде диета, временни упражнения или слабеене, а промяна в начина на живот. Късмет!
Ж 28

30.   Ходене и тичане.

31.   Бягай. Минимум по час на ден. Ако може и вечер да се движиш, още по добре. Запиши се на танци - народни, латино, все тая, ходи вечер два три пъти седмично. От диети няма да отслабнеш, или поне не трайно.

32.   Вода пиеш ли? Минимум 2, 5 литра на ден, напълни си едно шише, което да съдържа това количество вода и гледай да е постоянно пред очите ти, за да се сещаш да пиеш. Аз преди не пиех много вода, но свикнах, понеже съм инат и си поставих за цел до края на деня да е празно шишето, ако ми останеше много преди лягане, изпивах много вода наведнъж и не беше много приятно, но го възприемам като един вид самодисциплина, на следващия ден ми беше останала много малко. Яж по-често, но по малко, не пълни чинията. Замести захарта с мед, ако пиеш кафе, уверявам те, много по-хубаво е с мед. Провери калоричното състояние на продуктите, които мислиш да консумираш, гледай да превърнеш здравословното хранене в начин на живот. НЯМАМ предвид да ядеш минимално, колкото да си едва жива, можеш да намалиш хляба, но да продължиш да го консумираш, макар и по-рядко, или да хапваш домашен. Плодовете са много полезни, но моето мнение е, че един плод на ден е ок и е напълно достатъчен, не бива и с тях да се прекалява, тъй като имат много захари. Спри боклуците (чипс, кола и т. н. ), придържай се към по-здравословен начин на живот и не забравяй да се движиш! Дори една дълга разходка е много полезна за организма.
Тегли се сутрин на гладно след голяма нужда. Така ще следиш най-точно прогреса си. Има хора, които преди цикъл задържат течности, аз лично съм от тях, ако си в ПМС е много вероятно кантарът да не отбележи разлика, точно поради тази причина, затова не се отчайвай, ако няма разлика, просто продължи упорито и ще видиш резултатите.