Имам връзка с 40 годишна жена (Нуждая се от адекватни мнения)
Привет. Никога не съм подозирал, че ще ми се случи нещо подобно, но ето.... Аз съм на 27 г. и имам връзка с 40 г. жена. Тя е просто невероятна - изключително умна, мила, нежна, добра и много красива... Имам проблем! Тя няма дете, а много иска да има от мен. Аз не се чувствам готов да стана родител, дори се плаша от подобни мисли :/ Доста съм си мислил, че вече ми е време, но все пак не смятам, че съм готов. От друга страна искам да я ощастливя всякак, но не знам какво да правя.... Знам, че за нея това е много важно и много добре я разбирам, но не смятам, че съм готов точно на този етап да правя деца :/

Коментари

1.   Щом не искаш деца от нея-не и губи времето, ориентирай се към някоя на 20 на която и се живее-като теб

2.   А не се ли замисли, защо 40 годишна, която ИСКА деца е била сама?

3.   Ако не си готов, не го прави, само за да ощастливиш някого. Глупаво е. А и каква е гаранцията, че ще сте заедно, че да предприемаш таква стъпка, без да си готов.

4.   Хaххa зaкъснялa момaтa и гледa дa те върже, бягaй, aмa бягaй бързо! Женa съм и ти го кaзвaм съвсем сериозно.
Естествено, че ще бъде милa, грижовнa и тем подобни екстри, щом досегa нищо не е нaпрaвилa... все ще имa причинa, нaли? !
Дете не се прaви току- тaкa и с кой дa е.
A и трябвa дa го желaеш товa дете, не зa угодиятa нa стaрa момa. Ще и се порaдвaш още годинкa- две нaй- много и ще се зaмислиш зa перспективнa връзкa с момиче нa подходящa възрaст.
Внимaвaй много, кaкaтa ще те омотaе, че дa се чудиш къде и кaк си попaднaл.

5.   Не знам каква е тази мода в последно време млади мъже да ходят с доста по възрастни жени. Разбирам да е по - голяма с 2 -3 до 5 години, но с 13 години, това е много. Различията в поведението и мисленето рано или късно проличават. Изборът е твой и последиците от него са си за тебе!
Ж. 48

6.   И след 10 години, когато жена ти започне да се изморява лесно и годините си кажат думата (родителите ми са на толкова, наистина 50 е границата на младостта)? Ти ще си на 37, с дете което ще иска внимание, приключения, движение. Ти също ще си все още млад, а човекът до теб ще повяхва. Не казвам, че е лошо да имаш дете на 40, но само ако дълго време си се борил и си го желал. А не да си решил "ей наживях се вече, няма кво повече"... Не е нужно да я правиш щастлива с дете, а и не ти ли се струва, че може за нея да си просто "последния влак"?

7.   Ейййй, авторе! Едно дете не е някакъв "подарък", който можеш да направиш на жената до себе си, само за да се почувства щастлива. Наистина не си готов да си родител, личи си отвсякъде.
Виж сега, на мацката биологичният й часовник тиктака, тя е на възраст, на която повечето жени вече имат пораснали деца, 1-2-3.. тя няма нито едно, а същевременно знае, че не разполага с много време. Очевидно вижда в теб някаква надежда да създаде семейство, но това е по-скоро породено от факта, че иска детето, а не толкова че иска да е точно от теб. Как да ти кажа, просто навярно се е отчаяла вече, а ти си до нея и си един вид "последният влак". Сигурно връзката ви върви добре, не оспорвам факта, че може наистина да има чувства към теб, но тук се разминавате и то доста.
Бъди откровен с нея. Кажи й в прав текст, че не искаш на този етап да имаш деца. Недей да й даваш напразни надежди, че може да промениш решението си, нито пък да й направиш едно дете, само и само да не те остави. Насила нищо не става. Това е човешки живот, за който ще носиш отговорност, а не нещо, което да разнообрази връзката ви! Освен това, тук говорим за твоя живот, както и за нейния. Рискуваш да провалиш бъдещето и на двама ви, ако направиш нещо такова, с ясното съзнание, че не го искаш.

8.   Ако не обичаш истински тази жена, не и губи времето. Да, прави са предните коментари " ти за нея си последния влак" Тя иска дете, иска дете именно от теб защото те обича и вижда бъдещето си с теб и плодовете на любовта ви. Вземи решение колкото се може по-бързо заедно с всички последствия от него. Вземи го като мъж, каквото и да е твоето решение - не я мотай.

9.   Съветвам ви да проведете сериозен разговор с жената до теб и всеки да каже какво очаква от тази връзка. Ако не си готов за дете - смело го заяви. Щом си с нея и я обичаш, трябва да понесеш отговорността да бъдеш честен спрямо нея, дори това да я разочарова до някаква степен. Така и двамата ще сте на чисто, без "Ама само ако ми беше казал по-рано, че не иска деца" и "Трябваше да й кажа по-рано, защо не го направих". Изобщо, съветвам всички двойки да бъдат честни един към друг. Лъжите, недомлъвките и увъртанията струват много по-скъпо и болезнено след време, отколкото истината. Днес! Утре може да е късно.

10.   Авторе не се съгласявай тази жена не е нормална как така ще и правиш дете, освен това може би иска само да те използва за разплод!

11.   Не ѝ прави дете, но и не я мотай - тя НЯМА време!
Ж 28, майка на 2 деца

12.   Жена съм. На 48.
Нещата хич не изглеждат чисти - жена на тази възраст, която няма дете си е за разбор на ситуацията. За теб са важни причините поради които тя няма деца до този момент, стига да успееш да научиш истината. Те със сигурност ще ти покажат кой стои срещу теб всъщност. Не се връзвай - разлика от 12 години по принцип не е малка, а пък такава в в полза на мъжа е още повече за скептицизъм в дългосрочен план. Със сигурност има изключения в подобни случаи, щастливи, но те не са правилото.

13.   27 не е точно ранна възраст да ставаш родител. Би могъл да почакаш до 33, но дали ще имаш шанса тогава да си с някоя смислена половинка? Никой не знае. Щом имаш 26 години - можеш да ставаш родител. Съвсем друга е работата с жената и какво й е в главата. Защо не е раждала до тази вече доста сериозна възраст. ? Принципно не трябва да се спират ражданията от смислени субекти по тези земи, затова ще ти кажа, че по-добре да стане работата, едно дете не е проблем да се гледа от сравнително интелигентни хора с професии на какъвто ми звучиш.
Трябва да се знае, че все пак жените са повече от мъжете в Бългаия като бройка и е по-добре местни мъже да заплождат булките тука. Иначе природата си знае работата.

14.   Иска да те позва за донор да си осъществи фикс идеята, после пак ще те зареже, но с дете вече!

15.   В никакъв случай не прави нещо, което не желаеш, не чувстваш потребност и готовност за него. Кажи ѝ откровено и честно това, което пишеш тук.

17.   Темата е от преди 5 години, но би ми било интересно да разбера дали авторът е все още с тази жена?
Благодаря предварително за отговора!

18.   Връзките, чието обвързване е свързано с фикс идеята за размножаване, свършват зле. Всички жени около мен, които тръгнаха с идеята, че трябва по-скоро да имат дете и час по-скоро искат да имат дете, попаднаха на грешните мъже. Едни се разведоха, други бяха в съвместно съжителство, някои дори получих заплахи за живота си от отхвърлените.
Крайният резултат е, че сега си гледат децата сами.

Двама души трябва да се обичат, за да решат да създадат семейство, а детето/децата са естествения резултат от тяхната любов.
В твоя случай нещата са още по-заплетени, защото жената е на 40 години и нейният биологичен часовник тиктака, но то едва ли си от дълги години с нея, така че няма нужда да се жертваш. Тя сама с действията си е допринесла да остане неомъжена на тези години.
При нея със сигурност има някакъв проблем и той е в характера. Засега успява да се прикрива, но няма да е за дълго.
Вярно е, че има жени, на които годините не им личат, поддържат се, хубави са, но енергията на хор с разлика в годините 8-10 е друга и колкото повече напредва възрастта, толкова по-осезателно се усеща.
Не си губи времето с нея. При нея нещата са, сетила се Мара, да се...
Потърси си жена на близки до твоите години. 0-3 години разлика, дори и да харесваш малко по-големи цени. Например 2-3 години разлика не се усеща нито във външния вид, нито в енергията, нито в нагласата към живота.
Ти не си осеменител. Ако толкова не може да си намери мъж, може да зачене инвитро, като ползва банка за дарителска сп.
Ако подходиш лекомислено и решиш да я ощастливиш, но после прекратиш тази връзка, един ден бъдещата ти жена ще разбере и ще имаш проблеми точно тогава, когато вече ще си готов да бъдеш родител.
Сред приятелките ми имам и такъв случай. Едната с мъжа си, живеещи на семейни начала, спечелих зелена карта, но не можаха да заминат, защото се оказа, че той имал дете, което е признак, но не й е казал и то трябвало да бъде на интервюто, а не било и т. н.
Не си усложнявай сам живота и не забърквай каши с някой, който сам е превърнал собствения си живот в каша.
Ж, 46

19.   Едно дете е голяма отговорност. В най-добрия случай ще се разделите след време и тя ще го отглежда сама. А ти млад, зелен ще си в позицията на мъж с дете, без семейство. След време ще срещнеш млада жена с твоите разбирания и ще трябва пак да имаш дете... Разделете се докато е време. Нека тя срещне някой в зряла възраст също искащ потомство. А ти си гледай младостта и се ориентирай към младите момичета.
Ж. 35 с едно дете.

20.   Номер 18 поздравления за блестящия коментар! Не бих могъл да го кажа по-добре! Обикновено такива жени са си вяли байряка с тоя и ония с лошите момчета, който са им изневерявали но въпреки това са стояли с тях години и то годините в който е трябвало да се женят и раждат.И изведнъж малко преди 40 видиш ли тя се сетила, че трябва да намери някой да я осемени та да не си остане така. Какво мислиш жена на 40 ако изобщо успее да забременее дали ще намери за няколко месеца кой да и направи дете? Тези неща отнемат време поне година две а дотогава съвсем няма да е фертилна.