Как се лекува сърце след такава връзка
Преди половин година оставих приятеля си. И двамата сме на 21 години. На него това му е първа връзка и съм първото момиче, с което е правил секс. В началото като тръгнахме той беше изключително мил с мен и ми обръщаше много внимание. Само да се отдръпнех леко, веднага започваше да ме търси и се интересуваше от мен. След около година, обаче, много се преобрази. За всяко нещо знаеше да казва „ти си виновна“, „заради теб стана така“ и др. Ако задам неудобен въпрос от рода на „защо вече не си толкова мил с мен“ той започва да ми крещи и казва да спра с моите глупости, че нямало нищо и затваря телефона под носа ми, не се чуваме до следващия ден. Виждахме се само веднъж седмично, срещаме се, после с приятели, вечерта спим заедно, но забелязвах, че ако съм в цикъл срещата приключваше само до приятелите, след това си се прибирах – не се прибирахме на обичайните места за гушкане дори. Той ми казваше, че ме обича, обаче от няколко седмици започна да казва „обичКам те“. Работи някаква несериозна работа, защото има само средно образование. Като опитваше за по – хубава работа като го видеха го отсвирваха, защото е полу неграмотен и не знае как да се държи в интелигентна среда. Знае само далаверите с препродажба и дребни сделки. На шофьорския курс го късаха яко много пъти и инструктора го наричаше тъпак, накрая си плати и му дадоха книжката срещу пари. Сега не кара кола. Аз взех книжка от раз с нула грешки и на двата компонента и сега си карам като пич, толкова ли е трудно, че не можеше да вкара колата в правия път? Изобщо не четеше и правилника. Тъп, тъп, тъп. Напоследък си позволяваше да ме нарича злобна, виновна и каква ли още не, а аз въобще не съм такъв човек. Казваше ми, че няма пари, изкарвал малко и затова няма да излизаме, щяли сме да ходим само по разходки, и нямало той да плаща сметката, защото не бил банка. А ние излизаме само веднъж на седмица – две и аз обикновено пия минерална вода... 1 лев. Но и на разходка не ме кани, ако попитам защо автоматично отговаря „защо не ме поканиш ти, какво чакаш аз“. Също така смята, че защо един мъж трябва да предложи брак, защо да не предложи жената... Карахме се по 4 дни по ред без да се виждаме, зарязваше ме сама по улиците без да му пука. Имах важен ангажимент по университета и трябваше спешно да тръгна, а той отказа да дойде с мен и се прибра, защото не бил си оправил прическата и не бил свежо напръскал с парфюм... Нямаше никаква обща култура, интересуваше се само от видео игри и по цял ден ги играеше. За цялото време нито едно цвете не ми подари, но моите подаръци ги приемаше с отворени обятия. Приятелите му редовно ме обиждаха пред него и ме унижаваха, а той не взимаше страна. В компютъра си имаше папки на някакви момичета и вечно имаше профил в интернет, в който си пишеше с някои от тях. После ми се хвалеше колко харесван бил и си правеше кифленски снимки. Казваше ми, че отива по работа за цяла седмица и половина без да се видим. Поканих го да се видим преди да замине, но той отказа – имал ангажименти много (глупости). Добре... добре... отиде, не се чувахме с дни... Аз започнах да излизам с една компания и да караме коли на една отсечка, супер яко ми беше и с тях много си споделях, имаше и момичета, току – що се бях запознала с тях. Взех решенито да прекратя този тормоз и повече не го потърсих... и знаете ли, той също не ме потърси. След две седмици аз вече бях полу – забравила за него и за първи път се усмихвах на живота. Той все, че се сети за мен. Отначало не му вдигах, а той се държеше сякаш съм негова собственост. Казах му, че съм приключила, а той каза „хаха, знаеш, че думите ти нямат тежест и ще ми дотичаш ревлива пак при мен... “. Обаче – не, не се върнах. Обясних му по телефона, че не желая да съм с човек, който ме съсипа и ме смаза толкова време. Започна да се моли за втори шанс, че бил глупак, но не исках и да чуя. Накрая от безсилие ми написа, че съм грозна к*рва и ще ми срине живота с грозни действия. Общи познати ми казват, че все още нямал нова приятелка, излизал с хиляди различни момичета почти всеки ден и спял с тях, но май никоя като го види какъв е не иска да има връзка с него, а той се биеше в гърдите как иска да има семейство.
А толкова бях влюбена в него... дори мислих, че е любовта на живота ми, пък той така ме смаза. След половин година понякога се сещам за него, но знам че не е бил добър избор за мен. Остана грозен белег в душата ми и искам да го излекувам. Понякога ми се плаче. Идеи?

Коментари

1.   Продължаваш напред с усмивка, какво мога да ти кажа? Не разбирам как свестните момичета и момчета все си избирате най-големите боклуци бе, а хора диаманти стоят сами? ! Но както и да е, започни да излизаш по срещи, забавлявай се с приятели, прави всички неща, които не си могла да правиш, докато си била с боклука. Отдай се на работа/учене или на хобито си, тъкмо така ще ти е най-лесно да си го избиеш от ума в началото.

2.   Имала съм такава връзка, повярвай ми не си заслужава да се връщаш при такъв човек. Тези хора не се променят, колкото и да те лъжат, че са се променили. Гледай само напред и не се обръщай назад за такива хора, ще си намериш много по-добър. :)

3.   Стигнах до там където си поръчваш минерална вода. И спрях да чета.
Мисля, че си сбъркала заглавието. Само ще видя дали твоето или неговото сърце е разбито.
Не няма разбити сърца. Тогава кое сърце трябва да се лекува?
Ти не си го обичала изобщо. Даже си го мразила задето е тъп, тъп, тъп. Че как умно момиче като теб се влюби в него? И даже добра работа нямал, не щял да ти плаща сметката. От всичкото отгоре е невъзпитан. И полу - грамотен. Ти защо си била с него?

Любовта не е това което описваш.
Имаш грешна представа за любовта.
Ти мислиш, че любовта трябва да е - любов, ако...
И аз не вярвах, но по - късно се убедих. Че друга любов освен -Любов точка. Няма смисъл и даже тежи. И ти ще се убедиш в това.
Но знаеш ли? - За да получиш - Любов точка. Трябва да си склонна да дадеш такава. Инак няма да се получи.
В случай, че не си ме разбрала Любов точка е тази в която няма условности. В нея ти НЕ обичаш човека защото той е... А го обичаш, без причина просто го обичаш.
Само при Любов точка - си уплашен да не я загубиш.
Само при такава любов може да те боли сърцето.

Ти тук търсиш, да си излееш гневът. Че той не е тичал след теб.
И не си злобна - ама повече от година не можеш, да преглътнеш, че не лазел в краката ти.
И не знам как той тъпка, може да смаже толкова умно момиче като теб?

Пожелавам ти да срещнеш някога такъв който да те обича безусловно. И ти също толкова да се влюбиш в него. Но трябва да промениш малко мисленето си, инак няма да се получи. Смали малко това самочувствие, не забравяй, че всички сме хора. Свръх хора има само по филмите.
Знаеш ли? Най - голямата мечта на боговете е да бъдат хора.
Затова позволи си, да бъдеш човек.

4.   Я се стегни и се радвай, че си се отървала.

5.   Искрено се радвам когато чета такива български битовизми. Те разбира се само затвърждават мнението ми, че българските мъже не стават за нищо, но пък за българските жени това важи по две, понеже са програмирани още с раждането да правят лошият изобр. Защо едно младо момиче да си хване грамотен, интелигентен, четящ, забавен приятел, като може да си хване прост, неграмотен селянин с манталитет на общ работник.
Като прочетох историята за момент се осъмних дали не я е писала съседката ми. Почти всичко съвпада. Преди няколко дни приятеля й я гонеше от апартамента (на квартира са) и тя рева половин час на терасата като бога. След 30 минути излязоха засмени и весели, а тя му се хвърляше на врата да го целува и прегръща.
Ей за такива сеири живея. С нетърпени чакам деня, в който ще я смели от бой. Вероятно тогава може и да й дойде акъла в главата. На теб поне ти е дошъл (донякъде).

6.   Лелееее! Момиче, що за човек си избрала за другарче? И не ми казвай, че в началото е бил един, а после се е променил. Тъпият, неграмотният, некултурният, простакът, си е такъв ВИНАГИ! Няма какво да си лекуваш сърцето, поработи върху критериите си!

7.   Значи от коментарите до тук, разбрах, че мъжът е най - големият боклук. Ако не желае да плаща сметките на жената.
Смешното е, че почти бях повярвал, че не всички жени са материалистки. Че са по - важни чувствата отколкото финансите.
Ама моя грешка исках да вярвам в това и затова щях да повярвам. Но като чета коментарите не сте се променили грам.
Знаете ли, обаче вие сте вече старата мода, новата мода колкото и да не ви се вярва. Е обичащата жена. Тази която не желае толкова да и даваш пари, а иска да я обичаш.
Която ще те иска да си дори с манталитет на полу - грамотен общ работник.
Преди аз се присособих към вас материалистките, струваше ми се, че това е действителността.
Но сега да видим дали вие може да се приспособите към новата реалност - моралистиките.
Желая ви успех!

8.   А, ти понеже си умна, умна, умна и се хвана с него, защо? Ние сами избираме партньорите си, ти си знаела какъв е той, защо тогава си започнала връзка с него? А и, дори да не е бил такъв отначало, в последствие като си видяла какъв е, защо остана с него? Той е такъв, какъвто е. Не е наша работа да променяме един човек, независимо дали го обичаме или не. Да обичаш, значи да обичаш човека такъв, какъвто е, а не да се опитваш да променяш някои негови качества. Казват, че жените, влизали във връзка с намерението да променят мъжа до себе си, а мъжете, с надеждата, че жената до тях няма да се промени. Склонна съм да се съглася, естествено с уговорката, че има изключения. Бъди изключението! Бъди във връзка, с някого, защото това е той, защото обичаш всичко в него, недостатъците му, не ти пречат, нямаш нуждата да го променяш, защото вече няма да бъде човекът, в когото си се влюбила.

И да знаеш, просто казвам, много е грозна темата ти. Цяла тема, описана до най-малкия детайл, колко зле е бившия ти. На такива хора, като теб, им викаме злобни бивши. Ок, разделяш се с някого, но се стараеш да го превъзмогнеш, да започнеш на чисто. Защо все се връщаш към него? Защо изобщо посвети тази тема на него? Не казвам, че бившия ти е бил добра партия, дори напротив. От такива мъже, бягай с двеста(или в твоя случай, карай с двеста ;) )!! Просто го остави в миналото, нека бъде един спомен за теб. Намери си мъж, който ще те уважава и цени. С когото няма да се виждаш веднъж на седмица, само за секс, а през останалото време не съществуваш. Това вашето, за мен, дори не е било истинска връзка, а някакъв фарс. Много по-добри неща те чакат за в бъдеще, така че остави този в миналото.

Depravity

9.   Плаче ти се, защото си имала надежди и те са разбити, плаче ти се, защото явно много си се унижила. Плаче ти се за себе си, за това, че си изтърпяла всичко това. Много си чакала наистина. Приеми, че разбираш какъв е човек в действителност чаак след 2-та, 3-та година, когато розовите облаци се разсеят. Да ти кажа, явно си била изпаднала в някакъв вид зависимост, че да го търпиш толкова много. Явно си мислиш неосъзнато, че трябва да си нещастна. Поработи по-скоро над това. Поне си си извадила поука от цялата работа. И следващият път по-внимателно и с повечко уважение към себе си. За нищо на света не се връщай назад, само напред!

10.   А, ти, Н. 7, от няколко коментара тук си правиш изводите за 886 000 000 на брой жени (според уикипедия)? ! Това да не е новата мода на лесно доверчивите? Тук, мнения може да срещнеш, колкото си искаш. И те всичките варират, от най-смотани и нискоинтелигентни, до такива, които говорят от опит, и са написани по увлекателен, интелигентен, грамотен начин. Аз пък от коментарите в сайта, разбрах, че има много жени, които мислят с главата си, много трезво-разсъждаващи такива. Видях и колко женомразци има в сайта, които като прочетат изречение "Не ми плаща водата" и вече си мислят, че всички жени търсят пари, коли, къщи и.... някой да им плати минералната вода.

Това ти се е набило на очи, защото за това си чел, но пропусна да изкоментираш как момчето се е държало с авторката, а именно:

"Карахме се по 4 дни по ред без да се виждаме, зарязваше ме сама по улиците без да му пука. "

"Приятелите му редовно ме обиждаха пред него и ме унижаваха, а той не взимаше страна. В компютъра си имаше папки на някакви момичета и вечно имаше профил в интернет, в който си пишеше с някои от тях. После ми се хвалеше колко харесван бил и си правеше кифленски снимки. "

" Започна да се моли за втори шанс, че бил глупак, но не исках и да чуя. Накрая от безсилие ми написа, че съм грозна к*рва и ще ми срине живота с грозни действия. "

"Имах важен ангажимент по университета и трябваше спешно да тръгна, а той отказа да дойде с мен и се прибра, защото не бил си оправил прическата и не бил свежо напръскал с парфюм... Нямаше никаква обща култура, интересуваше се само от видео игри и по цял ден ги играеше. "

Трябва ли от тези изречения всички жени да си направим изводите, че мъжете са лекета, които позволяват приятелите му да обиждат приятелкйата му. Мъжете се изнежиха повече от жените, не излизат никъде, ако не са си оправили прическата, избръснали краката, оскубали са си веждите, облекли са си най-новия анцунг и маратонки Адидас. Те само за секс мислят, как да изч*кат някоя, после да се приберат и да играят видео игри, цяла вечер. А, някоя, ако не им върже, я наричат злобна к*рва, и се бият в гърдите, че жените не стават и не връзват, ако нямаш кола за половин милион, апартамент в Бояна, вила в Лас Вегас, собствена фирма, и заплата от един милиард на година.

Обаче, аз не си правя тези изводи. И много други мъже и жени, не обобщават отсрещния пол по това какво били прочели, или какво били видели. Тези, другите, които не обиждат и не клеветят в интернет пространството другите (лошия пол) са щастливи, и удовлетворени. Някои са щастливи във връзка, с не толкова лошите жени и мъже, както излиза. Други пък, не са във връзка, но не се притесняват, защото знаят, че някъде ги чака техния мъж/жена, който ще ги обича, и оценява така, както те са готови да обичат и ценят отсрещния.

Така че, колкото да плюете, вие си оставате на загуба, защото докато обиждате и се вглеждате в най-малките грешки на някого, то живота си минал, и вие нито жена/мъж сте си хванали, нито семейство сте направили, защото всички са недостойни за вас. По принцип не се държа толкова рязко, но вие ме провокирате с такива плоски мнения, които няма как да пренебрегна, аз лично, като една жена.

Айде, със здраве, и все пак, извинявам се, ако има обидени.

Depravity

11.   Какво ти пука за сърцето, нали си избирате мъжлета по джобчето... не парадирайте с тая романтика, че си е малко лицемерно

12.   Леле, колко злоба има в коментарите. Това е вследствие на живота в България, всички са толкова озлобени, чак ме е яд на такива хора. Направихте авторката на нищо, а тя нищо лошо не е казала. Ужасни сте, засрамете се.

13.   Момчето си е направило огромна услуга, а и между другото имаш паразитен, вредоносен-Пагубен начин на мислене за държавата, но за да не ти тежи ще те успокоя, че си една от многото еснафо-комерсиализирани плямпалници. Това за средното образование събуди у мен такива брутални чувства на гадост, че едва се спрях да не повърна. Майка е със средно образование, но е била най-добрата по математика и химия в класа си, а след това е рабоотила професия, за която ти само можеш да си мечтаеш в този живот, защото за да го работиш ще трябва много отработено да си служиш с устичката и кафявата точица. Явно си търсиш някакъв мъж с диплома и връзки, с имоти и пари. Да, вредно ти е мисленето! Като се извъдите много такива дебили, убивате и малкото нормални хора в България. Комерсиална безпринципна маса от хора живеят на тоя къс земя. Думи нямам да ви опиша как ми повдига от факта, че дишам един въздух с такива. Обувките си не желая да внеса у нас, защото са стъпвали и там, където такива като теб са тъпкали и газили. Съдете още човек по дипломата, глупаци. Айде да умира тая мършава страна и да я няма вече!

15.   Depravity
Не бих отговорил на коментарът ти. Но цял месец, търся причина да опонирам на твой коментар. Понеже ти се мислиш, за велика. Винаги вярно разсъждаваща. Стигаща до там. Че да си остави прякора под коментара.
Е скъпа имам изненада за теб. Не си толкова велика. Цял месец, исках да ти го кажа. Чаках, знайеки, че ще направиш коментар, който лесно може да се атакува.

Аз не правя извод за всички жени, все пак казвам, че има и друг вид жени. Коментарът ми е насочен към жените тук, който изразиха мнението, че той е най - големият боклук, понеже е отказал, да я задоволява финансовите прищевки. Върни се малко на горе, да видиш колко жени подкрепиха това твърдение.
А после ние сме били феминисти. Тези жени тук в тази статия - твърдят, че мъжът е длъжен да им плаща за всичко. Инак е голям боклук, тъп, неграмотен и така нататък.
Къде е равенството питам? Или ще бъдем равни, само за това което ви изнася.
Не очаквах от теб Depravity да защитаваш материалистките, мислих че ти държиш на морала. Поне така пишеше в предишните постове.
И какво след месец голямата моралистка се оказа всъщност материалистка. Тц, Тц. Но не ме учудваш.
И те всичките варират, от най-смотани и нискоинтелигентни, до такива, които говорят от опит, и са написани по увлекателен, интелигентен, грамотен начин. - Да много съм съгласен с това твърдение. Да не казвам твоят към кой се отнася.
От коментарите в сайта, разбрах, че има много жени, които мислят с главата си, много трезво-разсъждаващи такива. - Да много е разумно, да се гледат парите на мъжът, че да си правите мнение за него. Аз обаче твърдя, че е много по - важно да се мисли, със сърцето. Нищо че вие не го правите има момичета който го правят. Да още го твърдя. И не те не са лесно доверчиви, просто са истински моралистки, а не такива дето ще приказват цял месец едно и накрая ще си признаят, че са от другата страна. Много си добра - честно, отлично се прикриваше.

А за останалото което казва, авторката той бил такъв и онакъв, държал се така или инак.
В случая не ти ли става ясно. Че главният проблем тук, е че той не и е платил достатъчно и сега тя ще очерни момчето, да можем да го намразим и ние. За човек с много житейски опит, такъв елементарен пропуск. Не ти ли е ясно, че в истинският живот, той ще и плати това което иска, и тя пак ще му се хвърля на врата. Да дразнещи са, такива "не" материалистки.

Само да те питам авторке, каква сума ти отказа, в хиляди беше?

Depravity - ти си разумно момиче, не бъди толкова наивна и не прави толкова елементарни грешки. Не се доверявай прекалено.
Можеш да бъдеш много по - прикрита.
Иска ми се да отдам мнението ти на лесната доверчивост. И на това, че не познаваш техниките на материалистките, та затова си се заблудила и повярвала на авторката.
Запомни за следващият път обаче, че заговори ли жена за пари и всичко може да се очаква, за това и грам не заслужава да и се вярва. Направо спомене ли, че искала пари, а той не и е дал и спираш да я слушаш. Нататък всичко е плод на нейният яд.
В реалност сигурно момчето сигурно е много точно. Но като няма кинтаж, не струва. То и затова е с разбито сърце, че е бил много точно момче и тя си го е обичала, но не е искал или не е можел да плаща за всичко което иска от него. Ех да беше платил, тогава сърцето и нямаше да бъде разбито, тя щеше да си има точното момче.
Съжалявам авторке, не всички са с възможности.
Не всички имат кола за половин милион, апартамент в Бояна, вила в Лас Вегас, собствена фирма, и заплата от един милиард на година.

Този не мога да ти пожелая успех, тъй като не мисля, че мъжете заслужават подобни момичета.

16.   Н. 15, Благодаря за коментара. Не знаех, че толкова време си чакал да ми кажеш, че не съм толкова велика за колкото се мисля. И аз, като всеки друг изказвам мнение, и се опитвам да давам съвети, когато мога, и АКО мога. Честно казано, много ме дразни обобщенията на мъжете, че жените били еди какви си. Обратното също важи. Жени казват, че мъжете не ставали, защото някой си, някога си, се е подиграл с нея. Не мога да остана безучастна, в такива моменти. И, наистина, опитвам се, но нещо отвътре ме кара да пиша. Аз, много добре знам каква съм, обикновен човек, със своите проблеми, и своите неудачи. Честно, ако ме видиш на улицата, по никакъв начин не би ме забелязал. Ако, стане така, че завържеш разговор с мен, не бих те впечатлила с нищо, просто защото съм много умерена в думите си, и съм доста неуверена в себе си. Но, както съм коментирала и преди, този сайт много ми помогна, да започна да изразявам себе си, и да казвам какво мисля. Да, на живо е малко по-трудно, но и там имам прогрес. И какъв ти е проблема с моя прякор? Има много други хора, които си оставят прякора. Не виждам нещо нередно.

"Аз не правя извод за всички жени, все пак казвам, че има и друг вид жени. "

Извинявай, ако съм сбъркала обобщенията ти, но твоят коментар беше:
"Смешното е, че почти бях повярвал, че не всички жени са материалистки. Че са по - важни чувствата отколкото финансите.
Ама моя грешка исках да вярвам в това и затова щях да повярвам. Но като чета коментарите не сте се променили грам. "

Аз, лично, останах с впечатлението, че почти сме те излъгали жените, че не сме всички материалистки, но сме ти доказали противното. Можеше да вмъкнеш думата "почти" всички, или "някои". Така бих те разбрала, че не се отнася за всички, и не бих публикувала, навярно, своя коментар, който така те издразни.

Аз никъде не видях някоя от жените да коментира, че мъжа е боклук, защото не и е плащал водата. Разбира се, може да съм пропуснала, но по това, което прочетох, не срещнах такова нещо. Аз, като жена, мисля, че останалите жени са коментирали отношението към момичето. Изредих ти някои от цитатите, но ти, удобно, не ми отговори на тях. За това бих повторила, ако нямаш нищо против да четеш:

"Карахме се по 4 дни по ред без да се виждаме, зарязваше ме сама по улиците без да му пука. "

"Приятелите му редовно ме обиждаха пред него и ме унижаваха, а той не взимаше страна. В компютъра си имаше папки на някакви момичета и вечно имаше профил в интернет, в който си пишеше с някои от тях. После ми се хвалеше колко харесван бил и си правеше кифленски снимки. "

" Започна да се моли за втори шанс, че бил глупак, но не исках и да чуя. Накрая от безсилие ми написа, че съм грозна к*рва и ще ми срине живота с грозни действия. "

"Имах важен ангажимент по университета и трябваше спешно да тръгна, а той отказа да дойде с мен и се прибра, защото не бил си оправил прическата и не бил свежо напръскал с парфюм... Нямаше никаква обща култура, интересуваше се само от видео игри и по цял ден ги играеше. "

Казваш, че навярно момчето е било точно, но не с големи възможности. Съжалявам, аз не намирам това отношение за подходящо, към момичето. Може би, съм с други виждания, но ако приятеля си позволи така да ме третира, не бих останала и минута при него. Но, все пак, навярно, изобщо не бих тръгнала да се занимавам с него, при тези условия.

Не знам дали си прочел първия ми коментар, но в него много ясно коментирах, че момчето не е подходящо за авторката, и да се пази от такива мъже. Никъде, дори, не споменах за някакви вода, пари и т. н. Коментирах, че тази тема не и приляга, защото според мен е доста злобна. Цяла тема, посветена на недостатъците не бившия. Ами, ок, да си ги има, но тя защо се е хванала с него? Нямам намерение да я защитавам, нито нея, нито някой друг, който се е разписал в тази тема. Коментарът ми до теб беше, подари обобщенията, които правиш, за жените като цяло.

Искам да те попитам, би ли си зарязал гаджето на улицата, без да ти пука? Би ли позволил на приятелите си, да обиждат и унижават приятелката ти, а ти да гледаш равнодушно? Приемаш ли за нормално да бъдеш във връзка, и да продължаваш да си пишеш с други момичета? И нямам предвид като приятели, ако смяташ да се хванеш за това. Аз имам приятели момчета, пиша си с тях, излизаме, и си говорим, но всичко е на чисто приятелско ниво. Не съм тръгнала да се свалям с някой друг, и после да се бия в гърдите колко съм харесвана. Отказвал ли си да отидеш някъде на приятелката си, защото не си си оправил прическата? Аз, честно казано, не разбрах защо и той е трябвало да ходи с нея, но както и да е. Друго ми направи впечатление, че прическата му била по-важна, и той не излиза никъде, без прическа и да е "свежо напарфюмиран". Впечатление ми направи, защото аз като жена, много често излизам и без прически, гримове и някакви други специални неща. И за капак, след като я е загубил, от безсилие я е нарекъл "грозна к*рва".

За мен това поведение е лигаво, детинско, неосъзнато. Този едва ли е някакъв мъж, а жалко подобие, защото истинските мъже не се държат така. А, истински мъже, има много. Защо, обаче, в този сайт авторите и читателите попадат само на бледи подобия на мъже и жени, не ми е ясно. Аз също познавам доста хора, които не мога да нарека нито достоен мъж, нито достойна жена, но правя избор да стоя далеч от тях, защото те няма какво да ми дадат, на какво да ме научат.... Защо седят мъже и жени, при някой който се подиграва с тях, и ги унижава, не ми го побира съзнанието. Може и да е, защото не съм го изпитвала на свой гръб, доброволно, но и се радвам, че е така.

"Иска ми се да отдам мнението ти на лесната доверчивост. И на това, че не познаваш техниките на материалистките, та затова си се заблудила и повярвала на авторката. "

Действително, нямам наблюдения над техниките за заблуда на материалистките. По простата причина, че аз с такива жени не общувам. Абе, може и да общувам, но те много лесно да се прикриват. И аз не знам вече. Знам, че всеки е невинен до доказване на противното, и само защото някой коментиращ ги е сложил в графа материалистки, без изобщо някоя да споменава думата пари, не ми се връзва. Ако искаш, върни се нагоре в коментари, и виж, че единствените, които коментират парите, са мъжете. Ако не ми вярваш, скролни нагоре, и се увери. Може би, е заради разликите в мисленето на двата пола. Нали жените сме били от Венера, а мъжете от Марс. Клишето, че жените се нуждаем от внимание, любов и мило отношение не е лъжа. За това, смятам, че жените коментират от тази гледна точка, а именно, че той не се е държал с приятелката си, както подобава. Нейното поведение не искам да го коментирам, защото за мен също не е приемливо. Набиха им се парите на очи, на мъжете, защото главно на тях се пада отговорността да мислят за прехраната на семейството. По принцип, доходите на мъжете са по-големи, или единствени в едно семейство. От малки са научени, да си намерят добра професия, да изкарват хубави пари, за може да хранят семейство, и т. н. Това е нелека задача, за всеки един мъж. Голяма отговорност върху раменете му. Несъзнателно, вие свързвате всичко с пари, отъждествявате това, което не разбирате с тях. Не казвам, че е лошо, или някакъв недостатък. Просто разлика в мисленето и възприятието на двата пола. А, отделно, че има жени, които само пари са им в главата, има. МНОГО! Обаче, не всички, и е наивно да обобщаваме това, което не познаваме.

"Не очаквах от теб Depravity да защитаваш материалистките, мислих че ти държиш на морала. Поне така пишеше в предишните постове.
И какво след месец голямата моралистка се оказа всъщност материалистка. Тц, Тц. Но не ме учудваш. "

Моралът, е изкривено понятие. Има, действително, някакви норми, и някакъв морал, който обществото ни налага да следваме, но дали е правилно? Много често, ситуациите са сиви. Разбирай, че не всичко е бяло или черно. Понякога, се налага да потъпкваме този общоприетия морал. Аз не казвам, че съм голяма моралистка. Дори, думата морал не ми харесва. Но, си имам принципи, които следвам. Например, представи си ситуацията, мъжа ми не ми обръща внимание, не ме пуска да излизам, където искам. Винаги трябва да се допитвам до него, за всяко мое лично решение. Трябва да му се угажда, не искам да ползвам думата "слугува". Той винаги е прав, все аз съм черната. Та, някои биха казали" "Щом не те бие, или изневерява, стой си при него". И, може би, така е морално, от гледна точка на обшеството, да си седя при мъжа, щом не ме бие, или не ходи по жени. Но, според моите собствени принципи, не бих седяла при такъв мъж, дори и дете да имам от него. Разбираш ли каква е разликата между морал и принципи? Морала си го знаем, той се говори наизуст, от хора, които сляпо го проповядват, а кой знае, дали те самите го следват. Но, принципите си, всеки си ги създава сам на себе си. Всеки преценява как да се държи, къде му е границата, и т. н. И аз, за себе си, ги знам, и вървя в живота, според тях. За други хора, моите принципи, нямат стойност за тях, и аз ги разбирам. Всеки е свободен да живее както иска. Пак клише, повтаряно много пъти, но всъщност повечето се месят в живота на другия, поучавайки го, говорейки от своята гледна точка. Добре, но така е правилно за теб, не за мен. Това искам да кажа, че не си навирам моите възгледи в лицето на някого, и не настоявам, че аз съм правата. Мнение, непоискано, обикновено не давам. Но, тук този сайт се казва сподели, за това аз споделям как виждам нещата, а който иска да се трогва, който иска да се замисли, който иска да хейтва.

"Само да те питам авторке, каква сума ти отказа, в хиляди беше? " Не съм длъжна да отговарям, а и не е твоя работа да питаш. От мъже съм нямала такива предложения, имала съм от роднини, и става въпрос за много повече от хиляди, но не съм приемала, защото връзката ми със семейството не е силна. Имали сме много проблеми, за много от тях не сме си простили, а и някои неща прошка не заслужават. Та, не съм приемала, защото не искам някой да ми се меси в живота, и да го диктува. Години наред съм се борила, да се разгранича от тях, да се отдалеча, и да следвам собствения си път, че и за милиони не бих се върнала там, от където съм тръгнала.

Дано отговорът ми, е задоволителен. Искам само да кажа, че нямам нищо лично против теб. Разсъждаваш интелигентно, макар на места, много по-различно от мен. Но, на мен това не ми влияе. Както казах, хора всякакви, и всеки може да мисли и прави каквото иска. Искам само свободата и аз да правя каквото ми сърце желае, и да си изказвам мнението, без забрани, и да трябва да се обяснявам на някого. Може би, аз съм те провокирала с моя коментар, за което се извинявам. Бях малко афектирана тогава, но мисля всяка една дума, която съм казала, мога и още много да пиша, но смятам, че за сега това стига. :) Съжалявам, и за времето, което ще ти отнеме да прочетеш коментара ми, но нямаше как. :)

Depravity

18.   Какво да ти кажа,не съм меркантилна обаче мисля че когато мъжът изяви желание да те почерпи говори като цяло със каква личност се занимаваш.Аз не съм чакала да ми плащат,нищо подобно вадя си парите и често в повечето случай не са ме оставяли,даже ми става понякога неудобно.Ти не си го обичала този мъж,каквито и проблеми да сте имали ти търсиш вината единствено в него,а защо си продължила след като не ти харесва.(ж.26)

19.   Номер 13 е фатален в изказванията си, обаче и е фатално прав. Един мъж не се преценява по дипломите и парите. И защо средното образование е така осъждано? Че аз повече интелигентни среднисти познавам.

20.   Depravity -
Защо ме дразнят твоите коментари. Защото те, често опонират на моите. И когато го правят, го правят с логични виждания. И аз не мога да кажа, че не си права.
Но аз не искам да съм прав, искам като кажа, да се приема.
А супер, току - що обясних на моята, че сме в демокрация и може да изказва мнение спокойно. :) Нещо което тя не разбра, как да направи.

Ти какво се впечатляваш толкоз? Че си тръгнала сега да ми обясняваш, че си нормален човек. Просто ми тегли една и толкоз.

Сега какво да ти отговарям на въпросите. Дали за мен морала е важен. Като аз спрях, да чета когато чух въпросът за парите.
Но да парите смятам, че парите са важни. Инак нямаше момичето с което съм, да е изцяло на моя издръжка.
Само, че тя никога не ми е говорила за пари. Аз съм тоя дето я застави да не работи. Да си бъде домакиня.
А какво да кажа, след като дадох над 4 000 лв. само за да мога да я взема от селото в града.

Не се опитвай да ме разбереш.
- аз самият не мога. Чак се чудя на моята как ме разбира.
Роден съм в традиционно семейство, кръстен съм, живял съм в християнско общество, а по - убеждения клоня към мюсюлманите. Спазвам и 10 - те съвета на Моисей И ми е много объркано. Че тези две различни виждания се преплитат.
Приятелката ми, ме разбира донякъде. Но и тя е по същият начин. Повече с мюсюлмански разбирания. Расла сред традиционалисти.
А ти си предполагам християнка. И се ядосваш на мисленето ми. И очакваш да ме разбереш. Аз пък теб не мога да те разбера.
И след като уточнихме, че се дразним един от друг, и че не няма да се разберем. Сега да си почешем малко езикът.

Понеже обичам да отговарям като ме питат. Все пак ще отговоря. Без да се сравнявам с момчето.

Би ли си зарязал гаджето на улицата? - Ами при определени обстоятелства.
Без да ти пука? - Е ще ми пука, толкова съм вложил в нея. Ама няма да отстъпя.
Би ли позволил на приятелите си, да обиждат и унижават приятелката ти, а ти да гледаш равнодушно? - Няма да я обиждат бе, ако я обидят, значи обиждат мен. Нали аз я представлявам. Веднага ще им се иска обяснение и ако трябва няма да се виждам повече с тях. И даже да имат основание, трябва да ми го кажат, без да я засягат.
Приемаш ли за нормално да бъдеш във връзка, и да продължаваш да си пишеш с други момичета? - :) Аха. Но ще гледам да не разбира. Не искам да я наранявам.
Отказвал ли си да отидеш някъде на приятелката си, защото не си си оправил прическата? - Моята прическа, че какво толкова един гребен, отнема 3 минути. Ами редно е, да изглеждаме малко по - подредени. Ама чак да се вживява, не ми допада. Хич не се заглеждам колко грим си слага. Ама да ми губи два часа пред огледалото не го приемам. Най - много час.
Я е нарекъл "грозна к*рва" - Аз не знам дали е така. Но ако е, сигурно е бил ядосан. И затова и го е казал. Като му попремине, няма да я нарича така.
Защото истинските мъже не се държат така - много пък знаеш ти как се държат истинските мъже.
Абе, може и да общувам, но те много лесно да се прикриват - така е лесно се прикриват, но авторката не е успяла да се прикрие. Това може лесно да бъде разбрано.
Знам, че всеки е невинен до доказване на противното - аз да няма в затвора да я вкарвам. Да ми цитираш конституцията.
А за мен всеки е невинен - докато аз не преценя, обратното.
Преди да създам бизнес и да се издигна над другите - мой началници как ми казваха. Виновен си! Не се оправдавай! Нищо, че може изобщо да не съм бил на мястото. Щом ми кажеха, че вината е в мен. Значи е така. Нищо, че нещата изобщо не са зависили от мен.
Ако реших да им опонирам, можеше да ме изгонят. Само че аз бях хитър и издържах. Е вярно трудно беше, но издържах.

Набиха им се парите на очи, на мъжете, защото главно на тях се пада отговорността да мислят за прехраната на семейството. По принцип, доходите на мъжете са по-големи, или единствени в едно семейство. От малки са научени, да си намерят добра професия, да изкарват хубави пари, за може да хранят семейство, и т. н. Това е нелека задача, за всеки един мъж.
Просто разлика в мисленето и възприятието на двата пола.
Пак правиш феминистко изказване - нали сме равни бе. Защо вие не се заемете с тая задача? Айде вие изкарвайте парите. Нали се борите за равни права. Айде вървете да правите пари!
Но инак съм съгласен, правенето на пари е мъжка работа, мъжът е длъжен да издържа семейството, колкото жени и деца да има. Той ако не може да се грижи за всичките си жени и деца, не трябва да ги прави.
Има жени който се справят също много успешно. И дори понякога тези жени заемат ръководни позиции. Но тези жени са някаква друга категория, която аз не разбирам. Но това не е важно и тях има хора който ги разбират. Да те могат да са чудесни партньори и да ти помагат да ти помагат да изкараш много пари. Но някак не ги разбирам. Нито са мъже, нито са жени. Те са някакъв трети вид хора. Абе въобще всяка силна жена е този трети тип, и на мен ми е много трудно да ги възприема.
То донякъде и теб трудно възприемам, че прилича ли ѝ на жена. Да изразява толкова аргументирано мнението си.

Например, представи си ситуацията, мъжа ми не ми обръща внимание, не ме пуска да излизам, където искам. Винаги трябва да се допитвам до него, за всяко мое лично решение. Трябва да му се угажда, не искам да ползвам думата "слугува". Той винаги е прав, все аз съм черната. - Ми това си е негово право. :) Мойта пък не може да ме разбере, ако кажа, че тези работи не са точно така.
Нормално е да имаш тези принципи. Но ако си мъж. Както казах, не знам в коя категория да те сложа. По външен вид си жена, по мислене си мъж. В коя категория, да те сложа?

Та, някои биха казали" "Щом не те бие, или изневерява, стой си при него". - Абе той дори и да ти изневерява, се прави по - добре, че не знаеш. Биел те - абе то от бой до бой има разлика. Ама има и други начини, да те направи послушна. Даже в Саудистка Арабия и Пакистан - препоръчват, първо да се спре да се говори с жената, след това да не спим при нея, ако тя пак продължава тогава да се удря с ръка или тънка пръчка, да не се използват остри предмети. Да не се удря по лицето и интимните части. Тези съвети се появиха наскоро.
Щом се грижи за теб - Стой си при него.
И, може би, така е морално, от гледна точка на обществото, да си седя при мъжа, щом не ме бие, или не ходи по жени - Не знам защото българското общество, го зачитам доколкото да не вляза в затвора.
Но да има закон, че не можеш да биеш жена си. За изневяра закон няма. Тоест обществото не трябва да се интересува дали изневерявам. То това са си лични работи. Аз грижа ли се за нея? Да не съм я оставил гладна?

Но, според моите собствени принципи - не разбирам - как твойте, как собствени - ти жена ли си?

Морала си го знаем, той се говори наизуст, от хора, които сляпо го проповядват, а кой знае, дали те самите го следват. - Не ме интересува дали християнското общество си спазва моралните норми.
Но смятам, че другите религии трябва да го правят.
И аз, за себе си, ги знам, и вървя в живота, според тях - ма това не е твоя работа. Мъжът ти трябва да знае, за теб. Много ми е трудно да те разбера - даже не мога. Ти знаеш за себе си, мъжът ти къде е в цялата история.
Всеки е свободен да живее както иска - да така е, българският закон позволява това донякъде, но има някой принципи който трябва да се спазват. И тези убеждения не са твой или мой. Трябва да са валидни за всички.

Само да те питам авторке, каква сума ти отказа, в хиляди беше? " Не съм длъжна да отговарям, а и не е твоя работа да питаш. От мъже съм нямала такива предложения, имала съм от роднини, и става въпрос за много повече от хиляди, но не съм приемала, защото връзката ми със семейството не е силна. Имали сме много проблеми, за много от тях не сме си простили, а и някои неща прошка не заслужават. Та, не съм приемала, защото не искам някой да ми се меси в живота, и да го диктува. Години наред съм се борила, да се разгранича от тях, да се отдалеча, и да следвам собствения си път, че и за милиони не бих се върнала там, от където съм тръгнала. - Защо говориш от името на авторката? Да излезе да се защитава сама.
Ми не знам как да коментирам това.

Решила си да скъсаш, връзките си с роднините. Тогава трябва да си готова да се бориш сама. Но хубавото е, че България е страната на чудесата. Все пак дори и да си се справила, не знам като жена дали заслужаваш похвала за това.
Да те оценят за повече от хиляди, трябва да си наистина на ниво. Но пък както говориш. Не знам дали биха могли да те направят послушна, колкото и да опитват, ти по - скоро би умряла, според изказванията си. А ако не могат да те пречупят, то тогава не знам защо биха си губили времето и средствата.

Искам само свободата и аз да правя каквото ми сърце желае, и да си изказвам мнението, без забрани, и да трябва да се обяснявам на някого. - Казваш, че си извоювала свободата си, тогава кой те кара да се ограничаваш, да се съобразяваш, да се обясняваш.
Дори и да съм те провокирал, ти имаш свободата да не ми отвръщаш, или да ми теглиш една.

Съжалявам, и за времето, което ще ти отнеме да прочетеш коментара ми, но нямаше как. :) - Айде, айде дали да го прочета беше мой избор. Ти няма как да ме накараш.

Бях малко афектирана тогава - а мислиш, че аз не съм афектиран.
Да бъда опониран толкова и то от жена. Ма кво ти пука.
Ти си се откъснала от социалните норми. Извоювала си свободата. Можеш да кажеш каквото искаш.
А решението дали да общувам с теб е мое.