Не мога да разбера защо се чувствам така?
Здравейте преди време заминах в една държава, в която не познавам никого, запознах се с едно момиче. Получи се като в приказките, в които на самотен остров Адам среща Ева. Да се влюбя, просто беше неизбежно.. Проблема стана от това, че момичето си има приятел. Заболя ме много силно сърцето от тогава, сринах се и от тогава съм си казал, че никога няма да се занимавам с обвързани момичета.. Прекратих всякакви взаимоотношения и я изтрих от фейсбук. Само, че все още ми е в главата. Не съм я виждал от почти 2 години.. наскоро видях, че има рожден ден и реших да я поздравя.. Не мога да си обясна това.. само от това, че и писах ме заболя сърцето пак по същия начин, не мога да го опиша чувството, сякаш както си бях добре изведнъж всичко ми стана черно и се почувствах отвратително.. и това чувство не изчезва много време. Сякаш сърцето ми ми казва "НЕ ГОВОРИ С НЕЯ", а ума ми казва, "какво толкова, това е само едно здрасти" Искам да ви попитам.. Няма ли как да сме просто приятели и да говоря с нея, спокойно, без да се чувствам по този начин?

Коментари

1.   Ти си знаеш как се чувстваш и все пак си разпределил май грешно репликите между сърцето и ума.

2.   Очевидно все още имаш някакви остатъчни чувста към това момиче, може би породени от факта, че не сте могли да изживеете връзката си. Имаме навика винаги да си спомняме за хората, които сме изпуснали, и да си мислим какво ли би било... Докато ти изпитваш нещо към нея, приятели не можете да бъдете. Ако се сближите, историята ще се повтори наново, защото ти не си я преживял все още. Не знам каква е причината цели 2 години да не можеш да забравиш едно момиче, което явно не е имало намерение да бъде с теб, но е крайно време да го направиш. Не за да й бъдеш приятел, а заради себе си, да се почувстваш освободен от този товар. Ако решиш да поддържаш контакт с нея, няма да можеш да продължиш напред. Точно обратното, трябва ти нещо ново, различно, да срещнеш подходящ човек за себе си. И това няма да стане, ако стоиш пред комппютъра и гледаш профила на момичето, а като се стегнеш малко, дадеш си сметка, че и ти заслужаваш да бъдеш харесван и обичан, и започнеш на чисто. Късмет!

3.   По принцип може - но трябва да можеш да владееш чувствата си. Нещо което се получава много трудно.
Как - просто си казваш, че я виждаш по - определен начин. В случай - казваш си, тя ми е само приятел и аз я виждам така, трябва да се опитваш да вярваш в това. Но понякога когато чувствата са много силни, това не се получава.

Аз прилагам тази теория - но понякога едно вътрешно гласче ми се смее и ми казва - ха - сигурен ли си? Опитвам се да се владея, но не успявам.

4.   Най-странното е, че аз не искам да имам връзка с това момиче. Защото просто не отговаря на идеала ми за жена. Даже и да нямаше приятел, аз нямаше да започна връзка. Това е супер странно. Не знам защо съм се вманиачил в това момиче и какво се случва в мен. Но знам, че не искам да се чувствам по този начин. Искам да не ми пука.. като видя да ми пише Здрасти, да и пиша и аз - Здравей. А не да я блокирам цял живот и да я отбягвам когато ми пише.. Не знам защо продължава това, но е голяма глупости и ми пречи да много.

5.   Знаеш ли, последният ти коментар ми напомня нещо:
Ако обичаш някой, заради красотата му, не е любов, а желание!
Ако обичаш някой, заради интелигентността му, не е любов, а възхищение!
Ако обичаш някой, защото е богат, не е любов, а интерес!
Ако обичаш някой и не знаеш защо... това е любов... трябва да знаеш да обичаш, без да губиш нищо в замяна... "

6.   Говориш само за себе си а тя как те възприема, ако тя иска да сте само приятели няма смисъл да се пробваш за друго. Миличък и моят идеал за мъж е определен но когато се влюбиш такива неща като идеал нямат значение. Ако идеалът ти е някоя сексапилна мадама да си знаеш че без пари трудно ще стане.

7.   Напълно те разбирам. И аз се бях захласнал по едно момиче която не беше мой идеал. Привличаше ме страшно много, ако е съгласна пробвай се, аз не можах да осъществя по специален контакт, беше гадже на мой приятел. Но съм срещал мисля подобна само че бе непълнолетна и отново се отказах, такива жени се наричат универсален тип, притежават чар.

8.   Хей и аз така като теб. Заминах за друга държава където не познавах никого. На последно място ми беше мисълта да си търся приятел. Там се запознах със един мъж и се влюбих, не беше от пръв поглед но се случи. Не е първият мъж в живота ми но ми беше първият във много от нещата. Не му гледам снимките нарочно защото се натъжавам още повече, ние имахме връзка. Остави ме и после ме блокира от всякъде, дори ме мрази, не знам какви са причините нито съм му изневерявала, нито нищо. Говореше за брак, сватба и тн. а малко по късно ме заряза, не разбирам защо се е получило така. Радвам се че все още има мъже като теб, а защо не искаш връзка със нея след като ти харесва. Пробвайте да бъдете приятели, пиши си с нея, не я отбягвай веднага и там ще си изясниш как да действаш в последствие. Ако твърдо си решил че не я искаш за приятелка просто и отговаряй от време на време а по късно постепенно можеш да прекъснеш, не знам само за това се сещам, успех!