Какво да правя с живота си
Здравейте
На 30г съм. Живея в голям град далече от семейството ми.
Останах сама с едно дете, което ще е 1 клас сега.
Преживях голяма загуба.
Поредната загуба преди 1г когато реших пак да се доверя на някого.
И после срещнах момче всичко беше добре
Но този който ме нарани пак се появи и внесе съмнение в мен.
После изчезна отново... прави го 3 пъти за 1година...
Аз долу горе си върнах намеренията към човека с когото бях и пак се появи старият.
Пак ме обърква и пак изчезна.
Твърди че иска да е с мен но не му стиска. той е разведен с дете и изпитва някаква вина...
А човека с който съм се държи добре с мен и с малката.
Но когато се появи стария ставам по студена и той става мнителен и почва да ми вика да се разделяме и това ме дразни.
Аз искам стабилност и самата не я давам явно.
А сега съм и бременна. той незнае още.
Какво да правя
Искам семейство и дете и той ще се грижи за нас
Но ако пак се появи другия ще ме обърка пак
А той се появява и изчезва
Как да му вярвам
А аз се ръководя от чувства цял живот и страдам за това..
Знам че човек трябва да избира сигурното
И имам дете трябва да мисля за нея..
Но тази пуста любов.. като ми звънне пак този стария и ми е жално за него не искам да го нараня
Не искам никой да нараня
Иде ми да си хвана багажа и да се изместя и да зарежа и дваматя за да съм сама
Но пак на никъде
Детето трябва да учи и не мога да го разигравам.

Коментари

1.   И двамата са 'сигурни', но за единият от тях е сигурно, че само ще те разиграва и наранява. Най-добре го блокирай, щом не можеш да кажеш 'не'. В противен случай ще страдаш и ти, и децата ти.

2.   Абе я се стегни и забрави такива индивиди дето ту ги има, ту не..

3.   Мното незряло, изясни се със себе си. Не той те обърква, а ти си объркана и ти объркваш живота на хората около теб.
Късмет!
Майка на две деца - 28 г.

4.   За мен това курвенско, безхарактерно и жалко мислене. Нормално е човека да се чувства по този начин. Или харесваш един човек и седиш с него до края на живота си или седиш сама! Трябва да си по-решителна и твърда в решенията си. Да решиш дали искаш да го обичаш до края на живота си или да го оставиш и да не го мъчиш повече.
Предлагам ти да изгледаш филма - Beautiful Mind - Красив Ум. В този филм можеш да видиш какво означава да си жена!

5.   Нека ти кажем какво да правиш със своят живот! Ха - Ха като, че ли ние ще го живеем.

А чакай сега. Този или онзи - ама аз така или инак? Това са интересни неща. Но докато става въпрос за възрастни хора. Намеси ли се дете. Трябва да спреш с глупостите - и да мислиш, кое не най - добро за детето.
Твоят живот е по - малко ценен от този на детето ти. И в случая, че ти страдаш. Няма никакво значение.
Важното е, малката да не страда.

Не искаш да нараняваш никой - ако трябва ще нараниш всички, ако е необходимо, ще се раздираш от вътре. Но детето не бива да страда. То няма никаква вина, за това какви ги вършиш ти.
Детето е свещено и всичко трябва да е в негов интерес.

6.   Номер 5 какво е това поведение, каква е тази критика? Също така какви с тези глупости, че нейното щастие е по-маловажно? ! Нали когато майката е нещастна и детето го усеща? Дай цял живот да жертваме всичко и да седим нещастни... На мнение съм, че въпросния господин, който изчезва, няма да се промени, намери човек, който те обича и цени.

7.   коментар 5 мега тъп! нейния живот нямал смисъл? и е по-малко ценен от този на детето?? о боже мой... свещена простота.
а ако нейния живот го няма, кой ще гледа детето?
всеки живот е важен, малоумнико, всеки! ако не е наред собствения ти живот, не може да е наред и този на детето ти, не може да му дадеш пример, не можеш да си адекватен родител. точно нейния живот е вжно да оправи в момента, за да е адекватна и добра майка. никой човек не бива да подтиска собствените си нужди, терзания и проблеми, защото знаеш ли какво става? избива и се разболява я от рак, я инсулт, я инфаркт, я диабте и какво ли още не.
дали нейната нерешителност е също малоумна е друг въпрос, такава е. но коментарът ти, номер 5 е мега тъп. застреляй се

8.   От автора
И аз така говорех като вас.
Не вярвах, че ще се объркам така.
Непостоянния го блокирах.
Наистина искам най доброто за детето ми и всичко ще жертвам.
За това и съм объркана.
Ако съм сама знам какво да правя.
Но с дете е друго.
Незнам дали да оставам и с другия човек защото всичко като е добре е добре. Но като е зле си е зле.
И той си придава инати на моменти и ме дразни.
Знам че идеални хора няма
Че трябва да приемаме и недостатъците
Като бях млада търпях всичко и бой.
А сега не мога...

9.   Хей редакторите. Как одобрихте този обиден коментар на номер 6.
Значи ли това, че мога да му отговоря в същият тон.
Няма да го направя, защото имам елементарна култура, не съм расъл на пътя.

10.   Еми какво още да кажем, авторке?
Съветвах те, да помислиш първо за детето, после за себе си. Номер 7 ме определи, като малоумен, явно за него децата не са никаква ценност, за мен те са над всичко.
Просто си избери мнение, което на теб ти допада.

Има и трети вариант - да продължиш и с двамата, но той също не е добър вариант. Ти го осъзнаваш, затова пишеш тук.