Не желае да се обвърже
Преди време стана така, че с моя най-добър приятел разбрахме, че има химия по между ни. Привличане, което не мога да опиша... Решихме, че за да не разваляме приятелството си ще си бъдем приятели с привилегии.. Нещата се задълбочиха и започнахме връзка. Тази връзка продължи малко и се скарахме много жестоко не си говорихме известно време и аз се опитах да оправя нещата като се сдобрим, но без да се събираме.. Така и стана сдобрихме се, но той ме целуна и сега сме отново на това положение с приятелите с привилегии.. Той не иска да се обвърже с мен, въпреки че за мен това си е скрита връзка. Ревнуваме се взаимно, сърдим се и нито той, нито аз се виждаме с други хора, но просто не иска да бъдем заедно. Обича ме- казва ми го постоянно и ми го доказва, проблемът не е в това. Всеки път ми казва, че нашето е специлано и не иска да го разваляме с някаква си връзка, която ще продължи кратко време и повече няма да се погледнем. Какво да правя? Как да го накарам да пожелае да се обвърже с мен?

Коментари

1.   Ами все влак си има пътници. Твоят човек просто не го. осъзнава, а е време да го светнеш, казвайки му, че искаш да бъдеш с него занапред. Как може и той да не го вижда? Любовта да е пред очите ви, а вие да я отхвърляте...

2.   Има си друга или се срамува от теб, друга причина няма!

3.   Или си има друга, или приятелите му не те одобряват, а за някои мъже тяхното мнение е от значение.
Съвет: излизай с други. Ако те ревнува му кажи, че искаш връзка. Ако той не е готов, някой друг ще е. По поведението му ще разбереш дали наистина го е грижа за теб или всичко е просто думи.

4.   Няма си друга, убедена съм... Казвала съм му го, че искам да съм с него... Страх го е, че може да си развалим приятелството и да ме изгъби завинаги

5.   Ами просто някои хора НЕ ЖЕЛАЕМ да се обвържем. Точка.

Жена, 28г.

6.   Първо кажи каква е причината, поради която нямате сериозна връзка, сте приятели с привилегии.

7.   Авторке, влюбвала ли си се някога? Смяташ ли, че си влюбена в това момче? Ако е така, ти много добре знаеш как се държи един човек, когато истински обича. Тогава правим всичко възможно, за да бъдем с любимия, правим компромиси, саможертви, искаме постоянно да сме с него, даваме му цялото си време и внимание. Очевидно твоят човек не се държи изобщо така, което ме навежда на мисълта, че си разтълкувала чувствата му погрешно. Не мога да си обясня как някой ти показва, че те обича, но същевременно не иска да има връзка с теб, за да "не развали нещата". Що за глупост е това? ! Бих се радвала да ми обясни как това да спите заедно редовно, не разваля приятелството ви, а една връзка ще го съсипе? Това не са опасения, а си е чиста проба бягство от отговорност и шикалкавене. Защото така е по-лесно, по-удобно.. ама всичко е до едно време. Не те съветвам да се опитваш да го накараш да се обвърже, насила няма да се получи, нито има смисъл от игрички и манипулации. Ако бях на твое място, щях да му кажа: "Или си с мен, или не" и толкова. Познавате се от доста време, няма какво да мисли и да премисля. До този момент, той вече трябва да знае дали иска ти да си момичето до него, или не. Ако не може да ти отговори, значи работата е ясна. Щом искаш, продължавай да се тормозиш, ти решаваш сама за себе си. Но отношенията ви, такива, какви то са в момента, според мен са абсолютно обречени да приключат, а ти ще си тази, която ще страда накрая.

8.   Понякога получаваме най-добрия "подарък", когато не получим нещо, което сме желали. Замисляла ли си се, че този човек може би не е за теб - нито като приятел, нито като нищо. Ако те искаше, щеше да те вземе. Взела си с него някакви уроци и опит и е време да продължиш, но без него. Може би...
Ж 28

9.   Добре, или съм тъп, или съм старомоден просто, ама не мога да ви схвана играта. Излизате, правите секс, ревнувате се, казвате си че се обичате и това не е връзка? Объркан съм.

10.   Прави сте.. Опитвах да приключа всичко многократно, но когато кажа нещо за това, веднага почва да "реве" и да се "тръшка" да не го изоставям. Казвал ми е, че не иска връзка, за да не се чувства длъжен пред никого. И как да поиска връзка като му давам всичко. В момента, в който почне да ревнува и да се сърди аз му се обяснявам като най-голямата глупачка. Тъжно е, че любовта ме е заслепила така

11.   Вече приключих нещата с привилегиите... Сега сме си просто добри приятели. Ще опитам да излизам с други и ако не направи нещо по въпроса значи съм взела правилното решение!

12.   Това ви е трагедията на вас, жените! Вкопчили сте се в тези, които не искат да се обвързват вместо да обърнете внимание на тези, които са съгласни. Следващият етап е да се вкопчите за дете в някой, който е стерилен или просто не иска деца. Винаги грешите, но тълпа феминистки и мъжемразки услужливо ви обясняват, че грешките ви са по-добри от правилните решения на мъжете, защото вие сте амазонки и можете да си кукувате сами, но ще кукувате по-добре от мъжете.

14.   Номер 9 ми взе думите от устата... или по-точно от клавиатурата. Може би ще е по-лесно да схванем проблема на авторката, ако първо даде дефиниция на думата "връзка". Защото за мен това вашето си е чиста проба връзка... Или по-скоро е било, ако съдя по последния коментар от авторката.

15.   Честно казано нашето беше следното: пред всички останали той ме представяше като най-добрата му приятелка. Излизахме не ме целуваше често само когато си бяхме двамата на саме. Секса ни не е редовен. Случваше се доста рядко за мое съжаление, защото не винаги можеше да бъдем у нас или пък у тях. Не е бил с други момичета след като започнахме това "нещо"... Все повече започвам да си мисля, че ме държи колкото да има момиче някво и когато правилната се появи вероятно ще ме зареже без да му мигне окото.
П. С Не мога да кажа, че даже приличаше на връзка това чудо