Трудно ми е да го оставя...
Здравейте. Реших да споделя историята си тук, защото съм много объркана и бих искала да получа мнение или съвет от вас. Аз съм на 21 и скоро започнах връзка с човек който е на същата възраст. Всичко се случи необичайно бързо, което леко ме изплаши. Не след дълго, той започна да ми държи сметка за най-малкото нещо, кога слизам до магазина и кога се връщам от там.... постоянно се карахме и той се държеше много зле, обвинявайки мен за това, че имаме кавги. Реших да се разделя с него но той плачеше, започна да казва как щял да остане сам и да загуби доверието в жените, че съм лицемерка и въпреки всичко ще ме обича вечно. Премислих решението си, защото ми беше зле, че съм причината за отчаянието му и след дълъг разговор реших да му дам втори шанс.... там бе и грешката ми. Той се държи по-добре, но пак ми иска отчет минута по минута и разговори по цял ден и мисля, че сбърках като се върнах.... Не се чувствам добре и искам този път да сложа окончателният край, но ме е страх той да не направи някоя глупост.

Коментари

1.   защото ми беше зле, че съм причината за отчаянието му.... поговори с някого и си отговори на въпроса искаш ли да си с този човек или не, очевидно те манипулира и трябва да си с него, за неговото добро. Преосмисли нещата, не можеш да живееш в този капан, разделете се с добро и всеки да си поеме пътя. Ако не можеш директно му кажи, че имаш нужда за малко да си сама със себе си и така полека, лека се отдалечи. Ако имаш възможност поговори с психолог, как да се справиш с този човек.

2.   Но ако останеш, ти ще направиш голяма глупост!

3.   Няма да направи. Манипулира те, защото вижда, че поддаваш. Раздели се с него. Не ти трябва ревнивец, защото ще съжаляваш един ден. Има много подобни истории, прочети.

4.   Или му кажи, че това те дразни и да престане или директно му бий шута!

5.   Ами виж сега момиче:
Тези номера до болка са ми познати. С тези самосъжаления, той иска да те задържи, но на теб като не ти е приятно, защо трябва да се насилваш да стоиш при него?
Някои заплашват да се самоубиват, но след това не го правят.
Ми той по този начин ако те накара да се омъжиш за него ще го направиш ли?
Аз съм момче на 26 години, но доста съм видял от този живот. Едно знам обаче, че от такива женчовци направо ми е писнало да слушам. Те са срам за мъжете.
Това са типични женчовци, които не стават за нещо. Обсебващи и самосъжаляващи се за да предизвикат внимание.
Като не ти е хубаво при него, слагаш край и това е.
Ти каза ли му защо искаш да се разделиш с него?
Ако да и той ти е обещал да се промени, а не се променя, ами кажи му едно съжалявам, че си му дала втори шанс, но се е провалил отново.
Все пак всеки в този живот има нужда да диша иначе ще умре от задушаване.
М П( АТАКИСТА)

6.   Ако иска да се мята от 10-я етаж, това не е твой проблем. Бъди спокойна, такива хора само манипулират че ще направят нещо и дотам

7.   Кой какво ще прави си е личен избор! Не си длъжна да търпиш нещо или някого! Не си длъжна на никого и заслужаваш да си щастлива! Този няма да се промени и по-добре не си губи времето с такава връзка!

мъж на 32г.

8.   Ехааааа...ама този си е много изпечен манипулатор, да знаеш! Първо, имате постоянни скандали, заради натрапливата ревност и мания за контрол, която упражнява върху теб, а той успява да те убеди, че ти си виновна за тях. После, решаваш, че искаш да го оставиш, пък той отново ти прехвърля вината и те кара да се чувстваш гузно, че той, миличкият, беззащитният, е измамен, излъган, изгубил вяра в жените и във връзките завинаги..направо на ръба на депресията. Айде стига вече, а? Ти не можеш да бъдеш отговорна за него, нито за емоционалното и душевното му състояние. Като толкова много искаше да бъде с теб, да си беше взел някаква поука от цялата работа и да беше се опитал да промени нещото, което те е отблъснало най-много от него. Щом няма да го направи, ти си длъжна да си потърсиш щастието без него! Ама гадно ще му е, ама мъчно, ама не знам си какво...така е, такъв е животът. Нито ще е първият, нито последният, който ще страда. Ще го преживее, ще се оправи и толкова. Ти мислиш как щял да го приеме и как се чувства, а той мисли ли какво ти е на теб, как на теб ти се отразява отношението му? Май сама знаеш отговора на този въпрос.
Недей сама да се тормозиш повече, взимай категорично решение и хич да не ти пука!

9.   Ето сега аз ти казвам нещо:
Значи скайпа ми е astanvila така:
Ако не ме потърсиш на скайпа да се запознаем и после не дойдеш вкъщи и после познай какво да направим, ще се самоубия, ще изпадна в депресия, ще рева по цяла нощ, ще обърна резбата, ще изгубя вяра във всичко, няма да се храня и още неща, ама вече не ми се изброява и ти ще си виновна.
Ха ха.
И сега ще го направиш ли? Риторичен въпрос.
Същото е при него. По този начин ще те накара цял живот да си с него и как ще стоиш при него? Цял живот ще търпиш този ад ли?
Михаил Петров

10.   И да направи глупост, ти не си виновна за това.
Не искаш да жертваш него, а жертваш себе си. Това не е правилно. Най-вероятно ще се разделите, дори и да не е сега, но започнеш ли от сега с такива големи компромиси спрямо себе си, ще загубиш не само това време в тази връзка, а и във всяка следваща. Млада си и сега е времето да поставиш основите и правилата на играта за самата себе си. Не се погубвай!
Ж28

11.   на това му се казва емоционално изнудване - ако го оставиш, ще загуби вяра в жените, ще се депресира, ще се гръмне... няма да направи нищо от изброеното, просто ще си потърси нова жертва. а дори и да го направи, това ще е резултат от негово решение, не твоя вина.
Ж44

12.   Миличка, здравей!
Бягай бързо и надалеч. Без страх от последствията. Само се залъгваш, че го обичаш. Това не е любов, а емоционална зависимост, която си развила към него. От личен опит ти казвам да не се колебаеш- веднага го напускай. Аз имах връзка с момче, който използваше приятеля си в полицията да следи фактурите ми за телефон, кога, къде съм била и мен ме е било страх какво ще стане, но в крайна сметка животът е толкова кратък. Цени себе си и времето си на земята. Нищо няма да направи след раздялата, повярвай ми, както и моят приятел не направи. Това са неуверени в собствените си възможности хора. ЗАРЯЗВАЙ ГО!

13.   Авторката: Благодаря Ви много на всички. Наистина сте прави и много ми помогнахте. Оценявам мнението на всеки един от вас.

14.   Бягай от такива мъже! Нищо добро няма да видиш.. Смятай щом е започнал да ти държи сметка от сега колко време си се забавила в магазина, а след време ако сте още заедно сигурно няма да ти дава да излизаш без негово разрешение. Моята най-добра приятелка беше така с едно момче, буквално не й разрешаваше да излиза без него, трябваше той да идва пред тях и тогава да излязат, не й даваше да ходи на кафе дори с МЕН, нито пък да я прегръщам, а съм момиче.. Съветвам те да не се занимаваш повече с него, за твое добро.

15.   За трети път ще пиша тук или четвърти, но нищо.
Щом тоя ще загуби вяра в жените, ами ще потърси мъжете и готово, какво се притесняваш?
Михаил П.( АТАКИСТА)