Kакво беше това чувство ... ?
Здравейте !
Момче на 21 години съм и искам да споделя нещо , което ме прави доста нещастен на този етап от живота ми. Преди 3-4 години имах връзка с едно момиче, към което дори не изпитвах никакви чувства в началото, но мои приятели ни събраха, след като постояно ми натякваха, че тя непрестанно им говори за мен, колко много ме харесвала и т.н. Та отначало тръгнаха нещата с въпростното момиче, всичко беше ок, но аз все още не изпитвах, кой знае какви чувсва към нея, единствено ме привличаше сексуално и нищо повече. Един ден просто ми каза, че иска да се разделим и го направихме. Приех го доста леко и след няколко седмици отново се събрахме, съгласих се само заради едно - да спа с нея. Скоро разбрахме, че явно не сме един за друг и окончателно се разделихме, отново тя ме заряза, но този път го приех доста по-тежко, защото може би бях налапал кукичката. Оттогава нямам никакво желание да се обвързвам с жени, мисля си, че всички са еднакви, казах си че повече няма да се влюбвам. Просто това ме промени изцяло - станах много студен, не споделям чувствата си, а съм нормално младо момче, в разцвета на силите си както се казва. Преди не можех да се отърва от женско внимание, а откакто станах затворен в себе си, жените го надушват от километри и нямам кой знае колко приятели около мен, било то мъже или жени.

Въпросът ми е следния - как да върна това неверояно чувство у себе си - да обичам и да бъда обичан ? Когато имам жена до себе си съм просто коренно различен човек - щастлив, уверен, борещ се с живота, обичан, имащ много приятели и все такива положителни неща. Трябва да променя начина си на мислене, но как ? Ще съм ви благодарен, ако можете да ми помогнете. Вярвам, че всеки е попадал в такава ситуация, въпросът е кой как го преодолява.

Коментари

1.   Човек, любовта наистина е вълшебно чувство, ти самият казваш че когато си влюбен си весел и осъзнаваш нуждата от някой до себе си. Просто спри да се вглъбяваш в нещо което се е случило преди време, а и това е било нейното отношение, всички хора са различни и има толкова хора които търсят любовта. Само че са те наранили така веднъж, не се самонаказвай- затваряш се за хубавото, за това да те обича някой. Да знаеш няма да стане чудото на любовта, ако ти отблъскваш и си студен, никой не иска безчувствен и затворен човек, който не е способен да даде обич, но я търси... намери сили, кажи си че каквото е било, било. Не е нужно да си наивен, но живей весело, бъди усмихнат, контактувай с момичетата, в себе си всеки носи топлина, просто не си срещнал момичето което ще ти покаже другия начин- да бъдеш обичан. Виж има много хора като теб, аз бях така на 19 бях с момче с което бяхме заедно известно време и след това той постъпи гадно. Отблъсквала съм много хора, но всъщност не съм го искала, просто си пазех чувствата и до днес съм останала малко студена...но след време открих човек който ми показа, че аз съм специална и уникална...че това с момчето преди години е било за добро...той е бил скапаняк който не знае какво иска и се лигави с хора които взимат на сериозно отношенията си...