Порочен кръг
Честита Нова Година на всички!!!
Много съм объркана. На 30 години осъзнах, че почти не съм наясно с емоциите и сексуалността си, отчасти заради мои пропуски, отчасти заради това, което ми се е случило, или по-скоро затова, което не ми се е случило. Нямала съм нито една пълноценна връзка, а все чаках и чаках да срещна човек, който да е подходящ за мен, да се влюбя и все съм си мислела, че любовта е най-важното нещо. Покрай мен хората се срещаха, разделяха, преживяваха страсти, любови, раздели. Аз сякаш си бях самодостатъчна в по-голямата част от времето. Имах отношения с няколко мъже, с които нямаше как да се отпусна - прекалено бяха незрели, неопитни, неспособни да дават от себе си. Обвиних себе си, затворих се, реших, че съм дефектна, неспособна на любов, на удоволствие, на щастие, на нормални човешки отношения. И сега се питам как да продължа, искам да съм наясно със себе си преди да се обвържа, а затова сигурно ще ми е нужно още доста време. Спрях да вярвам в чистите отношения. На този етап искам да трупам преживявания. Имам чувството, че трябва да имам някакъв по-голям опит за да се обвържа по-сериозно, а го нямам и съм на 30. Въртя се в порочен кръг - как да го постигна този опит, как да обясня на един мъж, че имам желания, но не съм свикнала някой да успее да достигне до тях, че съм едва ли не девствена в психично отношение. колкото повече време минава толкова повече се страхувам от тази истина и от отношения с мъжете. А знам, че не съм студена, дори напротив....

Коментари

1.   много е сложно ...аз съм в същата схема ..годините в които трябва да трупам опит и връзки аз бях заета да уча да работя да оцелявам в големия град ...исках да развия себе си интелекта си ...за да разбера че никой не се интересува от умни жени още повече от силни ..не искам да изпадам в някакви концепции просто ако не се държиш според стереотипа който е утвърден не ставаш ..в днешно време трябва да си отракана ..лигава и да можеш всичко в леглото ..а да и да действаш бързо понеже никой не чака още повече никой не се бори ..хората очакват едва ли не да им дадеш всичко на готово и това е ...но жените които най много са се борили в този живот те най добре знаят какво заслужават затова избират и имат претенции ..незнам какво да те посъветвам ..бъди себе си ..имаи принципи имаи и достойнство ..все си мисля че всичко се подрежда с времето ..

2.   Проблемът ти е че си прекалено взискателна. Подобни ситуации често се случват с високообразовани, интелигенти хора, които са твърде критични в търсенето на партньори. А 30 е прекрасна възраст. Започват едни от най-активните години на жената, време, в което тя не само е наясно с емоциите и сексуалността си, но и знае какво иска и как да си го поиска. Правилно си решила, че трябва да трупаш преживявания. Само не търси перфектия човек за това. Опитай с някой който ти обръща внимание, държи се добре с теб, кара те да се чувстваш красива и желана. Нищо че е може да е малко незрял, неопитен или пък да има шкембенце. Повярвай ми, ще видиш как и самочувствието, и емоциите и сексуалността ще си дойдат на мястото. Успех!

3.   Не мога да повярвам, че още един човек се престраши да даде коментар :))). И то - окуражаващ, защото точно в такава насока мисля и аз напоследък.
Благодаря ви хора, много ми е напечено, имам някакви "възможности" за действие, обаче толкова е сложно - да не се влюбя, някой да не се влюби в мен ако не е подходящо, да не е излишен разход на емоции, ако нищо не се плоучи. Абе май наистина ми се иска всичко да е идеално. Имам предвид - не човека да е идеален, а ситуацията и чувствата. А не става. Разбрах го за себе си.

4.   И аз съм от този отбор! Само че, в крайна сметка се ожених (защото забременях) на 28 за човек, с който имах двугодишна връзка преди това (много силна, но винаги със съзнанието, че изпитвам повече майчински чувства, отколкото уважението към партньора, който ме допълва във всяко едно отношение). Бракът ни не потръгна добре, именно заради това и ето ме 30+, отново търсеща някой, който да е истински подходящ за мен.

Скоро попаднах на човек, който беше доста интелигентен (и го почувствах доста близък), но за сметка на това с доста нисък морал - обратната комбинация, която обаче отново не беше това, от което имам нужда в любовта. Защото любовта е двупосочен процес, а повечето хора просто искат да я консумират, без да направят никакво усилие. А аз мога да се раздам напълно само, ако виждам, че човекът до мен прави същото. Наречете ме егоистка, но не се чувствам щастлива с по-малко от взаимност във всяко отношение.

В крайна сметка, не мисля да се хвърлям и в половинчати връзки или просто трупане на опит, защото това не е за мен. Аз държа на истинските неща в живота... Имам своите принципи и идеали, и може да съм претенциозна и взискателна, но знам че всичко по-малко от това, което търся, би ме направило нещастна.

П.П. Партньорите ми досега се броят на пръстите на двете ми ръце, но не считам себе си за емоционално и сексуално неосъзната, напротив. Много отдавна сама открих това, което имах нужда да зная и макар животът ми да е доста самотен на моменти (не кратки при това), нямам намерение отново да потъпквам себе си във връзки, които не са това, от което имам нужда. Късмет на всички търсещи своята "сродна душа", рано или късно съдбата да ни сблъска с тях на правилното място и в правилния момент!