В този объркан свят
Здравейте, харесвам този сайт и затова реших да напиша нещо и аз. На 42 години съм и съм женен с двама сина. Дотук добре. Но така стана че се запознах с една жена /тя е разведена/и вече една година правим секс. Не че се оплаквам-напротив хубаво ми е с нея. Само че тя веднъж тя изревнува от жена ми и нещо в мен се обърна. При положение че нищо не съм я излъгал и обещавал. Че сега се чудя какво да направя-да преглътна и да се направя че не съм чул или да прекратя връзката си с нея. Дайте съвети.

Коментари

2.   прекратявай ...ще стане по зле ...

3.   Кръшкането без последствия е само за хора, които умеят да управляват егото си.

4.   В този объркан свят, в който обърканите хора изневеряват и искат съвети как любовницата да не ревнува от жената..........По- добре кажи на жена си истината и й дай шанс да си намери мъж, който да я цени и обича.

5.   Самият ти не си запазил достойнството на жена си, а очакваш чуждите хора да го правят! Не разбирам мъже
като теб.

7.   Моля морализатори да не коментират! Не съм автора но ме дразни.

8.   Номер 7, моралът съществува въпреки всичко и ако авторът желае да не чува критики, а само одобрения, нека го поясни в поста си. А самият автор от година изневерява на жена си /без да е споменал, че има причини за това/ и може би желае всичко да е по мед и масло? Такива мъжленца ми действат единствено диуретично.

9.   Номер 8, моралът е измислена норма наложена от обществото. Доколкото човек не наранява другите аз мисля, че човек е свободен да прави каквото си иска.

Ако жена му не страда (дори поради незнание) от това че той си има любовница и той е честен с любовницата, какъв е проблема. Или чуството за собственост и ревността за задължителни атрибути на един брак и тяхната липса прави брака непълноценен. Това е арабски манталитет.

10.   Номер 9, аз пък не съм никой номер, но ще ти кажа, че ако моралът е измислена норма наложена от обществото, то взаимното доверие и поведение в един брак са поне желателни. Защото се получава така, че когато изневеряваме и ни е хубаво отхвърляме морала, но когато
ние сме излъганите, кой знае защо се чувстваме предадени.

Ти си прав/а/ да имаш своето мнение, но ако всеки започне да прави това което си иска мислейки, че не наранява, представяш ли си къде ще му излезе краят?

11.   Светът е такъв, какъвто го направим, и аз от малък мечтая да живея в общество без норми, да правя каквото си искам с презумпцията, че не преча и не наранявам никого - само че и това е норма на поведение и вид морал - просто така ще ми отърва. В случая има наранен - без значение дали знае или не - и има отклонение от нормите на брачните клетви, за някои те са въпрос на ангажимент и отговорност, за други - досадно и лесно за прескачане препятствие. А автора ще посъветвам да прекрати връзката си - започне ли се с ревност, не се знае докъде ще стигнат нещата.

12.   Номер 9: моралът е измислена норма наложена от обществото.

ДТ: Действително. Моралът е част от рестриктивната система, опазваща обществото от разпад.

Номер 9: Доколкото човек не наранява другите аз мисля, че човек е свободен да прави каквото си иска.

ДТ: А когато историята се размирише?

Номер 9: Това е арабски манталитет.

ДТ: Не. Християнски.

Дядо Торбалан

13.   Номер 7, всеки има право да си изкаже мнението, след като историята е публикувана. По тази логика и аз да те помоля да не молиш такива неща.

14.   Много често хората, които обичат да сочат с пръст и да казват това не е правилно попадат в същите ситуации. Критиката е доста характерна за българина.

Обикновено зад морализаторските изказвания лъсват ревност или завист - той може, а аз не мога, гордост - на мен може да се случи аз съм Морален, не наранявам другите.

За съжаление практиката и доста истории в сайта показват, че хора които сега се изкарват моралисти и казват кое е правилно и кое не, въпреки солидните си морални устои изпадат в същите ситуации без да могат да направят нищо.

ДТ а ако не се размирише, а историята просто приключи от самосебе си?

15.   Номер 10_БРАВО. Коментар в десятката!
И аз бях пуснала своя, но не спестих доста обидна квалификация на автора и затова са го пропуснали администраторите.
Сега, уважаеми администатори, ще бъда по-умерена.
По принцип мога да го разбера, но само АКО е честен пред съпругата си. Да й каже, че му е писнало от нея, че не я обича, нито желае и да си ходи да живее при другата жена. Но да прави съпругата си на маймуна всеки божи ден, а след това и една нещастна жена ( не че я оправдавам), копнееща за малко внимание и вероятно проявила чувства, използвайки я като безплатна проститутка (сори, но секс без чувства какво е?), ТОВА ВЕЧЕ Е ВЪРХЪТ НА НАГЛОСТТА!
Важното е на него да му е добре обаче!
Коментарът на номер 10 е перфектен. Кой знае защо за си лъжещият.

16.   Как знаете че съпругата му страда?

17.   Към номер 14: Не знам в какво изпадат "моралисти" от сайта или другаде, но аз като човек, който ще се застъпи за потъпканото достойнство на нищо неподозиращата съпруга, мога да заявя най-откровено, че не съм изпадала в никакви "ситуации", просто не съм го допускала. Ако е имало повод да не съм щастлива в дадена връзка, съм я прекратявала, за да мога с чиста съвест да потърся щастието си другаде и да дам същия шанс на другия човек. А не да си развявам коня и да искам всичко да се размине без последствия. НО последствия винаги има. И на въпроса какви биха били те, ако не се разбере и защо пък съпругата му да страда в незнанието си, отговорът е, че в подобни ситуации, човек бидейки с още някой, не просто няма как да даде всичко на човека до себе си, но и съзнателно го лишава от това. Малко или много това непряко носи своите негативи във връзката.

18.   не мислиш ли, че освен че кръшкаш си и супер нагъл