Моля за съвет - отчаяна съм...
Здравейте! Имам сериозен приятел от 2 год. Той е на 29г. Живеем в един град, а рядко се случва да се виждаме често или ако се случва то ще е в малък период от време. По принцип се виждаме през ден или два, но има периоди, в които доста по-рядко, докато моите приятелки са със своите гаджета всеки ден. Когато иска да излизаме ходя с него където иска, дори да ми е скучно съм там заради него. Той не прави това за мен. Когато излизам с моите приятели той не идва, защото ще му е скучно. Когато аз поискам да се видим ми казва "не знам" и ако приятелите му след това го викнат някъде - отива с тях, ако ли не, се вижда с мен или си стои в тях. Не му се сърдя, че излиза с тях, когато излезе аз просто си намирам друго занимание, но ме дразни, че чака предложение от тях и чак тогава ми отговаря.. Но последния път вече преля чашата... Питах го да излезем той ми каза, че си има работа и няма да може. След час му звъня и той вече е излязъл с неговите приятели. Значи пред мен има работа, а пред тях не? Скоро ще се местя в друг град и бяхме говорили да се местим 2-мата, но сега по нищо не личи да иска да се мести, даже говори за ремонт в тях... Дайте ми съвет като странични лица. Винаги ли приятелите трябва да са на първо място? Не може ли да се правят компромиси?

Коментари

1.   " Питах го да излезем той ми каза, че си има работа и няма да може. След час му звъня и той вече е излязъл с неговите приятели. Значи пред мен има работа, а пред тях не? " - това не е приятелство, още по малко любовно. Не си губи времето с този, разпиляваш живота си. Мести се в новият град и си намери сериозен човек, този е още дечко, макар и на 29 години!

2.   В новия град си намери нов приятел. С настоящия ти всичко е приключило

3.   Разкарай го още сега, докато е време, че после ще съжаляваш.
жена 28 г.

4.   Зарежи го! Както го описваш си е идиот. Както повечето мъже.

5.   Моя съвет е да се разделите. Без взаимност за каква връзка говорим? ! Не ми звучи да е отдаден на отношенията си с теб. След като ти се отваря възможност да се местиш, мести се и започни на чисто. Късмет!

6.   той просто не държи на теб.
защо да си във връзка, ако ще си нещастна, ще ти е скучно, и ще се чувстваш пренебрегната.

да, мъжете обичат да прекарват време със своите приятели, но ако държи на теб, ще балансира нещата и ще се чувстваш обичана, няма да се чувстваш игнорирана, и изобщо няма да ти минава през ума да пишеш на сподели. нет.

той е изстинал, той е мързелив и не държи на теб и за теб е добре да се отървеш от него, заслужаваш нещо по-добро!

ф22

7.   Аз съм набор на гаджето ти. Поставям приятелите на първо място когато чувствам, че връзката не е сериозна. Когато обичам те са на втори план. Кратко, ясно и точно. Мисля, че знаеш как да действаш!

8.   Ти трябва да си на първо място, за него.
Въпроса е, че той няма чувства към теб, а само отбива време.
В това положение, няма как да мечтаеш да сте заедно, първо ще трябва да станеш на първо място за него.

9.   номер 1, защо пък да е дечко. Според мен човека просто не приема връзката сериозно и няма необходимите чувства към момичето. Има си я за някакво занимание и разнообразие ако няма друга оферта. Това не го прави дечко, а по- скоро човек, на когото не му пука за "гаджето".

10.   №9, именно за това което пишеш, той се държи като дечко. Момичето явно е още ученичка, личи си по разсъжденията, и обикновено ученичките сменят местоживеенето си, като отиват в по голям град да учат. Но това няма значение. Ако той е зрял мъж, не би се занимавал с ученички, а ще си намери сериозна жена. Щом иска да се занимава с деца, значи е дечко(или педофил), годините нямат значение. Има мъдри млади, има и възрастни глупаци.

11.   Според мен нямаш бъдеще с него.
По добре да не идва.
Той не те зачита и не ти трябва такъв човек.

12.   номер 10 не съм ученичка, а и би ли ми обяснил какви са ми разсъжденията?

13.   Най-добре е да говориш с него. Това е единственото, което можеш да направиш, освен да го зарежеш, разбира се. По поведението му личи, че ти не си му приоритет, нито има някакво желание да отделя нужното внимание. Разбира се, че не е нормално ти да си на втори план, никой влюбен човек, който истински иска да бъде с приятелката си, няма да предпочита редовно да се вижда с компанията си, вместо с нея. Всеки има нужда от лично пространство и да се вижда с други хора, но сама знаеш, че когато харесваш някого, постоянно искаш да го виждаш и да прекарваш време с него. Кажи му, че се чувстваш пренебрегната и че имаш нужда от човек, който да иска да бъде с теб, а не да трябва да го преследваш и да му се молиш. Недей да му вдигаш скандали, няма смисъл от караници и нервни изблици, просто му кажи, че това е важно за теб и искаш да се изясните. И най-важното, недей да му споменаваш как приятелките ти били всеки ден с гаджетата си, това не е аргумент. Наблегни на това как се чувстваш ТИ и от какво имаш нужда. Ако не е готов да ти го даде и не се интересува достатъчно, значи решението е ясно.

14.   №12, от №10, като на ученичка!

15.   Типично поведение на човек, който май се радва на доста женско внимание... Как само ме е яд, че хората, които умеят да общуват с жените, не оценят това си умение...