Дилема за любов
Здравейте, аз съм 19 годишно момиче с проблем свързан с връзката ми и хора извън нея. Имам връзка от 2 години с момче което много обичам кскто и той мен, но имаме много растояние помежду си и това започнах да осъзнавам скоро. Той е първият с когото съм имала физически контакакт. До сега нещата изглеждат добре, но се е случвало той да ми посяга и по-често да ме обижда и тук нещата вървят надолу. След всяка караница винаги той съжалява за това което е казал или направил. Винаги съм му била вярна, но е имало моменти и в които не съм искала да бъда. Въпреки, че върху мен има постоянен комтрол и поради това аз съм спряла да общивам с много близки приятели (защото той не ги харесва), аз пак му останах вярна.

Докато аз не излизам от дома си, той излиза.
Скоро обаче така се случиха обстоятелствата, че се запознах с един човек. Той знае че имам връзка, но въпреки всичко много съм го харесала както и той мен. Наистина осъзнах колко много изпускам с моята 'връзка'. Но все пак има нещо което ме спира отвътре. Наистина искам да вдигна ръце от връзката си защото лошото към хубаво не може да отиде. Този човек с когото се запознах наистина ми грабна вниманието. И не само той. Когато разбирам и виждам приятелските ми какви гаджета имат и правят всичко за тях, аз започвам да се разстройвам, защото моята връзка е различна. Понякога изпитвам страх, че ако се разделим или извърша нещо 'нередно' аз няма да се събудя на сутринта, а не желая да е така. А човекът когото срещнах е великолепен, а единственото нещо което ме спира дори и да излизам или говоря с него е моя така наречен падар.

Наистина не искам тази връзка. Не съм щастлива вече от нея, но имам и някакъв страх от това да не бъда отхвърлена от човека с когото се запознах. И не само от него, а от който и да е. Чувствата ми са много смесени. Искам съвет относно това. Наистина се чувствам много раздвоена и объркана.

Коментари

1.   Твоят ти оказва. Физически тормоз.
Значи непременно трябва да се отдалечиш от него.
Намерила си друг, въпреки постоянният контрол.
Имаш шанс да започнеш нещо, много по - добро.
Какво се двуомиш?

Но пък обикновено, жертвите не бягат от насилника си, и дори след като се отдалечат го търсят, опитват се да се върнат.
Защо го правят? Няма никаква логика!

2.   Виж сега... живота е един и си го живей така, както ти говори подсъзнанието, така както "душа ти иска". Ще ти кажа един пример. Харесвах едно момиче, тя мен също(сигурен съм), дори и да се стремеше да не си личи много, но я нараних само с едно изказване. Бях пиян и споменах друга жена. Чак сега осъзнавам каква грешка е било това. Тя ми беше колежка, но.... както и да е. Важното е, че тя веднага се отдаде на един, където я сваляше и отначало, за да ме издразни, аз обаче се правех, че не ми пука и след време ги виждам заедно. Тя напусна и сега е щшастлива с него, защото веднага се поддаде на изкушението да ходи с другия и е щастлива. Не чакай! Може това да е "твоето" момче.

3.   Не идеализирай човека, когото си срещнала, но и се раздели със сегашния. Не му изневерявай. Приключи тези отношения и тогава продължи.
(ж28)

4.   От авторката: благодаря ви много, наистина! Ще направя всичко по силите си да спра този тормоз и да си продължа живота. Въпреки всичко живота е един и трябва да се живее по най-добрия начин. Страхотни сте и отново благодаря за подкрепата.