Днес раздяла, а утре какво?
Здравейте.

Пиша ви с надежда, че ще получа някакъв съвет.
Въпросът ми е обикновен и банален. Моля, споделете какво ви е помогнало да преодолеете любовните си раздели, като изключим всеобщо даваните съвети от рода на излизай, забавлявай се, прави неща, които обичаш и тнт. Интересуват ме по скоро истории за повратни моменти в прогреса ви към самостоятелността и това да забравиш другия и да започнеш да градиш сам и доволен бъдещето си.

И в този ред на мисли, на мен това ми е изключително трудно, тъй като не успявам да създам нови контакти, а оставам ограничена в кръга на хора, които познавам от години и не мога да срещна нов човек, който да ми действа стимулиращо. Може би, някои от вас биха могли да ме посъветват и за това. Как се създават контакти с нови хора, след като всички са толкова вглъбени в собственото си съществуване, че дори нямат време и желание да разменят по няколко учтиви думи един с друг?

Надявам се да не съм ви прозвучала прекалено песимистично, тъй като истината е, че не съм настроена по този начин. По скоро бих казала, че съм постигнала голям напредък от момента на раздялата до днес, тъй като вече не го обичам. Просто той е част от миналото ми. Но ми е любопитно да открия какъв е вашият опит и да черпя от вашата мъдрост. Освен това, би било практично в сайта да има една база данни от оригинални и лично преживяни истории, в случай, че някой има нужда да ги прочете, а такъв със сигурност ще има:)

Благодаря предварително на всички, които ще споделят част от живота си с мен. Желая ви занапред много любов и само раздели, които ви карат да растете.

А що се отнася до моят личен опит, ключът към успехът се крие в това да възпитаме у себе си оптимизъм и вяра, че ни чака по добро бъдеще, колкото и да е трудно това, особно в началото.

Успех на всички.

Коментари

1.   Не го мисли. Просто живей и това е. Без очакване, без надежди за бъдещо щастие. Наслаждавай се на момента, какъвто и да е. Новите хоризонти се разкриват за хората, които плуват по течението.

2.   Благодаря за съвета:)

3.   Разделих се с човека когото обичам и се върнах при този който ме обича. Вторият така и не разбра за първият, а първият не ми повярва че чувствата са ми истински. Сега я карам ден за ден. Не очаквам нищо. Все ми е тая.