Влюбен съм, но не искам да съм с нея вече... Сложно :(
Здравейте, пише ви едно момче на 17 години. Моля да одобрите историята ми, защото нямам никаква идея какво да правя и не мога да продължавам така.
За първи път се влюбих преди няколко месеца. Ходихме за много кратко време, изглеждаше, че и тя има чувства, но поради много много много други причини реших да се разделя с нея. Към тези причини добавям също така, че ми каза, че има вероятност да се върне при бившия си. Никога не я питах за секс въпреки желанията си, защото е (или беше? ) девствена, но и след това, което ми каза, дори не исках да правя каквото и да е било с нея, просто ми се изгуби желанието за всичко, скъсах с нея. След това имаше много момичета (вече не съм девствен), но не ми пука за нито едно от тези момичета, а за нея... Знам, че не е правилната и че не искам да съм с нея, но я обичам и не мога да я забравя... Развалих се отвсякъде, успехът ми падна с 2 единици по почти всичко, постоянно ходя на вили, села, дискотеки, пия много (не пуша цигари и не съм пробвал трева, но не искам да стигам, но изглежда че е възможно - плаша се от себе си... ) и като цяло съм скаран с всички...
КАК да я забравя? Не искам да се връща при мен, това НЕ Е вариант, защото ще страдам още повече. Единственото, което искам, е да я ЗАБРАВЯ, но то не е възможно... Това е единственото девствено момиче, което мога да нарека преспокойно ку*ва заради самите постъпки, но все пак ми остана в ума и си седи и всеки път видя ли нейна снимка или някой каже ли ми за нея и всичко се връща, уж избледнелите спомени се завръщат и същата вечер съм на дискотека...
Не искам да се разваля дори повече от това, което е сега, искам да оправя всичко, но не е възможно! Блокирал съм я отвсякъде, но я срещам понякога навън и се правя че не ми пука, но не е така...

Моля някой, изпадал в подобна ситуация, но оправил се, да ми даде съвет, защото не знам накъде отиват нещата... Едно знам - вариантите не са сдобряване или други момичета :(
Благодаря предварително и на прочелите историята ми, и на редакторите за евентуалното одобряване! :)

Коментари

1.   ако обичаш някой, ще си с него и в добро и лошо.. Девствена че е, не е болест. Ако се хванеш с някоя със спин, ще се осъзнаеш ли? Научи се на съчувствие и уважение към нея.. и гледай да не се забъркваш с някакви компании по лошия път за да не станеш боклук..

2.   Много добре те разбирам, защото и аз съм преживяла същото. Даже при мен беше по-зле, защото бяхме колеги в университета и после го виждах всеки ден! Направо ми идеше да се самоубия, толкова много ме болеше да го виждам всеки ден и то с други.
За щастие намериха се добри приятели, които ме измъкнаха от дупката. Направо насила ме мъкнеха насам натам с тях (за разлика от теб, аз изпаднах в тежка депресия, затворих се вкъщи и не исках да правя нищо и да виждам никого). Обаче приятелите ми бяха упорити, мъкнеха ме в парка, на кино, на всякъде и не приемаха НЕ за отговор. Идваха у нас и не си тръгваха докато не ме накарат да стана от леглото и да изляза. И така с времето нещата тръгнаха да се оправят. В началото си беше мъчение, после стана по-леко и с времето пак влязох в релси. Раната, която ми нанесе този човек едва ли ще зарасне напълно, но вече не боли и даже с времето взе да ми става смешно като се сетя колко много съм страдала заради един кретен, който се е подигравал с мен през цялото време. Много по-късно научих от приятели, че докато е бил с мен е излизал и с други момичета и си е играл с всяка една от нас, обаче те просто не смеели да ми кажат. А може би е трябвало, но както и да е. Така, че времето е единственото, което може да те излекува! Просто с течение на месеците болката ще намалее и накрая ще спре да боли. Да, горчивия вкус с устата остава завинаги и всеки пък като се сетиш за нея ще се натъжаваш, но добрата новина е, че това ще става много рядко. Така, че в момента няма какво да направиш, само гледай да не тръгнеш по лош път, а останалото ще свърши времето. След 1 година сигурно ще се чудиш защо си страдал толкова много, но такъв е животът.

3.   И защо е курва? Защото е искала да се върне при бившия си и не те е лъгала, а ти го е казала честно в очите? Девствена е, но е курва, защото не те е предпочела? А кой спи с различни за спорта? Не тя е курва, а ти си курвар! Съжалявам! Добре, че се е отървала от теб!
Ж28

4.   И все пак тя върна ли се при бившия? Може би ти също си я накарал да се почувства зле с думи или действия и затова ти е наговорила неща, които са те засегнали. Струва ми се, че комуникацията между вас е била слаба. Пишеш, че сте били за кратко. Как ще опознаеш човек за няколко дни или месеци? Сдърпали сте се за нещо, наговорили сте си взаимно нараняващи неща и, , на си ти куклите, дай си ми парцалките! " Не бъди толкова разглезен и импулсивен. Много си млад, тепърва живота ще те учи, че идеални отношения няма, нито идеални хора, нито пък ти и аз сме такива. Всички правим грешки, обиждаме, нараняваме- къде несъзнателно, къде от желание да се защитим. Блокирал си я отвсякъде и не желаеш да си изясниш нещата, но подсъзнателно не си сигурен, че постъпваш правилно. Иначе единственото лекарство, което ще ти помогне да се успокоиш е времето, имай търпение! Пожелавам ти да се изясните и ако наистина имате взаимни чувства, да бъдете заедно!

5.   И все пак тя върна ли се при бившия? Може би ти също си я накарал да се почувства зле с думи или действия и затова ти е наговорила неща, които са те засегнали. Струва ми се, че комуникацията между вас е била слаба. Пишеш, че сте били за кратко. Как ще опознаеш човек за няколко дни или месеци? Сдърпали сте се за нещо, наговорили сте си взаимно нараняващи неща и, , на си ти куклите, дай си ми парцалките! " Не бъди толкова разглезен и импулсивен. Много си млад, тепърва живота ще те учи, че идеални отношения няма, нито идеални хора, нито пък ти и аз сме такива. Всички правим грешки, обиждаме, нараняваме- къде несъзнателно, къде от желание да се защитим. Блокирал си я отвсякъде и не желаеш да си изясниш нещата, но подсъзнателно не си сигурен, че постъпваш правилно. Иначе единственото лекарство, което ще ти помогне да се успокоиш е времето, имай търпение! Пожелавам ти да се изясните и ако наистина имате взаимни чувства, да бъдете заедно!

6.   А това ти страдание, че малко ли ти се вижда? Не е начина да се събираш отново с нея, но да й пишеш винаги можеш, това държание което проявяваш към момичето мисля че ти вреди много повече. Имаш чувства но овладей се, покажи й че си я преодолял, да си говориш, да си пишеш с някого нищо не означава, а другите действия са по опасни като флирт, срещи и прочие. Щом успяваш да играеш роля на незаинтересоващ, вероятно можеш и да играеш и друга роля. До колкото виждам ти не си го признаваш пред себе си но си в безизходица, мисля че всъщност ти искаш да си с нея или си чакай докато ти мине, какво друго да те посъветвам, любов не се се забравя бързо!

7.   Просто поговори с нея и се изяснете кой как се чувства. Друг начин да приключиш с чувствата си няма.

8.   вместо да си до нея, ти бягаш от какво, че ти казала, че искала да се върне при бивщия.. Ами направи така, че да не иска да се връща при него, а при теб.. вместо да ходиш по курви и дискотеки, вземи си твоето момиче, все пак е била само с 1 мъж, а онези знаеш ли ги с колко са били, даже не знаеш.. И само за това може да я уважаваш, че е честна..

9.   Всъщност, мисля, че имаш шанс, защото не си ѝ се натрапвал, а си страдал в самота. Така излиза, че си се жертвал, на нея да ѝ е добре, като се събере с бившия си, когото е обичала. Именно така трябва да изглежда в нейните очи, а не, че те е обидила, с това, че е предпочела друг ии не ти е оценила достойнствата, което ти сваля нейната оценка, защото те вижда обидчив хлапак. Ако тя го погледне от другия ъгъл - че не си искал да ѝ пречиш да е щастлива, печелиш повече, защото ще те възприема като мъж. Може някога случайно да я попиташ, как е, дали е щастлива с бившия си, събрали ли са се отново.